Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-08-03, 13:19   

dzilu96 napisa³/a:


Czyżby następca Fedorowicza?



Masz jakieÅ› argumenty ?
Bo dotychczas wymieniłeś jeden z tym, że kiedyś było 150 państw, a teraz jest 200.
W 1976 w IO uczestniczyło 96 ekip i było 198 konkurencji - mieliśmy 26 medali i 6 miejsce.
W 2008 uczestniczyło 204 ekip, było 302 konkurencji - mieliśmy 10 medali i 20 miejsce.
Teraz możemy liczyć na zajęcie hmmm.... 30 miejsca ?
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-08-03, 13:38   

Mamy drugi medal! Gratulacje dla naszych dziewczyn!

http://www.sportowefakty....polskiej-dwojki
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Vister  

User

Fuck it!!!



Wiek: 28

Do³±czy³: 12 Sty 2012

Sk±d: Dolny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-08-03, 18:09   

Uwielbiam IO więc jakbym mógł nie oglądać. Niestety Polacy nie spisują się rewelacyjnie ale cóż to było do przewidzenia. Te wszystkie wypowiedzi pożal się boże ekspertów sportowych, że pobijemy ilość medali z Aten czy Pekinu to pieprzenie o dupie marynie. Nawet rewelacyjna minister sportu Mucha która tak się zna na sporcie jak ja na lataniu samolotem potrafi lepiej wycenić szanse Polaków na medal od ''ekspertów''. Tzn. mówiła że zdobędziemy 5-6 medali i też mi się tak wydaje, jak więcej to będzie cud, jak mniej to pokaże w którym miejscu jest obecnie polski sport na świecie i nie będzie to żaden wypadek przy pracy jak wielu pewnie wtedy powie. Poziom polskiego sportu jest niestety tragiczny; zarządzanie, system szkolenia, w ogóle wszystko. Nieraz się ktoś wybije i tyle, przez kilka lat jest w czołówce, potem bum i przez następne kilka, kilkanaście lat w tej konkurencji się nie liczymy na świecie i tak na zmiane w różnych konkurencjach. Nie ma niestety tej ciągłości że po jednym b. dobrym zawodniku przychodzi następny nie gorszy. Czemu tak się dzieje? Przykładowo Niemcy znajdują się w tej samej strefie klimatycznej (w niektórych konkurencjach właśnie to ma kluczowe znaczenie) a mają o niebo lepsze wyniki. Oczywiście ktoś powie że mają więcej kasy i 2x większą ludność więc jest łatwiej, ale według mnie lepsze zarządzanie tymi środkami pieniężnymi jakimi dysponujemy i będzie lepiej. A nie liczyć na jakiś cud że trafi nam się jakiś talent. Jedynym sportem który trzyma poziom światowy jest siatkówka, wystarczy porównać działanie pzs z np. pzpn a różnica będzie kolosalna. Tak przy okazji jak ktoś nie wie pan M. Przedpełski prezes polskiego związku siatkówki nie pobiera ¯ADNEGO wynagrodzenia za pełnioną funkcje, wszystkie pieniądze przekazuje na rozwój siatkówki i efekty widać gołym okiem.

Druga sprawa to media niepotrzebnie kładą presje na naszych zawodnikach. Ktoś przejdzie jedną rundę w jakiejś rywalizacji to już od razu gadają że idzie po medal a potem wielkie rozczarowanie. No ludzie!!
Albo jak ktoś zdobędzie medal na jednych igrzyskach to na kolejnych też musi. To jest sport nie zawsze się wygrywa. ¦wiat idzie do przodu a nasi zawodnicy nie zawsze mogą za nim nadążyć. Przykładowo w wioślarstwie czwórka podwójna, w Pekinie zdobyli złoto więc większość liczyli że teraz też zdobędą, tylko jak dwóch ma już ok. 40 lat to jak mają walczyć na równi z 20 latkami?? Powinna przyjść zmiana pokolenia ale po prostu nie ma kto, bo nie ma dobrego szkolenia młodych zawodników. I nie zdziwię się jak przez następne kilkanaście lat nie będziemy się liczyć w tej konkurencji aż w końcu trafi się następy talent.

Ale tak czy owak kibicuję naszym. Rozczarowała mnie tylko Radwańska, grała jakoś tak od niechcenia, nie było widać tej walki, zaciętości, jakby to był kolejny turniej z wielu. Siatkarze jak zwykle rewelacyjni. Szkoda Zagrodnika któremu sędziowie zabrali medal. No i dzisiaj Fajdek w rzucie młotem, a tak dobrze się zapowiadało.
_________________
Nadzieja - marzenia i oczekiwania zawinięte w jedną paczkę. - Ambrose Bierce
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-08-03, 20:48   

Co do siatkówki:
W 2 klasie szkoły podstawowej był u mnie chłopak, Bartek. Nauczyciel wf z podstawowej i z gimnazjum także, brał od razu chłopaków żeby odbijali piłkę, przyzwyczajali się. Było ich pewnie na początku z 20, zostało do 3 gimnazjum 7. Bartek od razu grał lepiej, widać było wielki potencjał, w 2010 nasza szkoła brała udział w mistrzostwach Polski - skutek: mając 13 lat przeniósł się z rodzicami do Rzeszowa, przeszedł testy w Resovii i aktualnie z tego co wiem, bo kontaktu nie mamy, gra tam w juniorach. Reszta została tutaj i nic z tym nie zrobiła. Myślę więc, że to takie proste nie jest i selekcja sportowców to na dobrą sprawę selekcja szlifowanych talentów. Bo jak nie masz tego czegoś pod skórą, to nawet z dekadą treningów nie zrobisz tego, co zrobi ktoś z talentem w 3 lata.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-08-05, 20:40   

Oglądam co roku. Patrzę co się zmieniło czy tym razem będzie lepiej co do polskich zawodników, ale szału nie ma.

Siatkarze trzymają formę, nie wiem czy za sprawą Anastasiego, czy po prostu zaczęli skupiać się na polskiej siatkówce i dobrej grze. Pływacy - przykre. Tenis to porażka porażek, ale na temat Radwańskiej i reszty tenisistów to szkoda się wypowiadać.

Natomiast te kilka medali ratuje nas przed totalnÄ… katastrofÄ… IO.
Brawo!
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-08-05, 21:06   

ZjemCiBabcie napisa³/a:

OglÄ…dam co roku


Hmm... Ciekawe. 3 razy oglądasz powtórki czy jak?
_________________
There can be only one
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-08-06, 00:08   

Akeyo20 napisa³/a:

ZjemCiBabcie napisa³/a:

OglÄ…dam co roku


Hmm... Ciekawe. 3 razy oglądasz powtórki czy jak?



Oj cicho. Pomyłka ;d
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-08-06, 00:54   

ZjemCiBabcie napisa³/a:

Oj cicho. Pomyłka ;d


Ok. Nikomu nie powiem
_________________
There can be only one
 

JustAnotherGuy  

Hiper wymiatacz

Pontifex Maximus


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 28

Do³±czy³: 11 Wrz 2011

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2012-08-06, 12:36   

Dobra, niech nasi siatkarze lepiej pakują walizki, bo ćwierćfinału z zespołami z 2 grupy w takiej formie nie wygrają. Tym razem nie uwierzę w żaden "pechowy dzień" jak to było po meczu z Bułgarią. Wielcy mi mistrzowie olimpijscy. Z czym do ludu?
_________________
"When fire burns, is it at war? Is it in conflict? Or is it simply doing what it was created to do?"
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-08-06, 12:46   

No niestety to była kompletna klapa
_________________
There can be only one
 

coquillage92

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 03 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-06, 13:51   

Siatkarze co prawda nie są w najwyższej dyspozycji, bo od początku turnieju kuleje przyjęcie, a co ważniejsze blok, który mamy raczej niezły, ale Australię chyba zlekceważyli, bo zajmując pierwsze miejsce w grupie poczuli się zbyt pewni siebie. Trafią na Brazylię lub Rosję, więc może się zmobilizują i pokażą co potrafią :) Jeszcze siatkarze plażowi trzymają fason, choć dzisiaj ciężko im będzie. O reszcie sportowców lepiej się nie wypowiadać. Niektórzy chyba przyjechali na darmowy urlop.
 

Papaja  

User


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 15 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-08-06, 15:02   

Kurczę, już mnie oczy bolą od ciągłego gapienia się w telewizor, a teraz jak jest lekkoatletyka to już w ogóle.
Wiadomo, że największe nadzieję wiązałam z siatkarzami. No, ale cóż, dzisiejszy mecz.. Chyba wszystko było złe, zaczynając od zagrywki, przez przyjęcie, atak i blok.. Dwa sety i dwa bloki? No o czym my mówimy. Ale najgorsze jest, że w pewnym momencie trener zmienił tylu zawodników, a efektów żadnych. No może Kuba Jarosz dawał radę, ale w kluczowych momentach też trochę zawalał. Nie wiem, co działo się ze środkowymi, Nowakowskiego ataki nie zachwycały, Możdżonka nie było widać, Kosok trochę lepiej, ale to jednak daleko od ideału. Wierzę z całego serca, że mając silnego przeciwnika chłopaki zbiorą się i zagrają tak jak potrafią : )

A wracając do Igrzysk to dla mnie sporym zaskoczeniem był medal Adriana Zielińskiego. Kurczę, z otwartą buźka oglądałam jego występ ; )

Po cichu liczę jeszcze na jakiś medal, zobaczymy jak będzie.
Było trochę negatywnych zaskoczeń, ale taki jest sport. To, że ktoś jest w wysokiej formie przed Igrzyskami nie znaczy, że zdobędzie medal, zwłaszcza, że świat nie stoi w miejscu, jest coraz więcej młodych, utalentowanych sportowców.
_________________
"Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnieniem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują."
P. Coelho
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-08-06, 15:38   

Ja miałem wrażenie, że atak nie szedł głównie przez to, że ¯ygadło wystawiał za blisko siatki. Atakujący nie mieli pędu i piłka była łatwa do obrony, co Australijczycy wykorzystywali z uśmiechem na twarzy.
_________________
There can be only one
 

Vister  

User

Fuck it!!!



Wiek: 28

Do³±czy³: 12 Sty 2012

Sk±d: Dolny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-08-08, 02:10   

JustAnotherGuy napisa³/a:

Dobra, niech nasi siatkarze lepiej pakują walizki, bo ćwierćfinału z zespołami z 2 grupy w takiej formie nie wygrają. Tym razem nie uwierzę w żaden "pechowy dzień" jak to było po meczu z Bułgarią. Wielcy mi mistrzowie olimpijscy. Z czym do ludu?



Kolejny wielki kibic - sezonowiec. Jak się komuś kibicuje to się jest z nim zawsze na dobre i na złe a nie tylko jak wygrywa. Ale co ty o tym możesz wiedzieć.

Mam nadzieję że jutro w meczu z ruskimi pokażą na co tak naprawdę ich stać. Martwię się tylko o to czy aby ta forma nie przyszła za wcześnie, no ale pożyjemy zobaczymy.

Bardzo dobre zawody w wykonaniu Prudla i Fijałka, przegrali minimalnie. Pierwszy set przez błąd sędziego, a trzeci no niestety może stres i emocje, jak mieli taką przewagę to bali się grać odważniej i liczyli na pomyłki Brazylijczyków, no ale niestety się nie pomylili.

Rozczarowanie Dołęgą - miał zdobyć złoty medal, tym bardziej że przed zawodami odpadło jego dwóch najgroźniejszych rywali, a skończyło się... każdy wie jak.

Gratulacje dla windsurferów, choć liczyłem na trochę więcej.
_________________
Nadzieja - marzenia i oczekiwania zawinięte w jedną paczkę. - Ambrose Bierce
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-08-08, 14:03   

Małachowski był wczoraj dość blisko medalu. Chyba zabrakło wiary.
Ruscy dzisiaj prysznic na ochłodę i jutro pakują walizki
_________________
There can be only one
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com