Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Meggie Sond  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 01 Lut 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-02-01, 17:39   Gospodarka przestrzenna

Co sądzicie o tym kierunku? Słyszałam, że na politechnice i na uniwerku to zupełnie co innego. Zamierzam się wybrać na tą politechniczną
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-02-01, 17:50   

Na politechnice niby lepiej. W końcu inż brzmi jakoś jeszcze ;)
Myślę, że to interesujący kierunek.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Meggie Sond  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 01 Lut 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-02-01, 19:05   

a mgr już w ogóle nie brzmi? ;)
też myślę, że interesujący. zawsze to trochę architektury (o której zawsze marzyłam, ale mój talent plastyczny się sprzeciwił i zaprotestował wyłączając moce twórcze). ale nadal nie wiem co jest głównym celem tego kierunku

z ciekawości, gdzie Ty wylądowałeś?
_________________
It's later than you think..
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-02-01, 19:18   

inż. w tym kraju jest deficyt. O magistrze możesz sobie dopowiedzieć co z grubsza sądzę. A raczej o całej iluzji systemu edukacyjnego w tym kraju.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2011-02-01, 20:10   

Mgr inż. ładniej wygląda i brzmi niż sam mgr. czy tam mgr lic., no offence. ; )
Sama się zastanawiałam nad tym kierunkiem. Wydaje mi się, że jest to bardzo ogólny kierunek i z tego, co słyszałam od innych, to ciężko z pracą po skończonych studiach. Poza tym, na tej uniwersyteckiej odmianie jest podobno strasznie dużo ekonomi, a mało przedmiotów ścisłych. ; )
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Meggie Sond  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 01 Lut 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-02-01, 20:19   

Czyli od pomysłu gospodarki przestrzennej odwiódł Cię fakt, że nie ma pracy później tak? Ale to w sumie dziwne, politechniczna związana jest z architekturą poniekąd a na to popyt jest. A jaki kierunek ostatecznie wybrałaś? :)
_________________
It's later than you think..
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2011-02-01, 20:26   

Meggie Sond napisa³/a:

Czyli od pomysłu gospodarki przestrzennej odwiódł Cię fakt, że nie ma pracy później


Gdybym patrzyła na ten fakt, to pewnie nie poszłabym w ogóle na studia. ; D Niezależnie od tego jaki kierunek wpiszesz w wyszukiwarkę, to zawsze znajdą się ludzie, którzy będą pisać, że po tym pracy nie ma. ; ) Aha no i mówię jeszcze raz, że ja nie studiowałam tego, słyszałam tylko/czytałam na portalach dla maturzystów, że sprawa ma się tak i tak.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-02-01, 21:25   

Cytat:

Niezależnie od tego jaki kierunek wpiszesz w wyszukiwarkę, to zawsze znajdą się ludzie, którzy będą pisać, że po tym pracy nie ma



No bo nie ma ^^ Na pewno nie dla świeżych absolwentów studiów. Wszędzie szuka się ludzi z doświadczeniem.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-02-01, 21:39   

Są takie kierunki, po których wymieniu nazwy można stwierdzić, że pracy nie ma. Czy po twoim kierunku nie ma pracy? Nie wiem. Jeśli jednak jesteś pewna, że chcesz studiować ten kierunek to go wybierz. Nie ma sensu też studiować czegoś czego się nie lubi.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

agus09  

User

WÅ‚adca Przestrzeni


Do³±czy³a: 08 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-08, 18:28   

Z pracą nigdy nie wiadomo. Różnie ludzie mówią. Zauważyłam, że jeszcze teraz poszukują Gospodarzy Przestrzennych, widziałam kilka ogłoszeń w różnych gminach/powiatach. Jak z tym będzie za kilka lat trudno stwierdzić. Ale kierunek ogólnie jest spoko, wiele zależy od uczelni. Ja jestem na GP na rolniczej, w sumie dopiero początek, jednak wiem że dobrze wybrałam bez względu na to czy znajdę po tym pracę. Wiem przynajmniej, że na samych studiach nie będę się męczyć i nudzić, jest tu to co lubię najbardziej: przedmioty ścisłe, przyrodnicze, trochę architektury:). A głównym celem jest chyba poznanie przestrzeni wokół nas, którą potem w jakiś sposób będziemy musieli uporządkować/zmienić(tyle wyniosłam z pierwszego semestru ;p).
_________________
Co by było gdyby kałuże przepowiadały przyszłość?
 

Bober

User


Do³±czy³: 21 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-21, 19:20   

Gospodarka Przestrzenna jest bardzo "obszernym" pojęciem. Tak naprawdę każda uczelnia uczy czego innego. Studiuję GP na U£ na Wydziale Nauk Geograficznych. Jest to ciekawy kierunek ale nas przygotowują raczej do pracy w urzędzie. Mój znajomy studiuje GP na P£ i wiem, że tam jest o wiele więcej wszelkiego rodzaju projektów i planowania. Przyznam, że gdybym mógł teraz wybierać z pewnością wybrałbym P£. Tytuł inżyniera kusi ale nawet nie o to chodzi. Głównie chodzi o to, że po studiach na P£ możesz ubiegać się o przynależność do Izby Urbanistów Polskich, oni (na P£) mają łatwiej o to.

Nie mylcie GP z architekturą. To nie są studia związane z architekturą, są to studia związane z URBANISTYK¡. Przynajmniej tak jest na P£, u nas raczej poszli w innym kierunku z tego co widzę:/

Meggie Sond, jeżeli chcesz być w przyszłości urbanistką (a myślę, że chcesz) to idź na P£.
 

Meggie Sond  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 01 Lut 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-07-24, 23:12   

Bober, dzięki za informacje. Jutro wyniki na P£, więc zobaczymy jak to będzie. Na U£ też dałam tak awaryjnie i właśnie na Wydziale Nauk Geograficznych. Słyszałam, że ten wydział jest zdecydowanie ciekawszy i daje więcej perspektyw niż Ekonomiczno-Socjologiczny. Ale skoro na NG przygotowują do pracy w urzędzie to już nie mam pomysłu co robią na E-S.
W każdym razie, jak mi nie pójdzie na P£ to spotkamy się na wydziale ;)
_________________
It's later than you think..
 

agas_93

User


Do³±czy³: 05 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 17:33   gospodarka przestzrenna hep

Jestem tegoroczną maturzystką, w liceum chodziłam do klasy humanistycznej, ale
na maturze zdawałam rozszerzoną geografię i obowiązkową podstawową matmę. Z
matmy jestem szczerze mówiąc średnia. Zastanawiam się czy mam szanse poradzić
sobie na tym kierunku. Czy poziom z matmy i fizyki na gospodarce przestrzennej
jest wysoki? Proszę o informacje, bo nie wiem czy się decydować i składać
papiery, czy lepiej poszukać czegoś innego...
 

aneczka999666

User


Do³±czy³: 23 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-23, 16:36   

Hejka,

chciałam odświeżyć wątek i ponowić pytanie - co sądzicie o kierunku gospodarka przestrzenna? Chciałabym na to iść, ale nie wiem co sądzić, bo jedni mówią że jest ciężko, inni że daje się radę... To jak to w końcu jest?

Proszę o odpowiedź :!:
 

issusia

User


Do³±czy³: 23 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-23, 17:48   

Hej,

mój braciak studiował GP i ogólnie nie narzekał :) są oczywiście przedmioty z którymi miał większy problem, ale jak on to mawiał czymże byloby studiowanie bez trudności ;) ogólnie trzeba mieć raczej umysł nastawiony na przedmioty ścisłe, wtedy jest zdecydowanie łatwiej, bo w grę wchodzi matma, statystyka, fizyka, no i do tego trochę zdolności architektonicznych :] z pracą mu się pofarciło, bo jak był na praktykach to potem zaproponowali mu współpracę, więc teraz całkiem sporo zarabia. Ale ponoć w tej branży jak się jest dobrym to na zarobki się nie narzeka ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com