Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 12:00   Historia KoÅ›cioÅ‚a Katolickiego

Nazwa tematu mówi chyba sama za siebie :-) Historia dawna i współczesna i jaka jeszcze tylko się zamarzy :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Ostatnio zmieniony przez MÅ‚odyDuchem 2009-06-17, 12:10, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Alice  

Wymiatacz

:) Anastazja :)



ImiÄ™: Ania

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2009

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-06-17, 12:02   

Ale jakiego koscioła?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-17, 12:04   

Dobra, zakładać tematu nowego nie będę, ten będzie sie nadawał do mojego pytania.
Więc jak to jest z dogmatem o nieomylności papieża, a krucjatami, których pomysłodawcą był właśnie papież?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 12:11   

Temat poprawiony :-) A co do dogmatu o nieomylności papieża, to:

Cytat:

Orzekamy, że Biskup Rzymski, kiedy przemawia z katedry, to znaczy, gdy sprawuje urząd Pasterza i nauczyciela wszystkich chrześcijan i na mocy swojej najwyższej apostolskiej powagi ogłasza naukę, odnoszącą się do wiary lub obyczajów, której ma trzymać się cały Kościół; że wtenczas posiada on dzięki opiece Boskiej, tę nieomylność, przyrzeczoną mu w osobie św. Piotra, którą Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w rzeczach wiary i obyczajów i dlatego takie orzeczenia Biskupa Rzymskiego nie mogą ulegać żadnym poprawkom z istoty swojej, nie zaś dopiero po przyjęciu ich przez Kościół. Gdyby zaś kto uchowaj Boże, ośmielił się sprzeciwić temu orzeczeniu naszemu; niech będzie wyklęty.

wikipedia: http://pl.wikipedia.org/w...ci_papie%C5%BCa
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-17, 12:17   

MłodyDuchem, czytałem to :-) Ale problem w tym że jednego nie rozumiem. Czyli wychodzi na to, że wyprawy krzyżowe były dobre, bo tak papież chciał? Kazał zabijać innowierców i to było dobre?

ZresztÄ… i tak ostatnie zdanie jest najlepsze.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 12:57   

A co jest śmiesznego w ostatnim zdaniu :?:
Wyprawy krzyżowe nie były dobre. Nie wiem kto Ci takie coś powiedział :-) To, że papież tak chciał, to była już chęć papieża (miał różne powody). Nie była to decyzja nieomylna i to wcale nie z powodu tego, że ten dogmat został zatwierdzony na SW I :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-17, 13:36   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

A co jest śmiesznego w ostatnim zdaniu :?:


To, że ten przeklęty, to się papieżowi sprzeciwi.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Nie była to decyzja nieomylna


Ja to wiedziałem już wcześniej. Tylko skoro papież ma zawsze rację, to dlaczego akurat tu jej nie ma?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 14:43   

Co tu dużo gadać...
Wyrżnęli mnóstwo ludzi, żeby wprowadzić na siłę chrześcijaństwo
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 15:19   

TQIT napisa³/a:

To, że ten przeklęty, to się papieżowi sprzeciwi.


To jest dokument Soboru Watykańskiego I, nie tekst papieża ;)

TQIT napisa³/a:

Tylko skoro papież ma zawsze rację, to dlaczego akurat tu jej nie ma?


A czy z owego dogmatu wynika, że zawsze ma :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-17, 17:49   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

A czy z owego dogmatu wynika, że zawsze ma :?:


Skoro jest nieomylny, to zawsze ma racjÄ™. Samo z siebie wynika.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 18:37   

Cytat:

Orzekamy, że Biskup Rzymski, kiedy przemawia z katedry, to znaczy, gdy sprawuje urząd Pasterza i nauczyciela wszystkich chrześcijan i na mocy swojej najwyższej apostolskiej powagi ogłasza naukę, odnoszącą się do wiary lub obyczajów, której ma trzymać się cały Kościół; że wtenczas posiada on dzięki opiece Boskiej, tę nieomylność, przyrzeczoną mu w osobie św. Piotra, którą Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój Kościół w rzeczach wiary i obyczajów i dlatego takie orzeczenia Biskupa Rzymskiego nie mogą ulegać żadnym poprawkom z istoty swojej, nie zaś dopiero po przyjęciu ich przez Kościół. Gdyby zaś kto uchowaj Boże, ośmielił się sprzeciwić temu orzeczeniu naszemu; niech będzie wyklęty.


Teraz jest już jaśniej :?: :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 18:58   

Dla mnie nie.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-17, 19:01   

I dla mnie. ¯adnej różnicy. Przetłumacz na polski :mrgreen:
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-17, 19:25   

Ok :-) To jest też ważne, że papież nie jest nieomylny przez to że jest papieżem, gdyż jest człowiekiem, ale przez łaskę Chrystusa. A jest nieomylny wtedy, kiedy jako głowa Kościoła naucza oficjalnie (jest podział na nadzwyczajne i zwyczajne magisterium, ale to nie jest tutaj takie ważne) w kwestiach wiary i moralności.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-17, 19:31   

no jak papież pff.. no nie wiem, rozwiązuje krzyżówkę, czy rozmawia sobie z kimś prywatnie, to może się mylić. a jak przemawia z katedry do ludzi, jako ten pasterz, to wtedy Bóg mu w tym pomaga, papież zostaje pod Jego opieką i przez to wtedy się nie myli. bo tę no... chwilową, można powiedzieć, nieomylność dostaje od Boga.

prościej nie umiem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com