Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

juliaa115  

Wymiatacz

Dżejmi



ImiÄ™: Julia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2009-04-19, 18:32   

Iskra napisa³/a:

Szamanka napisał/a:
To nie z powodu książek o tej tematyce zaczęłaś popalać, lecz z własnej głupoty.
O ile mi wiadomo takie historie wcale nie zachęcają do używek.



nie zachecaja...wrecz przeciwnie...gdyby nie ta ksiazka ni sprobowlabym zajarac...
nie sprobowalabym tabaki...

a tak przeczytalam...i taka chec mnie naszla chociaz czesciowo zobaczyc jak to jest ;p
_________________
Zastanów się.. jak żyć chcesz i gdzie
Byś potem nie.. nie mówił że jest źle
Nie poddaj się.. i chwytaj każdy dzień
On po to jest.. by dawał Ci co chcesz
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-11-10, 13:54   

czy zachecaja czy wrecz przeciwnie to chyba juz zalezy od osobvy ktora czyta i ja na to patrzy..


KsiÄ…zka jest swietne, czytalam ja jzu dawno dawnoo temu, ale jako jedna zniewielu zapadla mi w pamiec na wiele lat.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Nt$  

User



ImiÄ™: Nathalie

Do³±czy³a: 04 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-11-10, 15:29   

Książkę czytałam w minione wakacje. Bardzo mi się podobała. Głównie dlatego, że jest taka 'prawdziwa'. Polecam gorąco.
_________________
"Jestem tym, kim jestem. Jeśli nie potrafisz tego zaakceptować - odejdź. Oboje będziemy szczęśliwi."
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-11-11, 16:16   

Czytałam. Była ok, chociaż nie poruszyła mnie jakoś bardzo. Pokazała prawde, a przynajmniej tak się wydaje. No i wkurzyło mnie, że tak się skończyła i nie wiem co się Christiną działo dalej.

Cytat:

wręcz przeciwnie.
Zachęcają.
Może i nieświadomie, ale podkręcają adrenaline


Też mi się tak wydaje.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-12, 14:46   

Nie jest to pisarstwo najwyższych lotów, jednak kiedyś ją czytałam, i wtedy przypadła mi do gustu. Miałam może 15 lat. Jakiś czas temu książka ta ponownie wpadła mi w ręce i stwierdziłam, że przeczytam, z braku laku i kit dobry. Wtedy mocno się do niej zniechęciłam, fabuła była przewidywalna, przejaskrawione postacie, głupkowate dialogi... W trakcie czytania sceny opisywane na kolejnych stronach bardziej mnie obrzydzały, niż zadziwiały i szokowały, jak było to poprzednim razem. Jako nastolatka przeżywałam bardzo tą historie, wczuwałam się, był to świat, z którym stykałam się pierwszy raz, "zza klosza". Być może to miało wpływ na tą krótkotrwałą fascynację tego typu lekturami, nie wiem. Dziś preferuje zupełnie inną literaturę.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-11-12, 17:07   

Czytałam, oczywiście, że czytałam jak byłam jeszcze piękna i młoda, czyli ładne parę lat temu. Jak większość przechodziłam fazę nadmiernym zainteresowaniem problemami z narkotykami, alkoholem czy złym towarzystwem. Niedawno, gdy moja młodsza siostra czytała tą książkę i czasami przytaczała mi różne fragmenty, to bardziej mnie to brzydziło, odrzucało niż fascynowało. Jak już większość powiedziała, nie jest to jakieś cudowne pisarstwo, ale warto przeczytać.;)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2009-11-13, 17:08   

Czytałam.
Strasznie mi się podobała.
I wywołała na mnie bardzo duże wrażenie.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-13, 22:03   

Bardzo dennie pisana, ale i tak mi się spodobała. Ciężko sie czytało, bo nie wciągała.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-11-13, 22:06   

Czytałam może z 2 lata temu.Na początku było mało ''wciągająca'',ale szybko ją przeczytałam i zrobiła na mnie wtedy spore wrażenie. Teraz podchodzę już do tego z większym dystansem.Ale książkę każdy nastolatek przeczytać powinien
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

chmielu1007  

Stały User



ImiÄ™: Kamila

Do³±czy³a: 29 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-13, 22:59   

Czytałam. Jednak bardziej podobają mi się książki Barbary Rosiek.
_________________
To mój świat jeśli chcesz go zniszczyć...odejdź
 

JaneAusten  

Stały User



ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Do³±czy³a: 13 Lis 2009

Sk±d: Pszczyna

   

Wys³any: 2009-11-15, 15:41   

Ja tą książkę musiałam przeczytać, bo jest lekturą... Robi wrażenie... Wg. mnie jest ona przestrogą... Bo czytając ją uświadamiamy sobie co robią narkotyki z człowiekiem... oślepiają... I jak dla mnie narkotyki to głupota... która prowadzi do katastrofy... I dla mnie argument "na spróbowanie" i "z ciekawości" odpada... być uzależnioną... nałóg to cholerna rzecz... Teraz ta kobieta znowu ćpa... odebrano jej syna.. teraz juz jest dorosły... Pieprzone takie życie... :kwasny:
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-15, 15:48   

JaneAusten napisa³/a:

Ja tą książkę musiałam przeczytać, bo jest lekturą..


Lekturą? w której klasie? ależ ten kanon lektur poszedł do przodu od moich czasów, hoho.
Swoją drogą, to musi być ciekawe, omawiać taką książkę pod względem tematycznym z nie zawsze jeszcze dojrzałymi do niej czytelnikami. :-)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-11-15, 18:31   

Cytat:

Lekturą? w której klasie? ależ ten kanon lektur poszedł do przodu od moich czasów, hoho.


Hm, w kanonie lektur nie ma i pewnie nie będzie, ale mogli ją omawiać jako lekturę dodatkową, też miałam tak mieć.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-15, 18:59   

Czytałam z jakieś 4 lata temu i nie powiem, bo dużo wyciągnęłam z niej na życie codzienne (rozwaga!). Jest apelem do młodych ludzi, aby przemysleli sprawę, nim się na coś zdecydują. Jeden strzał wystarczy, aby popaśc w nałóg.

"Pamiętnik narkomanki" hm, same smęty. ;/ podołałam w 3/4 książki i mało z niej pamietam. Tylko tyle, że koleiówa cały czas się żaliła jakie wszystko jest marne i beznadziejne. ;/
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Papryczka

User

Wiosna <3



Do³±czy³: 15 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-15, 20:24   

Bardzo lubię tę książkę. Daje do myślenia mimo że dzieje się dla nas w dosc starych czasach. Ja polecam autobiografię Antohny'ego Kiedis'a - wokalisty RHCP ''Blizna'' ;>

//Proszę pisała zwykłą czcionką.Wprawdzie w regulaminie nie ma o tym wzmianki,ale jesto to taka niepisana zasada.
_________________
''Ty, ty mnie dobrze znasz, wszystko o mnie wiesz, więc wybaczysz mi, że wszystko przeze mnie...''
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com