Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Jimmy FoX | 2014-09-26, 23:15

Autor

Wiadomo¶æ

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-08-02, 16:23   

Częsty problem.

Chcesz iść na pedagogikę? A nie lubisz przedmiotów humanistycznych
Lubisz śpiewać, w-f...może spróbuj jakieś studia medyczne (i później praca z dziećmi)
(Ludzie chorowali, chorują będą chorować), choć to też zawód niepewny, moja siostra np. poszła na rehabilitację i naprawdę są tam duże możliwości rozwijania się prywatnie i zarobki też nie małe, poza tym taka rehabilitantka może jednocześnie spełniać rolę Nianki, jeśli już naprawdę nie będziesz mogła znaleźć pracy. Ale jeśli to Cię nie "kręci" to nie ma co się pchać, żeby się potem męczyć.

Ja w tym roku zdałam maturę i wybieram się na polonistykę. Nie jest to przyszłościowe, ale nie było na uczelni dużo chętnych (większość prawo, pedagogika), i to jest coś co bym lubiła gdybym znalazła pracę.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

osa  

Stały User


Wiek: 34

Do³±czy³a: 31 Sie 2009

Sk±d: dolny ¶l±sk_^

   

Wys³any: 2009-09-02, 11:10   

Na dzien dzisiejszy wybrałam studium Hotelarskie, a za dwa lata lub za rok chcę, a nawet, marzy mi się Prywatna Wyższa Szkoła Hotelarstwa i gastronomi w poznaniu <marzyciel> ale niestety jak narazie nie stać mnie na nią, wiec zakasam rękawy do roboty i odkładać będe, rodzice później uzupęłnią brakującą cześć...:)
_________________
.wiele puzzli jeszcze nie poukładałam i ciągle niewiele rozumiem z tego co przeżyłam'
 

Lorczi  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-28, 22:21   

osa napisa³/a:

Prywatna Wyższa Szkoła Hotelarstwa i gastronomi w poznaniu




Ja też marzę już od dawna o tej pracy. Teraz jestem w techniku hotelarskim i za rok je kończę. Bardzo mi się marzy bycie studentką na tej uczelni.


osa napisa³/a:

ale niestety jak narazie nie stać mnie na nią,



Mnie też nie uczelnia jest bardzo droga przynajmniej jak dla mnie. No ale cóż mam nadzieję że mi się uda(nawet jakbym miała harować całe wakacje zagranicą). Mam nadzieje, że mi się uda i Tobie również osażyczę powodzenia.

A jaki preferowałabyś tryb zaoczny czy dzienny ??
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-10-07, 21:10   

Ja od 2 kl. gimnazjum wiem, że filologia angielska, i napewno sie to nie zmieni.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 21:48   

też sie szykuję na filologię...
 

dotz  

User



Imię: £ucja

Wiek: 32

Do³±czy³a: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 22:31   

Ja chce na architekture.. Test z rysunku plus rozszerzona matma i fiza : /
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-10-07, 22:34   

ja planuję filologię angielską. a później montaż filmowy.
_________________
meow
 

Carolin*  

Mega wymiatacz

panna z cukru



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-08, 14:49   

Ja od zawsze chciałam iść na architekturę :hyhy:
Bardzo bym chciała :oops:
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-09, 15:40   

po ostatnich postach mozna wywnioskowac jakie przedmioty kroluja,
wlasnie ze wzgledu na chetnych zrezygnowalem z filologii angielskiej
 

chelsiva  

User

yoł :D



ImiÄ™: Joanna

Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2009

Sk±d: z miasta

   

Wys³any: 2009-10-09, 15:51   

mnie od zawsze kręci medycyna, chociaż coraz częściej zastanawiam się, czy to jest TO. Myślałam również o filologii angielskiej i ekonomii. Jednak na razie góruje medycyna, lecz jeszcze dokładnie nie wiem jaki kierunek... :niepewny:
 

ulkinia

User


Do³±czy³: 23 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 09:58   

a ja odkryłam osotatnio szkołę dla opiekunów medycznych w Toruniu... idę tam od nast. semestru czyli od lutego 2010 r. cokolwiek się wydarzy myślę, że dobrze jest się wykształcić w tym zawodzie. dużo o tym czytałam. to dobry pomysł na nowy zawód, tym bardziej, że po tej szkole można dostać pracę w Pl i za granicą. a jak czytam na forum opinie, to wszyscy sobie ją bardzo chwalą, bo jest na wysokim poziomie. jak by Was to interesowało to mogę dać namiary, szkoła jest w Toruniu na Storczykowej.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 10:00   

Nie lepiej iśc na jakiś medyczny kierunek związany z opieką, który da więcej uprawnień?
 

ulkinia

User


Do³±czy³: 23 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 10:20   

wiesz...nie każdy ma szansę iść na studia medyczne
Opiekun medyczny to nowość na rynku pracy... myślę, że to może być ciekawy pomysł, tym bardziej, że placówki będą szukać opiekunów medycznych, kogoś kto nie będzie ani lekarzem ani pielęgniarką czy salową. seniorów będzie z każdym rokiem przybywać, a ludzi do opieki ciągle jest za mało. taki trend, który można wykorzystać jak się planuje swoje życie zawodowe.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 10:23   

Praca z ludźmi starszymi to praca bardzo ciężka. Często sa to osoby schorowane fizycznie i umysłowo, nie potrafiące się ruszać, agresywne. Póki masz te 20-30 lat, to dasz radę zająć się kimś takim. Ale planując życie zawodowe trzeba brać pod uwagę, że za jakiś czas samemu będzie się miało te 40-50 lat, a w tym wieku dźwiganie drugiej, bezwładnej osoby to nie łatwa sprawa.

Czemu nie chcesz iść na coś medycznego?
 

ulkinia

User


Do³±czy³: 23 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-23, 10:58   

tam się naucze technik przemieszczania chorych i jeśli dobrze wszystkiego się naucze, to sobie poradzę... szkoła jest roczna, zawsze po niej mogę zrobić coś dodatkowego.
ale to jest mój pomysł na "już", skąd mam wiedzieć co będę robić za 20-30lat.
a na medycyne odpada, za słaba jestem z chemii i fizyki. jak skończę tę szkołę to napisze jak było.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com