Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lorczi  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 22:31   Dzieci z domów dziecka

Po przeczytaniu kilku wypowiedzi z pewnego tematu zainteresowało mnie Wasze zdanie na ten temat a mianowicie:
1.Co sądzicie o dzieciach z domów??
2. Czy Waszym zdaniem te dzieciaki są gorsze??Jeśli tak to dlaczego ??
3. Czy może nie przywiązujecie do tego większej uwagi.

Bo ja mam takie wrażenie, że w naszym społeczeństwie panuje taka opina wśród dzieci z domu dziecka, że złodzieje, nieuki i że nie osiągną nic w życiu. A może się mylę?!

Zapraszam do rozmowy.
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 22:38   

Osobiście chyba nie znam nikogo z domu dziecka poza małą Patysią, przeupierdliwym dzieckiem, ale sympatycznym ;)

Lorczi napisa³/a:

. Czy Waszym zdaniem te dzieciaki są gorsze??Jeśli tak to dlaczego ??


Gorsze na pewno nie, niby dlaczego? Na pewno mają inne spojrzenie na świat, jak dla mnie bardziej "trzeźwe". Mogą być podobni do głównej bohaterki książki "Inna?", ale nie patrzmy stereotypami. Normalni ludzie.

Lorczi napisa³/a:

że złodzieje, nieuki i że nie osiągną nic w życiu

Oj, być może mają nawet większe ambicje i cele niż ty. Nie każdy czarny to złodziej, nie każde dziecko z domu dziecka nic w życiu nie osiągnie.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Lorczi  

Stały User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 23:00   

merlin m. napisa³/a:

Oj, być może mają nawet większe ambicje i cele niż ty.



Powiem Ci, że ja nie mam takiego zdanie o dzieciach z domu dziecka. Dużo jest osób które tak myśli że dziecko z domu dziecka to złódziejaszek i przestępca.
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 23:02   

Lorczi napisa³/a:

1.Co sądzicie o dzieciach z domów??



Nic szczególnego, są dziećmi co nie mają szczęścia w życiu.

Lorczi napisa³/a:

2. Czy Waszym zdaniem te dzieciaki są gorsze??Jeśli tak to dlaczego ??



Idiotyczne pytanie ... niby czemu miały by być gorsze ? Bo rodziny nie mają ?
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-15, 23:07   

Lorczi napisa³/a:

1.Co sądzicie o dzieciach z domów??


Są to dzieci jak każde inne, przecież nie mają dwóch głów, albo trzech łap. Ich specyfika polega na tym, że jakiś dorosły zniszczył i odebrał im szczęśliwe dzieciństwo. One nie są niczemu winne.

Lorczi napisa³/a:

2. Czy Waszym zdaniem te dzieciaki są gorsze??Jeśli tak to dlaczego ??


Te dzieci nie są gorsze. Ich start w dorosłe życie często bywa gorszy, ponieważ w dzieciństwie zostały odebrane im moralne wzorce i autorytety.

Lorczi napisa³/a:

3. Czy może nie przywiązujecie do tego większej uwagi.


Te dzieci same w sobie potrzebują większej uwagi, muszą czuć, że są kochane, że ktoś je wspiera i ich potrzebuje. Muszą czuć akceptację.

Lorczi napisa³/a:

dzieci z domu dziecka, że złodzieje, nieuki i że nie osiągną nic w życiu.


Dzieci z tzw. dobrych i kochających się rodzin są zdolne do czynów o wiele gorszych.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 06:09   

Co sądzę o dzieciach z domów dziecka ?
1. A cóż mam sądzić... Od wszystkich innych dzieci rózni je tylko fakt, że nie mają rodziców, lub mają niby-rodziców. Spotkało ich nieszczęście.
2. Pytanie rzeczywiście bez sensu. Chyba po to, by każdy napisał 'nie, oczywiście, że nie, no skąd, nigdy w życiu'.
Tym dzieciom czegoś w życiu zabrakło, ale jeśli to problem to w otoczeniu, nie w dzieciach...
Sądzę, że te dzieci, gdy dorosną moga mieć wspaniałe życie.
Po prostu majÄ… trudniejszy start.
 

Dorotka^^  

Stały User



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 32

Do³±czy³a: 30 Sie 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-09-16, 07:22   

Wiesz co mam kilkoro bardzo dobrych znajomych z domu dziecka i wszyscy są bardzo wporządku niewiem czemu tak uważasz nawet w wiadomościach słyszy się że te dziei się bardzo dobrze uczą. Tyle z moej strony.
_________________
Ja tu tylko sprzatam...

...Sztuką jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-16, 08:55   

zielona napisa³/a:

2. Pytanie rzeczywiście bez sensu. Chyba po to, by każdy napisał 'nie, oczywiście, że nie, no skąd, nigdy w życiu'.


Nie zgodzę się, bo na 1000% znalazłyby się osoby które napisałby że takie dzieci są gorsze.
Co jednak nie zmienia faktu że ja do nich nie należę.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Evi  

Wymiatacz

^.^



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 38

Do³±czy³a: 06 Wrz 2009

Sk±d: podkarpacie.

   

Wys³any: 2009-09-16, 11:23   

to już zależy od człowieka. i tak, np. te żyjące w rodzinnych domach dziecka już i tak mają lepszy start. tam jest trochę inna atmosfera, mniej osób... ale te z tych dużych domów... cóż im na pewno jest ciężej... koło mojego miejsca zamieszkania jest taki dom dziecka. szczerze mówiąc to nie ma jakiś większych problemów z tymi dzieciakami, większe problemy są z tymi z mojego osiedla :/ ale tu nie ma zasady. niektóre faktycznie chcą jak najwięcej osiągnąć. inne z kolei załamują się i mają wszystko w d***e... tego nie wolno generalizować. i każdemu powinno się dać szansę normalnego życia. powinno być więcej tych rodzinnych domów dziecka...
_________________
"You may say im a dreamer... But im not the only one..."
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-09-16, 13:11   

Te dzieci nie sa gorsze, a jedynie skrzywdzone przez dorosłych co odbijac sie może na ich psychice bardzo, bardzo długo, a może nawet całe życie. Jedne bardziej inne mniej potrafią sie z tym pogodzić i walczyć o lepszą przyszłość. Jednak wiele przypadków trafia sie takich, że powielają przykład rodziców.

Lorczi napisa³/a:

Bo ja mam takie wrażenie, że w naszym społeczeństwie panuje taka opina wśród dzieci z domu dziecka, że złodzieje, nieuki i że nie osiągną nic w życiu.


To niekoniecznie musi być prawda. Wszystko zalezy od człowiek. Często te dzieci potrafią doceniać każde małe szczęście tysiąc razy lepiej. Nieuki, złodzieje, na nich też wyrastają dzieci z dobrych domów. I to najcześciej właśnie z tych dobrych.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-16, 13:27   

Lorczi napisa³/a:

1.Co sądzicie o dzieciach z domów??
2. Czy Waszym zdaniem te dzieciaki są gorsze??Jeśli tak to dlaczego ??
3. Czy może nie przywiązujecie do tego większej uwagi.


1. Bezsensnu pytanie.A cóż mogę o nich sądzić ? ¯al mi jedynie,że wychowują się w takim miejscu i większość z nich nie dozna bądź nie doznała rodzicielskiej miłości.
2.Nie , nie są gorsze.Są trudniejsze.Oczywiście,zależy to także od wieku w jakim jest dane dziecko, lecz najczęściej dzieci wychowywane w domu dziecka są niespokojne, wymagają więcej miłości i troski rodziców,którzy je zaadoptowali. Częściej także dziecko sprawia problemy wychowawcze, z reguły przez brak poświęconej mu uwagi,ciągłej rywalizacji oraz prawdziwej podstawy w postaci miłości ,czy też samej obecności matki i ojca. Z drugiej strony takie dziecko przykładowo gdy zostanie zaadoptowane docenia daną mu miłość,troskę oraz opiekę.
3.Co za pytanie..
Ale uwagi w jakim zakresie ? W ewentualnej adopcji takiego dziecka,czy też wychowaniu ? Praca z takimi dziećmi oczywiście wymaga odpowiedniego podejścia,ale nie tyczy się to zakresu każdego kontaktu z osobą,która wychowywała się w domu dziecka.
_________________
Drugs&hugs.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 15:15   

Jak widzÄ™ dzieci z domu dziecka to mi sie serce kraje....

Są normalnymi śwetnymi dziecmi, któe mają zniszczona dziecinstwo i przez to nie zawsze mogą osignac swoje cele, plany czy marzenia.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 15:19   

Dla mnie one niczym się nie różnia, oprócz tego, że miały zniszczone dzieciństwo. Traktuje ich jak równych sobie, nie wywyższam się przed nimi. I to nieprawda, że wszystkie dzieci z domów dziecka muszą być zaraz złodziejami, gwałcicielami itp itd.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 15:20   

mloda2345 napisa³/a:

Traktuje ich jak równych sobie, nie wywyższam się przed nimi. I to nieprawda, że wszystkie dzieci z domów dziecka muszą być zaraz złodziejami, gwałcicielami itp itd.


ja również je traktuje na równi.

i jestem przekonana ze mogÄ… byc mÄ…drzejsze :D
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-16, 16:03   

mloda2345 napisa³/a:

I to nieprawda, że wszystkie dzieci z domów dziecka muszą być zaraz złodziejami, gwałcicielami itp itd.


Niby nie. Ale zawsze jest taka grupa która czuje się okrutnie skarana przez los (jakby tylko im się to przytrafiło) i później właśnie mamy owe gwałty, morderstwa, narkotyki. A nie?
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com