Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 07:08   

VITO napisa³/a:

Cytat:

Jak ktos slusznie zauwazyl - jest milosc do rodzicow, malzonka, dzieci, rodzenstwa, ale takze jest i milosc do przyjaciol. Czy sa tak bardzo rozne?


No trochę jednak tak. No chyba że cierpisz na kompleks Edypa.....


No tak. W wieku 17 lat, to nie dziwne, ze wszystko ci sie kojarzy z seksem.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-12-30, 10:23   

Cytat:

No tak. W wieku 17 lat, to nie dziwne, ze wszystko ci sie kojarzy z seksem.


Nie chodziło mi tutaj koniecznie o seks, co o samo pożądanie. Myślałem, że w temacie naszej rozmowy chodzi o miłość taką jaka istnieje pomiędzy kobietą i mężczyzną, miłość połączona z pożądaniem itd.... Ten typ miłości znacząco różni się od miłości do przyjaciółki, siostry, wujka czy cioci itd. Jeżeli mielibysmy uogólnić pojęcie miłości to owszem wtedy każdy bez wahania stwierdzi że można kochać nawet cały świat, ale pytanie pojawia się odnośnie tego czy można kochać dwie dziewczyny tak samo, jednocześnie.....
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 10:53   

Piszac o seksie mialem na mysli rowniez pozadanie, czyli wszystko, co sie wiaze z fizycznoscia.

Tyle, ze wowczas musi byc zmieniony temat watku, na "Pozadanie do kilku osob", bo po okresie zauroczenia (kiedy dzialaja hormony), miks uczuc zwany potocznie miloscia, nie jest rowny pozadaniu.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

eliza1328  

User


ImiÄ™: Eliza.

Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Sie 2009

Sk±d: Opoczno

   

Wys³any: 2010-12-30, 11:38   

Wydaje mi się, że raczej nie jest możliwa miłość do kilku osób.... Nigdy przynajmniej mi się to nie przytrafiło. Zdarza się, że podoba nam się kilka osób, ale to nie jest miłość....
 

Furey  

Stały User



Imię: Michał

Wiek: 29

Do³±czy³: 21 Gru 2010

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-12-30, 12:22   

eliza1328 napisa³/a:

Wydaje mi się, że raczej nie jest możliwa miłość do kilku osób.... Nigdy przynajmniej mi się to nie przytrafiło. Zdarza się, że podoba nam się kilka osób, ale to nie jest miłość....



Owszem, moim zdaniem jest to możliwe. Tylko czasami trudno odróżnić miłość od zauroczenia.
_________________
Pomoc na GG: 386 88 96
 

eliza1328  

User


ImiÄ™: Eliza.

Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Sie 2009

Sk±d: Opoczno

   

Wys³any: 2010-12-30, 12:29   

Piszesz, ze trudno jest odróżnić miłość od zauroczenia.... I właśnie o to chodzi. Wydaje nam się, że kochamy np. dwie osoby, ale tak naprawdę zależy nam na tej jednej, a druga nam się po prostu podoba.
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 12:54   

Milosc od zauroczenia odroznic mozna po tym, ze po dwoch latach zwiazku wciaz trwa. Tyle, ze wyglada zupelnie inaczej i czesto mozna ja przegapic. Szczegolnie, jesli ma sie gleboko wpojone bajkowe kryteria rozpoznawania milosci (maslane oczy, motyle w brzuchu, i zyli dlugo i szczesliwie itp.)
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

eliza1328  

User


ImiÄ™: Eliza.

Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Sie 2009

Sk±d: Opoczno

   

Wys³any: 2010-12-30, 20:10   

Tyle, że jeżeli 'kocham' dwie osoby na raz to skąd mam w takim razie wiedzieć którą wybrać? Nie da się być z kimś dwa lata, a potem nagle stwierdzić 'Sory to nie ty byłeś/aś tą miłością'. Już jest za późno.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 20:28   

Uczucia nie są stałe. Taki ich urok. Dzisiaj kochasz jednego, jutro trzech, po jutrze kochasz samą siebie.

Porożysty napisa³/a:

Milosc od zauroczenia odroznic mozna po tym, ze po dwoch latach zwiazku wciaz trwa.


To trwanie w tych uczuciach ma jakieś granice czasowe :-o / określone odgórnie według norm granice czasowe?
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 20:51   

Granice czasowe ma dzialanie hormonow zwane zakochaniem tudziez zauroczeniem. Oczywiscie subiektywnie jest to przezycie absolutnie duchowe, ale tak naprawde jest czysto biologiczno-fizyczne.

Z moich obserwacji wynika, ze jesli do pewnego czasu sie nie zamieszka razem i nie zacznie pracowac (ciagle, nieprzerwanie i do konca) nad poglebieniem zwiazku o takie cechy, jak zaufanie, poczucie bezpieczenstwa, zzycie sie, poleganie na sobie wzajemnie, perspektywe wspolnego zycia do konca dzielac radosci i smutki oraz swiadomosc, ze od teraz nigdy juz nie bede JA, tylko zawsze MY, to zauroczenie sie skonczy, hormony przestana dzialac i nagle pojawi sie pytanie - co dalej? Pojawia sie inne osoby, mysli "co by bylo gdyby" i w koncu kiedys zacznie sie romans - po, albo co gorsza przed zerwaniem poprzedniego para-zwiazku.

Pozadac mozna wiele osob, choc byc zakochanym (biologiczno-fizycznie) tylko w jednej. Kochac bez otoczki intymnosci wspolnego zycia wiele osob. Ale podjac decyzje i naprawde zyc rozwijajac i pracujac nad ta miloscia, mozna tylko z jedna osoba. Nie oznacza to, ze "prawdziwa milosc" blokuje to pozadanie, badz taka wspomniana wyzej platoniczna milosc, ktora blizej ma do przyjazni, ale jesli przy takiej "prawdziwej milosci" pojawia sie zakochanie, to znaczy, ze juz jej nie ma i byc moze nigdy nie bylo.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 21:17   

Cytat:

Z moich obserwacji wynika, ze jesli (..) gorsza przed zerwaniem poprzedniego para-zwiazku.


Tak, to jest idealny przykład racjonalnego myślenia. :)

Porożysty napisa³/a:

naprawde zyc rozwijajac i pracujac nad ta miloscia, mozna tylko z jedna osoba.


Cóż, nasze prawo cywilne tylko na to nam zezwala ;/

Porożysty napisa³/a:

ale jesli przy takiej "prawdziwej milosci" pojawia sie zakochanie, to znaczy, ze juz jej nie ma i byc moze nigdy nie bylo.

uwielbiam masło. A szczególnie z Finlandii, takie robione w Radomiu.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 21:21   

A tak konkretniej?
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 21:35   

Tak, to jest idealny przykład racjonalnego myślenia. :) -
sam napisałeś, że "Granice czasowe ma dzialanie hormonow zwane zakochaniem tudziez zauroczeniem." a potem twój opis zaczął się przeradzać ze stanu zakochania w stan racjonalnego myślenia ("nie przelecę jej, bo mam rodzinę").


Cóż, nasze prawo cywilne tylko na to nam zezwala ;/ - niestety, nie ja ustanawiałam prawo, a ludzie do prawa mają się ustosunkować, więc już im w krew weszło, że tylko jedna żona jest ok, miłość tylko do jednej osoby jest ok

A masło to uwielbiam ponad margarynę!
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Porożysty  

Mega wymiatacz


Imię: Paweł

Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 21:52   

bottle_of_dreams napisa³/a:

Tak, to jest idealny przykład racjonalnego myślenia. :) -
sam napisałeś, że "Granice czasowe ma dzialanie hormonow zwane zakochaniem tudziez zauroczeniem." a potem twój opis zaczął się przeradzać ze stanu zakochania w stan racjonalnego myślenia ("nie przelecę jej, bo mam rodzinę").

Cóż, nasze prawo cywilne tylko na to nam zezwala ;/ - niestety, nie ja ustanawiałam prawo, a ludzie do prawa mają się ustosunkować, więc już im w krew weszło, że tylko jedna żona jest ok, miłość tylko do jednej osoby jest ok


Niezupelnie dobrze zrozumialas, co mam na mysli. To nie chodzi o racjonalne myslenie, tylko o swiadomy wybor - nie tego, kogo przelecisz, tylko z kim chcesz sie polaczyc fizycznie i emocjonalnie na cale zycie. Po okresie zauroczenia musi byc to swiadoma decyzja, bo wiaze sie z ciagla i ciezka praca nad podtrzymaniem uczuc i zwiazku. To nie tylko ciagle adorowanie wspolmalzonka, ale tez i wspolna praca nad domem, rodzina, dziecmi, wspieranie sie w pracy, klopotach zdrowotnych i finansowych. To wszystko tworzy poczucie bezpieczenstwa i wspolne zycie - przy aktywnej i swiadomej pracy nad tym wspolnym zyciem po prostu nie ma mozliwosci, ani emocjonalnej ani fizycznej, by zakochac sie w kims innym. I to z bardzo prostej przyczyny - taka ciagla praca nad utrzymaniem i poglebieniem relacji rowniez powoduje wydzielanie sie niektorych hormonow (np. oksytocyny), ktore utrzymuja podobny, choc o nieco innym charakterze, efekt do zakochania. My odbieramy to, jako "gleboka, dojrzala milosc".

bottle_of_dreams napisa³/a:

A masło to uwielbiam ponad margarynę!


Whatever.
_________________
Jest zima, to musi być zimno.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-12-30, 22:43   

Porożysty napisa³/a:

My odbieramy to, jako "gleboka, dojrzala milosc".


To jest dojrzały wybór, a nie miłość, "miłość nie wybiera", skoro sami stymulujemy wydzielanie naszych hormonów, to jest to uczucie sterowane, odległe od wszelkich wyobrażeń o miłości dojrzałej. Ponadto na podstawie "dowodów", jakie tutaj przeprowadziłeś, można stwierdzić, że jest to jednak świadomy wybór, ukształtowany dzięki racjonalnemu myśleniu.

Ale ja naprawdę lubię masło!!!!! ;p
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com