Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-08-28, 12:45   Koniec wakacji a praca

Witajcie drodzy forumowicze!



Powoli czas sÅ‚odkiego i bÅ‚ogiego lenistwa zmierza ku koÅ„cowi – szkoÅ‚a nadchodzi..
Jedni się cieszą, że w końcu spotkają szkolnych kolegów, inni smucą, bo znowu muszą zacząć się uczyć.
Jednak co z osobami, które w wakacje podjęły pracę?

Macie zamiar próbować połączyć naukę z pracą (elastyczne godziny pracy) czy jednak wolicie skupić się na nauce?
I jeśli próbujecie, to raczej zdalnie (w domu) czy pracujecie poza domem?

Większość z Was pewnie posiada umowę - zlecenie. Czy wiecie, że na podstawie tej umowy nie przysługuje urlop?
Jeśli będzie natłok nauki albo sesja to może być ciężko. A nikt z nas nie chciałby zawalić roku przez pracę..
_________________
 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2013-08-28, 16:24   

Specjalista napisa³/a:

Macie zamiar próbować połączyć naukę z pracą (elastyczne godziny pracy) czy jednak wolicie skupić się na nauce?


Od roku tak robię. Rano praca - po południu szkoła.
Najlepsze wyjście; nie muszę rezygnować z nauki i mam pieniądze na rachunki i inne moje wydatki.
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

Lamia  

Stały User

ZÅ‚a dziewczyna



Do³±czy³a: 31 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-08-28, 16:31   

Studiuję dziennie i pracuję na 1/4 etatu. Udaje mi się to połączyć, głównie dlatego, że mam świetną szefową, która rozumie, że na studiach ciężko jest się utrzymać. Mam zajęte w miesiącu 44 godziny, które biorę na weekend. Jeśli mam sesję, to po prostu biorę więcej godzin w miesiącu, by kolejny mieć wolny (albo prawie wolny). Dużo pomaga też, że staram się uczyć systematycznie. Powtórki materiału zajmują mniej czasu niż nauka od podstaw.
_________________
"Nikt nie może mieć doświad­cze­nia nies­kończo­ności bez zaw­ro­tu głowy, bez głębo­kiego wzburze­nia, które­go nie sposób zapomnieć. "
E. Cioran
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-08-28, 16:39   

Lamia, jaka branża?


Ja mam zamiar pracować i uczyć się jednocześnie, ale pewnie to nie wypali, bo będę miał dużo zajęć w tym roku (jeśli zaliczę w ogóle sesję xD) i pewnie trochę praktyk. Może dorobię w prasie jako wolny strzelec.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lamia  

Stały User

ZÅ‚a dziewczyna



Do³±czy³a: 31 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-08-28, 16:43   

Jimmy FoX, pracuję w H&M, więc nic nadzwyczajnego. Nie twierdzę, że spełniam się w tej pracy, ale na szukanie ambitnych zajęć będę miała jeszcze czas jak uzyskam pełne wykształcenie ;) . Ważne, że płacą nie najgorzej, jak potrzebuję więcej kasy, to nie ma problemu z nadgodzinami.
_________________
"Nikt nie może mieć doświad­cze­nia nies­kończo­ności bez zaw­ro­tu głowy, bez głębo­kiego wzburze­nia, które­go nie sposób zapomnieć. "
E. Cioran
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-08-28, 16:48   

Lamia, 1/4 etatu w H&M i jeszcze nie najgorzej płacą? Pierwsze słyszę. To nieźle Ci się pofarciło.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lamia  

Stały User

ZÅ‚a dziewczyna



Do³±czy³a: 31 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-08-28, 16:55   

Jimmy FoX, nie utrzymuję się tylko z pracy, rodzice płacą za mieszkanie i dorzucają ze dwie stówy na życie. Razem z tym, co zarobię całkiem nieźle mi się żyje, chociaż to może dlatego, że potrafię ograniczyć wydatki. Najlepszy jest kwiecień/maj, bo do tego dużo ludzi potrzebuje pisania prac maturalnych czy zaliczeniowych i wpada dodatkowy grosz.
Lepsze to niż łażenie z ulotkami za 7zł/h albo stanie jako hostessa za tyle samo.
_________________
"Nikt nie może mieć doświad­cze­nia nies­kończo­ności bez zaw­ro­tu głowy, bez głębo­kiego wzburze­nia, które­go nie sposób zapomnieć. "
E. Cioran
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2013-08-28, 17:00   

Lamia napisa³/a:

Jimmy FoX, nie utrzymuję się tylko z pracy, rodzice płacą za mieszkanie i dorzucają ze dwie stówy na życie.

Ale ja nie wątpię. Po prostu nie sądziłem, że ten sklep oferuje pracę na 1/4 etatu. Dlatego piszę, że Ci się poszczęściło, bo godzisz studia z pracą, a i do kieszeni i do CV coś wpadnie.

Lamia napisa³/a:

Lepsze to niż łażenie z ulotkami za 7zł/h albo stanie jako hostessa za tyle samo.

Co racja to racja.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Lamia  

Stały User

ZÅ‚a dziewczyna



Do³±czy³a: 31 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-08-28, 17:09   

Jimmy FoX napisa³/a:

nie sądziłem, że ten sklep oferuje pracę na 1/4 etatu.


Nawet bardziej opłaca im sie zatrudnić trzy osoby na 1/4 niż jedną na 3/4. Mało kto chce pracować po trzymiesięcznym okresie próbnym, bo kto może załatwia sobie staż albo szuka czegoś w swoim zawodzie. W ten sposób sklep wydaje przez te trzy miesiące na trzech pracowników coś poniżej czterech tysięcy. A za szkolenie dostają zwrot od państwa czy tam z Unii: 2 tyś. na jednego pracownika.
_________________
"Nikt nie może mieć doświad­cze­nia nies­kończo­ności bez zaw­ro­tu głowy, bez głębo­kiego wzburze­nia, które­go nie sposób zapomnieć. "
E. Cioran
 

nieOna  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-29, 10:45   

Mi przez ostatni rok akademicki udało połączyć się pracę ze studiami dziennymi. Pracuję na pół etatu i grafik ustalam sobie na początku miesiąca. W zależności od tego jak wypadają mi zajęcia to pracuje od 3 do 4 dni w tygodniu od 2 do 8 godzin (jeśli mam np. tylko jedne zajęcia na uczelni). Udaje mi się w ten sposób wyrobić pół etatu. W semestrze letnim miałam niestety taki nawał obowiązków na uczelni, że nie byłam w stanie wyrobić powiedzmy 80 h na 20 dni pracujących tylko robiłam 70. Szefa mam o tyle fajnego, że stwierdził, że on lubi inwestować w młodych ludzi i rozumie, że studia najważniejsze. Pensje miałam uzależnioną od przepracowanych godzin. Małe zmiany w grafiku nie były problemem, tzn. np. wypadło mi kolokwium w godzinach pracy, a na początku miesiąca przy ustalaniu grafiku o tym nie wiedziałam, to przychodziłam któregokolwiek innego dnia odrobić te godziny i było ok :-) Ten rok, też zamierzam tak przepracować.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2013-08-29, 17:46   

Od 1,5 roku łączę studia dzienne z pracą. Nie mogę zrezygnować z pracy, ponieważ rodziców nie stać na moje utrzymanie. ¦rednio w miesiącu wyrabiam 140-160h.
Jednak czuję się zmęczona i totalnie zniechęcona do perspektywy spędzenia kolejnych 2 lat (oby ostatnich!) w taki sposób.
Ach, no i oczywiście pracuję na umowę zlecenie. Powód: nasze państwo tak cudownie ułatwia życie pracodawcom, którzy zatrudniają na zlecenie studentów. Jej.
Z tego:

Specjalista napisa³/a:

Większość z Was pewnie posiada umowę - zlecenie. Czy wiecie, że na podstawie tej umowy nie przysługuje urlop?
Jeśli będzie natłok nauki albo sesja to może być ciężko. A nikt z nas nie chciałby zawalić roku przez pracę.


wynikło mi, że jestem totalnie uzależniona od pracodawcy. A prawda jest taka, że przy umowie-zlecenie często sami kreujemy sobie godziny pracy i dni wolne. Tak więc nie przysługuje nam P£ATNY urlop. Ale dzień czy kilka wolnego możemy wziąć.
Co do sesji - nie jest kolorowo. Tym bardziej ręce opadają, gdy ktoś skarży się, że nie miał czasu się uczyć, mimo iż cały czas w domu siedzi, albo miał za mało czasu. Co wtedy ja mam powiedzieć?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Hank  

Stały User


Do³±czy³: 12 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-30, 13:08   

Wiele osób pracuje podczas studiów, jednak najlepszym rozwiązaniem dla studentów dziennych jest albo praca weekendowa albo zdalna. Ja przez dwa lata studiów pracowałem zdalnie i było to dla mnie bardzo wygodne. Pracowałem kiedy chciałem i ile chciałem, a poza tym w domu, więc warunki miałem świetne.
 

nieOna  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-30, 13:21   

Hank, a jeśli można wiedzieć to co robiłeś?
 

Floopyy  

User


Do³±czy³: 18 Wrz 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2013-09-18, 10:15   

Studia zaoczne i praca.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2013-09-18, 13:42   

Ja również łącze studia dzienne i prace w call center. W mojej firmie pracują głównie studenci. Grafik ustala się tydzień wcześniej. Minimalnie trzeba pracować 18 godzin tygodniowo, aczkolwiek można się dogadać z przełożonym i przyjść mniej godzin jeśli nie ma się czasu. Jest to również wygodne bo pracę można sobie rozłożyć od 8 do 21 więc kiedy ma się zajęcia rano można iść do pracy po południu czy kiedy zajęcia są po południu można do pracy iść rano. Ile pracuje danego dnia również się samemu wybiera. Masz 4h wolnego to tyle pracujesz ma 8 to też tyle można pracować. Jak dla mnie praca na studiach dziennych to absolutnie rzecz do wykonania, tylko trzeba znaleźć taką w której są luźne godziny pracy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com