Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-08-28, 19:40   

margola napisa/a:

Owszem to było nieco ironiczne.
Chodzi o to, że ateiści sami pozbawiają się owego komfortu psychicznego, co nie jest "normalne".
Zabawne.



Lepiej wiedziec ze po smieci nic nie ma :-P
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Doczya: 27 Sty 2009

   

Wysany: 2010-08-28, 19:43   

Bo po śmierci nic niema. Jest nicość. Tak samo jak przed tym zanim się urodziliśmy.
_________________
Wlecze za sobą morze niby zbrodnię ciemną. Cichy,
spogląda na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



Imię: Adolfa

Wiek: 59

Doczya: 01 Kwi 2010

   

Wysany: 2010-08-28, 19:51   

Boga nie było i nie będzie, my żyjemy ileś tam lat na tym nędznym świecie i umieramy. Nie wiem czemu ludzie pocieszają się myślą, że po śmierci 'coś' jest. Przecież to chore.

margola napisa/a:

Bo po śmierci nic niema. Jest nicość.

_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Doczy: 16 Gru 2009

Skd: Redania

   

Wysany: 2010-08-28, 19:57   

błąd w rozumowaniu, margolcia, ateista przynajmniej nie musi się bać wiecznego cierpienia
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Doczya: 27 Sty 2009

   

Wysany: 2010-08-28, 20:01   

shesatanek napisa/a:

że po śmierci 'coś' jest. Przecież to chore.


Odwrotnie.

Frozy napisa/a:

ateista przynajmniej nie musi się bać wiecznego cierpienia


ale niema też nadziei na zbawienie, raj -niebo
co jak już pisałam - stwarza komfort psychiczny.
_________________
Wlecze za sobą morze niby zbrodnię ciemną. Cichy,
spogląda na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-08-28, 20:28   

margola napisa/a:


ale niema też nadziei na zbawienie, raj -niebo
co jak już pisałam - stwarza komfort psychiczny.



czyli jest dokładnie tak jak mówił Osho

Koncepcja boga w starych religiach wynika z lęku. Ludzie wierzą w boga, bo nie potrafią ufać sobie samym. Potrzebują postaci ojca, wielkiego tatusia. Są ciągle dziecinni, potrzebują kogoś, kto dałby im odwagę i zapewnił ochronę. Po prostu boją się zostać sami. W momencie, w którym zaufasz sobie i będziesz sobą – odkryjesz, że bóg nie istnieje.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-08-29, 02:47   

shesatanek napisa/a:

Boga nie było i nie będzie, my żyjemy ileś tam lat na tym nędznym świecie i umieramy. Nie wiem czemu ludzie pocieszają się myślą, że po śmierci 'coś' jest. Przecież to chore.




Jeżeli ktoś sp*******ł sobie życie, to chce wierzyc ze cos jest po smierci; ze bedzie mógł coś jeszcze osiagnać.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 22 Sty 2009

   

Wysany: 2010-08-29, 10:25   

Cytat:

Jeżeli ktoś sp*******ł sobie życie, to chce wierzyc ze cos jest po smierci; ze bedzie mógł coś jeszcze osiagnać.


Tylko, że głownie w Boga wierzą osoby, które życia sobie nie spier****y, i co teraz?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyślałem 'pier****!" i przeleżałem cały miesiąc...ćpałem, oglądałem telewizję, lizałem rany. Było fajnie.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-08-29, 12:39   

psychopathicwizard napisa/a:

Cytat:

Jeżeli ktoś sp*******ł sobie życie, to chce wierzyc ze cos jest po smierci; ze bedzie mógł coś jeszcze osiagnać.


Tylko, że głownie w Boga wierzą osoby, które życia sobie nie spier****, i co teraz?



najpierw to należało by zdefiniować co oznacza zwrot "spier**** sobie życie"
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 22 Sty 2009

   

Wysany: 2010-08-29, 12:45   

Cytat:

najpierw to należało by zdefiniować co oznacza zwrot "spier**** sobie życie"


sadze, iz kolega na mysli mial przeszlosc kryminalna czy cos w ten desen.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyślałem 'pier****!" i przeleżałem cały miesiąc...ćpałem, oglądałem telewizję, lizałem rany. Było fajnie.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-09-02, 17:04   

cretultix napisa/a:

Teraz powiedz jakie "właściwości" mierzy test IQ i czy są to wszystkie właściwość jakie ludzki umysł posiada??



Ale co to ma na celu?;) Oczywiście, że nie wszystkie, ale nie rozumiem co to zmienia.

stewie napisa/a:

Lepiej wiedziec ze po smieci nic nie ma :-P



Dlaczego?

margola napisa/a:

Bo po śmierci nic niema. Jest nicość. Tak samo jak przed tym zanim się urodziliśmy.



Skąd wiesz?

cretultix napisa/a:


Koncepcja boga w starych religiach wynika z lęku. Ludzie wierzą w boga, bo nie potrafią ufać sobie samym. Potrzebują postaci ojca, wielkiego tatusia. Są ciągle dziecinni, potrzebują kogoś, kto dałby im odwagę i zapewnił ochronę. Po prostu boją się zostać sami.



Czy nie jest tak, że w ogóle 'religia' jest właśnie pewnym gotowym rozwiązaniem na wszystkie sprawy, które są problematyczne? Nie chodzi tylko o śmierć. Np. chrześcijanie, mając swoje 10 przykazań, nie muszą się martwić o to jak być dobrym człowiekiem i rozwijać siebie i swoją duchowość, bo wystarczy, że będą pamiętali o tym, żeby nie robić 10 rzeczy i gotowe! :) Jak zupka chińska, wystarczy zalać wrzątkiem i masz "obiad" ;-)

cretultix napisa/a:


W momencie, w którym zaufasz sobie i będziesz sobą – odkryjesz, że bóg nie istnieje.



Czyli co istnieje? Tylko materia? ;-)
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-09-02, 23:00   

LongIsland napisa/a:

cretultix napisa/a:

Teraz powiedz jakie "właściwości" mierzy test IQ i czy są to wszystkie właściwość jakie ludzki umysł posiada??



Ale co to ma na celu?;) Oczywiście, że nie wszystkie, ale nie rozumiem co to zmienia.



nie rozumiesz bo nie pada.....

Mamy test na inteligencje który mierzy tylko kilka aspektów tej inteligencji, to tak jak by umiejętność kierowania pojazdem oceniać na podstawie jazdy po łuku, albo znajomość ortografij na podstawie pisowni jednego słowa.

LongIsland napisa/a:


cretultix napisa/a:


W momencie, w którym zaufasz sobie i będziesz sobą – odkryjesz, że bóg nie istnieje.



Czyli co istnieje? Tylko materia? ;-)



Według ciebie brak Boga jest równoznaczny z brakiem świata niematerialnego??
Skąd takie wnioski??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-09-03, 16:26   

psychopathicwizard napisa/a:

Jeżeli ktoś sp*******ł sobie życie, to chce wierzyc ze cos jest po smierci; ze bedzie mógł coś jeszcze osiagnać.

Tylko, że głownie w Boga wierzą osoby, które życia sobie nie spier****, i co teraz?



Czy ja wiem? Nie można robić podziału wierzących na osoby, które sobie życie spier****y czy nie. Ja bym raczej dzielił ich na :

-wierzących tj. ludzi, którzy są zaślepieni działaniem kościoła bo to głównie on zapędza wszystkich do wiary. Jak dziecko ma 5 lat, zapierdziela do kościoła co niedzielę to już mu to zostaje, to jest nawyk a nie wiara.

-niewierzących, ludzi patrzących REALISTYCZNIE na świat.

A to czy ktoś sobie życie spier**** czy też nie raczej nie ma tu nic do rzeczy.


LongIsland napisa/a:

cretultix napisał/a:

W momencie, w którym zaufasz sobie i będziesz sobą – odkryjesz, że bóg nie istnieje.


Czyli co istnieje? Tylko materia?



No raczej.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 16:39   

cretultix napisa/a:

Koncepcja boga w starych religiach wynika z lęku. Ludzie wierzą w boga, bo nie potrafią ufać sobie samym. Potrzebują postaci ojca, wielkiego tatusia. Są ciągle dziecinni, potrzebują kogoś, kto dałby im odwagę i zapewnił ochronę. Po prostu boją się zostać sami. W momencie, w którym zaufasz sobie i będziesz sobą – odkryjesz, że bóg nie istnieje.


Powiedz mi jedno- dlaczego jesteś ateistą? Podaj mi argumenty.

psychopathicwizard napisa/a:

Tylko, że głownie w Boga wierzą osoby, które życia sobie nie spier****, i co teraz?


Więźniowie często chcą się spowiadać itd...

Nyksus napisa/a:

No raczej.


No tak. Wyjaśnij mi, dlaczego w warunkach laboratoryjnych nie udało się- pomimo starań- ożywić wcześniej "wyhodowanego"( nie wiem dokładnie, jak to określić- nie znam się wystarczająco na biologii) organizmu pantofelka? Przecież nauka powinna być w stanie ożywić coś(co sama stworzyła), co niczym- oprócz pochodzenia- nie różni się od natury? Czego zabrakło?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-03, 16:47   

Cytat:

Powiedz mi jedno- dlaczego jesteś ateistą? Podaj mi argumenty.


1.Bóg jest irracjonalny
2.Nie ma dowodów na jego istnienie
3.Nauka ma dowody na to jak powstalismy

[ Dodano: 2010-09-03, 16:49 ]

Szej-Hulud napisa/a:

No tak. Wyjaśnij mi, dlaczego w warunkach laboratoryjnych nie udało się- pomimo starań- ożywić wcześniej "wyhodowanego"( nie wiem dokładnie, jak to określić- nie znam się wystarczająco na biologii) organizmu pantofelka? Przecież nauka powinna być w stanie ożywić coś(co sama stworzyła), co niczym- oprócz pochodzenia- nie różni się od natury? Czego zabrakło?



Bo nie jesteśmy jeszcze na tyle zaawansowani technologicznie :-/
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com