Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-14, 16:38   

To, że Maria Magdalen udała się z domniemanym dzieckiem Chrystusa do Francji (a była to niby dziewczynka o imieniu Weronika_ zostało wysnute na podstawie legendy i uroczystości jaką obchodzą mieszkańcy małego miasteczka w południowej Francji. Co roku w lipcu przechodzą ulicami miast w procesji nad morze, z figurą Matki Bożej i Marii (co ważne - legenda na potrzeby p. Browna została podrasowana - Maria, lecz nie Magdalena jak mówią tubylcy :) ) i zanurzają ich stopy w morzu. Jest to symboliczny gest, który mówi o ucieczce z Ziemi ¦więtej i wyjściu z łodzi na plażę nieopodal miasteczka. Nawet przez tubylców uznawany jako legenda... i tradycja...


Wizygoci moja droga nawrócili się w VI wieku. A powątpiewam, by potomek Chrystusa, który został królem państwa stał sie poganinem gdy uczniowie Jezusa umierali męczeńską śmiercią pod murami Rzymu. A i cały naród wówczas chrzcił by króla/królową jako syna/córkę samego Mesjasza. Czy nie uważasz, że w historii takowa postać zapisałaby się u boku Chrystusa. A tu nawet sama MAria Magdalena zostaje zapomniana na czasy później starożytności...
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-14, 18:30   

Cytat:

Wizygoci moja droga nawrócili się w VI wieku. A powątpiewam, by potomek Chrystusa, który został królem państwa stał sie poganinem gdy uczniowie Jezusa umierali męczeńską śmiercią pod murami Rzymu. A i cały naród wówczas chrzcił by króla/królową jako syna/córkę samego Mesjasza. Czy nie uważasz, że w historii takowa postać zapisałaby się u boku Chrystusa. A tu nawet sama MAria Magdalena zostaje zapomniana na czasy później starożytności...
_________________



tylko ta hipoteze która Ty odrzucasz ;) przyjmuje wielu bardzo dobrych historyków :)
a wiem to gdyż kilka lat temu czytałam kilka świetnych prac naukowych na ten temat :) oczywiście również nie udpowodionymi bo sami autorzy wspominali iż jest to bardzo prawdopodobne:):) wiec jest on symboliczny to fakt lecz nie oznacza iż mogło to byc realne:) tak samo jak wiele legend może mieć ziarenko prawdy (Atlantyda, czy wojna trojanska a nawet wielki potop z ST są po części prawdziwe)
a tego co wiem za czasów życia Jezusa małżeństwo było wymogiem;) Ci którzy się nie żenili byli potępiani i izolowani przez spoleczeństwo ;)


a co do resztty:)

Historycy i badania dokonane np wyraznie mówią iż Magda Magdalena nie było ladacznicą i nie trudniła się nierządem- nie ma na to żadnych dowodów historycznych które by na to wskazywały a Kościół Katolicki zrobił z niej nierządnice;)

a czy by się zapisała? hmm być może autorzy NT celowo omineli ten "wątek" z życia Jezusa;) gdyż mogli oni idealizować swoje Mistrza:) tak samo robili np uczniowie szkoły pitegorajskiej którzy dodawali swojemu Mistrzowi Pitagorasowi liczne zasługi które były ich dziełem i odkryciem.
 

Monique  

Stały User

siostrzyczka Gringo



Do³±czy³a: 12 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-14, 20:02   

buziak napisa³/a:


oj znajomośc historii się kłania :)
z tego co wiem to istnieje historyczne przesłanie równiez hipoteza taka iż Jezus miał dziecko z Magda Magdanena tylko do tej pory nie wiadomo jak płci ;)
I jeśli dobrze pamiętam potomen Jezusa i Magdy magdaleny mogł być poźniej bogajże królem Wizygotów :) i dlatego mówiło się wtedy że ród królewski tamtejszego ludu są potomkami samego Jezusa :mrgreen:
a jak się znalazł tam potomek Jezusa na tamtejszyh ziemniach? z tego co pamiętam to prawdopodobnie po śmierci Jezusa, Magda Magdalena mogła uciekac przed prześladowaniami :) i wtedy była ona w ciąży i własnie tam wydala potomka na świat:) ale ejszcze raz podkreśmal iż to hipoteza;)



no to po co pierdzielisz, znajomość historii się kłania a potem ze to czysta hipoteza?? o losie...
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-15, 10:30   

jeśli chcecie gadać o Marii Magdalenie załóżcie taki temat. TU rozmawiamy o zakazach kościoła co do książek. czyt. POWRACAMY DO TEMATU
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-15, 12:21   

Monique napisa³/a:

no to po co pierdzielisz, znajomość historii się kłania a potem ze to czysta hipoteza?? o losie...
_________________



po pierwsze na samym początku podkreślałam że jest to hipozeta;)
więc zachęcam do głebszego wczytywania się w tekst:)

po drugie nauka opiera się też na hipotezach :)
tak jak np teoria ewolucji czlowieka:) :mrgreen:
więc nie wiem po co te fochy i gniewy;)

a ja podkreślilam iż jest cien wątpliwości iż takowe istnialo;)
czyli z logicznego punktu widzenia jest to negacja zdania poprzedniego- to tak w ramach didaskalii :mrgreen:

Co do książek wracając do tematu pierwotornego tego wątku ;)
to wiadoma sprawa że poprzez potępianie czy np zakazywanie czytania niektorych dzieł literacki kościoł chce się też ustrzec przed odejściem wiernych :mrgreen:
doskonale zdaje sobie sprawe że jest wielu naukowców ktorzy w kościele szuka dziury w całym ale jak wiemy jak każda instytucja i KK nie ma czystego nieskazitelnego sumienia ;)
 

niezdecydowana17  

Stały User


Wiek: 32

Do³±czy³a: 25 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-25, 21:44   

kasiaaa zgadzam siÄ™.
Tam jest mnóstwo okultyzmu.
A tym którzy nie wierzą że niby taka niewinna książka jest czymś złym.
Kiedyś przez oglądanie tego filmu trafiłam do egzorcysty...Więc mogę was tylko prosić nie igrajcie ze złem;/ bo to bardzo niebezpieczne!!!
_________________

 

indie_babe  

Wymiatacz

mgiełka



Do³±czy³a: 22 Lis 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk...

   

Wys³any: 2008-12-27, 14:03   

matko.
o co Wy się w ogóle kłócicie?
_________________
...każdy element po setce to początek kolejnej setki. Taka nierówność pierwszej setki. Nierówność równa się beznadziejności, beznadziejność - upadkowi.
I koło się zamyka.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-27, 14:29   

cieszymy się ... powrócić do tematu :kwasny:
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-27, 17:46   

Kochani, powtarzam za vialinkiem: wracamy do tematu! Chcemy się kłócić/dyskutować nad dobrymi/złymi decyzjami Kościoła - zapraszam do stworzenia nowego tematu!
 

terrorysta  

Stały User



Imię: czy to ważne?

Do³±czy³: 25 Gru 2008

Sk±d: ja jestem???

   

Wys³any: 2008-12-27, 17:57   

CirrS napisa³/a:

Kochani, powtarzam za vialinkiem: wracamy do tematu!


a z tego można przecież wydzielić osobny temat, a tamten pozostawić sobie skoro dyskusja sie posunęła do tego stopnia
CirrS, jako nowy mod możesz się wykazać


... ku chwale - CirrS
_________________
Grzeczność to jedynie brak odruchów złego wychowania
 

Irako  

User



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 34

Do³±czy³a: 30 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-30, 20:09   

Heh... Indeks Ksiąg Zakazanych był po prostu wczesną formą cenzury i tyle... Nie bawiłabym się tu (w przypadku większości ksiąg wciągniętych na niego) w doszukiwanie się stricte religijnych przesłanek mających popchnąć przedstawicieli Kościoła do umieszczenia danej pozycji na Index Expurgatorius.
No bo w jaki sposób bluźnił przeciw religij Zola, Hugo, obaj Dumasowie, Defoe, Mickiewicz(on też był wciągnięty na IKZ :-D )?
Cenzura eliminowała myślicieli, filozofów, ludzi takich jak np. Diderot który w swojej książce pt. 'Zakonnica' opisał historię dziewczyny zmuszonej do wstąpienia do zakonu, maltretowanej tam, w końcu uciekającej z niego. ¯eby było weselej owa dziołszka była namawiana do lesbijskiego związku przez przełożoną...
W imię 'jedynej prawdy' i w walce o sprawowanie 'rządów dusz' starano się zamknąć usta tym, którzy wytykali KK błędy, okrucieństwo, lub jak np. John Lock namawiali do samodzielnego myślenia i wolności słowa.
Na pewno ktoś czytał tutaj 'Buszującego w Zbożu'. Dostrzegliście tam coś anty-kościelnego? Ta książka również była na cenzurowanym.

Co do Marii Magdaleny - w jednej z ewangelij myje ona stopy Jezusa po czym wyciera je swoimi włosami... Mniej więcej tak to było, choć dokładnie nie pamiętam. Podobno jest to część ceremonij zaślubin... Ale nie dywagowałabym z tym, brakuje mi wiedzy.

A co do celibatu, został on wprowadzony by uniknąć podziałów majątku kościelnego pomiędzy dziećmi duchownego. Ot, walka o pieniądze, biblia nie ma z tym nic wspólnego.
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-30, 13:52   

Kościół potępia bo się po prostu boi iż ludzie zobaczą , że koścół wcale nie jest taki święty jak o sobie mówi.Oczywiście mają racje, że potępiają biblie szatana, ale bądzmy szczeży ta biblia to jest pisana na wzór ich bibli tylko wszystko na odwrót. :zalamany:
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

Madeline  

User



ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Lip 2009

Sk±d: Pszczyna

   

Wys³any: 2009-07-30, 15:33   

A ja powrócę do tematu... Przeczytałam Pottera, Zmierzch i nie traktuje tego poważnie... Nie wierzę w wampiry, horoskopy, czytanie z fusów itd. Człowiek powinien odróżniać rzeczywistość od świata książki... :-) Grzech jest dopiero wtedy, gdy ktoś wierzy w to, w głupie horoskopy, talizmany itd. :-)
_________________
W życiu piękne są tylko chwile..... :) :)
 

autor nieznany  

Wymiatacz

wierze w siły natury


ImiÄ™: Wilk

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Lip 2009

Sk±d: z odch³ani wieków

   

Wys³any: 2009-07-30, 15:39   

Ale talizmany, książki o magii to nie jest grzech ponieważ cała przyroda odradza się co roku po zimie i to jest najpiękniehjsza magia, a talizmany jeśli się w nie wierzy to przynoszą szczęście, nie warto wierzyć do końca ludziom którzy nigdy nie mieli talizmanu i książki o magii nie czytali.
_________________
A może tak powycinać wszystkie drzewa i betonem zalać pół ziemi było by więcej przestrzeni.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-30, 15:43   

Madeline napisa³/a:

A ja powrócę do tematu... Przeczytałam Pottera, Zmierzch i nie traktuje tego poważnie... Nie wierzę w wampiry, horoskopy, czytanie z fusów itd. Człowiek powinien odróżniać rzeczywistość od świata książki... Grzech jest dopiero wtedy, gdy ktoś wierzy w to, w głupie horoskopy, talizmany itd.


Dokładnie. Kościół nie powienien zakazywać czy odradzać czytaniaq książek, nawet tych które uważa za 'złe'. Człowiek ma wolną wolę, powienien poznać potencjalne 'zło' i odróżniać je od dobra.
A po za tym nie uważam, żeby np. Harry Potter był wcieleniem zła. No ale to już osobny temat :-P .
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com