Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-08-11, 17:23   Kurzajki

No tak. Niby to nie jest problem, po jakimś czasie one same znikają. Nic one nie bolą, ale są wkurzające. Mam na stopie. Wartner nie pomaga. Dermatolog... długa kolejka. Znacie jeszcze jakieś inne leki oprócz Wartnera?
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2009-08-11, 17:37   

Miałam kiedyś całe ręce w kurzajkach... Babcia mi je "zawiązała" stara tradycja... Liczy się kurzajki. pozniej bierze sie nitke. zawiazuje sie tyle supelkow ile ma sie kurzajek... Podpala sie nitke. gasi sie ogien i "smaruje" zweglona nitka kurzajki. zakopuje sie ja w mokrej ziemi. I podobno jak nitka zgnije w tym czasie znikna kurzajki. Mi to pomoglo...
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-08-11, 17:50   

Cytat:

Miałam kiedyś całe ręce w kurzajkach... Babcia mi je "zawiązała" stara tradycja... Liczy się kurzajki. pozniej bierze sie nitke. zawiazuje sie tyle supelkow ile ma sie kurzajek... Podpala sie nitke. gasi sie ogien i "smaruje" zweglona nitka kurzajki. zakopuje sie ja w mokrej ziemi. I podobno jak nitka zgnije w tym czasie znikna kurzajki. Mi to pomoglo...


Zabobon :-P

Ja dawno dawno temu miałem na ręce kilka kurzajek. Nie pamiętam jak, ale się ich pozbyłem.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-08-11, 18:17   

Nie doświadczyłam tego,ale moja kuzynka niestety tak.
Uwolnił ją od tego dermatolog ^^ ;)
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-11, 23:32   

Jest na to i domowy sposób.

jeśli kobieta ma okres , powinna posmarować kurzajke własną krwią i zostawić 'to' miejsce na 20 min. potem spłukać ciepłą wodą , po kilku dniach kurzajki powinno nie być.

tak wiem ,że to ochydne ale ja się przemogłam za 2 razem :mrgreen: ;)
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-08-12, 03:43   

Z tym wypalaniem nie bardzo, ale z tÄ… krwiÄ…? Dobre :mrgreen: xD
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Q  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-12, 11:48   

Jeśli chodzi o lek, to możesz wypróbować Brodacid. Nie jest nie wiadomo jak drogi, kosztuje jakieś 15 zł. Dostaniesz go w aptece.
_________________
Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-12, 11:58   

Ja miałam w dzieciństwie przed dłuuugi czas. Kiedyś posmarowałam sokiem takiej rośliny z zółtymi kwiatkami, która rosła w lasku koło mojego domu. Babcia mi tak doradziła. Pomogło.
 

Banicja Wieczysta  

Mega wymiatacz



Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-12, 15:14   

Brodacid , ale ludzie się skarżą że to kicha kompletna i polecają Duofilm , a jak nie to pozostaje domowa medycyna ; jaskółcze ziele , czosnek , cytryna , nacierać sokami z wyżej wymienionych produktów.
 

PaUliNAaA3112  

Wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lip 2009

Sk±d: Z Polski;]

   

Wys³any: 2009-08-12, 19:49   

a ja słyszałam ze pomagają skórki z obranych ziemniaków..
ale najlepiej po prostu wymrozić albo wypalić:)
chociaz ja pare dobrych lat temu mialam duzo, wypaliłam ale .. zemdlałam z bólu ;p
nieprzyjemne uczucie ;p;p
_________________
No Men-no Sex,No Sex-No Children,No School-No Problem ;p
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-08-15, 08:10   

Dzięki za porady ;) Wybiorę się do apteki i sprawdzę ten Brodacid. A jak nie ten drugi.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Balrog  

Stały User



Imię: Paweł

Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Sie 2009

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-08-15, 11:58   

Profesionalnie to to sa brodawki :p http://pl.wikipedia.org/wiki/Brodawka tak ja bym poszedl do lekarza a tutaj z takiego forum zdrowotnego mama z niego kozysta i sa dobre efekty :p bo nasza medycyna jest tak zacofana ze HO HO HO

http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=7673.0

Moge tez poradzic XD aby zarejestrowac sie na forum i po prostu zapytac i opisac swoj problem :] lub zapytac sie tam o dobrego lekarza :D
_________________
Błąkają się w ciemnościach, nie wiedzą co i jak,
Ja mam przy sobie lampÄ™, lecz zdmuchnÄ™ jÄ… i tak.
Wyciągam zatem rękę. I liczę, że ty też.
Chcę pobyć z tobą razem, gdy ciemność wokół jest.
 

Sidonius  

User

rare ?


ImiÄ™: Sylwek

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sie 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-08-24, 21:34   

zielona napisa³/a:

Ja miałam w dzieciństwie przed dłuuugi czas. Kiedyś posmarowałam sokiem takiej rośliny z zółtymi kwiatkami, która rosła w lasku koło mojego domu. Babcia mi tak doradziła. Pomogło.



To sie nazywa jaskolcze ziele
 

McRobon  

Stały User

User Stały



Imię: Paweł

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Maj 2009

Sk±d: Raccoon City

   

Wys³any: 2009-08-24, 21:50   

A ja 2 tygodnie temu pozbyłem się kurzajki na ręce, bardzo dokuczliwej :[
Naczytałem się pełno o sposobach ich zwalczania ale opiszę jak na mnie poszczególne działały.

1) Kupiłem Wartner (ok 50zł! :-> ) i oczywiście nie zadziałało... strata pieniędzy
2) smarowałem jaskółczym zielem.... wynik? NIE!
3) Przeczytałem o sposobie Cytryny i Octu i TO MI POMOG£O!!!

A więc.
Kupujesz cytrynę, kroisz ją na kawałki . Kawałki te (złączone ze skórką) wrzucasz do szklanki z octem. Mają się moczyć przez około godzine co najmniej, im dłużej się moczą tym lepiej. Potem nakładaj na kurzajkę po kawałeczku i zaklejaj plastrem, zmieniaj opatrunek kiedy kawałek cytryny wyschnie. I tak aż kurzajka zniknie.

Bym napisał szczegółowo jakie są stopniowo efekty ale powiem szczerze że mi się nie chce, jutro wkleję z innego forum na którym rozwiązywałem ten problem.

Tym właśnie sposobem (cytryna + ocet) pozbyłem się kurzajki w niecały tydzień a dzisiaj ani śladu :hyhy:

Sorry za takÄ… epopejÄ™ :D
_________________

 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-25, 09:31   

mi same kurzajki zeszły po jakims czasie i nie mam do dzis zadnej :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com