Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Czy wierzysz w Boga?

  • nie 29% [ 26 ]
  • tak 65% [ 57 ]
  • nie zastanawiaÅ‚am/em siÄ™ nad tym 4% [ 4 ]

G³osowañ: 87

Wszystkich G³osów: 87

Autor

Wiadomo¶æ

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-05-03, 21:37   

CirrS napisa³/a:

Wiarę w Boga, mógłbym śmiało uznać za prawdziwą... W Boga - wierzę... W Kościół - nie.


dokładnie tak jak ja
 

m@gd@325  

Mega wymiatacz

m@gd@325


ImiÄ™: Magda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 11 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-06, 18:11   

a ja nie wiem do końca czy wierze w Boga bo w sumie nie mozna powiedzieć czy On napewno jest wśród nas moim zdaniem to są tylko domysły ludzi że Bóg jest wśród ludzi tylko szkoda że nikt Go nie widzaił.....nie wiem moja wiara jak na dzień dzisiejszy jest troche skomplikowana bo niby jakbym była ateista a niby jakby nie...nawet u ksiedza z tym byłam ale mnie jakos nie przekonał swoimi słowami
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-06, 22:21   

m@gd@325 napisa³/a:

ale mnie jakos nie przekonał


do czego :?:
Co do obecności Boga: jeśli jeden świadek Ci wystarczy, to Bóg jest, bo doświadczyłem tak mocno Jego działania, że byłbym głupcem gdybym mówił, że Boga nie ma :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

NikaNi  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 32

Do³±czy³a: 20 Maj 2009

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2009-05-21, 20:16   

Popieram Młodego Duchem hehe Bóg istnieje, bo z kąd wzieły by się duchy które błądzą po ziemi czy różne cuda :-) a co do wizji to uważam, że skoro Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo to musi być podobny do ludzi no i raczej jak wieksząść ludzi wyobrażam go sobie jako staruszka z długą brodą i siwymi włosami hehehe :-D
_________________

 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:31   

NikaNi napisa³/a:

stworzył nas na swoje podobieństwo to musi być podobny do ludzi no i raczej jak wieksząść ludzi wyobrażam go sobie jako staruszka z długą brodą i siwymi włosami hehehe


Bóg nie ma płci ;) To jest domena ludzi :-) Poczytaj sobie w KKK np :-) Pamiętaj, że na obraz i podobieństwo nie znaczy: wiernie skopiował siebie ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:33   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Bóg nie ma płci To jest domena ludzi Poczytaj sobie w KKK np Pamiętaj, że na obraz i podobieństwo nie znaczy: wiernie skopiował siebie


już sam wyraz Ojciec wskazuje na płeć.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:38   

W sumie to nie wierzę w 'Boga'. Ale gdybym wierzył (bom kiedyś wierzył) to bym sobie go wyobrażał jako 'obojniaka', bo podawane jest, że nie ma płci. I tak ogólnie to jako jakiegoś pięknego mięśniaka niestarzejącego się nigdy. Zawsze będącego w najlepszym okresie jego 'życia'.
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

Danzy  

Wymiatacz

Av od Tarantelli.



Do³±czy³a: 19 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:39   

Yasminne napisa³/a:

już sam wyraz Ojciec wskazuje na płeć.


W naszym pojęciu tak jest.
Przykład, że nie wyobrażamy sobie życia bez płci, tak ciężko byłoby sobie wyobrazić życie bez czasu, jakie 'w niebie' podobno jest.
Nie wiem czy Bóg istnieje, ale uważam, że jeśli tak, to jest zupełnie inny niż w naszych wyobrażeniach. Szczerze - wcale sobie go nie wyobrażam.
_________________
,,Trzeba się upić, żeby w ogóle wrócić..'' - J.Tuwim
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-21, 23:28   

Yasminne napisa³/a:

już sam wyraz Ojciec wskazuje na płeć.


to duch ma płeć :?: ;) A jeśli w innym języku to słowo (albo inne, np Duch, bo mało prawdopodobne, zeby w przypadku ojca tak się stało) byłoby w rodzaju żeńskim, to co wtedy :?: ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 15:24   

Mówiąc, że Bóg Ojciec jest mężczyzną, stwierdzamy, że nie jest kobietą i wtedy go... "ograniczamy". Bóg jest pełnią.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-05-26, 02:17   

Jestem ateistą. Wiara, która ewoluuje w rytm odkryć naukowych jest dla mnie niewiarygodna zaś istnienie 'Boga' wg mojej subiektywnej opinii mnie ogranicza dlatego też pozostałem przy ateiźmie. ;)
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-26, 14:55   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Wiara, która ewoluuje w rytm odkryć naukowych jest dla mnie niewiarygodna


Jeśli chodzi o wiarę katolicką, to ona nie ewoluuje wraz z nauką :-) Tak samo prawdy wiary :-) Mogą się zmieniać poglądy Kościoła na temat jakiejś sprawy, ale dlatego (jak np grzebanie samobójców), że naukowo wykazano i udowodniono, że dana rzecz ma się zupełnie inaczej :-) Jakby Kościół olewał naukę (a nie "naukę") i jej osiągnięcia to wtedy byłby dopiero powód, aby mówić, że jest zacofany i że jego poglądy są przestarzałe ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-05-26, 16:46   

Chrześcijaństwo to religia, zaś sposobem na wyznawanie religii jest wiara. Wiara nie polega unowocześnianiu kościoła jak to nazwałeś 'tak żeby nie był zacofany', dlatego też Chrześcijaństwo jest religią, która w większości przypadków jest dla mnie zabawna to wszystko. Jeśli chodzi o Watykan to nie modernizuje kościoła dla tego powodu dwie linijki wyżej, ale dlatego ponieważ nikt nie wyznawałby religii, która zdezaktualizowała się 500 lat temu. Teoria heliocentryczna, czy też nieco później po prostu teoria ewolucji...

I owszem kościół się zmienia w rytm odkryć naukowych. Powinieneś poczytać sobie o reakcji władz kościelnych na teorie ewolucji, czy też już nie wspomnę o heliocentryzmie (dosłownie na stos go za to) Nieważne jak by to określić kościół bardzo często stał w opozycji do nauki i raczej będzie stał... do czasu wymyślenia 'sensownej metafory'.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-16, 11:29   

moja wizja boga jest taka, ze ludzie potrzebuja w cos wierzyc. Wyobrazcie sobie, ze ludzie w 100% sie zgadzaja z tym, ze boga nie ma, a teraz... myslisz sobie o czyms najdoskonalszym, o tym co z toba bedzie po smierci... Brawo! Stworzyles/as boga.
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-16, 23:16   

ja tam się nie mogę doczekać epoki postreligijnej xD

a bogów ludzie tworzyli nie tylko z powodu własnej słabości, też z chęci zysku, władzy, tłumaczenia zjawisk, czasami był też potrzebny "strażnik moralności" :P
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com