Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Humilis

User


Do³±czy³: 15 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-25, 17:31   

cretultix napisa³/a:

owszem kościół nie natomiast Chrystus owszem, ale kto by się tam przejmował jakimś starożytnym kaznodziejom.


A gdzie Chrystus Mówił, że nie wolno prowadzić wojen, bronić się? W tamtych czasach wojny były czymś tak powszechnym, że napewno by o tym wspomniał gdyby było to absolutnie złe. Uzył nawet przemocy wobec tych co handlowali w świątyniach. Powiedział, że temu kto gorszy innych lepiej by było gdyby mu uwiązano kamień młyński u szyi i wrzucono w morze.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 17:35   

Cytat:

A gdzie Chrystus Mówił, że nie wolno prowadzić wojen, bronić się?



Przesłanie Jezusa to było "Peace For All!!!!!!!" a nie "Kill'em All"
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-25, 21:08   

Humilis napisa³/a:

A gdzie Chrystus Mówił, że nie wolno prowadzić wojen, bronić się?


O ja pier***.
A V Przykazanie ma jakieś wyjątki? Przypisy? Nie, oczywiście chrześcijanie w imię wiary mogą zabijać, ale zabijanie w imię Koranu i "święte wojny" są złe.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-25, 22:11   

Humilis napisa³/a:


A gdzie Chrystus Mówił, że nie wolno prowadzić wojen, bronić się? W tamtych czasach wojny były czymś tak powszechnym, że napewno by o tym wspomniał gdyby było to absolutnie złe.


może wspomniał problem w tym ze posiadamy tylko domniemane szczątki jego nauczania, jeśli chodzi o NT to polecam kazanie na górze


MT
5:21 - Słyszeliście, iż rzeczono starym: Nie będziesz zabijał; a ktobykolwiek zabił, będzie winien sądu;
5:22 - Ale ja wam powiadam: Iż każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, będzie winien sądu; a ktokolwiek rzecze bratu swemu: Racha; będzie winien rady, a ktokolwiek rzecze: Błaźnie! będzie winien ognia piekielnego.
5:23 - A tak jeźlibyś ofiarował dar twój na ołtarzu, a tam byś wspomniał, iż brat twój ma co przeciwko tobie,
5:24 - Zostaw tam dar twój przed ołtarzem, a odejdź, pierwej się pojednaj z bratem twoim; a potem przyszedłszy ofiaruj dar twój.
5:25 - Zgódź się z przeciwnikiem twoim rychło, pókiś jest z nim w drodze, by cię snać przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia by cię podał słudze, i byłbyś wrzucony do więzienia.
5:26 - Zaprawdę ci powiadam: Nie wynijdziesz stamtąd, póki byś nie oddał do ostatniego pieniążka.


5:38 - Słyszeliście, iż rzeczono: Oko za oko, a ząb za ząb;
5:39 - Ale Ja wam powiadam: ¯ebyście się nie sprzeciwiali złemu, ale kto by cię uderzył w prawy policzek twój, nadstaw mu i drugi;
5:40 - I temu, który się z tobą chce prawować, a suknię twoję wziąć, puść mu i płaszcz;
5:41 - A kto by cię przymuszał iść milę jednę, idź z nim i dwie;
5:42 - Temu, co cię prosi, daj, a od tego, co chce u ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.
5:43 - Słyszeliście, iż rzeczono: Będziesz miłował bliźniego twego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela twego;
5:44 - Aleć Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjacioły wasze; błogosławcie tym, którzy was przeklinają; dobrze czyńcie tym, którzy was mają w nienawiści, i módlcie się za tymi, którzy wam złość wyrządzają i prześladują was;


26:51 - A oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, i dobył miecza swego, a uderzywszy sługę kapłana najwyższego, uciął mu ucho.
26:52 - Tedy mu rzekł Jezus: Obróć miecz swój na miejsce jego; albowiem wszyscy, którzy miecz biorą, od miecza poginą.


toi tak na dobry początek dalej mi się ie chce szukać, serwer biblią z jakiego zazwyczaj korzystam padł :(, a to tłumaczenie taki raczej nie dzisiejsze.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-03-25, 23:44   

cretultix napisa³/a:

jeśli chodzi o NT to polecam kazanie na górze


Skąd wiesz, że są to fragmenty prawdziwe, a nie fałszywe (to tak odnośnie prawdziwości Ewangelii) :?: :]

Frozy napisa³/a:

Przesłanie Jezusa to było "Peace For All!!!!!!!" a nie "Kill'em All"


Ile razy otworzyłeś Pismo ¦więte lub cokolwiek, mówiące o Chrystusie i Jego nauczaniu :?: na resztę rzeczy pozwólcie, ze odpowiem jutro/w weekend.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 08:42   

TQIT napisa³/a:

A V Przykazanie ma jakieÅ› wyjÄ…tki? Przypisy?

Każde ma przypisy w postaci opakowania w zdrowy rozsądek. Oczywiście oczekiwanie, że każdy ten zdrowy rozsądek posiada było, jak widać, zdecydowanie przesadzone.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 11:50   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Skąd wiesz, że są to fragmenty prawdziwe, a nie fałszywe (to tak odnośnie prawdziwości Ewangelii) :?: :]


dla mnie to bez znaczenia który fragment jest prawdziwy a który fałszywy, jak mówiłem dla mnie Chrystus był filozofem, i czerpię z NT jak z każdego innego traktatu filozoficznego, biorę użyteczne koncepcje które mogą mi się przydać resztę odrzucam.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Frozy napisa³/a:

Przesłanie Jezusa to było "Peace For All!!!!!!!" a nie "Kill'em All"


Ile razy otworzyłeś Pismo ¦więte lub cokolwiek, mówiące o Chrystusie i Jego nauczaniu :?: na resztę rzeczy pozwólcie, ze odpowiem jutro/w weekend.



o co się czepiasz, w tym miejscu ma on racje, przesłanie Chrystusa było absolutnie pokojowe, tobie idzie powoli zaczyna się mylić Chrystus z Mahometem.

[ Dodano: 2010-03-26, 12:01 ]

Rorschach napisa³/a:

TQIT napisa³/a:

A V Przykazanie ma jakieÅ› wyjÄ…tki? Przypisy?

Każde ma przypisy w postaci opakowania w zdrowy rozsądek. Oczywiście oczekiwanie, że każdy ten zdrowy rozsądek posiada było, jak widać, zdecydowanie przesadzone.



oczywiście, bo w oryginalne nie były one użyteczne, nie były praktyczne, trzeba było przerobić je na swoja modlę, tak aby dobrze się sterowało społeczeństwem.

Trzeba było stworzyć całą kastę ludzi zajmujących się taki przeinterpretowaniem słowa Boga aby było ono użyteczne dla rządzących.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-26, 12:48   

cretultix napisa³/a:

oczywiście, bo w oryginalne nie były one użyteczne, nie były praktyczne, trzeba było przerobić je na swoja modlę, tak aby dobrze się sterowało społeczeństwem.

Trzeba było stworzyć całą kastę ludzi zajmujących się taki przeinterpretowaniem słowa Boga aby było ono użyteczne dla rządzących


No i wiedzę cretultix, że mnie wyręczyłeś - akurat pod tym względem myślę w 100% tak samo.

Zresztą - ja myślałem, że "Nie zabijaj" znaczy "Nie zabijaj". Jak widać się myliłem.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Humilis

User


Do³±czy³: 15 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-26, 21:06   

cretultix napisa³/a:

5:21 - Słyszeliście, iż rzeczono starym: Nie będziesz zabijał; a ktobykolwiek zabił, będzie winien sądu;
5:22 - Ale ja wam powiadam: Iż każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, będzie winien sądu; a ktokolwiek rzecze bratu swemu: Racha; będzie winien rady, a ktokolwiek rzecze: Błaźnie! będzie winien ognia piekielnego.
5:23 - A tak jeźlibyś ofiarował dar twój na ołtarzu, a tam byś wspomniał, iż brat twój ma co przeciwko tobie,
5:24 - Zostaw tam dar twój przed ołtarzem, a odejdź, pierwej się pojednaj z bratem twoim; a potem przyszedłszy ofiaruj dar twój.



Jest pewna różnica między wrogiem publicznym a wrogiem prywatnym. Pan Jezus oczywiście kazał zawsze przebaczać naszym wrogom. Zauwamy jednak że ilekroć spotykał żołnierzy, setników nie mówił im: odrzućcie oręż! Nie, tym czasem setnika z Kafarnaum który był zawodowym żołnierzem stawia jako wzór wiary jakiej nie znalazł w całym Izraelu. Kobiecie cudzołożnej powiedzieł idż i nie grzesz, setnikowi już nie.

Jeśli chodzi o nadstawianie drugiego policzka spotkałem się z interpretacją taką, iż chodzi o to że w tradycji żydowskiej na zgodę całowano w policzek, a więc być może chodzi tu o nadstawienie policzka do pocałunku czyli o przebaczenie.

Idąc dalej skąd Piotr miał miecz? Pan Jezus z pewnością o tym wiedział i nie kazał mu się go pozbyć. Co więcej mówi Piotrowi "schowaj miecz do pochwy" a nie "odrzuć ten miecz precz od siebie". Poprostu chodziło o to, że musiało się wypełnić to co się miało wypełnić a wieć męka Chrystusa.

Jeśli przyjmiemy podane przez Ciebie fragmenty literalnie i w każdym wypadku to jak wytłumaczyć wypędzenie kupców ze świątyni, posiadanie miecza przez Piotra itd? Poprostu trzeba rozróżnić naszą osobistą relację z bliźnimi którym powinniśmy przebaczać, darować, od wrogów publicznych, gorszycieli a także atakujących. Podobnie jest z wojną wojna sprawwiedliwa a więc obronna albo w celu uzyskania czegoś należnego i stosowana jako ostateczny środek jest dopuszczlna a w przypadku obrony wręcz nakazana.
A wojna była zawsze i będzie zawsze. Chrześciajnie nawet ci pierwotni nie uważali służenia w armii za coś niewłaściwego. Wiemy to z matrylogium rzymkiego, bardzo wielu chrześciajańskiech legionistów oddało życie za wierę nie chcąc oddawać pokłonu cesarzowi. Przy wstąpieniu do armii takich sprzeciwów nie było.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-26, 21:24   

Cytat:

Chrześciajnie nawet ci pierwotni nie uważali służenia w armii za coś niewłaściwego.



służenie w armii to nie to samo co walczenie -.-

pada pytanie: po co to przykazanie skoro można je łamać?
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Humilis

User


Do³±czy³: 15 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-27, 12:29   

Frozy napisa³/a:

służenie w armii to nie to samo co walczenie -.-


Ale kiedy wybucha wojna trzeba walczyć. Poza tym dla prawdziwych pacyfistów nawet służba w armii jest zła. Pan Jezus setnikowi nie kazał porzucić wojska, kobiecie cudzołożnej natomiast kazał nie grzeszyć. Pierwsi chrześciajnie również służyli w armiach i nie mieli oprów, natomiast przed oddaniem cesarzowi boskiej czci juz mieli i wielu poniosło śmieć męczeńską. Wniosek jest taki że ani Chrystus, ani pierwsi chrześcijanie nie byli pacyfistami. Zresztą co ja będę się powtarzał, napisałem to samo post wyżej.

[ Dodano: 2010-03-27, 12:33 ]

Frozy napisa³/a:

pada pytanie: po co to przykazanie skoro można je łamać?


Po to żeby nie zabijać bez powodu, z chęci zemsty. Inaczej dojdziemy do sprzeczności. Pan Bóg kazał izraelitom podbić pogan aby wejśc do Ziemi Kanaan a wcześniej zabronił zabijać. Widocznie są pewne przypadki usprawiedliwiające jak kara śmierci, wojna etc.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-27, 13:24   

co innego jest się bronić, a co innego atakować

chyba, że twierdzisz, że zabicie jednej jednostki jest gorsze niż całych tysięcy czy milionów

Cytat:

Po to żeby nie zabijać bez powodu, z chęci zemsty. Inaczej dojdziemy do sprzeczności. Pan Bóg kazał izraelitom podbić pogan aby wejśc do Ziemi Kanaan a wcześniej zabronił zabijać.



Tak, a później Jezus znowu zabronił zabijania

Dochodzimy do tego, że Jezus tak naprawdę miał w dupie Judaizm ^^
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-27, 13:36   

Frozy napisa³/a:

Dochodzimy do tego, że Jezus tak naprawdę miał w dupie Judaizm ^^


Dochodzimy do tego, że ludzie próbują umoralnić zabijanie i jeszcze twierdzą że sam Jezus tego nie bronił a nawet kazał!
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-27, 16:35   

Dochodzimy do tego że antyteiści są największymi specjalistami w dziedzinie znajomości Biblii.

Cytat:

Dochodzimy do tego, że Jezus tak naprawdę miał w dupie Judaizm ^^

Akurat z tym masz sporo racji.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 13:53   

Humilis napisa³/a:


Jest pewna różnica między wrogiem publicznym a wrogiem prywatnym. Pan Jezus oczywiście kazał zawsze przebaczać naszym wrogom. Zauwamy jednak że ilekroć spotykał żołnierzy, setników nie mówił im: odrzućcie oręż!


jaka jest różnica miedzy wrogiem prywatnym a publicznym??
Jezus nikomu nic nie kazał, on tylko nauczał i mówił co powinni robić, zresztą jak byś nie zauważył Chrystus w ewangeliach rzadko mówi bezpośrednio, posługuje się różnego rodzaju przypowieściami i przenośniami, co było charakterystyczne również dla Buddy.

"Kto ma uszy niechaj sucha"i wyciÄ…ga wnioski.

a tak przy okazji kolejny ciekawy fragment

Marek
12:30 - Przetoż będziesz miłował Pana, Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej, i ze wszystkiej myśli twojej, i ze wszystkiej siły twojej; toć jest pierwsze przykazanie.
12:31 - A wtóre temu podobne to jest: Będziesz miłował bliźniego twego, jako samego siebie. Większego przykazania innego nad to nie masz.


tu teraz można się przyczepić do tego co oznacza bliźnij, jednak przesłanie dosć interesujące.


Humilis napisa³/a:


Nie, tym czasem setnika z Kafarnaum który był zawodowym żołnierzem stawia jako wzór wiary jakiej nie znalazł w całym Izraelu. Kobiecie cudzołożnej powiedzieł idż i nie grzesz, setnikowi już nie.


a z jakiego powodu stawiał na wzór tego setnika?? stawiał go jaku wzór z powodu tego że był żołnierzem??

Humilis napisa³/a:


Jeśli chodzi o nadstawianie drugiego policzka spotkałem się z interpretacją taką, iż chodzi o to że w tradycji żydowskiej na zgodę całowano w policzek, a więc być może chodzi tu o nadstawienie policzka do pocałunku czyli o przebaczenie.


to tylko popiera moją wersje ktoś cię gnębi prześladuje, przebacz mu a nie nienawidź wchodź w konflikty i wojny.

Humilis napisa³/a:


Idąc dalej skąd Piotr miał miecz? Pan Jezus z pewnością o tym wiedział i nie kazał mu się go pozbyć. Co więcej mówi Piotrowi "schowaj miecz do pochwy" a nie "odrzuć ten miecz precz od siebie". Poprostu chodziło o to, że musiało się wypełnić to co się miało wypełnić a wieć męka Chrystusa.


po pierwsze Chrystus nie przyszedł nikomu rozkazywać, a po drugie oczywiście miecz ma jedną funkcje zabijanie ludzi, swoją drogą ciekawe co stoi w oryginale faktycznie jest tam miecz??

Humilis napisa³/a:


Jeśli przyjmiemy podane przez Ciebie fragmenty literalnie i w każdym wypadku to jak wytłumaczyć wypędzenie kupców ze świątyni, posiadanie miecza przez Piotra itd?



a co do tłumaczenia jeśli chodzi o świątynie?? Chrystus tam kogoś zabijał znienawidził??
i co się stały przy okazji tego wyrzucenia kupców?? nie było tam przypadkiem jakiegoś uzasadnienia na podstawie biblij?? nie było tam jakiejś nauki??


Co do miecza to jak mówiłem nie znasz innych jego zastosowań?? zresztą Piotr to nie Chrystus, Jezus wyznaczył cel, drogę którą mieli podążać apostołowie, sam był gotów zginąć ale nie oznacza to że wymagał tego od swoich uczniów, raczej chciał aby to zrozumieli i sami do tego doszli, odrzucili broń z własnej woli a nie z rozkazu Chrystusa.


Humilis napisa³/a:


Poprostu trzeba rozróżnić naszą osobistą relację z bliźnimi którym powinniśmy przebaczać, darować, od wrogów publicznych, gorszycieli a także atakujących. Podobnie jest z wojną wojna sprawwiedliwa a więc obronna albo w celu uzyskania czegoś należnego i stosowana jako ostateczny środek jest dopuszczlna a w przypadku obrony wręcz nakazana.


W obronie czego?? na tym świcie nie ma nic co by było twoje, życie jest mostem zbieranie materialnych skarbów jest głupotom, nie czytałeś ewangelij??

: “£atwiej jest wielbÅ‚Ä…dowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa Bożego


albo tego fragmentu o bogaczu któremu Chrystus kazał rozdać cały majątek??
albo tego w którym mówił on aby oddać cesarzowi co cesarskie a bogu co Boskie??

pytam się co chcesz bronic?? kawałek ziemi o którym myślisz że jest twój?? zabierzesz go ze sobą w zaświaty?? nie?? wiec po co go bronic??
a moze chcesz dobra materialne bronić pieniądze??
nie słyszałeś ze nie można być wiernym Bogu i mamonie?? nie można mieć dwóch panów??
A może chcesz bronić swoje życie?? ale po co czy nie słyszałeś że czeka cię wieczne życie??
tak wogóle ono jest twoje?? czy może Boga??


Jak mówiłem TY i cale Chrześcijaństwo nie rozumie nauczania Chrystusa wypaczyliście jego przesłanie


Humilis napisa³/a:


A wojna była zawsze i będzie zawsze.


bo dlaczego będzie zawsze??


Humilis napisa³/a:


Chrześciajnie nawet ci pierwotni nie uważali służenia w armii za coś niewłaściwego. Wiemy to z matrylogium rzymkiego, bardzo wielu chrześciajańskiech legionistów oddało życie za wierę nie chcąc oddawać pokłonu cesarzowi. Przy wstąpieniu do armii takich sprzeciwów nie było.



bo Paweł i inni Ojcowie kościoła już zdążyli przeinterpretować prawdę.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com