Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

ściągaliście?

  • tak 90% [ 220 ]
  • nie 9% [ 23 ]

G³osowañ: 243

Wszystkich G³osów: 243

Autor

Wiadomo¶æ

Ej  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³a: 03 Lut 2010

   

Wys³any: 2012-01-19, 20:43   

¦ciągam i to bardzo często jakoś od 2 klasy gimnazjum, wcześniej mi się to nie zdarzało a teraz robię to notorycznie. W mojej klasie nie mogłabym chyba wskazać ani jednej osoby, która nie ściąga..Chociaż już zdążyłam zauważyć, że tak jak i ja tak większość mojej klasy w tej szkole znalazło się przez przypadek, więc trudno takim osobom o chęć poszerzania wiedzy na temat gotowania...Każdy chce się jakoś prześlizgnąć przez te 4 lata szkoły, ale co później? Takim sposobem raczej trudno będzie zdać maturę :-/ a co z egzaminem zawodowym na którym trzeba zdobyć 75% aby zdać...
_________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
 

my_myself  

User



ImiÄ™: klaudia.

Do³±czy³a: 25 Sty 2012

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2012-01-25, 16:46   

Oczywiście, że ściągałam.. Ale wiem, że się to nie opłaca. Trochę odbiegnę od tematu, ale opowiem ;) ściągnęłam z chomikuj wzór na sprawdzian, oczywiście nauczyłam się tylko odpowiedzi, okazało się, że na sprawdzianie było zupełnie co innego.. Ponieważ jest parę wzorów na sprawdzian, a ja o tym zapomniałam. Przynajmniej się załapałam na 2 : D
ściągałam z telefonu, z kartek ( w piórniku, na nogach, na krześle osoby przede mną siedzącej) albo z książki na żywca.. Ale jaką będę miała później korzyść z tego. ? Jak przyjedzie czas na napisanie egzaminu. ?
_________________
`Jedyne co potrafię to być sobą, cokolwiek to jest`
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-01-30, 22:45   

Najbardziej wk.wiające zjawisko na studiach. Szczerze mówiąc zlewa mnie to, czy ktoś się wspomaga ściągami, czy też nie. Jasne, że jest to nie fair wobec innych i pozornie świadczy to jedynie o osobach, które postępują w taki sposób. Ale zasadniczą kwestią jest to kto w jaki sposób zweryfikuje tą wiedzę. Drażni mnie szczególnie ten temat w studiach przygotowujących do zawodów opartych na pomocy innym osobom, wymagających ścisłej, specjalistycznej wiedzy.
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-01-30, 23:22   

slow napisa³/a:

Najbardziej wk.wiajÄ…ce zjawisko na studiach.


Nigdy tego nie rozumiałam. Sama mam na studiach osoby, które trwają tam wyłącznie dzięki temu, że potrafią ściągać z tych pięciometrowych harmonijek, ale nigdy specjalnie mnie to nie bulwersowało. Nie traktuję też tego jako niesprawiedliwości - ja chcę się uczyć, oni widocznie nie. Mam mnóstwo przedmiotów przy których nie pozwalam sobie na żadne furtki - uczę się tak długo, aż opanuje cały materiał i moja wiedza będzie mnie satysfakcjonować. Ale równocześnie mam też przedmioty, które kompletnie nie wiążą się z moją przyszłością i też zdarza mi się ściągać - nie widzę w tym problemu, to nie podstawówka, każdy sam doskonale wie na ile może sobie pozwolić i z jaką wiedzę chce wynieść ze studiów.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-01-31, 07:18   

Porcelana., Oczywiście, że są przedmioty, które połowicznie wiążą się z Twoim kierunkiem i pewnie większość z nas przymyka na nie oko. Mnie ściąganie innych na ogół naprawdę zlewa. Nie zgodzę się tym, że jest to "jego sprawa".
Ja nawiązywałam do sytuacji, w której osoba ściąga na przedmiotach kierunkowych. Mnie, by także to nie bulwersowało, gdyby to rzeczywiście pozostawało w obrębie decyzji jednostki i jej odpowiedzialności, a nie tyczyło się osób trzecich. Zdobywanie wiedzy dla siebie, dla własnej satysfakcji to jedno. To w jaki sposób będzie ona później wykorzystywana to drugie. Nie chcę wnikać ile rzeczywiście wiedzy zostało u osób ze ściągami, ale sądzę, że nie chciałabyś zostać zdiagnozowana przez jednostki, które nie pamiętały do końca nazw przedmiotów. A przecież, gdzieś wiedzę praktyczną także muszą zdobyć. Nie, to nie jest podstawówka. I dlatego właśnie dziwię się, że czasami pojęcie odpowiedzialność i etyka nadal są dla niektórych pojęciem dość enigmatycznym.
_________________
Drugs&hugs.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2012-02-01, 14:30   

Cytat:

Czy kiedykolwiek ściągaliście?



Nie. Nigdy nie ściągałam i nie zamierzam, każdą zdobytą ocenę zawdzięczam sobie. Nie wybaczyłabym sobie, gdybym ściągała. Dostałabym piątkę a utraciła honor. Brzmi patetycznie, ale tak czuję. Każdy wpis w indeksie, każde stypendium za wyniki to owoc moich wyrzeczeń, nieraz nerwów, poświęcenia i determinacji. Dzięki temu jestem z siebie naprawdę dumna. W liceum, gimnazjum i podstawówce też nie ściągałam, dlatego nie potrafię nawet tego robić. Wolałam zawsze dostać swoją pałę niż karcianą szóstkę. W szkole na lekcjach walczę ze ściąganiem tym samym sposobem - lepsza TWOJA jedynka niż CZYJA¦ piątka - czy PI¡TKA z karteczki. Dlatego osoby, które nie ściągały a dostały ndst mogą poprawiać. ¦ciągacze nie mogą - to kara za oszustwo.

Cytat:

Jaki macie do tego stosunek? : )



Tak jak napisałam, w pracy tępię. Na studiach - cóż, to każdego prywatna sprawa, ale nie ukrywam, że śmieję się po cichu z tych, którzy biegną do ostatnich ławek na kolokwium czy egzaminie, jakby otwierali nowego lidla. Trochę godności, studencie!
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-02-01, 19:24   

Nie ściągam. Lubię się uczyć.
I też wolę dostać gorszą ocenę, niźli ściągniętą piątkę.
Zresztą osoby, które ściągają i tak później dostaną za swoje, na przykład podczas odpowiedzi ustnej.
Zawsze lubię się z takich ludzi śmiać.
Chociaż przyznam, że czasami jestem strasznie zazdrosna, gdy ktoś ściągał i dostał lepszą ocenę ode mnie, wtedy mam ochotę wszystko powiedzieć nauczycielowi, ale się powstrzymuję jakoś. I zazwyczaj jestem niemiła dla tej osoby, która dostała lepszą ocenę. Mam niestety takiego chłopaka w klasie. Z biologii ma 4, kretyn, na konkursach również ściągał i dostał się do wojewódzkiego. Myślałam, że go zabiję.
_________________
W miękkim futrze kota
 

JustAnotherGuy  

Hiper wymiatacz

Pontifex Maximus


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 28

Do³±czy³: 11 Wrz 2011

Sk±d: Olsztyn

   

Wys³any: 2012-02-01, 21:46   

¦ciągałem. Na tak bardzo mi potrzebny przedmiot jakim jest wiedza o kulturze w ogóle się nie uczyłem. Zrobiłem tak, że kolega miał ściągi do swojej grupy i siedział ze mną. Ja po kilkunastu minutach myślenia nad swoimi zadaniami zdecydowałem się wyjąć nową kartkę i zerżnąć na żywca to, co miał kolega na kartce. Nie zdążyłem wszystkiego spisać, ale i tak było nieźle. Oczywiście baba w niczym się nie połapała.
 

chrzanek28  

User

Biały Jordan



Imię: £ukasz

Do³±czy³: 10 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-12, 11:00   Å›ciÄ…gi

Ja ściągam bardzo rzadko ^^ jeśli wiem, że się nauczyłem na co najmniej 3 to nie ma potrzeby ściągać. Jeśli naprawdę nic nie umiem - wtedy pytam na przerwie kolegi, czy mi pomoże ;D Sam często pomagam innym na sprawdzianach. Zdarzyło się, że napisałem (dosłownie) sprawdzian sobie i dwóm kolegom., a babka nie połapała się, że takie samo pismo xD
_________________
"Prawdziwą wolnością jest nieposiadanie niczego." ~ Mike Tyson
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2012-02-12, 11:05   

Ja jak ściągam jeśli wiem że brakuje mi trochę do 3 a mam na ok 2+ to sobie pomagam karteczkami. ;)
¦ciągam jak nic nie umiem żeby tylko jedynki nie było. :niepewny:
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

hasz

User



Do³±czy³: 04 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-12, 12:09   

¦ciągam i będę ściągam bo jak tu się nauczyć na 3 sprawdziany w jednym dniu?
:-P
_________________
"Jah widzi każdego jaką ścieżką kroczy
Tego co wybrał dobrą opieka otoczy
Powiedz mi Panie od czego zależy to czy
Oni otworzą w końcu swe oczy?"
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2012-02-12, 12:26   

Cytat:

¦ciągam i będę ściągam bo jak tu się nauczyć na 3 sprawdziany w jednym dniu?


Normalnie, uczÄ…c siÄ™ systematycznie.

Za ściąganie powinny być porządne kary żeby wszystkim się odechciało tego robić. Przecież to jest jawne oszustwo.
Nie ściągam, nie ściągałam i ściągać nie będę, ale wyraźnie tępię oznaki ściągania. Na studiach również.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

kwiatkovaa

Wymiatacz



ImiÄ™: Alicja

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: z krainy czarów

   

Wys³any: 2012-02-12, 13:06   

W podstawówce nie ściągałam, w gimnazjum też nie (jakoś nigdy mi to do głowy nie przyszło), natomiast w liceum... zdarzało się niejednokrotnie, ale głównie z przedmiotów, które kompletnie mnie nie interesowały jak np chemia czy polski i nie żałuję bo to co bym się wtedy nauczyła kompletnie by mi się dziś nie przydało. Czy to było sprawiedliwe odnośnie klasy? W pewnym sensie tak, bo głównie ja z chłopakiem zajmowaliśmy się robieniem ściąg, które potem były kserowane przez całą klasę i zawsze ktoś tam trochę z nich korzystał, w mniejszym lub większym stopniu. :-D
_________________
Let's go to the mall! Today! :-D
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2012-02-12, 13:38   

Cytat:

z przedmiotów, które kompletnie mnie nie interesowały jak np chemia czy polski



chemię to jeszcze zrozumiem, ale mową ojczystą warto się zainteresować.

Cytat:

Czy to było sprawiedliwe odnośnie klasy? W pewnym sensie tak



Jak dla mnie to zwykłe usprawiedliwianie czynu, który nie jest właściwy.
Skoro już w szkole "kombinujemy" jak tu się najmniej narobić aby dużo mieć, jak będzie z nami w przyszłości? W końcu zostaniemy społeczeństwem kombinatorów, których nie stać na systematyczność czy poświęcenia.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2012-02-12, 14:03   

cappuccino napisa³/a:

chemię to jeszcze zrozumiem, ale mową ojczystą warto się zainteresować.


Język polski mało ma wspólnego z ojczystą mową, a jego znajomość nie jest konieczna w normalnym porozumiewaniu się czy też posiadaniu bogatego słownictwa.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com