Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-03, 20:29   Dexter

Fimweb napisa³/a:

Dexter, tytułowy bohater serialu, jest... seryjnym mordercą. Jednak nie zabija on przypadkowych i niewinnych ofiar. W dzieciństwie został przygarnięty przez policjanta Harry'ego, który nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia - nazwał to "kodeksem", który ma zezwalać bohaterowi wyłącznie na karanie osób, zasługujących na to. Od czasu śmierci Harry'ego nie ma nikogo kto znałby mroczną prawdę o Dexterze, nawet jego przybrana siostra Deb, która również jak i on pracuje w policji. Pewnego dnia w sielankowe życie bohatera wkrada się ktoś kto wzbudza jego najszczerszy podziw. Morderca z ciężarówki-chłodni, nazwany tak przez policję, okalecza swe ofiary w niezwykle oryginalny i wyjątkowy sposób. Okazuje się również, że zabójca poszukiwany przez całe Miami, wie zadziwiająco wiele o życiu Dextera - nawet o jego najmroczniejszych sekretach, o których jakby się zdawało, nie wie nikt.



Ogląda ktoś? Osobiście jestem "oczarowany" serialem, po części może dla tego że zawsze interesowała mnie tematyka seryjnych zabójców. Najbardziej jak chyba wszystkich oglądających ten serial zaskoczył ostatni odcinek 4 sezonu choć w piątym sezonie Dexter jak dla mnie nie jest już sobą bo zaczyna "odczuwać" pewne uczucia czy emocje a to własnie jego pogląd i postawa najbardziej fascynowała mnie w tym serialu. A Wy co myślicie?
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-05, 22:09   

Zaczęłam oglądać Dextera właśnie ze względu na fakt, że gł boh jest seryjnym mordercą, ale później przeszło to na inny poziom zainteresowania, z różnych nieciekawych powodów. Jak zwykle z ciekawymi serialami-na początku żyło mi się z Dexterem wyśmienicie. Nasz romans skończył się jednak wraz z końcem romansu Dextera z Lilą. Trzeci sezon zakończyłam na drugim, czy też trzecim odcinku, dokładnie nie pamiętam-w każdym razie dla mnie Dexter skończył się wraz z ostatnim odcinkiem drugiego sezonu. Wraz ze starą dobrą Debrą, Doakes'em i Lilą uśmiercono Rzeźnika z Zatoki. Nie wiem, czy chcę wiedzieć, co działo się dalej. Nie wiem, czy zmarli wrócą na strony scenariusza. Wolę nie ryzykować i zapamiętać to, co najlepsze z pierwszych dwóch sezonów.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-05, 22:18   

bottle_of_dreams napisa³/a:

Nie wiem, czy zmarli wrócą na strony scenariusza.



Jednym z atutów tego serialu jest to że jeżeli ktoś umiera umiera naprawdę tak jak było to np. z Ritą w sezonie 4/5

bottle_of_dreams napisa³/a:

Wolę nie ryzykować i zapamiętać to, co najlepsze z pierwszych dwóch sezonów.



Osobiście polecam kolejne dwa są równie ciekawe, czego nie mogę powiedzieć o 5 sezonie bo jak dla mnie Dex przestał po części być sobą.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-05, 22:41   

Fazikus napisa³/a:

czego nie mogę powiedzieć o 5 sezonie bo jak dla mnie Dex przestał po części być sobą.

Ech, on już w sezonie zmarł śmiercią nienaturalną. Natomiast wieść o śmierci Rity niezmiernie mnie cieszy. Kobieta od początku niesamowicie mnie denerwowała.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Yusuff  

Stały User



Do³±czy³: 28 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-06, 11:37   

Rita była spoko, pasowała do serialu. Co do sezonów, to według mnie 4 jest też warta obejrzenia. Na 5 sezon czekałem aż pojawi się w nserialach no i moje oczekiwania nie zostały do końca zaspokojone. Ale cóż, obejrzę cały sezon może jeszcze się coś zmieni. Jednak tak jak było zapowiadane na początku - że 4 sezon miał być ostatni.
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-06, 15:45   

Yusuff napisa³/a:

. Jednak tak jak było zapowiadane na początku - że 4 sezon miał być ostatni.



Już potwierdzono że TV Showtime szykuje 6 sezon Dexa.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-12-07, 11:43   

Po 2 sezonie serial to moda na sukces.
 

Drozdu

Wymiatacz



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 05 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-05, 18:30   

Moim zdaniem nic specjalnego, pierwsze 2 sezony mi się podobały, ale w sumie serial nie powala.
_________________

SÅ‚uchawki od walkmana i marzenia
Przecież jak marzeń nie ma, to nas tez nie ma
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-02-05, 19:06   

Z czystej ciekawości postanowiłam obejrzeć chociaż jeden odcinek, bo też zawsze lubiłam filmy, seriale o seryjnych serialach. Niestety nie mogłam tego oglądać, denerwował mnie aktor Michael C. Hall, jego wygląd, gra aktorska oraz głos.
Gdyby nie ten aktor z chęcią bym obejrzała, bo zapowiadał się naprawdę ciekawie.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

Dexter16  

User



Wiek: 29

Do³±czy³: 07 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-10, 13:09   

Serial bardzo dobry, bez przesady, że sezony dalsze niż 2 są złe, 3 może lekko przynudzać, mimo to też dobry, 4 rewelacja, tylko trochę gorszy od 1, no a 5 jeszcze nie widziałem, ale nie napawają mnie entuzjazmem opinie o nim :-x Mam nadzieję, że aktualnie przygotowywanego, 6 sezonu nie schrzanią. Ogólnie serial uwielbiam :-D
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-06-17, 13:24   

Aktor jest genialny akurat i pasuje do tej roli jak nikt... Chociaż książkowy Dexter był inny, to uważam, że generalnie postaci wykreowane w serialu są lepsze niż te w książce.

Uwielbiam Dextera, nie wiem co Wy tak gadacie, że niby telenowela się zrobiła. Trzeci sezon był bardzo dobry, nie lepszy od drugiego, ale porównywalny, czwarty jest zaś od drugiego lepszy. Ulubionym był pierwszy, ale cała reszta też była warta obejrzenia. Piątego jeszcze nie obejrzałam, ale na pewno będzie mi się podobał.
Bardzo dobrze, że nie ma już dalej Doakes'a, bo go nie znosiłam. Drugi sezon ogólnie był bardzo napięty. Wadą trzeciego jest jedynie to, że Dexter kompletnie nie zajął się sprawą skinnera. Miguel był wkurzający a Dex po raz pierwszy dał się oszukać. Czwarty jest bardzo ciekawy jednak mało tajemniczy, z tego powodu plasuję go na drugim miejscu po pierwszym.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2011-06-19, 18:27   

Nie spodobał mi się bardzo, gdyż w moim mniemaniu serial jest zbyt baśniowy, a jego realia dalekie od rzeczywistości. Stworzony z manierą, która prawdopodobnie trafiłaby w mój gust, ale 10 lat temu. Nastrój też jakiś taki bez głębi.
_________________
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2012-01-05, 09:56   

trzeba czekac na sezon 7....rok -__- :mrgreen:
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-01-05, 22:20   

Właśnie, jak tam wrażenia po 6 sezonie?
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2012-01-11, 10:11   

Pierwsze dwa sezony na poziomie bardzo wysokim. Trzeci i sprawa Prado raczej nudnawy. Czwarty znów wrócił na dobrą ścieżkę, jak wspominano zaskoczyło mnie zakończenie czwartej serii. Piątą dopiero zacząłem i również bardzo mi się podoba.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com