Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Legeman  

User

Calkowita Zagadka


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 21 Mar 2012

Sk±d: £owicz

   

Wys³any: 2012-04-20, 16:56   Eragon

Niedawno skończyłem czytać ostatnią część powieści Eragon. Dopiero po przeczytaniu jakze smutnego zakończenia uświadomiłem sobie jak bardzo mi będzie brakować tej książki. Z tego wszystkiego zaczęłem się uczyć pradawnej mowy XD. A jak wy oceniacie tę powieść??? Czy spodobała wam się i urzekła was tak jak mnie??? Nam iet er Sebastian, sónr abr Wyrda.
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-04-20, 16:59   

Skończyłem na przedostatniej, do ostatniej się nie palę, żeby jeszcze bardziej nie zepsuć sobie wspomnień po pierwszych częściach. Im dalej, tym gorzej. Szkoda.
Eragon wiecznym prawiczkiem. Zniechęciło mnie. Kto nie umie doprowadzić wątku do końca nie powinien się za niego zabierać.
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-04-20, 17:14   

Ciągle nie mogę zamówić sobie ostatniej części. Myślę, że dopiero uda mi się na wakacjach.
Za pewnie również będę czuła pewien "smutek" , że to już koniec świetnej historii.
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

Legeman  

User

Calkowita Zagadka


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 21 Mar 2012

Sk±d: £owicz

   

Wys³any: 2012-04-20, 17:25   

Rayshami napisa³/a:

Skończyłem na przedostatniej, do ostatniej się nie palę, żeby jeszcze bardziej nie zepsuć sobie wspomnień po pierwszych częściach. Im dalej, tym gorzej. Szkoda.
Eragon wiecznym prawiczkiem. Zniechęciło mnie. Kto nie umie doprowadzić wątku do końca nie powinien się za niego zabierać.



Heh w ksiazce nie liczy sie tylko sex po 1.
Po 2 ostatnia czesc jest taka niesamowita ze nie wiem. Calkowicie zaplatala mi w glowie swoimi zwrotami akcji.
Po 3 po jej przeczytaniu odczuwam smutek ze smutnego zakonczenia ( i wogole zakonczenia sagi ) To juz koniec :niepewny:
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-04-20, 17:31   

W książce nie liczy się tylko seks. W związku też nie liczy się tylko seks, ale jakoś nie widzę siebie w związku bez niego. Jeśli dziewczyna zaczyna zabawę, a później w połowie przerywa i mówi, że czas spać, to ja dziękuję za związek. A to właśnie serwuje nam autor w Eragonie, rozwijając pewien wątek, który kończy się "e, nie wiem co zrobić, niech Eragon zostanie zawsze dziewicem".
 

Legeman  

User

Calkowita Zagadka


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 21 Mar 2012

Sk±d: £owicz

   

Wys³any: 2012-04-20, 18:30   

Nie ma tam sexu bo to nie książka dla dorosłych tylko również dla dzieci.
Ale już widzę że znalazłem sobie kogoś do dyskusji nie tylko w tym temacie ;P
_________________
Wybaczcie za ortografie, moj komputer nie chce pisac polskich liter.
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-04-20, 21:07   

Rayshami, jeśli to jest jedyny powód, dla którego nie podoba Ci się ta książka, to życzę powodzenia
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-04-20, 21:08   

Vanir, nie wiem w czym mi go życzysz, ale dziękuję.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2012-04-20, 21:58   

Czytałam pierwszą część, ale to było zaraz po tym, jak ukazała się w księgarniach, więc nieco dawno i mało co już pamiętam. Mimo, że nie lubię takich klimatów - wciągnęła mnie, nie ukrywam. Po kolejne jednak już nie sięgnęłam, w sumie, to nie wiem, dlaczego. Może mi się przejadło smoków.
_________________
meow
 

Jeremi

User

Wolny Człowiek


Do³±czy³: 02 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-02, 18:29   

Po pierwsze, ta początkowo trylogia skoczyła się na 4 książkach wydanych w pięciu tomach (troche nie fair).
Po drugie, niestety, każda kolejna część słabsza. Kończąc część I czułem potrzebę dalszego śledzenia losów Eragona i z niecierpliwością czekałem na kolejne wydania, które jak się okazoło nie były już takie hm... epickie. Akcja zbytnio przyśpiesza (apogeum w "Dziedzictwie", którego nie dałem rady przeczytać), styl jest coraz bardziej namolny, fabuła coraz bardziej uproszczona i denna.

Ogólne moje wrażenie o "trylogii" psuje dodatkowo film, który niedość, że nielogicznie zmienia fabułę, to jeszcze wykonany jest fatalnie (zdjęcia, dobór i kreacja aktorów). Co więcej, w polskiej wersji językowej od dubbingu mdliło.

W skali od 1 do 10 Tolkienów, daję całości hmm... 2,5 Tolkiena.
 

Rayshami

Wymiatacz

Strawberry!



Do³±czy³: 18 Pa¼ 2011

Sk±d: masz truskawkê?

   

Wys³any: 2012-05-03, 03:51   

Jeremi, ostatnia część podobno za granicą była dobrze oceniona - tyle, że u nich nikt nie wpadł na pomysł dzielenia ostatniej części na dwa tomy, przez co u nas wyglądało to karykaturalnie. Wstęp, rozwinięcie, zakończenie, rozwinięcie, zakończenie.
 

Jeremi

User

Wolny Człowiek


Do³±czy³: 02 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-03, 12:29   

To, zdaje się, nie pierwszy taki dziwny podział. Trzecia część, o ile pamiętam, została przerwana w trakcie bitwy. Czytając ostatnią część, gdzie walka toczyła się dalej, trochę się pogubiłem :|
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com