Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2013-11-28, 22:53   

wralpl napisa/a:

Podałem żródło: ksiądz Oko.


Katolicki ksiądz mówiący o pedofilii wśród gejów, jest tak rzetelny, jak antyklerykalne źródło mówiące o pedofilii w Kościele.
 

6mm6

User


Doczy: 17 Lis 2013

   

Wysany: 2013-11-30, 15:37   

Cytat:

"I znowu to samo. Nazywasz "specjalistą" każdego, kto głosi inne stanowisko od Ciebie. Jakiś psychiatra z wieloletnim stażem i nienaganną karierą zawodową udowadnia wieloletnimi badaniami, że homoseksualizm chorobą nie jest? To musi być "specjalista" który nie zna się na rzeczy, oraz pewnie dostał w łapę od lobby gejowskiego... "



Nie musiał dostać w łapę. Wystarczy, że stwierdzi tak, jak mu się wydaje. Sam stwierdziłeś HCNOPS, że uważasz iż homoseksualizm nie jest całkiem normalny. Co może więc wskazywać na to, że homoseksualizm nie jest rodzajem zaburzenia?

___

Cytat:

"Wbrew naturze jest też celibat, seks oralny, analny, stosunek przerywany, antykoncepcja, niepłodność, wazektomia, podwiązanie jajników...."



Z tymże znowu nie potrafisz rozróżniać między dobrowolnymi, a mimowolnymi zachowaniami.
Każda z tych rzeczy jest w jakimś sensie wbrew naturze. Z tymże rzeczy takie jak celibat, seks oralny, antykoncepcja itd. to kwestia wolnej woli, ale rzeczy takie jak niepłodność czy homoseksualizm są często mimowolne i kto może - powinien je leczyć, chyba, że Z W£ASNEJ WOLI nie chce.

___

Cytat:

"Może dlatego to nazwała orientacją seksualną, bo... no nie wiem... to jest orientacja? Borze, 3 raz to tu napiszę! Orientacja seksualna odnosi się do preferencji płci. P£CI! Nie jest ważne, czy homoseksualizm jest normalny, czy nie. Ważne jest, że jest preferencją płci. Homo leci na tego samego, hetero na przeciwnego. To nie jest żaden spisek naukowców, tylko podstawowa zdolność do kojarzenia faktów. "



Ok. W takim razie dlaczego nie powinno nazywać się orientacji homoseksualnej zaburzeniem?

___

Cytat:

"Katolicki ksiądz mówiący o pedofilii wśród gejów, jest tak rzetelny, jak antyklerykalne źródło mówiące o pedofilii w Kościele."



Tu się z Tb zgodzę.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2013-11-30, 16:09   

6mm6 napisa/a:

Wystarczy, że stwierdzi tak, jak mu się wydaje.


Naukowcy nie mówią o tym co im się wydaje, tylko to, na co wskazują dowody.

6mm6 napisa/a:

Sam stwierdziłeś HCNOPS, że uważasz iż homoseksualizm nie jest całkiem normalny. Co może więc wskazywać na to, że homoseksualizm nie jest rodzajem zaburzenia?


Przecież homoseksualizm jest zaburzeniem. Co na to wskazuje? Dowody.

6mm6 napisa/a:

Każda z tych rzeczy jest w jakimś sensie wbrew naturze.


No więc właśnie. I dlatego powinniśmy leczyć te zjawiska.

6mm6 napisa/a:

Ok. W takim razie dlaczego nie powinno nazywać się orientacji homoseksualnej zaburzeniem?


A kto powiedział, że nie należy? O.O
 

Maxel  

User



Wiek: 27

Doczy: 05 Gru 2013

   

Wysany: 2013-12-05, 22:58   

Juliuszu Cezarze, otóż chciałem tylko zaznaczyć, iż pismo święte mówi, że jest miłosierny, ale dopełnia, że jest także sprawiedliwym sędzią, który za dobro wynagradza, a z a zło karze. Jestem katolikiem i gdyby kościół przestał walczyć z homoseksualizmem, potępiać go byłbym zażenowany , bowiem to by oznaczało, że sie poddał i wyrzekł swoich idei. Z punktu widzenia religii chrześcijańskiej homoseksualizm jest oczywiście grzechem, a z moralnego jak i również biologicznego punktu widzena także jest czymś złym, więc moralnośc , biologia i religia są w tej kwestii zgodne. Nie odczuwamy tego bo na szczęście jest ich mało, ale jak wiemy para np. gejowska nie jest w stanie spłodzić potomstwa, a więc gdyby było ich więcej to oznacza jeszcze mniej dzieci, których i tak jest mało, noi oczywiscie szkodą całemu społeczeństwu róznymi paradami równosći demoralizują społeczeństwo i powodują kolejne podziały , kłocą ludzi.
_________________
"Umysły, które przyjmują wszystkie myśli są nie tyle gościnne, co sprostytuowane." Nicolas Davila
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2013-12-05, 23:18   

Maxel napisa/a:

. Z punktu widzenia religii chrześcijańskiej homoseksualizm jest oczywiście grzechem,


ODBYWANIE STOSUNKÓW Z PRZEDSTAWICIELEM TEJ SAMEJ P£CI. To nie do końca to samo.

Maxel napisa/a:

a z moralnego jak i również biologicznego punktu widzena także jest czymś złym, więc moralnośc , biologia i religia są w tej kwestii zgodne.


Nie do końca mogę się zgodzić. O ile uważam, że nadmierne epatowanie odmiennością seksualną nie prowadzi do niczego dobrego, o tyle homoseksualizm jako taki nie jest zły. Jest, powiedziałbym, zaburzeniem, dysonansem, ale sam w sobie nie ma żadnej wartości moralnej(na wzór wartości logicznych 0 i 1). Tym bardziej nie wchodziłbym w biologię, bo nie do końca wiemy, gdzie odmienne preferencje mają swoje źródło.

Maxel napisa/a:

Nie odczuwamy tego bo na szczęście jest ich mało, ale jak wiemy para np. gejowska nie jest w stanie spłodzić potomstwa, a więc gdyby było ich więcej to oznacza jeszcze mniej dzieci, których i tak jest mało


Mało dzieci? Za to należy winić rząd i pracodawców, jako że wielu ludzi po prostu nie stać na wychowywanie więcej niż jednego dziecka. Oczywiście prawdą jest, że para gejów nie przyczyni się do wzrostu populacji, ale nie będzie w tej kwestii gorsza od powiedzmy dwóch losowo wybranych starych kawalerów, starych panien, zakonnic bądź księży(przynajmniej oficjalnie :oops: ).

Maxel napisa/a:

noi oczywiscie szkodą całemu społeczeństwu róznymi paradami równosći demoralizują społeczeństwo i powodują kolejne podziały , kłocą ludzi.


Za to możesz podziękować przede wszystkim mediom i różnym działaczom(AKTYWISTOM), a nie homoseksualistom jako takim. Mogę ci powiedzieć, że znam kilku gejów i wiesz co? Brzydzą się paradami równości, facetami w makijażu i kobiecych ciuchach, że o wszelkich pośrednich odchyleniach nie wspomnę. Nikogo nie gorszą, nie obnoszą się ze swoją odmiennością... są zupełnie zwyczajnymi ludźmi.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Maxel  

User



Wiek: 27

Doczy: 05 Gru 2013

   

Wysany: 2013-12-05, 23:33   

Noi tu bardzo trafnie zauważyłeś różnice pomiędzy gejami, którzy z tym nie paradują a tymi co wystepują np. na paradzie równości i zapomniałem dodać, że ten kto np. całuje się z osobą tej samej płci u siebie w domu oczywiście ma do tego prawo, ja jestem za wolnością, tylko inna sytuacja jest gdy wychodzi z tym na ulicę, niestety dużo osób szuka w zmianie orientacji jakiegoś buntu. Jeśli chodzi o biologię chodziło mi po prostu o to, iż narzędzia płciowe(w związku homoseksualnym nie ma płci, jest jedna płeć) zostały po coś stworzone przez naturę, a po co ? Do płodzenia potomstwa, a homoseksualiści używają swoich narządów niezgodnie z ich przeznaczeniem. Natura stworzyła odmienne płcie, by płodziły potomstwo. Homoseksualizm jest niemoralny, bo moralność to zbiór zasad, norm , jak coś jest z nimi zgodne jest moralne, jak nie to nie, a homoseksualizm przeczy zasadzie, że mężczyzna ma być z kobietą.
_________________
"Umysły, które przyjmują wszystkie myśli są nie tyle gościnne, co sprostytuowane." Nicolas Davila
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2013-12-06, 04:04   

Maxel napisa/a:

Z punktu widzenia religii chrześcijańskiej homoseksualizm jest oczywiście grzechem


Błąd. Z punktu widzenia chrześcijaństwa homoseksualizm nie jest grzechem. Grzechem jest dopiero podjęcie homoseksualnych czynności seksualnych. Kościół jasno mówi, że każdy homoseksualista, który będzie żyć we wstrzemięźliwości, znajdzie swoje miejsce w Kościele.

Maxel napisa/a:

z moralnego jak i również biologicznego punktu widzena także jest czymś złym


Błąd i błąd.
Zjawisko homoseksualizmu jest obojętne etyce, ponieważ homoseksualizm nie jest wyborem człowieka, tylko uwarunkowaniem biologicznym od człowieka częściowo (lub całkowicie, tego jeszcze nie wiemy) niezależnym.
Moralnie dobrym jest każde działanie sprawiające nam przyjemność, które nie czyni szkody innym ludziom bez ich przyzwolenia.

Biologicznie homoseksualizm to ślepa ścieżka ewolucyjna, która jednak ma pewne faktycznie naleciałości. Dla przykładu homoseksualiści mają bardziej rozbudowany zmysł estetyczny, przez co są dobrymi architektami, planistami, projektantami. ¯e tak powiem, "coś za coś".

Maxel napisa/a:

gdyby było ich więcej to oznacza jeszcze mniej dzieci, których i tak jest mało


A skąd to dziwne założenie, że powinno być więcej dzieci? Rzecz w tym, że akurat ludzi na planecie mamy już przeogromną liczbę, rośnie poziom globalnego bezrobocia, na świecie są straszne problemy urbanistyczne, są problemy z dystrybucją żywności, wody, oraz energii. Wpierw trzeba naprawić gospodarkę światową, jak i te lokalne ekonomie, by poziom życia, oraz ilość dostępnej pracy pozwolił na większy przyrost.

Maxel napisa/a:

noi oczywiscie szkodą całemu społeczeństwu róznymi paradami równosći demoralizują społeczeństwo i powodują kolejne podziały , kłocą ludzi.


No tak, bo religia, polityka, gust artystyczny, czy zainteresowania nie dzielą i nie skłócają ludzi.
¦miem twierdzić, że religia też szkodzi całemu społeczeństwu, poprzez głoszenie zabobonu, który niesie złe wartości, oraz opiera się o przeterminowane poglądy, a jakoś nie chcę ich delegalizować.

Maxel napisa/a:

ten kto np. całuje się z osobą tej samej płci u siebie w domu oczywiście ma do tego prawo, ja jestem za wolnością, tylko inna sytuacja jest gdy wychodzi z tym na ulicę


Więc nie, nie jesteś za wolnością. Jesteś za tym, by każdy kto nie myśli po Twojemu, po prostu został całkowicie wykluczony z życia społecznego. Równie dobrze można powiedzieć, by kobiety nie chodziły po ulicach w różowych bluzkach. Chcą, niech łażą po domu, a nie po ulicy. Czemu? Bo mnie to np. odrzuca i nie lubię różu. Ba! Nie lubię nawet jak całuje się przy mnie para hetero, ponieważ uważam to za co najmniej niesmaczne, jako że sam niezbyt lubię dzielić się swoimi uczuciami z otoczeniem, toteż nie lubię gdy ktoś wręcz zmusza mnie, bym publicznie obserwował jego uczucia. Ale wiesz co? W porównaniu do Ciebie, jestem za wolnością. Uważam, że nie ważne czy mi się to podoba, czy nie, oni mają prawo to robić, ponieważ im się to podoba. Ostatecznie mogę odwrócić głowę, nie muszę się przyglądać. Mogę zwrócić im uwagę, lub po prostu cieszyć się ich szczęściem. Jedyne czego nie powinienem robić, to ograniczać cudzej wolności tylko dlatego, bo mi się coś nie podoba.

Maxel napisa/a:

niestety dużo osób szuka w zmianie orientacji jakiegoś buntu.


W zmianie orientacji? A co Ty myślisz, że to jest coś takiego, jak zmiana skarpetek? ¯e sobie powiesz "walić to, od dziś lubię chłopców" i nagle poof! Jesteś gejem? Homoseksualizm to bardzo złożony czynnik biologiczny, uwarunkowany tak indywidualnymi cechami osobnika, jak i niemałym wpływem środowiska i innych czynników.

Maxel napisa/a:

Jeśli chodzi o biologię chodziło mi po prostu o to, iż narzędzia płciowe(w związku homoseksualnym nie ma płci, jest jedna płeć) zostały po coś stworzone przez naturę, a po co ? Do płodzenia potomstwa


Błąd za błędem!
Po pierwsze - Błąd. Narzędzia, to Ty możesz mieć w garażu. Ludzkie ciało co najwyżej uposażone jest w narządy.
Po drugie - Błąd. W związku homoseksualnym jest płeć, a ściśle to jedna. Jedna to jednak też płeć!
Po trzecie - Błąd. Narządy płciowe nie zostały stworzone po to, by dać potomstwo. Potomstwo istniało na długo przed pojawieniem się rozróżnienia na płci, czy w ogóle rozmnażania płciowego. Rozróżnienie na płci było o tyle lepsze dla ewolucji, że zapewniało różnorodność genetyczną, co zasadniczo przyczyniło się do przyśpieszenia ewolucji, oraz wytwarzania nowych cech. Narządy płciowe zatem przetrwały, ponieważ dobór naturalny je faworyzował.

Maxel napisa/a:

homoseksualiści używają swoich narządów niezgodnie z ich przeznaczeniem.


Niemoralny zatem jest seks analny, oraz seks oralny. Jeżeli kobieta robi facetowi loda, to jest to niemoralne. Dlaczego? Ponieważ usta nie są przeznaczeniem dla penisa. Mało tego! Antykoncepcja jest niemoralna, ponieważ przeczy naturze. Aseksualizm jest wbrew naturze. O mój Borze! Nawet in vitro jest wbrew naturze, cała medycyna jest wbrew naturze! :O

Maxel napisa/a:

Homoseksualizm jest niemoralny, bo moralność to zbiór zasad, norm , jak coś jest z nimi zgodne jest moralne


Ty też jesteś niemoralny, ponieważ jesz wieprzowinę, a wieprzowina jest zakazana przez etykę islamu. Jesz pewnie też wołowinę, więc jesteś niemoralny, bo przeczysz etyce hinduistycznej. Zapewne też nie masz jeszcze dzieci, co jest niemoralne według etyki niektórych plemion polinezyjskich. Ba! Kobiety w spódniczkach/sukienkach krótszych niż do kolana, są też niemoralne wedle etyki sprzed 50 lat. Kobiety w bikini też są niemoralne.
Trudno Ci jak widać zaakceptować fakt, że moralność się zmienia i ewoluuje wraz z postępem naszej cywilizacji.
 

Maxel  

User



Wiek: 27

Doczy: 05 Gru 2013

   

Wysany: 2013-12-06, 21:29   

No cóż jeżeli homoSEKSUALIZM nie kojarzy Ci się z seksem, to ja nie mam ochoty już dalej dyskutować. Nie wiem ciesz się swoją wygraną ...
_________________
"Umysły, które przyjmują wszystkie myśli są nie tyle gościnne, co sprostytuowane." Nicolas Davila
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2013-12-06, 22:16   

Maxel, homoseksualizm to orientacja seksualna, czyli w tym wypadku popęd seksualny do osób tej samej płci. Tak jak heteroseksualizm jest popędem seksualnym do osób płci przeciwnej. Nie wszyscy heteroseksualiści uprawiają seks i nie wszyscy homoseksualiści uprawiają seks. Przecież heteroseksualistą nie zostaje się w momencie w którym przestaje się być prawiczkiem/dziewicą. Tak samo nie zostaje się homoseksualistą w chwili podejmowania pierwszego kontaktu seksualnego z osobą tej samej płci. I osobiste skojarzenia nie mają tu nic do rzeczy. Poza tym, HCNOPS napisał długą i mądrą wypowiedź i wykazał twoją niewiedzę, a ty jakoś milczysz na ten temat, czyli, jak mniemam, przyznajesz mu rację.

Jeśli homoseksualizm jest nienaturalny, to celibat też jest nienaturalny. Aseksualizm też. A jednak Kościół katolicki tak nie uważa. Co jest niekonsekwencją z jego strony.
 

Maxel  

User



Wiek: 27

Doczy: 05 Gru 2013

   

Wysany: 2013-12-07, 00:23   

Nie oczywiście, że nie przyznaję mu racji, ale jak z nim dyskutować skoro rozmawiamy o homoseksualizmie czyli o popędzie seksualnym do osób tej samej płci, więc najczęściej ten kontakt seksualny następuje, a on podaje od razu za przykład to wąskie grono par homoseksualnych, w których nie dochodzi do kontaktu seksualnego. ¯yjemy w kraju , który należy do kręgu kultury chrześcijańskiej, a on podaje mi za przykład zasadę z kultury muzułmańskiej, jeżeli uważa, że wygrał niech tak uważa jego sprawa, jeżeli podczas dyskusji o gronie żołnierzy walczących i jest ich 100 w tym 99 patriotów i 1 zdrajca , a on będzie ich oceniał po tym jednym zdrajcy. No właśnie długa wypowiedź, po co długa wypowiedź o prostej zasadzie, że moralny związek to związek między kobietą, a mężczyzną. A homoseksualizm jest zboczeniem, czymś odbiegającym od normy, od zasad, czyli od moralności. Jak też dyskutować z kimś kto uważa, iż to co się ostatnio dzieje z naszą cywilizacją to jest ewolucja, przecież to jest nic innego jak przewracanie świata do góry nogami i dążenie do upadku. Przepraszam, że pisałem to do Ciebie ale nie chce mi się już zmieniać formy, ale ta wypowiedź jest skierowana do HNOPS
_________________
"Umysły, które przyjmują wszystkie myśli są nie tyle gościnne, co sprostytuowane." Nicolas Davila
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2013-12-07, 00:47   

Maxel napisa/a:

Nie oczywiście, że nie przyznaję mu racji, ale jak z nim dyskutować skoro rozmawiamy o homoseksualizmie czyli o popędzie seksualnym do osób tej samej płci, więc najczęściej ten kontakt seksualny następuje,


Powiedz mi, czy jeśli jakaś dziewczyna ci się podoba, to od razu oznacza to, że będziesz uprawiał z nią seks? Nie zapominajmy, że ludzie wbrew pozorom(i temu, co wmawiają nam media i wyświetlane w nich programy paradokumentalne) potrafią się kontrolować. Przynajmniej powinni próbować.

Maxel napisa/a:

a on podaje od razu za przykład to wąskie grono par homoseksualnych, w których nie dochodzi do kontaktu seksualnego.


Nie wiemy, jak wąskie jest to grono, bo na pewno pary te nie będą mówić o tym głośno. No właśnie- spójrzmy na górę lodową. Na powierzchni wystaje tylko niewielka jej część, którą widzimy, natomiast cała reszta jest przed wzrokiem ukryta- jaką mamy pewność, że właśnie tak nie jest w tym przypadku?

Maxel napisa/a:

że moralny związek to związek między kobietą, a mężczyzną.


Wyobraź sobie dwie sytuacje: dwóch facetów żyje razem, kochają się, dbają o siebie nawzajem itd., nawet od czasu do czasu uprawiają seks. Są sobie wierni i nie obnoszą się ze swoją orientacją. Drugą sytuacją niech będzie "moralna" para heteroseksualna, małżeństwo, mają ślub kościelny. Kobieta ma kochanka, facet kochankę. W zasadzie jedynym, co trzyma to małżeństwo, jest dziecko, które jednak czuje, że rodzice tak naprawdę przestają siebie nawzajem tolerować.
Przykłady skrajne, ale chcę pokazać jedno- orientacja seksualna nie ma związku z moralnością. Związek dwóch facetów jest grzeszny dlatego, że jest związkiem dwóch facetów i może na tym się kończyć(przypominam: grzechem jest dopiero ich stosunek!), natomiast fakt, że związek zbudowany jest z mężczyzny i kobiety nie oznacza jeszcze, że są oni świętą rodziną.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2013-12-07, 12:27   

Cytat:

noi oczywiscie szkodą całemu społeczeństwu róznymi paradami równosći demoralizują społeczeństwo i powodują kolejne podziały , kłocą ludzi.


Jeżeli chodzenie w wyzywającym stroju jest takie złe i wymaga potępienia , to jakie stanowisko ludzie powinni obrać wobec kościoła katolickiego i jego przewinień takich jak inkwizycje , krucjaty , palenie na stosach ,głoszenie nietolerancji wobec żydów , gejów , opóźnianie rozwoju nauki .

Cytat:

¯yjemy w kraju , który należy do kręgu kultury chrześcijańskiej, a on podaje mi za przykład zasadę z kultury muzułmańskiej


Nie obchodzi mnie kultura i tradycja , tylko to co w niej wartościowe , chrześcijaństwo wartościowe nie jest

Cytat:

Jak też dyskutować z kimś kto uważa, iż to co się ostatnio dzieje z naszą cywilizacją to jest ewolucja, przecież to jest nic innego jak przewracanie świata do góry nogami i dążenie do upadku.


Niby dlaczego?
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Doczy: 17 Gru 2012

   

Wysany: 2013-12-07, 13:19   

A co jeśli jestem bi i chrześcijaninem nie jestem? To znaczy, że mam w... du*ie całe te gadanie, że "homoseksualny seks to grzech". Dziękuję do widzenia.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2013-12-07, 14:09   

Maxel napisa/a:

skoro rozmawiamy o homoseksualizmie czyli o popędzie seksualnym do osób tej samej płci, więc najczęściej ten kontakt seksualny następuje


Kościół katolicki uważa za grzech kontakty homoseksualne, natomiast nie uważa za grzech popędu seksualnego do osób tej samej płci. Czytałeś w ogóle Katechizm Kościoła Katolickiego? A Biblię czytałeś? Tam jest mowa o "obcowaniu" mężczyzn z mężczyznami, a nie o popędzie.

Maxel napisa/a:

a on podaje od razu za przykład to wąskie grono par homoseksualnych, w których nie dochodzi do kontaktu seksualnego.


Nie. Czytaj ze zrozumieniem. On nie pisał o parach homoseksualnych, tylko osobach homoseksualnych. Nie każda osoba homoseksualna ma partnera, tak samo nie każda osoba heteroseksualna ma partnera. Część osób homoseksualnych jest samotnych. Tak samo jak część osób heteroseksualnych. Niektórzy żyją w celibacie, bez względu na to, czy są homo, czy hetero. Poza tym, część osób homoseksualnych nie akceptuje swojej orientacji i wolałoby być hetero, próbuje utworzyć związki z osobami płci przeciwnej. Część gejów i lesbijek nawet popełnia samobójstwa, nie mogąc się pogodzić ze swoją orientacją. Społeczeństwa na ogół są heteronormatywne i homoseksualiści o tym wiedzą.
Homoseksualiści nie wybierają swojej orientacji. To nie od ich woli zależy, czy podobają im się chłopcy, czy dziewczyny.

Maxel napisa/a:

¯yjemy w kraju , który należy do kręgu kultury chrześcijańskiej, a on podaje mi za przykład zasadę z kultury muzułmańskiej


A nie rozumiesz, dlaczego? Wiesz, co to jest analogia? Dla chrześcijan homoseksualizm jest niemoralny, a dla muzułmanów jedzenie świń jest niemoralne. Moralność to rzecz względna i w dużym stopniu zależna od kultury i religii. Nie istnieje coś takiego jak uniwersalna moralność. Ty próbujesz sprawić wrażenie, że skoro dla chrześcijan coś jest niemoralne, to znaczy, że zawsze i wszędzie było niemoralne. A wcale tak nie jest. ¯adne tabu nie jest uniwersalne ani wieczne.

Maxel napisa/a:

po co długa wypowiedź o prostej zasadzie, że moralny związek to związek między kobietą, a mężczyzną.


Dla niektórych związek między mężczyzną a kobietą też jest niemoralny. Dla niektórych moralny jest tylko celibat. A dla innych celibat jest niemoralny. Zrozum, że nie masz monopolu na moralność.

Maxel napisa/a:

homoseksualizm jest zboczeniem, czymś odbiegającym od normy, od zasad, czyli od moralności.


1) Zdefiniuj zboczenie
2) Zdefiniuj normę
3) Jakich zasad?
4) Nie każdej moralności

Najpierw piszesz coś o "narzędziach płciowych", potem HCNOPS słusznie cię poprawia i podaje ci inne przykłady "niemoralnego i niezgodnego z przeznaczeniem" używania tych narządów, na co już jednak nie odpisujesz. Czy uważasz, że robienie facetowi loda przez kobietę jest niemoralne i jest używaniem "narzędzi" niezgodnie z ich przeznaczeniem? Twierdzisz, że seks ma służyć wyłącznie płodzeniu dzieci? ¯e kobiety nie mają prawa do orgazmu? Każda kobieta by cię rzuciła, skoro odmawiasz jej prawo do czerpania przyjemności z seksu.
Czy twierdzisz, że strój bikini jest niemoralny?

Gdyby seks miał służyć tylko rozmnażaniu się, to kobieta miałaby ochotę na seks wyłącznie w dni płodne. A mężczyzna miał ochotę na seks z partnerką tylko wówczas, gdy ona ma dni płodne. A tak nie jest.

Wiele organizmów rozmnaża się bezpłciowo - przez pączkowanie, przez podział itd. Wiele organizmów to obojnaki. Więc podział na płcie nie powstał w celu rozmnażania się. Popęd seksualny też nie powstał w tym celu.

A w ogóle to po co opierać całą swoją moralność na założeniu, że istnieje jeden Bóg, którego jest trzy, który stworzył człowieka, potem pożałował, że stworzył człowieka, potem zesłał potop, potem pożałował, że zesłał potop i przyrzekł więcej tego nie robić, uczynił ¯ydów narodem wybranym, ukazał się Mojżeszowi jako płonący krzak, potem pozabijał najstarsze dzieci Egipcjan i zesłał inne plagi na Egipcjan, potem dał Mojżeszowi przykazania, w których nazwał siebie Bogiem zazdrosnym, zabronił ¯ydom czcić innych bogów niż on sam, zakazał zabijania i cudzołożenia, a potem pomagał ¯ydom zabijać Kananejczyków, w końcu zapłodnił dziewicę, która urodziła jego syna, który był jednocześnie nim samym. Mimo że ten syn był niewinny, to kazał mu poddać się torturom i śmierci w męczarniach, żeby odpokutować cudze winy.

Nie dostrzegasz, że to wszystko się kupy nie trzyma?

Maxel napisa/a:

Jak też dyskutować z kimś kto uważa, iż to co się ostatnio dzieje z naszą cywilizacją to jest ewolucja, przecież to jest nic innego jak przewracanie świata do góry nogami


Co konkretnie uważasz za przewracanie świata do góry nogami?
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Doczy: 19 Wrz 2013

   

Wysany: 2013-12-07, 20:18   

Maxel napisa/a:

o cóż jeżeli homoSEKSUALIZM nie kojarzy Ci się z seksem, to ja nie mam ochoty już dalej dyskutować.


Wiadomo, homoseksualizm polega na seksie. W końcu analogicznie każdy heteroseksualista myśli tylko o seksie, no nie? Bo jeżeli jakaś dziewczyna chce żyć w czystości do ślubu, lub jeśli jakiś facet nie chce uprawiać seksu ze swoją dziewczyną, to już automatycznie tacy ludzie heteroseksualni nie są, no nie?

Maxel napisa/a:

rozmawiamy o homoseksualizmie czyli o popędzie seksualnym do osób tej samej płci, więc najczęściej ten kontakt seksualny następuje, a on podaje od razu za przykład to wąskie grono par homoseksualnych, w których nie dochodzi do kontaktu seksualnego.


Wąskie grono? A masz jakieś naukowe badania nad tym zagadnieniem?
Poza tym homo, czy hetero jest niezależny od podejmowania kontaktu seksualnego. Orientacja odnosi się do tego, która płeć jest dla nas atrakcyjna.

Maxel napisa/a:

¯yjemy w kraju , który należy do kręgu kultury chrześcijańskiej


Błąd! Nie istnieje coś takiego, jak krąg kultury chrześcijańskiej. Pomijając ten Twój rażący błąd, należy Cię oświecić, że Polska należy do kręgu kultury europejskiej na zachodzie i kręgu kultury wschodniosłowiańskiej na wschodzie. Polska jednak jako całość jest politycznie ukierunkowana na Zachód. I nie, Zachód nie jest oparty o chrześcijaństwo. Zachód jest coraz mocniej zateizowany. Filozofia europejska opiera się o podstawy filozofii greckiej, nasze prawo wywodzi się z prawa rzymskiego, demokracja i republika to osiągnięcia również pogańskiego antyku. Renesans nastał w momencie, gdy do Europy doszły antyczne dzieła, tłumaczone przez Arabów. Nasza nauka wywodzi się z antycznych korzeni i opiera się o zasady naturalizmu metodologicznego i ateizmu. Teatr, czy cała masa wpływów artystycznych w architekturze, rzeźbiarstwie, itd. ¯yjemy w kraju opartym o oświecenie, humanizm, racjonalizm. Tworzymy społeczeństwo, gdzie każdy człowiek jest równy wobec prawa, bez żadnego podziału religijnego, rasowego, narodowego. Rząd finansuje naukę, która jest racjonalnym sposobem badania rzeczywistości, zaś sposoby leczenia ludzi, lub sądowego osądzania winy opieramy o zasadę racjonalnych, empirycznych dowodów.
Nie jest to nijak chrześcijaństwo, które walczyło z Prawami Człowieka, demokracją, wolnością słowa, laicyzacją, nauką i całą masą fundamentów naszej cywilizacji.

Maxel napisa/a:

No właśnie długa wypowiedź, po co długa wypowiedź o prostej zasadzie, że moralny związek to związek między kobietą, a mężczyzną.


Według chrześcijaństwa moralne jest nawet niewolnictwo, oraz odbieranie kobietom prawa głosu. Ja się cieszę bardzo, że mamy w tyłku moralność chrześcijańską i zrezygnowaliśmy z niej na rzecz humanizmu i poszanowania dla człowieka i jego niezbywalnych praw.

Maxel napisa/a:

Jak też dyskutować z kimś kto uważa, iż to co się ostatnio dzieje z naszą cywilizacją to jest ewolucja, przecież to jest nic innego jak przewracanie świata do góry nogami i dążenie do upadku.


Ano. To samo mówiono, gdy Darwin udowodnił, że ludzie ewolucyjnie mają przodków z małpami (miało to doprowadzić do mordowania ludzi na ulicach, ponieważ "skoro człowiek to też zwierze, to nic go nie powstrzymuje przed zabijaniem słabszych"), gdy demokracja zaczęła zwyciężać w Europie (miało to doprowadzić do upadku państw, oraz elity, która miała być wieszana na miejskich latarniach), gdy Prawa Człowieka weszły w życie (miały doprowadzić do całkowitego upadku cywilizacji, z powodu zrównania szlachcica z chłopem), nadanie praw wyborczych kobietom (miało to doprowadzić do upadku cywilizacji, ponieważ kobiety są głupsze i nie znają się na polityce), gdy podjęto decyzję o zdelegalizowaniu praktyki eugenicznej (miało to doprowadzić do całkowitego upadku ras z powodu niedoskonałości genetycznej).
Dziś ignoranci Twojego pokroju mówią to samo o homoseksualistach, że świat się zawali, otworzą się wrota piekieł i ludzie przestaną się rozmnażać...
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com