Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-24, 09:10   

Nie wierzę w 'anioły', jak i nie wierzę w 'Boga'.

FunTwo napisa³/a:

stubarwny napisał/a:
A są jakieś dowody na choćby prawdopodobiństwo istnienia aniołów?


Takie samo jak instnienie Boga. Trzeba wierzyć ;)


Pozostaje tylko wiara.
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-05-24, 09:21   

A skoro trzeba wierzyć w anioły to i trzeba je koloryzować i uzdatniać do działania ;)
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-24, 09:43   

Cytat:

A skoro trzeba wierzyć w anioły to i trzeba je koloryzować i uzdatniać do działania ;)



Może i tak, ale w sumie to nie wiem, bo nie wierzę w 'anioły'.
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-01, 02:59   

Nie wierzę w Anioły ale to moje ulubione postaci mitologiczne. Szczególnie Upadłe są fascynujące. ;)
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

nevermore  

Mega wymiatacz

Throw Me Away!



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 29 Maj 2009

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2009-06-01, 07:00   

Wierzę w Anioły w postaci ludzi, którzy są cudownymi osobami z głęboką i wspaniałą duszą... Mam takiego Anioła ;(...
_________________
... show me the silence...
 

kieta24

User


Do³±czy³: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 13:40   

Każdy kto wierzy w boga katolickiego musi wiezrzyć i w anioły, gdyż to część tej religi.

Jakie są anioły?
Bóg stworzył człowieka na podobięstwo anioła więć są one takie jak my. Mają kończyny, głowe, często przedstawia się je ze skrzydłami.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-02, 17:49   

kieta24 napisa³/a:

Bóg stworzył człowieka na podobięstwo anioła więć są one takie jak my. Mają kończyny, głowe, często przedstawia się je ze skrzydłami.


Jeśli mowa o religii katolickiej to nie. Bo Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. A anioł jest duchem :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

kieta24

User


Do³±czy³: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 18:09   

Oj chyba nie dokońca zrozumiałeś księgę rodzaju Bóg stworzył człowieka na obraz swój oraz aniołów.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-07-02, 18:40   

kieta24 napisa³/a:


Jakie są anioły?
Bóg stworzył człowieka na podobięstwo anioła więć są one takie jak my. Mają kończyny, głowe, często przedstawia się je ze skrzydłami.



Właśnie powiedziałaś coś niezbyt inteligentnego.
Anioły to duchy, tzn. takie jakby dusze. Czyli niematerialne istoty. Więc nie bredź o różnych częściach ciała xD.
A mi anioły wiszą, mogą se być, ale właściwie nic mi z anioła bo jak ktoś mnie bd chciał zastrzelić do zastrzeli, chyba że akurat trafi w nieśmiertelnik.
_________________
 

tomlee

User


Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 18:53   

Osobiście nie wierze w istnienie istot z nadprzyrodzonymi siłami pochodzącymi prosto od Boga. Z drugiej strony muszę przyznać, że zdarza mi się zastawiać nad istnieniem szatana i Boga. Jeśli uwierzył bym w ich istnienie musiałbym uwierzyć w Anioły bo jak mówi Biblia szatan to właśnie upadły Anioł.
_________________
4 b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-02, 19:18   

kieta24 napisa³/a:

Oj chyba nie dokońca zrozumiałeś księgę rodzaju Bóg stworzył człowieka na obraz swój oraz aniołów.


Czyli aniołowie wyglądają jak Bóg :?: Czy Bóg tak jak aniołowie :?: I może wytłumacz mi w takim razie Księgę Rodzaju, bo nie mam pojęcia skąd takie stwierdzenie :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

kieta24

User


Do³±czy³: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-03, 08:34   

MÅ‚odyDuchem,
"A wreszcie rzekl Bóg:Uczyńmy człowieka podobnego NAM'' (Ks. R. I, 26).
Nam czyli podobnego samemu Bogu i aniołom.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-03, 10:05   

Ciekawa interpretacja ;) Ja jestem bardziej skłonny przyjąć tezę, że tu jest mowa o Trójcy Przenajświętszej ;) Biblia Tysiąclecia podaje:

Cytat:

1,26n Liczba mnoga ("Uczyńmy","Nasz") bądź wynika stąd, że jedno z imion Bożych Elohim jest rzeczownikiem liczby mnogiej, bądź ilustruje jakby naradę Boga z dworem aniołów (por. 3,22). Ojcowie Kościoła upatrywali tu początek objawienia tajemnicy Trójcy ¦więtej. Ludzie są osobnym dziełem Boga-Stwórcy. Trzykrotnie podkreślone podobieństwo do Boga polega na zdolności panowania nad ziemią. Pośrednio można stąd wysnuć wniosek, że człowiek jest istotą nie tylko cielesną, lecz dzięki obdarzeniu rozumem i wolą - również duchową. Już najstarsi Ojcowie Kościoła odnosili to podobieństwo do faktu obdarzenia człowieka od początku życiem nadprzyrodzonym - dziecięctwem Bożym. "Obraz" wiąże się jakoś z życiem (Rdz 9,4). Por. 1 Kor 15,49.

_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

kieta24

User


Do³±czy³: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-03, 10:43   

A widziałeś może obraz "Stworzenia ¦wiata" Josepha Heinemanna?
 

Wolfcia  

User

Twój £anioł Stróż:D



Do³±czy³a: 30 Cze 2009

Sk±d: Grodków

   

Wys³any: 2009-07-03, 11:04   

Oczywiście, że wierzę w anioły:) Anioły nie mają skrzydeł, przedstawia się je tak symbolicznie. Zresztą zachęcam ażeby nieraz porozmawiać ze swoim Aniołem Stróżem:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com