Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-03-15, 20:21   

Rorschach napisa³/a:

Zerowe? A możesz przedstawić wyliczenia albo chociaż przedstawić przestrzeń probabilistyczną?


moja wypowiedz na ten temat była bardzo subiektywna
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-03-16, 01:05   

Sprzymierznice i sojszniczki diabła, właśnie - w innej jego formie, okazałości. Istnieją, bo to zło.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

brajla  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Kwi 2010

Sk±d: w ludziach tyle jadu

   

Wys³any: 2010-04-11, 12:28   

Istniały i nadal istnieją na przykład czytałam ostatnio,że jakąś zamknęli za uprawianie czarów :-o Czarownice są spoko, sama chciałabym być to coś niesamowitego :hyhy: szkoda , że ginął w torturach .
_________________
Kiss my ass:*
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-10, 14:30   

Istniały a nawet nadal istnieją.
Znam taką jedną, moją sąsiadkę, jest już stara.
Kiedyś poszłam na gruszki obok jej domu, patrze a na jej podwórku jest usypany grób i postawiony krzyż, przychodzę do domu i mówię babci co widziałam, a ona powiedziała, że to jest czarownicą.
I zaczęła mi opowiadać różne historię, bo nasza rodzina zawsze była skłócona z jej rodziną Opowiedziała mi jak zbierała rosę i rzucała ją na nasze podwórko, jak z innymi kobietami siedziały przy stole trzymając się za ręce przy świeczce.
Okropna baba.
Czytałam wczoraj, że czarownice umierają w strasznych męczarniach i nie umrą dopóki nie przekażą komuś swoich czarów.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

sillencio  

User

niemoralnie



ImiÄ™: Megan

Do³±czy³a: 05 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-10, 15:38   

ostatnimi czasy na jakiejś czarownicy ludzie wykonali samosąd bo zabiła jakiegoś chłopca, czy jakoś tak. Ja osobiście nie jestem przekonana do sił nadprzyrodzonych.
_________________
She took my heart, I think she took my soul...
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-12-11, 18:52   

Jeśli istniały to będą istnieć nadal.Moc nie może zostać zapomniana.Zawsze ktoś ją dziedziczy.Ale równie dobrze możemy teraz tak nazywać zielarzy,znachorów itp.Bo w tamtych czasach było tak że jeśli ktoś był inny to od razu na stos.W sumie jakby teraz ujawnił się ktoś z mocą to też byłby ściągany więc jeśli ktoś ma moc to na pewno jej nie pokaże światu.
PS.Jeśli były czarownice to też czarodziej ;)
 

Fev  

User



ImiÄ™: SÅ‚awomir

Wiek: 34

Do³±czy³: 06 Pa¼ 2011

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2011-10-06, 17:19   

Moim zdaniem istniały czarownice, jak najbardziej. Były to kobiety wybiegające mądrością ponad swoją epokę, co Kościół tępił zupełnie, dlatego te palenia na stosie, szykanowania itp. Co do uprawiania przez nich magii dosłownie, sabatów, obcowania z diabłem, to czemu nie? Możliwości człowieka nie znają granic, lecz zostają zatarte moim zdaniem przez rozwój techniki. Wszelkie czarownice żyły z dala od wynalazków techniki, więc swoje zdolności mogły zachować.
_________________
Kveld lifir madr ekki eptir kvid norna...
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-06, 21:07   

Oczywiście, że istniały i nawet jeśli z dzisiejszej perspektywy czasu może się nam wydawać, ze nic nie robiły to one święcie w to wierzyły, że pomagają lub szkodzą ludziom. Czy rzeczywiście miały jakąś moc? Tego nie jestem w stanie ocenić.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-07, 13:55   

Moja przyjaciółka w sumie mieści się w definicji czarownicy. Wróżby, głosy, duchy, mistyka etc. Mnie to jakoś nie kręci. Fajnie by było czegoś takiego doświadczyć, ale mimo prób mój racjonalny umysł tego nie rozumie.
_________________
lol
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-10-07, 15:27   

Fev napisa³/a:

Moim zdaniem istniały czarownice, jak najbardziej. Były to kobiety wybiegające mądrością ponad swoją epokę, co Kościół tępił zupełnie, dlatego te palenia na stosie, szykanowania itp.



Raczej lokalne społeczności : ]

W czasach nowożytnych istniało przekonanie o tym, że czarownice zamieniają się po nocach w koty. Co w związku z tym robiono? Sprytne chłopstwo wpadło na genialny pomysł. £apano po nocach koty i łamano im łapy. Jeżeli jakaś kobieta następnego dnia miała złamaną kończynę, to uznawano ją za wiedźmę. Ogółem koty w tamtych czasach były w dosyć nieszczęśliwym położeniu. Samo pojęcie "kociej" muzyki wzięło się od zabawy karnawałowej polegającej na graniu zwierzakami tak, jak na znanym dobrze akordeonie. Polecam na ten temat artykuł "Wielka masakra kotów" o pewnej paryskiej drukarni. Jeżeli ktoś chce mogę przesłać. :oczami:
_________________
#truestory
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-10-08, 18:45   

Współcześnie nadal istnieje neopogańska wiara kobiet, które uznają się za czarownicę.
Co do przypisywania im zdolności paranormalnych, testy w średniowieczu opierały się na czystym przypadku. ¦redniowieczne "kozły ofiarne".
_________________
Drugs&hugs.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-09, 10:10   

slow napisa³/a:

Współcześnie nadal istnieje neopogańska wiara kobiet, które uznają się za czarownicę.
Co do przypisywania im zdolności paranormalnych, testy w średniowieczu opierały się na czystym przypadku. ¦redniowieczne "kozły ofiarne".



W tym średniowieczu to bywało różnie, a właściwie już w erze nowożytnej. Bo każdy tłucze jak opętany o tych czarownicach, a moda na nie zrobiła się dopiero po publikacji malleum maleficarum. Niestety w świadomości sprawa heretyków zlała się z czarownicami.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Lilith666  

User

Lilith immaculate



ImiÄ™: Natalia

Wiek: 57

Do³±czy³a: 31 Pa¼ 2011

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2011-11-01, 18:52   

Jeżeli teraz istnieją, dlaczego nie miałyby istnieć w średniowieczu? Chociaż dawniej było trudniej, kościół karał za byle gówno za przeproszeniem, ale te zdolne zapewne dały rady :)
_________________
"Kiedy mówisz do Boga - to modlitwa. Kiedy Bóg mówi do ciebie - schizofrenia."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com