Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Co sądzicie o finansowaniu kościoła przez państwo ?

  • Za 5% [ 1 ]
  • Przeciw 94% [ 16 ]
  • Nie mam zdania 0% [ 0 ]

Gosowa: 17

Wszystkich Gosw: 17

Autor

Wiadomo

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-08-18, 16:18   

Cytat:

DC285 napisał/a:
Finansowanie religii w szkołach
Polski, matematykę, chemię, wf., plastykę, muzykę, fizykę, biologię itd... też finansuje.


:facepalm:

Reigia to co innego...

cretultix napisa/a:

Bo taki jest zapis w konstytucji, jeśli spełnisz odpowiednie wymagania to państwo będzie finansowało naukę islamu, buddyzmu czy judaizmu, choć zgodzę się ze religia nie powinna być nauczana w szkołach.



Tu mozna mieć pretensie do naszych rodzicow i dziadków. :evil:


Szej-Hulud napisa/a:

cretultix napisał/a:
choć zgodzę się ze religia nie powinna być nauczana w szkołach.

Jak za komuny?! Chyba żartujesz.


W wielu krajach tak jest; jak chcesz to sie zapisz do szkoly prowadzonej przez kaplanów.

[ Dodano: 2010-08-18, 16:25 ]
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2728
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2010-08-18, 16:51   

Szej-Hulud napisa/a:

cretultix napisa/a:

choć zgodzę się ze religia nie powinna być nauczana w szkołach.


Jak za komuny?! Chyba żartujesz.


Ja podpisuje się. Religa tylko w salakach katechetycznych? Dlaczego? bo ksiądz nie zna swoich wiernych. te katechetki to jakieś niedołęgi. Potem ksiądz wymyśla, ze trzeba mieć podpisy ze spowiedzi, z bycia na mszy by przystąpić do komunii czy bierzmowania. Zacytuję lekko humorystyczny tekst JKM. "To spisek masonerii, która chce odciągnąć wiernych od kościoła" - opinia o wprowadzeniu religii w szkole.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-08-18, 18:07   

Szej-Hulud napisa/a:

DC285 napisa/a:

Finansowanie religii w szkołach

Polski, matematykę, chemię, wf., plastykę, muzykę, fizykę, biologię itd... też finansuje.



Te przedmioty są neutralne światopoglądowo, a religia zakłada jedną słuszną wiarę, z którą nie wszyscy muszą się utożsamiać... (więc czemu wszyscy mają to finansować??)

Szej-Hulud napisa/a:

DC285 napisa/a:

Utrzymywanie kapelanów w służbach mundurowych

Akurat im się należy, pomyśl dlaczego.



To jest nadal posługa religijna, więc dlaczego mamy za to wszyscy płacić? ;)

Szej-Hulud napisa/a:

DC285 napisa/a:

Więc wychodzi na to że chcąc czy nie chcąc płacimy na kościół.


Jak Ci przeszkadza, to się przeprowadź- mamy "otwartą Europę".



Wiele rzeczy mi się nie podoba w naszym kraju, ale nie jestem tchórzem, który by uciekał ;) Wole postarać się o to, aby coś zmienić, jeżeli jest głupie, a funkcjonuje dzięki ignorancji obywateli.

Szej-Hulud napisa/a:

Wierzący jakoś się nie rzucają, że niewierzący mają wolne od pracy w święta Kościelne- a to też przynosi straty, PKB jest mniejszy, w przypadku sklepów towar dłużej stoi na półkach.



Odpoczynek jest nam należny i tak i tak, myśle że to nie ma znaczenia że wolne jest akurat w te a nie inne dni ;) (a to na co są wydawane nasze wspólne pieniądze ma duże znaczenie...)

Szej-Hulud napisa/a:

Igtk, ZUS buduje sobie pałace, NFZ jeździ limuzynami- to Ci nie przeszkadza? [..]



Mi przeszkadza!
Ale to nie o tym temat.... ;)

Isair napisa/a:

[..]|To spisek masonerii, która chce odciągnąć wiernych od kościoła" - opinia o wprowadzeniu religii w szkole.



Ciekawe czemu masoneria ma taki interes, przecież oni są związani z kościołem.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-18, 18:26   

LongIsland napisa/a:

Te przedmioty są neutralne światopoglądowo, a religia zakłada jedną słuszną wiarę, z którą nie wszyscy muszą się utożsamiać... (więc czemu wszyscy mają to finansować??)


Jak to neutralne? Na polskim są Ballady i romanse. A w nich- uwaga- Pani Twardowska. Toż to dzieło o charakterze religijnym. :mrgreen:
O, a w Panu Tadeuszu ksiądz jest!
A w Zemście Fredro Rejentem nawraca!
Więc może by i te lektury usunąć, żeby w szkole nie było niczego związanego z wiarą w Boga, co?

Historia też niekoniecznie jest neutralna, w innych krajach uczą się różnych jej wersji.

Jak widać, przedmioty humanistycznie wcale nie są takie neutralne. Najpewniej wynika to z rozwoju kultury chrześcijańskiej i jej wsiąkania w tradycje ludowe, ale to dłuższa dyskusja.

LongIsland napisa/a:

To jest nadal posługa religijna, więc dlaczego mamy za to wszyscy płacić? ;)


Ale dla państwa, na żądanie wojskowych. Za coś muszą księża żyć.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



Imię: Adam

Wiek: 33

Doczy: 31 Pa 2009

   

Wysany: 2010-08-18, 18:40   

Szej-Hulud napisa/a:


Ale dla państwa, na żądanie wojskowych. Za coś muszą księża żyć.


A to co zbierają na tacę + śluby komunie itp itd?
 

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-08-20, 12:30   

Szej-Hulud napisa/a:

Jak to neutralne? Na polskim są Ballady i romanse. A w nich- uwaga- Pani Twardowska. Toż to dzieło o charakterze religijnym. :mrgreen:
O, a w Panu Tadeuszu ksiądz jest!
A w Zemście Fredro Rejentem nawraca!
Więc może by i te lektury usunąć, żeby w szkole nie było niczego związanego z wiarą w Boga, co?



Nie najlepszy przykład jeżeli o mnie chodzi, bo akurat jestem zwolennikiem całkowitej zmiany kanonu lektur ;)
Tym niemniej i tak nie masz racji :oczami:
Studiowanie utworów literackich pełnią fukncję poznawczą, natomiast nauczanie religii ma wywierać wpływ na uczniów, co do ich postaw i wartości.

Szej-Hulud napisa/a:

Historia też niekoniecznie jest neutralna, w innych krajach uczą się różnych jej wersji.



Zgadzam się, ale to jedynie pokazuje, że szkoła jest siedliskiem manipulacji, co wg mnie jest argumentem przeciwko religii w szkołach... ale to nie ten temat ;)
Proponuje, załóż temat w dziale 'poważnie' to sobie porozmawiamy o faktach i mitach w polskim systemie nauczania ;D

Szej-Hulud napisa/a:

Jak widać, przedmioty humanistycznie wcale nie są takie neutralne. Najpewniej wynika to z rozwoju kultury chrześcijańskiej i jej wsiąkania w tradycje ludowe, ale to dłuższa dyskusja.



Tradycja to jedno, a zarządzanie finansami to coś zupełnie innego... czyli uważasz, że ze względu na tradycje, na to że kościół był tutaj tyle lat, powinniśmy z naszych podatków przeznaczać na niego miliony złotych???


lgtk napisa/a:

Szej-Hulud napisa/a:


Ale dla państwa, na żądanie wojskowych. Za coś muszą księża żyć.


A to co zbierają na tacę + śluby komunie itp itd?



Dokładnie ;)
Do życia nie potrzeba pieniędzy ;) Potrzeba jedzenia, okrycia i schronienia ;)
Modlić też nie trzeba się w pałacach do obrazów w złotych ramach... ;)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com