Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-02-16, 11:56   chipsy bananowe

Chciałabym sporządzić w domu własne chipsy bananowe. Jest to sprawa b. prosta, ale nie robiłam nigdy wcześniej. A taka przekąska jest bardzo smaczna. Znalazłam ogólny "przepis" w internecie, ale zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:

- Czy natłuszczanie folii aluminiowej tudzież pergaminu oliwą (jak sugeruje przepis, by plastry się nie przykleiły) zmieni smak chipsów? Można użyć czegoś innego do smarowania jak np. masło klarowane?
- Jaką trwałość mają te chrupki? Takie pieczone w piekarniku banany dalej mają tendencje do ciemnienia? Jak długo zachowują smak? W jakiej temperaturze je przechowywać i ewentualnie jak naturalnym sposobem przedłużyć trwałość?
- Myślicie, że posypanie cynamonem do smaku przed pieczeniem będzie fajnym pomysłem?
- Są także propozycje, by chipsy bananowe robić susząc lub smażąc banany. To lepszy pomysł?

Może ktoś robi takie rarytasy w domu, to by mi odpowiedział.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-02-16, 12:06   

Ja zamiast oliwy dałbym olej - chyba najmniej zmienia smak. Co do masła klarowanego jest dosyć specyficzne i może nie wyjść pożądany efekt. Jeśli chodzi o temperaturę to najodpowiedniejsza będzie pokojowa. Przechowywałbym je w jakimś pojemniku, bądź szczelnie zamykanej torebce. Smażenie to moim zdaniem dość kiepski pomysł. Będą zbyt tłuste. Suszenie to dobra opcja, jeśli mają być mało kaloryczne.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

sylkaa  

Stały User

sylkaa


ImiÄ™: sylwia

Wiek: 22

Do³±czy³a: 20 Mar 2015

Sk±d: poznañ

   

Wys³any: 2015-03-20, 10:31   

Chipsy z selera smażone:

Składniki:

½ selera
olej do smażenia

Sposób przygotowania:

Seler obrać, umyć i dokładnie osuszyć. Pokroić na jak najcieńsze plasterki. (Do tego celu użyłam maszyny kuchennej wyposażonej w tarczę do krojone na plasterki).
Olej rozgrzać w garnku. (Oleju powinno być tyle, aby plasterki swobodnie w nim pływały). Smażyć plasterki selera małymi partiami na złoty kolor. Gotowe wykładać na ręcznik papierowy, aby wchłonął nadmiar tłuszczu.
Gotowe ewentualnie oprószyć solą.


Chipsy z selera pieczone:

Składniki:

½ selera
ok. 4 łyżki oleju

Sposób przygotowania:

Seler obrać, umyć i dokładnie osuszyć. Pokroić na jak najcieńsze plasterki. (Do tego celu użyłam maszyny kuchennej wyposażonej w tarczę do krojone na plasterki).
Plasterki selera przełożyć do miski. Dodać olej i dokładnie wymieszać tak, aby plasterki były dobrze obtoczone w oleju. Kolejno ułożyć je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Plasterki nie powinny nachodzić na siebie.
Piec w nagrzanym do 180°C piekarniku do zarumienienia. (Trwa to ok. 20- 30min. w zależności od wielkości i grubości plasterków). Chipsy należy obserwować i gotowe wyciągać na ręcznik papierowy. (Jest to etap dość uciążliwy i pracochłonny, ze względu na to, że plasterki są różnej wielkości i pieką się nierównomiernie. Dlatego należy je obserwować i gotowe wyciągać).
Gotowe ewentualnie oprószyć solą.
_________________
cofnąć się by wziąć rozbieg
 

maleki00

User


Do³±czy³: 21 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-21, 15:54   

Nigdy nie robiłem chipsów bananowych, więc ciężko mi coś doradzić. Po prostu zastosuj się dokładnie do trgo przepisu i wykonuj wszystkie instrukcje. Ja wolę zwykłe chipsy.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-28, 09:20   

Jaki temat xD i jak Ci wyszły te chipsy, bo z opisu to bym rzygnął jakbym jednego wziął do ust. Generalnie chipsy są obrzydliwe, pozostawiają tłuste łapy no i pochodne od tego frytki również obleśne są :/ Z fast foodów ino KEBAB, ISIS FOREVER
 

mlodkam

User


Do³±czy³: 06 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-06, 08:48   

Bananowe??Nigdy nie jadłam!
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2015-05-06, 18:34   

Ja jadłam kiedyś, ale kupione, nigdy sama nie robiłam. Aż tak mi nie zasmakowały, żeby się na to porywać ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com