Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-01, 12:18   

Nosferatu napisa³/a:

trzeba sluchac mnie.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja ostatnio na nowo "odkryłem" mojego Anioła Stróża :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

wronka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-06, 10:03   

Ja wierzę w Anioły.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

ostatnio na nowo "odkryłem" mojego Anioła Stróża :-)

_________________
¯aden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-06, 11:32   

Pewnie. Tak samo jak w świętego Mikołaja, króliczka wielkanocnego, pszczółkę Maje i Harrego Pottera.
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-06, 12:56   

JackDaniel's napisa³/a:

Pewnie. Tak samo jak w świętego Mikołaja


Cytat:

¦wiÄ™ty MikoÅ‚aj Cudotwórca z Miry (ur. ok. 270 w Patarze, zm. ok. 345 lub 352) – biskup Miry w dzisiejszej Turcji. Jeden z najbardziej czczonych przez KoÅ›cioÅ‚y PrawosÅ‚awne Å›wiÄ™tych (nazywany zawsze Å›w. MikoÅ‚ajem CudotwórcÄ…), a także uznawany za Å›wiÄ™tego przez KoÅ›ciół katolicki.

Zasłynął jako cudotwórca, ratował żeglarzy i uratował miasto od głodu. Odwagą i sprawiedliwością wykazał się ratując od śmierci niesłusznie skazanych urzędników cesarskich.
Według podań po bogatych rodzicach otrzymał w spadku znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi. Wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem. Mieszkańcy Miry wybrali go na swojego biskupa. Po życiu gorliwym i pełnym dobrych czynów, zmarł w połowie IV wieku, spontanicznie czczony przez wiernych. Gdy Mirę opanowali Arabowie, kupcom włoskim udało się zabrać jego relikwie i przewieźć do Bari w południowych Włoszech. Znana jest historia o trzech niesprawiedliwie uwięzionych oficerach uwolnionych za jego wstawiennictwem; opowieść o trzech ubogich pannach wydanych za mąż dzięki posagom, których ¦więty dyskretnie im dostarczył; o trzech młodzieńcach uratowanych przez niego od wyroku śmierci; o żeglarzach wybawionych z katastrofy morskiej. Jeden z utopców statku wiozącego świętego na pielgrzymkę do Jerozolimy miał podobno zostać przez niego wskrzeszonym. ¦więty Mikołaj wskrzesił też trzech młodzieńców zabitych za nieuregulowanie rachunku za nocleg w gospodzie.
¦więty Mikołaj brał udział w soborze w Nicei, gdzie miał spoliczkować heretyka Ariusza.

Do dziś utrzymuje się zwyczaj składania podarunków w formie niespodzianki, choć obecnie zwyczaj ten jest często łączony z baśniową postacią ¦więtego Mikołaja.


Z wikipedii ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-08-06, 13:32   

Kolega miał na myśli chyba tego Mikołaja z ostatniego wersu Twojego wpisu. Baśniowa wersja... to nie to samo co historyczna.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-06, 11:55   

Wierzę w Anioły. Zawsze jak idę późną nocą przez swoje osiedle (pełne drechów i jedno z tych, na które policja nigdy się nie zapuszcza) na stancję, to się modlę do Anioła Stróża i nigdy jeszcze mnie nie zawiódł ;) .
A moim patronem jest ¦więty Michał Archanioł. Uwielbiam gościa, jest konkretny.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-13, 10:36   

nie wierzę w Boga i analogicznie w anioły..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Xorox  

User

REALISTA



Do³±czy³: 14 Gru 2009

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2009-12-15, 02:36   

Identycznie jak wyżej

NIE WIERZE
_________________
"...W walce o lepsze jutro czas mija mi. Od narzekania nie wyzdrowiał jeszcze nikt. Załamałeś się - to wykopałeś sobie grób..."
 

Avatar  

User



Do³±czy³: 14 Gru 2009

Sk±d: Dolno¶l±skie.

   

Wys³any: 2009-12-15, 06:29   

Mój ateizm sam wyklucza tego typu rzeczy... :)
 

umierajztad

User


Do³±czy³: 20 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-20, 00:25   

Każdy człowiek ma swojego anioła. Nie jest to co prawda wysoki blondyn ze skrzydłami, ale niewidzialna postać, która czuwa i chroni nas. Nie mieliście takich sytuacji, ze w niebezpieczeństwie w ostatniej chwili jakas niewyjaśniona siła was uratowała? Nie wszyscy moze wiedzą, ale szatan jest aniołem tylko podupadłym.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-21, 17:33   

Skoro nie wierzę w Boga (a przynajmniej tak mi się wydaje) to w Anioły również.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-04, 12:14   

Cytat:

Ja ostatnio na nowo "odkryłem" mojego Anioła Stróża :-)

Ja też. Obudził mnie w dzień matury. Budzik wysiadł, usłyszałem we śnie głos "obudź się"; momentalnie otworzyłem oczy, za oknem widziałem sypiące się pióra, spojrzałem na zegarek - fuck prawie zaspałem.
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com