Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-24, 15:48   Książka dla faceta

No właśnie, jakie lektury można polecić komuś w moim wieku? Ewentualnie starszym osobą. Zapewne zaczniecie od pytania, co mnie interesuje w literaturze. Sam nie wiem, ale mogę wymienić, co mnie nie interesuje:

- życie prostytutek
- książki przygodowe typu "Indiana Jones"
- zakręcona fantastyka
- detektywi tropiÄ…cy cokolwiek
- czary mary typu "Harry Potter"
- "Ojciec Chrzestny" też raczej nie, zagmatwane to trochę
- opowieści o Indianach, kowbojach i Azjatach
- literatura przedwojenna

Nie dacie rady, ale próbujcie. Muszę zacząć czytać, aby nie być plebsem.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

leinad  

Stały User



Do³±czy³a: 21 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 15:57   

Thrillery, powieści sensacyjne, horrory?

No to książki Stephena Kinga na przykład, moje ulubione tytuły to Miasteczko Salem, Podpalaczka, Strefa ¦mierci [czy tutaj jakoś podobnie].. Z sensacyjnych to Maclean, jego Przełęcz złamanego serca - nie, nie ma to ani trochę wspólnego z żadnym romansem. Nawet ani jeden taki wątek się tam nie przewija. Hm.. na przykład Robert Ludlum, a przede wszystkim Tożsamość Bourne'a i dwa kolejne tomy, może się spotkałeś z filmem, bo również był na podstawie książki. Thrillery biologiczne Michaela Cordy'ego też są niezłe, Kod Mesjasza czy Gen zbrodni, te jego mi najbardziej do gustu przypadło.
Wiele jest świetnych książek, ale to byś musiał bardziej sprecyzować swoje zainteresowania.
 

Tatra  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 16:35   

Byłoby łatwiej, jakbyś wymienił, co Cię interesuję. Ciężko coś polecić, kiedy z miejsca odrzucasz takie spore grono książek. Zastawanie mnie, czy przeczytałeś kiedyś jakąś przedstawicielkę pozycji, z którymi nie chcesz mieć do czynienia. W każdym bądź razie, jak mówiła Leinad, książki Kinga może przypadną Ci do gustu. Nie wymieniłeś w swej liście romansów, więc może coś ze Zmierzchu xP
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-24, 16:37   

leinad napisa³/a:

Tożsamość Bourne'a i dwa kolejne tomy, może się spotkałeś z filmem, bo również był na podstawie książki.


£ee, odpada ;d

leinad napisa³/a:

Thrillery, powieści sensacyjne, horrory?


Może prócz ostatniego gatunku, bo mnie nawet filmy grozy nie ruszają.

leinad napisa³/a:

Miasteczko Salem, Podpalaczka, Strefa ¦mierci


ZastanowiÄ™ siÄ™ nad tym.

leinad napisa³/a:

Wiele jest świetnych książek, ale to byś musiał bardziej sprecyzować swoje zainteresowania.


Problem polega na tym, że nie potrafię się sprecyzować.

Tatra napisa³/a:

Nie wymieniłeś w swej liście romansów, więc może coś ze Zmierzchu xP


Good idea.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

leinad  

Stały User



Do³±czy³a: 21 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 16:39   

Michael Cera napisa³/a:


leinad napisał/a:
Tożsamość Bourne'a i dwa kolejne tomy, może się spotkałeś z filmem, bo również był na podstawie książki.

£ee, odpada ;d


Dlaczego odpada?

Michael Cera napisa³/a:

Problem polega na tym, że nie potrafię się sprecyzować.


No to ciężko cokolwiek doradzić, może inaczej. Przeczytałeś kiedyś jakąkolwiek książkę, która przypadła Ci do gustu?
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-24, 16:43   

leinad napisa³/a:

Dlaczego odpada?


Bourne'y, Bondy i inne cwaniaki mnie nie kręcą. Trylogia Bourne'a tak mnie zniesmaczyła, że nie chciałbym obejrzeć tego ponownie, a my tu piszemy o czytaniu...

leinad napisa³/a:

Przeczytałeś kiedyś jakąkolwiek książkę, która przypadła Ci do gustu?


Może o tym nie wspomniałem, ale rzadko czytam. Omijałem szerokim łukiem czytanie książek, ponieważ uznawałem to za zbyteczne i nie warte mojego wolnego czasu. Tak, ostatnio przeczytałem książkę, która mnie zaciekawiła. Ale nie mówmy o tym.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

leinad  

Stały User



Do³±czy³a: 21 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 16:51   

Michael Cera napisa³/a:

Trylogia Bourne'a tak mnie zniesmaczyła, że nie chciałbym obejrzeć tego ponownie, a my tu piszemy o czytaniu...


Film oglądałam tylko pierwszy i nie obejrzałabym go całego, gdyby nie to, że wcześniej książkę czytałam. Oglądałam z czystej ciekawości, dalszych części nie ruszyłam. Książka jest o niebo lepsza.

Michael Cera napisa³/a:

Tak, ostatnio przeczytałem książkę, która mnie zaciekawiła. Ale nie mówmy o tym.


No dlaczego nie? Wtedy łatwiej by było coś polecić, bo dałoby radę znaleźć coś podobnego.
 

Tatra  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 17:14   

Nie powinieneś oceniać książek na podstawie filmów, bo to dwa całkowicie odmienne światy. Primo, książka zawsze jest lepsza od ekranizacji. Secundo, z dobrej książki można zrobić kiepski film. Może spróbujesz jednak przekonać się do fantastyki lub kryminału. Co Ci szkodzi spróbować, a nuż przypadnie Ci do gustu.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2011-07-24, 17:49   

Akuraśnie artykuł znalazłem.

http://www.menshealth.pl/...zkowe-3699.html
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Karolina16  

User


ImiÄ™: Karolina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 17:53   

Polecam kryminały. Szczególnie te które zaskakują na koniec. Jak przypomnę sobię autorów to napiszę
_________________
Karolina
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-07-24, 18:09   

Karolina16 napisa³/a:

Szczególnie te które zaskakują na koniec.

Po okładce raczej nie ocenisz, że jest zaskakujący na koniec :-P
_________________
meow
 

Tatra  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 18:17   

Po okładce może nie, ale po recenzji i opinii innych już owszem.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-24, 19:00   

leinad napisa³/a:

Książka jest o niebo lepsza.


Mało prawdopodobne, bym się o tym przekonał.

leinad napisa³/a:

No dlaczego nie? Wtedy łatwiej by było coś polecić, bo dałoby radę znaleźć coś podobnego.


Skarbie, nie drążmy tego tematu :-) Proszę.

Tatra napisa³/a:

Nie powinieneś oceniać książek na podstawie filmów, bo to dwa całkowicie odmienne światy.


Tak, doskonale o tym wiem. Jednak trylogia Bourne'a tak mnie zniesmaczyła, iż nie miałem ochoty sprawdzać na własnej skórze, czy książka równie mocno ssie.

Tatra napisa³/a:

Może spróbujesz jednak przekonać się do fantastyki lub kryminału.


Prędzej do kryminału. Chociaż nad fantastyką nie postawiłem jeszcze ostatecznego krzyżyka.

Jimmy FoX napisa³/a:

Akuraśnie artykuł znalazłem.

http://www.menshealth.pl/...zkowe-3699.html


Na pewno się z tym zapoznam! Być może ze dwie książki zacznę poczytywać, kto wie. Właściwie chyba tego brakowało w tym temacie. Na szczęście MH zawsze przychodzi do mnie w upragnionym momencie.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Tatra  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-24, 19:17   

Może spróbujesz "Gry o tron" George'a R.R. Martin'a? Jest to fantastyka, ale magii i temu podobnych prawie tam nie uświadczysz, książka bardziej skupia się na intrygach, zmaganiach politycznych i wojskowych oraz walce o tron. ¦wiat bardzo bogato opisany, bohaterowie nietuzinkowi i realistyczni, nie ma tam też bajkowej cudowności i wybawienia z każdej opresji, wprost przeciwnie, wykreowane w niej realia są dość brutalne i nie cackają się z ludźmi. Osobiście uważam, iż nie da się jej nie polubić ;)
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-24, 19:23   

Tatra napisa³/a:

Może spróbujesz "Gry o tron" George'a R.R. Martin'a?


Przypadkiem nie leciał ostatnio serial na HBO o tej samej nazwie? To byłoby ciekawe, jeśli zgadzałoby się z moim założeniem.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com