Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vegas793

User


Do³±czy³: 28 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-08-12, 10:53   Koszt studiów

Witam, dopiero za rok kończę szkołę srednią ale juz sie zastawiam na jakie studia isc tzn. dzienne (stacjonarne) czy zaoczne (niestacjonarne). Wybór ten zależy od pieniędzy.
Pytam więc Was, które studia są tańsze? Dodam jeszcze, ze na dziennych raczej nie można pracować, natomiast na zaocznych jak najbardziej. Dlatego proszę o radę bardziej doswiadczonych juz studentow czy absolwentów, na jakich studiach jest łatwiej pod względem finansowych (polibuda) :D
 

Marta_whereever  

User

Daj, daj, daj...


ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 12 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-12, 11:01   

Na dziennych jak najbardziej mozna pracowac - potwierdza to rzesza studentow, ale wszystko zalezy od typu studiow. Human ok, polibuda raczej odpada. Praca na stacjonarnych uderza w nauke, wiec jesli powaznie podchodzisz do nauki i chcesz poswiecic sie tylko nauce to idz na stacjonarne i nie pracuj. Jesli chcesz zarobic np. 1400 zl i na czesne wydac okolo 400 zl i miec te 1000 zl dla siebie idz na zaoczne. Ja doceniam te osoby ktore pracuja i studiuja. Podczas studiow oprocz nauki nabierasz doswiadczenia w pracy co bedzie procentowac w przyszlosci - jesli tylko pogodzisz nauke z praca i nie bedziesz nazbyt zmeczony. Ja bym polecila prace i nauke. Z tym ze co 2 weekend szkola ;) .
_________________
Look at that!
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-08-12, 12:04   

Marta_whereever napisa³/a:

Na dziennych jak najbardziej mozna pracowac

tak, w pseudo firmach typu call center za 600zł miesięcznie.

Marta_whereever napisa³/a:

Praca na stacjonarnych uderza w nauke,

To zależy, presja czasu i pieniędzy zwiększają mobilizację. Ja mając znacznie mniej czasu na naukę niż w szkole średniej, paradoksalnie uczę się dużo więcej. Praca nie koliduje mi ani ze studiami, ani ze znajomymi, ani z czasem dla siebie i rodziny. Wybór zależy od wielu czynników. Jeżeli nadal będą utrzymywać Cie rodzice, to idź na dzienne - jest łatwiej. Jeśli chcesz się usamodzielnić wtedy lepszym wyborem są studia zaoczne.
Uczyć można się wszędzie, kwestia pozostaje w tym aby się odpowiednio do tego ogarnąć i zorganizować.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

kawawaniliowa  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 12 Sie 2015

Sk±d: £ódzkie

   

Wys³any: 2015-08-12, 14:39   

Właśnie skończyłam szkołę średnią i po wielu namysłach wybrałam studia zaoczne. Rodzice nie byliby w stanie utrzymać mnie na dziennych (musiałabym wyjechać do innego miasta). Postanowiłam zostać na razie z nimi, dojeżdżać na wykłady w weekendy i jednocześnie szukać pracy :) Chodzi mi tutaj nie tylko o pieniądze, ale też o to, żeby jak najszybciej zdobywać doświadczenie i móc się usamodzielnić. Tyle tylko, że czasu na inne zajęcia pewnie pozostanie mi niewiele...
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-12, 15:52   

Lady Virgin, Studiuje dziennie i pracuje w zawodzie. Jeśli potrafisz się ustawić, to będziesz pracować w zawodzie, jeśli nie to będziesz marudzić o pracy w call center i multikinie ;)
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-08-12, 23:22   

takitampan napisa³/a:

Studiuje dziennie i pracuje w zawodzie.

Pochwal mi siÄ™ jeszcze ile zarabiasz :-P

takitampan napisa³/a:

Jeśli potrafisz się ustawić

To nie będziesz musiał pracować wgl i mieć mamonę - chociaż polemizowałabym czy to jest gwarancją szczęścia.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2015-08-13, 00:33   

W związku z tym, że pracuje bardziej dorywczo i zdobywam doświadczenie w zawodzie, które potrzebuje do uprawnień ( skomplikowane troche) nie pracuje tam od pn do pt 8-16 wiec mam ustaloną stawkę za godzinę = 14zł netto , szału nie ma ale na poczatek zeby sobie dorobic - wystarczy :-P

Nie masz nigdy gwarancji szczęścia, mimo wszystko pieniądze mogą ułatwić Ci życie, sprawic by było bardziej przyjemne.
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

el_differento

User


Do³±czy³: 13 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-13, 10:17   

Aż musiałem się zarejestrować, bo mnie bolą takie tematy.

Autorze Ty zwierzaku, idź do pracy - chyba, że jesteś je*anym polakiem-nierobem, któremu nic się nie chce to nie idź na studia, studenciaku obsrany.

Mam kolege w pracy, który tyra po 10h(bo robi nadgodziny), bo w październiku jedzie na studia i co? Da się? Da się! Oczywiście jak się chce, a nie jest się je*anym zwierzakiem skurvysynem xD


https://www.youtube.com/w...=youtu.be&t=36s

Coś w temacie studenciaków, którzy są zwykłymi cebulami ;]



Nie jest trudno znaleźć pracę, ja znalazłem po technikum robotę za 2500 czysto, i nie narzekam ;)

Po prostu "nie ma pracy" to słowa j3banych lewaków co by tylko na zasiłkach siedziały ***** brudasy do afryki czy w łagry wysłać i spokój
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-08-13, 10:29   

O tym mówię, praca dorywcza (nie koniecznie w call center) nie zapewni Ci takich dochodów, aby być w pełni samodzielnym. A pełnego etatu nie pogodzisz ze studiami dziennymi.

Dużo zależy od tego jak dogadasz sie ze swoim pracodawcą i w jakim trybie będzie Twoja praca. I na dziennych i na zaocznych można się ustawić, trzeba to tylko jakoś posklejać.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

el_differento

User


Do³±czy³: 13 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-13, 10:31   

jak się robi na zleceniówce-śmieciówce to można wszystko

Gorzej z umowÄ… o prace ;)
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-08-13, 10:31   

el_differento napisa³/a:

Autorze Ty zwierzaku, idź do pracy - chyba, że jesteś je*anym polakiem-nierobem, któremu nic się nie chce to nie idź na studia, studenciaku obsrany.

ogarnij siÄ™ i przeczytaj ze zrozumieniem o co pyta autor tematu.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

el_differento

User


Do³±czy³: 13 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-13, 10:34   

Mam kolege na AGHu co w szkole średniej jak gimnazjum kujon śr >4.9 i w ogóle £EB jakich mało, szkolenia miał z CISCO i czegoś tam jeszcze, a na AGHu zdaję analize 3-4 termin xD także tam to już trudno jest.

Nie ważne jakie studia, jak popracuje to na każde dorobi.

Wymówek szukają tylko słabi i pizdeczki - proste co xD
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-08-13, 11:03   

el_differento napisa³/a:

Wymówek szukają tylko słabi i pizdeczki - proste co

ale Ty Å‚adnie szufladkujesz ludzi
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

el_differento

User


Do³±czy³: 13 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-13, 11:04   

Jak się chce to się znajdzie prace, to nie jest żadne problem - naprawdę :-D

Kolega od razu znalazł robotę po szkole i zaocznie zaczyna studiować i poobliczał wszystko i jest git ;)


A drugi co tyra po 10h, zarabia i odkłada na dzienne - też się da, jak się pracuje i nie szuka wymówek.

No chyba, że ktoś nie ma dwóch rąk - to cofam słowa, w innych przypadakch co stoi na przeszkodzie xD
 

vegas793

User


Do³±czy³: 28 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-08-13, 11:24   

el_differento napisa³/a:

Jak się chce to się znajdzie prace, to nie jest żadne problem - naprawdę :-D

Kolega od razu znalazł robotę po szkole i zaocznie zaczyna studiować i poobliczał wszystko i jest git ;)


A drugi co tyra po 10h, zarabia i odkłada na dzienne - też się da, jak się pracuje i nie szuka wymówek.

No chyba, że ktoś nie ma dwóch rąk - to cofam słowa, w innych przypadakch co stoi na przeszkodzie xD



A wiesz ile zarabia ten kolega co znalazł od razu robote po szkole? Bo pewnie poniżej 1,5 tysiąca brutto (czyli na umowie), wątpie żeby taki świeży pracownik zarabiał wiecej. A za takie pieniadze chyba jest sie ciezko usamodzielnić.

I ciekawi mnie czym Ty sie zajmujesz po technikum skoro masz takie zarobki
cytuję: "Nie jest trudno znaleźć pracę, ja znalazłem po technikum robotę za 2500 czysto, i nie narzekam ;) "

Moim zdaniem piszesz bzdury lub jestes jakims fenomenem w swoim zawodzie albo nie żyjemy w tym samym kraju.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com