Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-30, 16:44   

zielona napisa³/a:

Kościół nie powienien zakazywać czy odradzać czytaniaq książek, nawet tych które uważa za 'złe'.


Czemu nie :?: Rodzice też nie powinni mówić dzieciom, co jest dobre a co złe :?:
Kościół nie zakazuje czytać książek. Na tym słynnym "Indeksie ksiąg zakazanych" figurowały pozycje, w których znajdowały się rzeczy sprzeczne z nauczaniem Kościoła i była to dobra rzecz, gdyż sięgając po daną książkę każdy katolik mógł sprawdzić czy te rzeczy, które są w niej napisane są zgodne z jego wiarą, czy też pod jakąś mądrą, czy kościelną nazwą nie kryje się herezja.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

fanatyk  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Maj 2009

Sk±d: mazury

   

Wys³any: 2009-07-31, 13:07   

bo niektóre potępiają kosciół
_________________
cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-31, 18:30   

Jak dla mnie kościół potępia bardzo dużo rzeczy i dalej nie znam powodu . :[ pewnie dla nich coś w tych ksiązkach jest nie zgodne z biblią itp .
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-01, 11:01   

Ja chcialam tylko napisac, ze heretyczne ksiazki pana Browna sa ksiazkami fabularnymi, fikcyjnymi (niezbyt ciekawymi nawet jak na mój gust) i nikt poza nawiedzonymi ludxmi z wachaniami nastrojów nie mówi, ze cokolwiek co jest w tych ksiazkach jest faktem.
I, ze Kosciól zmienil ostatnio nieco stosunek do HP, bo stwierdzili, ze jednak wystepuje tam silny podzial zla i dobra, pochwala przyjaxni i mimo wszystko seria nie jest taka zla.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-01, 12:14   

Dofova napisa³/a:

Jak dla mnie kościół potępia bardzo dużo rzeczy i dalej nie znam powodu . :[


To poczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego/Pismo ¦więte/Kodeks Prawa Kanonicznego albo znajdź strony na necie na ten temat :-)

Dofova napisa³/a:

I, ze Kosciól zmienil ostatnio nieco stosunek


Kościół nie miał co zmieniać, gdyż temat Harry'ego Pottera nie jest poruszany w żadnym oficjalnym dokumencie (no chyba, że o czymś nie wiem) i Kościół (jako cały Kościoł Powszechny) nie ma jednolitego, określonego zdania :-) Swój stosunek do tej książki mogły zmienić poszczególne osoby (np biskupi itd itp) :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-03, 04:40   

To pierwsze to nie ja napisalam!

A co do drugiego. Po prostu nie za bardzo wiem jakimi dokladnie prawami rzadzi sie Kosciól wiec uscisle, ze chodzilo mi o watykanskie pisemko L'Osservatore Romano i nie mam pojecia jak to, co glosi to pisemko ma sie do oficjalnego stanowiska Stolicy Apostolskiej.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-03, 20:28   

Dofova napisa³/a:

To pierwsze to nie ja napisalam!


TO wszystko przez serwer :!: ;) Ale ja już tego nie zmienię... :rozpacz:

Dofova napisa³/a:

chodzilo mi o watykanskie pisemko L'Osservatore Romano


A co ono ogłosiło :?: :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Dofova  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-04, 09:30   

Nic nie oglaszali, po prostu...

Dofova napisa³/a:

stwierdzili, ze jednak wystepuje tam silny podzial zla i dobra, pochwala przyjaxni i mimo wszystko seria nie jest taka zla.

_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-07-01, 01:15   

Monique napisa³/a:

Kościół potępia, ale nie zakazuje.


Bo w dziesiejszych czasach tylko by sie osmieszyl, zakazujac. Kosciol nie dlatego nie zakazuje, bo nagle zrobil sie dobry i mily, tylko dlatego, ze stracilby jescze wiecej owieczek. Nie moze juz palic na stosach, nie moze torturowac, zabierac majatkow, urzadzac krucjat. Moze tylko straszyc pieklem z ogniem i diablami, a i w to malo kto wierzy :-D

Kosciol katolicki zawsze zakazywal czytania ksiazek, mogacych podwazyc jego potege (a wiec jego dochody i wladze). Sama sie nieraz zastanawialam, co ci faceci w sukienkach sie doszukali w Potterze. Ale czytalam tylko jeden tom, wiec nie mam pojecia.
Wiem, ze w niektorych miejscowosciach ksieza mowia, ze "nie dadza rozgrzeszenia", jesli ktos czyta Fakty i Mity, wiec cos ze sredniowiecza pozostalo... :hyhy:
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-07-01, 01:24   

W takim razie już od dawna piekło na mnie czeka. I dobrze.
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-07-01, 13:15   

Bo zagrażają filarom kościoła i mogą doprowadzić do problemów.
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-01, 13:55   

Dlaczego KK potępia niektóre książki ? Bo to po prostu instytucja która w jakimś stopniu chce mieć władze nad człowiekiem po przez narzucanie praw swoim wyznawcom, spowiedź czy właśnie różnego typu nakazy i zakazy.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-07-01, 14:38   

Bo wszędzie znajdzie się oszołom, który coś pieprznie na co media doznają orgazmu i lekkim piórem kreują sensację. Ani po Kodzie, ani po Potterze jakoś moja wiara nie zmalała. Wzrosnąć, też nie wzrosła. Po prostu to nie są książki, które mogą mieć jakąkolwiek moc oddziaływania na umysły.
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com