Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-01-11, 14:19   

Pofatygowałem się i oglądnąłem jeden odcinek. Dla mnie kompletne dno, nic z fabuły nie rozumiałem.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

gettingout  

User



Do³±czy³: 10 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-12, 14:25   

Jeden z moich ulubionych seriali, chociaż 6 seria pełna niedorzeczności. Ale i tak z niecierpliwością czekam na sezon 7 :D
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-01-12, 17:16   

6 sezon był świetny. Niesamowicie trzymał w napięciu. Według mnie doszukiwanie się w nim niedorzeczności jest trochę na siłę.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-01-16, 16:34   

Damn napisa³/a:

Według mnie doszukiwanie się w nim niedorzeczności jest trochę na siłę.


Nawet bardzo. Nie ma co oczekiwać bezbłędnej logiki po serialu, zwłaszcza z taką hmm... nieprawdopodobną fabułą. 6 sezon, według mnie był jednym z lepszych, no i zakończył się tak, że już nie mogę się doczekać na 7 serię.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-01-16, 16:43   

matiz55 napisa³/a:

Nie ma co oczekiwać bezbłędnej logiki po serialu



Tak naprawdę można się jej zawsze doszukać. A takie robienie wyrzutów typu [spoil] "czemu on miał suchą koszulę po godzinach spędzonych w morzu", albo "po co Harrison poszedł z obcym" jest w sumie żałosne. Serial pokazuje sceny, a nie każdą sekundę danego wydarzenia.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-25, 14:46   

Dobry serial. Jestem jakoś po 3 sezonie i chociaż nie wciągał mnie w jakieś maratony z oglądaniem, to podoba mi się. Bardzo dobrze nakreślona, pomysłowa postać głównego bohatera, kilka niezłych postaci pobocznych, scenariusz i pomysł z narracją Dextera powodują, że oglądający czuje się uczestnikiem jego życia w jeszcze większym stopniu.

P.s. Przydałaby się jakaś opcja typu "spoiler" i ukrycie fragmentu posta na kliknięcie, bo widziałem, że gęsto się tu sypią spoilery, przez to nawet nie przeczytałem większości tematu.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2012-03-25, 15:01   

Straho napisa³/a:

Pofatygowałem się i oglądnąłem jeden odcinek. Dla mnie kompletne dno, nic z fabuły nie rozumiałem.



Ludzie mają straszną tendencję do krytykowanie rzeczy których nie zrozumieli.

Ciekawy pomysł. Niewyobrażalnie naciągnięta fabuła a te głębokie filozoficzne myśli Dextera jak dla mnie są trochę za płytkie i banalne. Poza tym naczytałem się o sposobach myślenia ludzi tego typu i wyczuwałem bardzo duże niespójności w zachowaniu Dextera.
A oprócz tego od sezonu 3 nie chciało mi się oglądac bo jakoś monotonne to się zrobiło, już prawie go łapią, ale on coś wymyśla, zabija sobie kogoś, prowadzi jakiś głęboki dialog wewnętrzny, zabija kogoś, prawie go łapią, ktoś się dowiaduje kim jest, zabija kogoś, prawie go łapią itditd.

Mimo wszystko pomysł fajny i na początku bardzo mi się podobało
_________________
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-03-25, 16:03   

Bard_Zerald napisa³/a:

Poza tym naczytałem się o sposobach myślenia ludzi tego typu i wyczuwałem bardzo duże niespójności w zachowaniu Dextera.



Halo, to jest serial. To jest fikcja.

Bard_Zerald napisa³/a:

A oprócz tego od sezonu 3 nie chciało mi się oglądac bo jakoś monotonne to się zrobiło,



To szkoda że tak myślisz :D.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2012-03-25, 16:55   

Damn napisa³/a:

Halo, to jest serial. To jest fikcja.



To jest próba stworzenia takiej opowieści z przymrużeniem oka o psychopacie. Tylko że trudno jest dobrze bawic się na serialu, gdzie zachowania postaci są nienaturalne.

Tak jak oglądałem ostatnio film o końcu świata, The Road czy jakoś tak z tym aktorem co grał Aragorna. I tak samo źle się czułem, bo nawet jak pomysł był fajny, po prostu sposób zachowania postaci był robiony raczej pod to żeby to napędzało akcje, ale człowiek, w każdym razie taki jak ja ma wrażenie że te postacie albo nie mają instynktu przetrwania, albo są niewyobrażalnie lekkomyślne i nieodpowiedzialne albo autorzy nie potrafili zrobic wiarygodnych postaci.

Dexter jest chyba jedną z najbardziej nienaturalnych postaci. I nie dlatego że jest psychopatą, tylko że zachowuje się nie tak jak powinien zachowywac się ani normalny człowiek ani psychopata na jego miejscu. Zresztą tam więcej jest postaci takich naciągniętych.
Jako amerykański serialik gdzie ktoś tam kogoś zabije i laski mogą poleciec na wrażliwego mordercę który ciągle prowadzi jakieś bardzo głębokie dialogi wewnętrzne to okej. Ale trzeba założyc że to bardzo nieambitny serial.

Ja chciałem czegoś w miarę ambitnego i po prostu się przeliczyłem, więc obejrzałem to sobie na zasadzie takiej jak trochę tych Zdesperowanych Gospodyń Domowych no i co, no i nic. Trudno jest się tym podjarac, w każdym razie nie będąc nastolatką
_________________
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2012-10-22, 06:00   

7 sezon :D :D :D :D :D : :super: :hurra: :hurra: :hurra: :zdrowko:
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-01-14, 14:50   

Jak wam się podobał 7 sezon?
[spoiler] Moim skromnym zdaniem spartaczyli sprawę między Debrą i Dexem. Ten sezon to był jeden wielki problem dla Dextera, było milion spraw które zwalały się mu jednocześnie na głowę. To było trochę męczące dla widza, przynajmniej dla mnie. Na pewno gorzej oceniam ten sezon niż 6. Ale i tak zakończenie nawet git, kolejna głupia postać (Laguerta) wyeliminowana, także z niecierpliwością czekam na kolejny, ostatni już sezon 8 :D
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2013-01-14, 15:03   

Mi się cały sezon bardzo podobał, niestety Debra najczęściej była irytująca a koniec sezonu to apogeum jej głupoty. Rozumiem przemianę, ale wystarczającą porażką byłoby odwrócenie się plecami i pozwolenie Dexterowi robić swoje, ona musiała pójść krok dalej. Zapewne dlatego, że scenarzyści poświęcą dużą uwagę temu postępkowi w ostatnim sezonie.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-01-14, 17:15   

Cały czas spoilery :D
Ale gdyby Debra pozwoliła Dextera przyskrzynić, to by było jeszcze bardziej głupie... Zakończenie uważam za nawet udane, ale ogólnie sprawa między Deb i Dexem powinna wyglądać moim zdaniem tak jak w książce - że Deb wie o tym że Dex jest mordercą, i nie robi to na niej wrażenia.
Dużo bardziej dziwne i niemądre w tym sezonie było zachowanie Dextera, który nie zwrócił uwagi na to, że zostawił po sobie dowody na miejscu zbrodni (wcześniej W ¯YCIU by sobie na takie coś nie pozwolił, a teraz nawet wiedział że przez to Laguerta znowu węszy, i nie zrobił z tym nic), był zakochany po uszy, w końcu zamiast zabić ukochaną zabójczynię wolał wsadzić ją do paki, pomagał swojemu wrogowi (który był mordercą, powinien zostać zdjęty)... To wszystko to były dla Dextera zachowania kompletnie nienaturalne. Ciekawe czy Hannah wróci w 8 sezonie i wreszcie zostanie przez Dexa wyeliminowana, czy będzie love story ciąg dalszy. Swoją drogą wątek miłości Deb do Dexa też jest absurdalny jak na ten serial :D. I tak mi się podobał ten sezon, bo mi się każdy podoba, ale w rankingu zajmie jedno z ostatnich miejsc.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2013-01-14, 18:57   

Isaak to akurat chyba tworzył najciekawsze wątki w tym sezonie. Może i zajechało absurdem nie raz, ale sezon trzymał w napięciu i uważam, że w tak równym serialu wcale nie obniża średniej z całości. I tak najlepszy sezon z potrójnym był moim zdaniem. Może trochę spoilerujemy, ale sama wcześniej napisałaś, że spoiler będzie, a ja starałem się nie wnikać w szczegóły. Mam nadzieję, że nie zostaniemy zjedzeni przez tych którzy nie widzieli :)
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2013-01-15, 12:07   

Absolutnie nie obniża średniej. Irytują mnie bardzo komentarze na filmwebie typu "powinni skończyć ten serial, to już nie ma sensu, absurd goni absurd, jestem oburzony". Zawsze były w tym serialu wątki absurdalne, od pierwszego sezonu, właściwie to nic dziwnego bo to tylko serial. Taka bajka dla dorosłych. Trudno oczekiwać wielkiego realizmu po serialu telewizyjnym. Nie czuję się zawiedziona sezonem 7, po prostu nie podobał mi się tak jak poprzednie. Ale teraz robię sobie powtórkę od początku, jestem teraz w 3 sezonie i teraz dopiero mnie uderza jak tam było absurdalnie :D. Co nie oznacza że mi się nie podoba.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com