Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-09-03, 22:00   

Szej-Hulud napisa/a:


Nie. Jak opisał stewie, życie, o którym mowa w artykule, nie zostało stworzone od podstaw. Bliżej temu do mutacji niż stworzenia- bo organizm powstał wskutek "podmiany" kodu DNA. Rozumiesz, o co mi chodzi? Ja nie umniejszam zasług nauki( zwłaszcza w przypadku medycyny), jednakże życia nie udało się stworzyć.



co rozumiesz pod pojęciem stworzenia życia od podstaw??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-03, 22:02   

cretultix napisa/a:

Szej-Hulud napisał/a:

Nie. Jak opisał stewie, życie, o którym mowa w artykule, nie zostało stworzone od podstaw. Bliżej temu do mutacji niż stworzenia- bo organizm powstał wskutek "podmiany" kodu DNA. Rozumiesz, o co mi chodzi? Ja nie umniejszam zasług nauki( zwłaszcza w przypadku medycyny), jednakże życia nie udało się stworzyć.


co rozumiesz pod pojęciem stworzenia życia od podstaw??




DNA to podstawa :]
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-04, 11:13   

cretultix napisa/a:

co rozumiesz pod pojęciem stworzenia życia od podstaw??


A jak to było w naturze? ¯ycie powstało samo z siebie( uogólniając), nie potrzebowało innego życia. Inaczej.
Udało się:
życie-> życie
Mi chodzi o:
brak życia-> życie
Naukowcy życie zmienili, nie stworzyli od zera.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-09-04, 12:09   

to teraz jeszcze zdefiniuj czym jest życie.
bakteria żyje? a wirus?? a DNA?? plemnik??

Bo w zależność od tego co uznamy a życie i jak zdefiniujemy jego powstanie może się okazać że od powstania pierwszego żywego organizmu żadne życie nie powstało, w procesie w którym powstaje nowy człowiek wcale nie powstaje życie, 2 żywe organizmy plemnik i komórka jajowa zmieniają się w jeden żywy organizm, całkiem interesująca koncepcja.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-04, 13:40   

cretultix napisa/a:

Bo w zależność od tego co uznamy a życie i jak zdefiniujemy jego powstanie może się okazać że od powstania pierwszego żywego organizmu żadne życie nie powstało, w procesie w którym powstaje nowy człowiek wcale nie powstaje życie, 2 żywe organizmy plemnik i komórka jajowa zmieniają się w jeden żywy organizm, całkiem interesująca koncepcja.


Tutaj masz rację. Jednakże spójrz inaczej- 2 komórki tworzą całą gamę komórek- więc wychodzimy na plus jakby nie było.

cretultix napisa/a:

bakteria żyje? a wirus?? a DNA?? plemnik??


Inaczej. Każda komórka jest żywa. DNA- nie wiem, nie wydaje mi się. Wirus? Trudne pytanie- odsyłam tutaj do wikipedii.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-09-04, 15:20   

cretultix napisa/a:

2 żywe organizmy plemnik i komórka jajowa



Pewien za te "organizmy"?
_________________
#truestory
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-04, 15:32   

Szej-Hulud napisa/a:

2 komórki tworzą całą gamę komórek




Każda bakteria,komórka czy wirus sie rozmnaza :-P
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-04, 15:39   

stewie napisa/a:

Każda bakteria,komórka czy wirus sie rozmnaza


Nie w takim tempie.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

LongIsland  

Pogromca postów



Doczya: 26 Lip 2010

Skd: Szczecin

   

Wysany: 2010-09-05, 02:55   

Nyksus napisa/a:

LongIsland napisa/a:

Czyli co istnieje? Tylko materia?



No raczej.



To jak tłumaczysz fakt, że materia jest w 99,999999% pustą przestrzenią?

stewie napisa/a:

Cytat:

Powiedz mi jedno- dlaczego jesteś ateistą? Podaj mi argumenty.


1.Bóg jest irracjonalny
2.Nie ma dowodów na jego istnienie
3.Nauka ma dowody na to jak powstalismy



Jakby były dowody, to nie byłoby sensu istnienia wiary, na której oparte były by były religie, nie sądzisz? ;-)
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-09-05, 13:45   

Szej-Hulud napisa/a:

stewie napisa/a:

Każda bakteria,komórka czy wirus sie rozmnaza


Nie w takim tempie.



owszem, tempo to jest wielokrotnie większe.

[ Dodano: 2010-09-05, 14:03 ]

Szej-Hulud napisa/a:


Inaczej. Każda komórka jest żywa. DNA- nie wiem, nie wydaje mi się. Wirus? Trudne pytanie- odsyłam tutaj do wikipedii.



To ty pytałeś o sztucznie stworzone życie więc ciebie pytam czym jest życie. Bo za chwile podam jakiś przykład to zaczniesz się wykręcać ze to nie jest życie, albo że nie zostało stworzone od podstaw.

Więc najpierw sprecyzuj czym jest życie i co dokładnie oznacza stworzenie go od podstaw a potem możemy duskutować o tym czy sztuczne zycie udało się stworzyć czy nie.


I nie odsyłaj mnie do Wikipedii bo obecnie zdania są podzielone.
Część biologów zalicza wirusy do organizmów żywych, a cześć nie.

Z DNA a raczej powinniśmy mówić o czymś na wzór RNA bo życie prawdopodobnie zaczęło się od związku chemicznego podobnego do RNA ale prostszego i zdolnego do samo replikacji albo rozmnażania??

tak wogóle czym jest rozmnażanie??
normalnie jak się definiuje ten proces to patrzy się z punktu widzenia osobnika, a jak by spojrzał z punktu widzenia genu??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-09-05, 15:18   

cretultix napisa/a:

a jak by spojrzał z punktu widzenia genu??



Normalnie. Nazwałby to replikacją.
_________________
#truestory
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



Imię: Mateusz

Wiek: 35

Doczy: 29 Mar 2010

Skd: Wadowice

   

Wysany: 2010-09-11, 15:02   Re: Moja teoria

Antyhero12 napisa/a:

Witam,dziś myjąc zęby myślałem przyczynie wyznawania religii przez ludzi i doszłem do mojej teorii brzmiącej

Wielu ludzi czci shiwe,jehowę,allaha,satana,jezusa tylko dlatego że ich podświadomość panikuje i gdy uświadamiają sobie iż za 150 lat nie zostanie po nich ślad,ludzkość poczyni postęp a oni tego nie zobaczą szukają alternatywy wmawiają sobie,,tak nie musi być" i przyłączają się do przeróżnych religi.Znajdzcie tezy obalające moją teorie.


Nie umarłeś i nie wiesz, co się z Tobą stanie za 150 lat. Nauka głosi że w naturze nic nie ginie. Kiedy Twoje ciało za 150 lat, może być tylko nawozem do kwiatków, nie wiesz co stanie się z Twoją energią życiową. Na ten temat są właśnie różne teorie.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com