Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2009-08-10, 16:40

Autor

Wiadomo¶æ

K....  

Wymiatacz

Papiery mam ok xDD


ImiÄ™: Krystian

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Lut 2009

Sk±d: Chocianów

   

Wys³any: 2009-03-11, 21:43   Jak tÅ‚umaczyć...

Cześć.Mam do Was pytanie.Próbuję wytłumaczyć 2 rzeczy rodzicom i nie wiem jak to wytłumaczyć.

1.Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.
2.¯e chciałbym iść do lekarza(psychologa albo innego) aby pomógł mi w problemach psychicznych. 0pewności siebie itp.itd. Brak akceptacji :wstyd:

No i 3 pytanie do Was jaki lekarz może mi pomóc w sprawie akceptacji i pewności siebie oraz odwagi?????????

PLIZ POMÓ¯CIE!

Bo chciałbym uwierzyć w siebie :-/
_________________
Ehhhh......
PiszÄ™ poprawnie po polsku .
Chyba :]
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-11, 21:48   

Cytat:

Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.


Hmm, ale co tu tłumaczyć?

Cytat:

jaki lekarz może mi pomóc w sprawie akceptacji i pewności siebie oraz odwagi


Psycholog.
 

K....  

Wymiatacz

Papiery mam ok xDD


ImiÄ™: Krystian

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Lut 2009

Sk±d: Chocianów

   

Wys³any: 2009-03-11, 21:50   

stubarwny napisa³/a:

Cytat:
Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.

Hmm, ale co tu tłumaczyć?



No wiesz oni znają mnie głównie jako baranka i aniołka :hyhy:
_________________
Ehhhh......
PiszÄ™ poprawnie po polsku .
Chyba :]
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-11, 21:50   

A rock to szatan i zóo?
 

extasia  

Wymiatacz

Twoja Fantazja



Do³±czy³a: 28 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-11, 21:53   

a musisz sie tłumaczyc z tego jakiej muzyki słuchasz? ;O
_________________
`i tak dalej idziesz w przyszłość,
jesteś dalej, blisko, czy już bliżej niż blisko?
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-11, 21:56   

K.... napisa³/a:

1.Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp


Masz na myśli, że przechodzisz na inny styl tak?
Nie rób z tego wielkiej afery i nie buntuj się, bo to normalne.
Oni tego nie muszą wiedzieć, za nim się "zmienisz".
Sami zobaczą i jak im nie będzie pasowało (choć nie powinno) to z Tobą pogadają.
Mów, że to lubisz tyle.

K.... napisa³/a:

¯e chciałbym iść do lekarza(psychologa albo innego) aby pomógł mi w problemach psychicznych. 0pewności siebie itp.itd. Brak akceptacji :wstyd:


Porozmawiaj najlepiej z osobą bliższą Tobie. Wybierz mame lub tate i poproś go do pokoju.
Usiądźcie i powiedz o swoich problemach. Nic trudnego. Musisz tylko mówić szczerze i poprosić, żeby Ci załatwili tego psychologa.

K.... napisa³/a:

jaki lekarz może mi pomóc w sprawie akceptacji i pewności siebie oraz odwagi?????????


Psycholog, chyba nikt więcej.
_________________
ona umrze martwa.
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-11, 22:08   

Cytat:

1.Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.
2.¯e chciałbym iść do lekarza(psychologa albo innego) aby pomógł mi w problemach psychicznych. 0pewności siebie itp.itd. Brak akceptacji :wstyd:

No i 3 pytanie do Was jaki lekarz może mi pomóc w sprawie akceptacji i pewności siebie oraz odwagi?????????


1 to nie wiem na czym problem polega.
2 rodzicom tego nie wytłumaczysz bo oni uważają że wszystko wyolbrzymiasz.
3 Dlaczego wszyscy idą tak na łatwiznę i chcą tylko dostać lekarza, tabletkę i mieć problem z głowy. To trochę takie lenistwo. Musisz sam nad sobą pracować, musisz wyzbyć się kompleksów i nabrać wiary w siebie. Nie powiem Ci jak to zrobić. Po prostu sam musisz uwierzyć że jesteś coś wart. Znajdź sobie jakąś dziedzinę w której jesteś mistrzem albo przynajmniej jesteś bardzo dobry. W ten sposób możesz udowodnić sobie i innym że jesteś wartościowym człowiekiem. Możesz również starać się pomagać innym, nawet obcym osobom. Przez takie coś można się poczuć potrzebnym.
Praca fizyczna jest również wskazana. Przez pracę wydziela się endorfina która dodaje zadowolenia. Ja jak zniosłem 3t węgla w małych wiaderkach do kotłowni może i nie mogłem się ruszać przez kilka dnia ale uśmiech mi z gęby nie schodził.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

nadinne  

User


Do³±czy³a: 09 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-11, 22:11   

K.... napisa³/a:

Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.


a co tu duzo tlumaczyc?? przeciez gusta sie zmieniaja. a to ze sluchasz takiej czy innej muzyki nie sprawi, ze staniesz sie zlym czlowiekiem. wiec to, ze aniolek itp to moze trwac dalej.
_________________
w życiu piękne są tylko chwile... lecz właśnie dla tych chwil warto żyć.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-03-12, 01:02   

To słuchanie rocka wiąże się z jakimiś konsekwencjami? Nie słyszałam, żeby karano za coś takiego. O.o Nawet mój ojciec bardzo lubi rock. A zresztą musisz się im spowiadać z tego co słuchasz?
Poza tym ludzie, litości. Psycholog nie jest żadnym lekarzem. Lekarzem jest psychiatra, ale on się zajmuje zaburzeniami psychicznymi, które wymagają leczenia.
Jeszcze nie słyszałam o lekach podnoszących podnoszących poczucie wartości. A poza tym leki stosuje się w zaawansowanych zaburzeniach, a nie w typowych problemach nastolatków.
I nie gadajcie o rozmowach z przyjaciółmi, zamiast psychologa, ponieważ tacy przeażnie mają znikomą wiedzę o funkcjonowaniu psychiki i metodach terapeutycznych.
Od tego jest psycholog, by nakierował człowieka na zmianę. Pokazał jak ma pracować ze sobą, by osiągnąć cel.
Jak przekonać rodziców? To wszystko zależy od tego jacy są Twoi rodzice. Powiedz im, że kiepsko sobie radzisz ze sobą, z kolegami w szkole i chciałbyś się poradzić kogoś, kto się zna na rzeczy. Przekonaj ich, że wierzysz, że może Ci to pomóc, bo nie masz z kim porozmawiać o swoich problemach. Może podziała.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

khan  

Stały User

podróżnik


ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 34

Do³±czy³: 09 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-12, 10:12   

K.... napisa³/a:

1.Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.


rock nie ma nic w sobie złego, powiedziałbym, że jest to świetna muzyka, gorzej jakbyś słuchał hip-hopu i chciał chodzić ubrany w spodniach takich jakbyś nie wiedział gdzie się trzeba załatwić:)
 

Infira  

User

Infircia. ^^



Do³±czy³a: 11 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-12, 12:14   

na Twoim miejscu bym powiedziała: albo akceptujecie moją muzykę, albo się wyprowadzam. : d pooolecam, dobry sposób! szantarzem da się wiele załatwić, ale bez przasady. co do psychologa... możesz pokazać im, że się zagrszasz, aż w końcu sami Cię tam zaprowadzą.
_________________
`The Amuse` - forum dla Ciebie!
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-12, 13:55   Re: Jak tÅ‚umaczyć...

K.... napisa³/a:

Cześć.Mam do Was pytanie.Próbuję wytłumaczyć 2 rzeczy rodzicom i nie wiem jak to wytłumaczyć.

1.Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.
2.¯e chciałbym iść do lekarza(psychologa albo innego) aby pomógł mi w problemach psychicznych. 0pewności siebie itp.itd. Brak akceptacji :wstyd:

No i 3 pytanie do Was jaki lekarz może mi pomóc w sprawie akceptacji i pewności siebie oraz odwagi?????????

PLIZ POMÓ¯CIE!

Bo chciałbym uwierzyć w siebie :-/



po 1. Tez słucham muzyki Rock. Nie powiem mama miała coś do tego, ale po jakimś czasie zaakceptowała. Może powiedz rodzicom, że każdy z nas może słuchać tego co chce i jeżeli np. im bedzie to przeszkadzało to będziesz mógł słuchać jej ciszej albo przez słuchawki. Wierzę , że napewno to zaakceptują .

po 2 i 3 . Wizyta u psychologa pomaga i to bardzo. Wiem to po sobie. Dodaje pewności i myślę , że po takiej szczerej rozmowie jest o niebo lepiej. Problemy staja się takieś jakieś inne. I myślę , że wtedy łatwiej jest nam siebie zaakceptować i nasze problemy. A rodzice raczej powinni zrozumieć Twoją potrzebę porozmawiania z psychologiem. Przecież napewno chcą dla Ciebie jak najlepiej :)
 

K....  

Wymiatacz

Papiery mam ok xDD


ImiÄ™: Krystian

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Lut 2009

Sk±d: Chocianów

   

Wys³any: 2009-03-12, 13:55   

Infira napisa³/a:

zagrszasz,




Można po ludzku??????

VITO napisa³/a:

Dlaczego wszyscy idÄ… tak na Å‚atwiznÄ™



Nie chodzi mi o łatwiznę ale o pomoc.Sam nie potrafie się zmienic bo nie mogę siebie wyobrazić np.pewnego siebie lub kochającego przez dziewczynę :wstyd:

[ Dodano: 2009-03-12, 13:56 ]
mloda2345,

Hej a może wiesz czy wizyta u psychologa kosztuje? jeśli tak to ile?!
_________________
Ehhhh......
PiszÄ™ poprawnie po polsku .
Chyba :]
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-12, 14:00   

K.... napisa³/a:

mloda2345,

Hej a może wiesz czy wizyta u psychologa kosztuje? jeśli tak to ile?!




Ja z tego co pamiętam to chyba nic nie płaciłam. Bo akurat wtedy byłam w szpitalu i można powiedzieć, że właśnie przez pewne sprawy , z którymi sobie nie mogłam poradzić się tam znalazłam. Ale myślę, że do 50 zł a nawet mniej trzeba zapłacić...
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Karu$$ia ;*  

Wymiatacz

nowy avatar ^^



Do³±czy³a: 22 Lut 2009

Sk±d: z Bajki ^^

   

Wys³any: 2009-03-12, 15:21   

stubarwny napisa³/a:

Cytat:
Chciałbym im powiedzieć że zaczynam lubić muzykę rock itp.

Hmm, ale co tu tłumaczyć?



No właśnie ?? :-o
Przeciesz każdy ma prawo do słuchania muzyki jakiej lubisz :/
_________________
[` jestem słońcem, Ty - wichurą, ogniem - ja, wodą - Ty...]

______________________________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com