Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-11, 09:47   

Nie wyobrażam sobie,abym mogła w jakikolwiek sposób wypominać ochrzszczenie mnie moim rodzicom.

Jako ateistka prawdopodobnie nie ochrzszczę swojego dziecka,oczywiście zależne to także będzie od przekonań religijnych mojego partnera.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 11:57   

Cytat:

Jako ateistka prawdopodobnie nie ochrzszczę swojego dziecka,oczywiście zależne to także będzie od przekonań religijnych mojego partnera.


Jeśli będzie katolikiem, to będziesz musiała zgodzić się na ochrzczenie dziecka i wychowanie go w religii katolickiej.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-11, 12:05   

Czy osoby określające się jako ateiści, chodzi mi tu głównie o kobiety, te które są przeciwne chrzczeniu swoich dzieci, macie też coś przeciwko białej sukni? (czyt. ślubowi kościelnemu)
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-01-11, 12:15   

Visage napisa³/a:

Czy osoby określające się jako ateiści, chodzi mi tu głównie o kobiety, te które są przeciwne chrzczeniu swoich dzieci, macie też coś przeciwko białej sukni? (czyt. ślubowi kościelnemu)


Jeśli nie mają, są hipokrytkami, nie uważasz? ;>

No i właśnie to mnie najbardziej denerwuje. Pieprzenie, że jest się katolikiem, ale dziecka się nie ochrzci, że niby chce, żeby dziecko miało wybór. To jaki z tego człowieka katolik za przeproszeniem? Przy ślubie zobowiązuje się do wychowania dzieci w katolickiej wierze, a potem ma wątpliwości co do chrztu? Dziecku trzeba otworzyć drogę do innych sakramentów, do życia chrześcijańskiego, bo każdy ma do tego prawo. Jeśli jednak potem samo zadecyduje, że nie chce wierzyć, że Boga nie ma itd.. no to już jego decyzja.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 12:17   

Cytat:

No i właśnie to mnie najbardziej denerwuje. Pieprzenie, że jest się katolikiem, ale dziecka się nie ochrzci, że niby chce, żeby dziecko miało wybór. To jaki z tego człowieka katolik za przeproszeniem?


Pseudokatolik. Ale człowiek jest w stanie naprawdę bardzo wiele zrobić, byleby tylko być trendy, na topie, byleby ktoś przypadkiem nie pomyślał, że jest się nienowoczesnym. Co z tego, że hipokrytą
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-11, 12:21   

Hipokryzja u kobiet to jeszcze ujdzie.. ale bardziej dziwi mnie totalna wybiórczość, jeśli chodzi o rytuały, obrzędy, święta etc. z innych religii, zwłaszcza, jeśli ktoś nazywa się ateistą. Bo albo się odcinam, albo nie.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 12:30   

Dokładnie. A tak to jestem ateistą, ale pójdę na pogrzeb, na ślub czy na Boże Narodzenie do kościoła, żeby ciocia Wiesia się nie obraziła, wezmę ślub kościelny, ochrzczę dziecko, wyślę je do Komunii, obchodzę Wielkanoc. A po kątach płaczę i narzekam na Kościół, z którym w zasadzie nie powinienem mieć nic wspólnego, ale wiadomo, że jeśli coś w tym kraju jest nie tak to Kościół musi być winien, broń Boże ludzie-hipokryci.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

laurette  

Wymiatacz

Methinks I see..



Wiek: 33

Do³±czy³a: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 14:28   

Nie rozumiem jednej rzeczy, jeśli ateista wiąże się z osobą wierzącą, to co mu za różnica, czy ochrzci dziecko czy nie, skoro i tak w to nie wierzy. Czy odrobina wody komuś zaszkodziła? Mówicie, że lepiej ochrzcić dziecko kiedy będzie juz świadome swoich decyzji, ale Chrzest nie oznacza uwiązania do religii katolickiej, jeśli dziecko później oznajmi, że Chrzest nie był mu do niczego potrzebny, nie wierzy w Boga i nie chce być Katolikiem to fakt, że został ochrzczony nie powstrzyma go od tego.
_________________
'A Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj,
Ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań,
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.'


RCS
:serce:
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-01-11, 15:01   

laurette napisa³/a:

jeśli dziecko później oznajmi, że Chrzest nie był mu do niczego potrzebny, nie wierzy w Boga i nie chce być Katolikiem to fakt, że został ochrzczony nie powstrzyma go od tego.


A nawet jakby, to i tak jest jeszcze apostazja (przypominam, że jest już o niej temat) ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-11, 16:23   

Nataniel napisa³/a:

Jeśli będzie katolikiem, to będziesz musiała zgodzić się na ochrzczenie dziecka i wychowanie go w religii katolickiej.


Musiała ?
Z pewnością nie przybrałoby to formy jakiegokolwiek przymusu i nie sądzę,że cokolwiek mogłoby mnie zmusić,gdybym nie chciała tego zrobić.
Związek małżeński między innymi polega na wzajemnym poszanowaniu przekonań/poglądów i to jedynie stanowiłoby argument dla,którego zgodziłabym się na ochrzszczenie swojego dziecka.

Cytat:


Czy osoby określające się jako ateiści, chodzi mi tu głównie o kobiety, te które są przeciwne chrzczeniu swoich dzieci, macie też coś przeciwko białej sukni? (czyt. ślubowi kościelnemu)


Nie sądzisz,że jest to indywidualna kwestia każdego związku decydującego się na ten krok ?
Nie,osobiście,nie chciałabym zawrzeć ślubu kościelnego.

Nataniel napisa³/a:

ale pójdę na pogrzeb, na ślub czy na Boże Narodzenie do kościoła,


A dlaczego miałabym nie pożegnać osoby ,czy też wybrać się na ślub kościelny kogoś bliskiego,te czynności nie są wyznacznikiem wierzę/nie wierzę,a tym bardziej nie są wyznacznikiem hipokryzji.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 16:29   

Cytat:

Musiała ?


Tak, bo katolik ma OBOWI¡ZEK wychować dziecko w swojej wierze. Więc Ty mogłabyś sobie być ateistką na boku, ale dziecko musiałoby być katolikiem, i to wychowywanym według zasad wiary ojca.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 17:54   

Cytat:

Nie sądzisz,że jest to indywidualna kwestia każdego związku decydującego się na ten krok ?

Oczywiście. Decyzja o byciu hipokrytą jest indywidualną decyzją każdego człowieka.
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-01-11, 18:39   

slow napisa³/a:

Nie sądzisz,że jest to indywidualna kwestia każdego związku decydującego się na ten krok ?


No owszem, ale jeżeli się decydują na ten krok to są do czegoś potem w życiu zobowiązani, to jest Sakrament, więc jeśli nie chcą potem żyć zgodnie z tym co przyrzekali na ślubie, to nie powinni ślubu kościelnego zawierać.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 18:47   

Nataniel napisa³/a:


Jeśli będzie katolikiem, to będziesz musiała zgodzić się na ochrzczenie dziecka i wychowanie go w religii katolickiej.



Teoretycznie tak, w przeciwnym wypadku osoba wyznania katolickiego będzie miała grzech,
Jest to kolejne świetna metoda do zapewnienia sobie stałego poziomu członków kościoła.
A zarazem obrzydliwy chwyt manipulacyjny.
Jeśli druga strona jest ateistą to pół biedy bo machnąć ręką, prawdziwa jazda zaczyna się gdy jest to innowierca z religij która również wymaga włączania dzieci do danego wyznania, jeśli obije rodziców traktują swoja religie poważnie to można pogratulować KK przyczynienia się do rozpadu kolejnego zwiazku.

A niby religia taka światła i szanująca poglądy inne niż własne....
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-11, 18:58   

cretultix napisa³/a:

Jeśli druga strona jest ateistą to pół biedy bo machnąć ręką, prawdziwa jazda zaczyna się gdy jest to innowierca z religij która również wymaga włączania dzieci do danego wyznania, jeśli obije rodziców traktują swoja religie poważnie to można pogratulować KK przyczynienia się do rozpadu kolejnego zwiazku.

Z tego co wiem takie wypadki sÄ… regulowane osobnymi przepisami.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com