Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-09-03, 17:04   

stewie napisa/a:

Bo nie jesteśmy jeszcze na tyle zaawansowani technologicznie



Niektórym ciężko to pojąć, przykład wyżej.

Szej-Hulud napisa/a:

Czego zabrakło?



Jak już powiedział Stewie, zabrakło nam technologii. Nie martw się chłopie, jeszcze z 20 czy 30 lat a będą potrafili odtworzyć wszystko.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 17:41   

Nyksus napisa/a:

Jak już powiedział Stewie, zabrakło nam technologii. Nie martw się chłopie, jeszcze z 20 czy 30 lat a będą potrafili odtworzyć wszystko.


Jakim cudem zabrakło? Przecież mieliśmy gotowy, świeżutki organizm- nic nie było uszkodzone, ale jednak nie zadziałało. To tak, jakby zbudować komputer z części, po czym odkryć, że nie działa pomimo ich sprawności. Więc jak? Technologia jest potrzebna, aby powstało życie? Dobrze, że pierwsze formy życia o tym nie wiedziały...
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-09-03, 17:48   Re:

Oj, Szejku. Ja odnoszę się do Twoich słów. Mówisz o O¯YWIENIU wyhodowanego pantofelka a to z pewnością trudniejsza broszka niż stworzenie. To dwa różne pojęcia. Wracając do mojej wypowiedzi, poczekaj jeszcze kilkanaście lat a ludzie będą w stanie wyhodować Twój mózg.

Btw. co ma pantofelek do Boga?
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 17:55   

Nyksus napisa/a:

Btw. co ma pantofelek do Boga?


¯ycie.

Nyksus napisa/a:

Oj, Szejku. Ja odnoszę się do Twoich słów. Mówisz o O¯YWIENIU wyhodowanego pantofelka a to z pewnością trudniejsza broszka niż stworzenie. To dwa różne pojęcia. Wracając do mojej wypowiedzi, poczekaj jeszcze kilkanaście lat a ludzie będą w stanie wyhodować Twój mózg.


Widzisz- nie rozumiesz. Skoro da się stworzyć organizm( prosty, bo prosty) to dlaczego nie jest on żywy? Przecież z punktu widzenia biologii niczego mu nie brakuje, prawda?

Mam jeszcze jedno, proste pytanie: dlaczego starasz się mnie urazić swoimi uwagami? Nie pojmuję...
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-09-03, 18:00   

Szej-Hulud napisa/a:

Skoro da się stworzyć organizm( prosty, bo prosty) to dlaczego nie jest on żywy?



Ano dlatego, że ludzie nie wiedzą jeszcze jak? To tylko kwestia czasu.

Szej-Hulud napisa/a:

Przecież z punktu widzenia biologii niczego mu nie brakuje, prawda?



To jest jakby nekromancja. Z punktu biologii nic mu nie brakuje ale co raz umarło nie odżywa. I tu jest ta zagadka, którą bawią się naukowcy.

Szej-Hulud napisa/a:

Mam jeszcze jedno, proste pytanie: dlaczego starasz się mnie urazić swoimi uwagami? Nie pojmuję...



Bo nie lubię ludzi ciężko myślących.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-03, 18:01   

Szej-Hulud napisa/a:

Nyksus napisał/a:
Btw. co ma pantofelek do Boga?

¯ycie.



http://www.philly.com/inq..._questions.html
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 18:04   

Nyksus napisa/a:

Ano dlatego, że ludzie nie wiedzą jeszcze jak? To tylko kwestia czasu.


Ale czego nie wiedzą? Wiedzą jak działa organizm, znają budowę komórki a nawet DNA.

Nyksus napisa/a:

To jest jakby nekromancja. Z punktu biologii nic mu nie brakuje ale co raz umarło nie odżywa. I tu jest ta zagadka, którą bawią się naukowcy.


Ale nie umarło, a jednak nie żyje.

Nyksus napisa/a:

Bo nie lubię ludzi ciężko myślących.


A szkoda- być może wtedy miałbyś więcej szacunku nie tylko dla innych, ale i dla samego siebie.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-09-03, 18:08   

Szej-Hulud napisa/a:

Ale czego nie wiedzą? Wiedzą jak działa organizm, znają budowę komórki a nawet DNA.



Myślę, że ta cała sprzeczka nie ma najmniejszego sensu bo odpowiedź na to pytanie znają wykwalifikowani naukowcy, my tu jedynie możemy gdybać odnosząc się do najprostszych rzeczy. Tak czy siak, jeśli się nie udało, to znaczy, że jeszcze czegoś nie wiedzą.

Szej-Hulud napisa/a:

A szkoda- być może wtedy miałbyś więcej szacunku nie tylko dla innych, ale i dla samego siebie.



Gdzie ja powiedziałem, że nie mam szacunku do innych? Stwierdziłem, że ich nie lubię a nie, że ich nie szanuję. Znowu okazujesz swoje ciężkie myślenie. A do siebie mam bardzo dużo szacunku. Hitlera też nienawidzę ale jednak szanuje go za to, że potrafił podporządkować sobie tak liczną gromadę ludzi i tak świetnie zarządzać krajem.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 18:14   

Nyksus napisa/a:

Gdzie ja powiedziałem, że nie mam szacunku do innych? Stwierdziłem, że ich nie lubię a nie, że ich nie szanuję. Znowu okazujesz swoje ciężkie myślenie. A do siebie mam bardzo dużo szacunku.


Nie wszystko trzeba mówić, niektóre rzeczy widzą nawet ślepi.

Nyksus napisa/a:

Myślę, że ta cała sprzeczka nie ma najmniejszego sensu bo odpowiedź na to pytanie znają wykwalifikowani naukowcy, my tu jedynie możemy gdybać odnosząc się do najprostszych rzeczy. Tak czy siak, jeśli się nie udało, to znaczy, że jeszcze czegoś nie wiedzą.


Albo nigdy się nie dowiedzą...
stewie, o ile dobrze zrozumiałem ten artykuł, to nie tyle stworzyli życie, co żywy organizm, źle mówię?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-03, 18:27   

stewie napisa/a:

Albo nigdy się nie dowiedzą...
stewie, o ile dobrze zrozumiałem ten artykuł, to nie tyle stworzyli życie, co żywy organizm, źle mówię?




Usuneli DNA i włożyli syntetyczne :-D
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 18:39   

stewie napisa/a:

Usuneli DNA i włożyli syntetyczne


Czyli życia nie stworzyli, a jedynie pożyczyli bezzwrotnie. Dobrze zrozumiałem?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-03, 19:01   

Szej-Hulud napisa/a:

Czyli życia nie stworzyli, a jedynie pożyczyli bezzwrotnie. Dobrze zrozumiałem?



Nie.To jedna z metod w tworzeniu syntetycznego zycia.
Syntetyczne DNA to syntetyczne życie :-P .
Ta bakteria się rozmnażala. :]
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 19:03   

stewie napisa/a:

Nie.To jedna z metod w tworzeniu syntetycznego zycia.
Syntetyczne DNA to syntetyczne życie .
Ta bakteria się rozmnażala.


Ale życia nie stworzyli jako takiego, a o to chodzi.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-09-03, 19:51   Re:

@Szej-...
Jeśli zaczniemy myśleć tak jak Ty to wyjdzie na to, że nie jest możliwym stworzenia życia i nigdy nie będzie bo coś co jest stworzone sztucznie nie można nazwać życiem. A przynajmniej ty Tak rozumujesz.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-03, 20:01   

Nyksus napisa/a:

Jeśli zaczniemy myśleć tak jak Ty to wyjdzie na to, że nie jest możliwym stworzenia życia i nigdy nie będzie bo coś co jest stworzone sztucznie nie można nazwać życiem. A przynajmniej ty Tak rozumujesz.


Nie. Jak opisał stewie, życie, o którym mowa w artykule, nie zostało stworzone od podstaw. Bliżej temu do mutacji niż stworzenia- bo organizm powstał wskutek "podmiany" kodu DNA. Rozumiesz, o co mi chodzi? Ja nie umniejszam zasług nauki( zwłaszcza w przypadku medycyny), jednakże życia nie udało się stworzyć.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com