Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2014-09-10, 21:04   

Dla mnie taką książkę jest Alchemik Coehlo i mistrz i Małgorzata, potem długo nic, a teraz Miasto 44 Marcina Mastalerza. Jest mocna pod wieloma względami.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

lucy-fear

User



Do³±czy³: 14 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-11, 00:55   

HappyBoy napisa³/a:

Dla mnie taką książkę jest Alchemik Coehlo i mistrz i Małgorzata, potem długo nic, a teraz Miasto 44 Marcina Mastalerza. Jest mocna pod wieloma względami.



Mocna? Czyli coś jeszcze oprócz drastycznych opisów, jak zakładam?
Ja właśnie dostałam wczoraj, na razie nie mogę wyjść z podziwu, jak same wydanie zachęca do lektury.
A ostatnio odświeżyłam sobie "Białego Kła" i... nadal mnie wzrusza i szarpie nerwy podczas lektury. Piękna i ponadczasowa powieść o przyjaźni człowieka i wilka.
_________________
It's my turn!
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-09-11, 10:01   

Mały książę, uwielbiam. Potrafię czytać po kilka razy.
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2014-09-11, 21:04   

lucy-fear napisa³/a:

HappyBoy napisa³/a:

Dla mnie taką książkę jest Alchemik Coehlo i mistrz i Małgorzata, potem długo nic, a teraz Miasto 44 Marcina Mastalerza. Jest mocna pod wieloma względami.



Mocna? Czyli coś jeszcze oprócz drastycznych opisów, jak zakładam?
Ja właśnie dostałam wczoraj, na razie nie mogę wyjść z podziwu, jak same wydanie zachęca do lektury.


Dostałaś powieść miasto 44? To zazdroszczę, fajny prezent, ja musiałm sam wyłożyć ;) Jasne, że nie tlyko sceny, choć juz na początku mamy wisielców... Mocne sa opisy scen krwawych, drastycznych, ale też emocji, pokazanie codzienności i kruchości poczucia stabilizacji.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

jagnięcina

User


Do³±czy³: 20 Lip 2009

   

Wys³any: 2014-09-14, 12:37   

a mnie bardzo podobała się książka, która niedawno się ukazała - "oczyszczenie" A. Millera. Bardzo dobra wciągająca. ¦wietnie się ją czyta, głównie ze względu na fajny styl autora plus to, że wszystko bardzo dobrze przemyślane w najmniejszym detalu
 

Akuratna

User


Do³±czy³: 10 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-09-28, 01:34   

HappyBoy napisa³/a:

lucy-fear napisa³/a:

HappyBoy napisa³/a:

Dla mnie taką książkę jest Alchemik Coehlo i mistrz i Małgorzata, potem długo nic, a teraz Miasto 44 Marcina Mastalerza. Jest mocna pod wieloma względami.



Mocna? Czyli coś jeszcze oprócz drastycznych opisów, jak zakładam?
Ja właśnie dostałam wczoraj, na razie nie mogę wyjść z podziwu, jak same wydanie zachęca do lektury.


Dostałaś powieść miasto 44? To zazdroszczę, fajny prezent, ja musiałm sam wyłożyć ;) Jasne, że nie tlyko sceny, choć juz na początku mamy wisielców... Mocne sa opisy scen krwawych, drastycznych, ale też emocji, pokazanie codzienności i kruchości poczucia stabilizacji.



Jasne, że są dość brutalne opisy, ale nie zapominajmy, że właśnie tak wyglądała codzienność podczas wojny. Mamy to szczęście, że żyjemy w wolnym, bezpiecznym kraju, ale nie zawsze tak było. To co mnie w tej książce najbardziej urzeka, to sposób opowiadania całej tej historii. Najczęściej takie tematy są przedstawiane tak koturnowo, jeśli wiecie co mam na myśli, a tutaj bohaterowie są tacy jak ja. Sama mogłabym być Kamą czy Biedronką. Oni mają wady, mają swoje emocje, przez co są bardzo ludzcy. A wydanie faktycznie ładne i super że ilustracje są z filmu.
_________________

 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-09-28, 16:28   

"Położnictwo weterynaryjne"- tak bardzo tró, że aż szok:)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

lucy-fear

User



Do³±czy³: 14 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-29, 01:33   

Akuratna napisa³/a:


Jasne, że są dość brutalne opisy, ale nie zapominajmy, że właśnie tak wyglądała codzienność podczas wojny. Mamy to szczęście, że żyjemy w wolnym, bezpiecznym kraju, ale nie zawsze tak było. To co mnie w tej książce najbardziej urzeka, to sposób opowiadania całej tej historii. Najczęściej takie tematy są przedstawiane tak koturnowo, jeśli wiecie co mam na myśli, a tutaj bohaterowie są tacy jak ja. Sama mogłabym być Kamą czy Biedronką. Oni mają wady, mają swoje emocje, przez co są bardzo ludzcy. A wydanie faktycznie ładne i super że ilustracje są z filmu.



Sporo czasu minęło od lektury, ale przejrzałam książkę ponownie, jak tylko wróciłam z seansu.
Tak, powieść uświadomiła mi, jakie mam szczęście, że nie muszę myśleć o tym, czy w ogóle coś zjem, że mijam rannych ludzi na ulicy, widzę egzekucje czy przeciskam się kanałami. Bohaterowie ładnie wykreowani, ale nie idealni, co właśnie czyni nas podobnych do nich. Powieść nadal wzbudza we mnie emocje. Jeden z najlepszych prezentów ostatnimi czasy.
_________________
It's my turn!
 

Akuratna

User


Do³±czy³: 10 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-01, 17:07   

lucy-fear napisa³/a:


Sporo czasu minęło od lektury, ale przejrzałam książkę ponownie, jak tylko wróciłam z seansu.
Tak, powieść uświadomiła mi, jakie mam szczęście, że nie muszę myśleć o tym, czy w ogóle coś zjem, że mijam rannych ludzi na ulicy, widzę egzekucje czy przeciskam się kanałami. Bohaterowie ładnie wykreowani, ale nie idealni, co właśnie czyni nas podobnych do nich. Powieść nadal wzbudza we mnie emocje. Jeden z najlepszych prezentów ostatnimi czasy.


Na pewno jest to książka do której chętnie się wraca. Ja za każdym razem znajduje coś innego. Bardzo ciekawy jest ten rozdział z meldunkami, fragmentami audycji itp. to wszystko staje się przez to jeszcze bardziej realne.
_________________

 

HappyBoy  

Stały User



Do³±czy³: 29 Lut 2012

Sk±d: wirtual world

   

Wys³any: 2014-10-02, 13:25   

lucy-fear napisa³/a:

Akuratna napisa³/a:


Jasne, że są dość brutalne opisy, ale nie zapominajmy, że właśnie tak wyglądała codzienność podczas wojny. Mamy to szczęście, że żyjemy w wolnym, bezpiecznym kraju, ale nie zawsze tak było. To co mnie w tej książce najbardziej urzeka, to sposób opowiadania całej tej historii. Najczęściej takie tematy są przedstawiane tak koturnowo, jeśli wiecie co mam na myśli, a tutaj bohaterowie są tacy jak ja. Sama mogłabym być Kamą czy Biedronką. Oni mają wady, mają swoje emocje, przez co są bardzo ludzcy. A wydanie faktycznie ładne i super że ilustracje są z filmu.



Sporo czasu minęło od lektury, ale przejrzałam książkę ponownie, jak tylko wróciłam z seansu.
Tak, powieść uświadomiła mi, jakie mam szczęście, że nie muszę myśleć o tym, czy w ogóle coś zjem, że mijam rannych ludzi na ulicy, widzę egzekucje czy przeciskam się kanałami. Bohaterowie ładnie wykreowani, ale nie idealni, co właśnie czyni nas podobnych do nich. Powieść nadal wzbudza we mnie emocje. Jeden z najlepszych prezentów ostatnimi czasy.



Miałem dokładnie tak samo :-) Po obejrzeniu filmu znowu sięgnąłem po książkę i przeczytałem w jeden dzień. Ciekawe doświadczenie, takie bezpośrednie porównanie obrazu i powieści. Książka jak zawsze wygrywa szczegółowym opisem i większym zagłębieniem się w emocje i przemyślenia bohaterów.
_________________
Szanujmy życie jest jedno.
 

Share  

Wymiatacz



ImiÄ™: Marika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-01-23, 20:18   

Ja uwielbiam książki rozwojowe, pobudzające do przemyśleń o tym co by można było zrobić, żeby żyło się lepiej.. :) Sporo też przeczytałam takich z cyklu: "Otwierające oczy". Lubię Bennewicza, Osho, Robbinsona, Kiyosakiego. :) Chętnie bym przeczytała coś inspirującego do fajnych przemyśleń, polecacie coś?
 

Modelinka  

User



Do³±czy³a: 05 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-23, 22:07   

Share napisa³/a:

Ja uwielbiam książki rozwojowe, pobudzające do przemyśleń o tym co by można było zrobić, żeby żyło się lepiej.. :) Sporo też przeczytałam takich z cyklu: "Otwierające oczy". Lubię Bennewicza, Osho, Robbinsona, Kiyosakiego. :) Chętnie bym przeczytała coś inspirującego do fajnych przemyśleń, polecacie coś?



O, a czytałaś może Osho "Mapy świadomości"? Bo to jakoś tak za mną ostatnio chodzi :D A właśnie też szukam jakiejś inspirującej książki i nie wiem na co się zdecydować, może muszę po empiku pobiegać trochę :P
 

Szklana  

Stały User

Szklany człowiek.



Do³±czy³a: 22 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-24, 13:38   

Milan Kundera, prawie wszystko, choć oczywiście największą miłością darzę książkę Nieznośna lekkość bytu, Bohumila Hrabala też się świetnie czyta, dla przykładu Zbyt głośna samotność, Marka Hłasko lubię. Ich dzieła zdecydowanie mają to coś.
 

Koownal  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Sty 2013

Sk±d: Dolno¶l±skie

   

Wys³any: 2015-01-24, 14:36   

Gratuluję ludziom, którzy uważają J.K.Rowling i P.Coelho za szczyt literatury. Może "coś" mają. Ciekawe czy to "coś" utrzyma się w perspektywie czasu.

Większość wypisuje popularne, modne banały. Chociaż, pocieszające, kilka dobry tytułów padło.

"Hosanna śmierci" - Joseph Gertriden
"17 kul armatnich" - Kevin Johnson
"Albatros" - Avril Fresuéa
"Kalkulator mnie bije" - Anna Zerwrzydówna
"Pierwsi przodkowie kota" - Basile Anre
"Martin Eden" - Jack London
"O co ci chodzi, panie prezesie?" - Carlos Mendoza
"Potęga kontroli" - Zhou Xiaopinga
"Brud podnosi motyle" - Barsaat Khan
"Oszukać ludzi w tłumie" - Taku Sziwerutuk
"Miś dzisiaj umiera" - Katarzyna Miłoszuńska
"Patyk na wietrze" - Charlie Smith
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-01-25, 18:10   

Cień wiatru i Więzień nieba autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna.

klimat obu powieści nie do opisania
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com