Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

abdburn  

User

DanielBurn


ImiÄ™: Daniel

Wiek: 33

Do³±czy³: 04 Lut 2014

Sk±d: jj

   

Wys³any: 2015-08-20, 17:36   Jakie studia po tym liceum?

Witam, na jakie studia mogę iść po skończeniu liceum o prof. Geo-bio-język obcy?
_________________
Podpis
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-08-20, 19:38   

Kolejna głupia kombinacja.

Sonmi napisa³/a:

Nie liczy się profil jaki kończysz tylko rozszerzenia wybrane na maturze i oczywiście wynik.


Owszem, ale wybranie rozszerzeń z profilu bardzo pomaga, sama się o tym przekonałam wybierając na własną rękę historię.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-20, 20:28   

Sonmi, oczywiście, że się da, ale jest niezwykle trudno. Po pierwszej klasie odpada większość przedmiotów. A to oznacza, że już w ogóle nie uczysz się tego, czego nie rozszerzasz (poza drugim językiem obcym, językiem polskim, matematyką i przedmiotem uzupełniającym w przypadku autora). Zostajesz z wiedzą na poziomie gimnazjum. Zgadzam się z Czarne Indigo, głupia kombinacja. Proponuję dobrać jakieś dodatkowe przedmioty do rozszerznenia, żeby rzeczywiście dało się jakieś studia po tym liceum znaleźć. Może być to chemia (wówczas kierunki medyczne), matematyka i wos (wówczas kierunki społeczno-prawne lub finanse i rachunkowość) lub sama matematyka (wówczas geodezja i kartografia lub również finanse i rachunkowość).
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-08-20, 21:03   

Sonmi napisa³/a:

Po to właśnie są klasy profilowane. Stawiają większy nacisk na dane przedmioty, ale jak ktoś chce to i bez tego się nauczy.


Pogadamy jak sama będziesz w ostatniej klasie i nie będziesz wiedziała w co najpierw włożyć ręce dodatkowo mając na głowie niestandardowe rozszerzenie, z którym musisz zmierzyć się zupełnie sama. Mówię tu rzecz jasna o wyniku otwierającym jakiekolwiek furtki (powyżej 85%).
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

beaugiselle  

Stały User



ImiÄ™: G.

Do³±czy³a: 14 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-21, 01:07   

Serio odpadają wam przedmioty niematuralne po PIERWSZEJ klasie liceum? Panie Jeżu, dziękuję za to, że skończyłam liceum na normalnych warunkach.
I drugie serio. Myślicie, że tylko wynik powyżej 80% daje Wam szansę na dobre studia? Biedaki. Co Wam ta matura z głową czyni...


Autorze, jeżeli napiszesz maturkę z geo, bio i języka to polecam wszelkiego rodzaju geodezje i tym podobne kierunki.
_________________
BeauGiselle
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-21, 10:01   

beaugiselle, roczniki '96 i młodsze idą według nowej podstawy programowej i tak, odpadają po pierwszej klasie przedmioty niematuralne. Zwykle ma się wówczas ok. 8 przedmiotów. Na dobre studia trzeba mieć dobry wynik z matury, dobre studia nie są dla nieuków. Potem mamy tysiące bezrobotnych magistrów, którzy poszli na byle jakie kierunki na byle jakich uczelniach, bo z matury mieli po 40-50%. Przejrzyj progi punktowe najlepszych polskich uczelni. Na dobre kierunki trzeba mieć minimum 80%, a na niektóre nawet i dużo więcej.
Nie jestem też pewna czy na geodezję dostanie się bez rozszerzonej matematyki. Moja koleżanka w tym roku dostała się na te studia i miała rozszerzoną matmę na maturze.
Sonmi, jakie przedmioty Twoja siostra wzięła na rozszerzeniu? I jakie miała wyniki? To też jest istotne. Poza tym na WUM prestiżowa to jest medycyna. Jak ktoś tam się dostanie, to znaczy, że naprawdę jest dobry.
 

beaugiselle  

Stały User



ImiÄ™: G.

Do³±czy³a: 14 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-21, 16:00   

To wam współczuję takiej podstawy programowej. Co do geodezji. Wszystko zależy od uczelni. Sporo uczelni nie wymaga rozszerzonej matmy, wysoki wynik z podstawy styka. Kumpel, który się bronił w tym roku dostał się bezproblemowo na geo z podstawą z matmy, angielskim na rozszerzeniu i podstawą z gegry. Co do progów. Progi są ustalane na podstawie wyników jakie miały osoby z poprzedniego roku. Znam przypadki, kiedy na te najbardziej oblegane kierunki i uczelnie 90% z rozszerzenia nie dawało rady. Jeżeli ktoś ma w planach medycynę, weterynarię czy prawo, bo to są według mnie kierunki, na których bez solidnego zakuwania przez całe życie ani rusz, to rozumiem, że uderza w bardzo wysokie noty. No i wiadomo, dostać się na studia, a skończyć studia to dwie inne bajki.
Co do kraju pełnego magistrów. Jeżeli ktoś idzie na studia, byleby na nie iść to nawet po prawie, medycynie czy wecie niczego w życiu nie osiągnie. Znam masę humanistów, pedagogów, a nawet ludzi po kierunkach jak wokalistyka jazzowa, którzy pracują w zawodzie, robią to, co lubią i się z tego utrzymają. Chęci i jeszcze raz chęci. Z inżynierki przeszłam na humana i nie żałuję. Studia przyrodnicze potrafią dobić człowieka.
_________________
BeauGiselle
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com