Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-07-01, 09:21   

morgan94 napisa³/a:

Abrams w full wersji tylko 6 milionów? Nie wierzę Zerknąłem Leo A7+ 31 mln za sztukę.


Leopard 2 A7+ pojawi siÄ™ dopiero w 2019 roku.

morgan94 napisa³/a:

Więc kiedy i jaki będzie Borsuk będziemy mogli porozmawiac o czołgu IV generacji.


Stworzenie "Borsuka" nie jest wcale pewne, już się pojawiają problemy natury "polskie piekieło".
Czołg IV generacji, i jeszcze polski?
A lotniskowca byś nie chciał? :-D

morgan94 napisa³/a:

Od Antka siÄ™ odstosunkuj. CiekawÄ… robotÄ™ wykonuje, tylko czasami przesadza


Jak czytam jego wypowiedzi, to jeśli z 90% z nich jest na serio...to fajnie ma...

morgan94 napisa³/a:

Remontować i moderki możemy przeprowadzać u nas, to samo jak się z amunicją ogarną.


Tak samo jak Leo2 przeprowadzamy u nas, nie?
Myślisz, ze Niemcy to są idioci i nie będą chcieli na tym zarobić?
To jest pułapka na laików, te Mardery są do niczego nie potrzebne, a w każdym razie nie stanowią konkurencji do tego czym dysponujemy.
Na "dzień dobry" ( albo nawet "guten tag") to już musisz wymienić działko, bo 20mm to dzisiaj tylko do strzelania na Wielkanoc się nadaje.

morgan94 napisa³/a:

W ogóle to mnie wku**, że chcemy budować jakieś borsuki czy gepardy, a olewamy "pierdoły" typu amunicja.


No to i pisałem o genialnych pomysłach MONu i partyjek.
ZresztÄ… to za PO nam zafundowano pojazd bez amunicji.
I co pisał koleżka Ranger, gdy wspominałem o tej głupocie?
Otóż, będziemy kupować amunicję za granica, bo nas nie stać na produkcję własnej ze względu na zbyt duże koszta(!) - widać taki był tok myślenia PO.
Dlatego ja bym w ogóle odsuwał cywilów od tego rodzaju decyzji, albo oddał stanowiska tylko ludziom, którzy zjedli zęby na tematyce militarnej, bo inni po prostu szkodzą wojsku, nieznajomością tematu.
Albo ministrowie obrony...kuźwa psychiatra Klich, albo gajowy Komorowski (będziemy latać na wrotach od stodoły)...

morgan94 napisa³/a:

BWP? Przecież to niezły złom jest. Czytałem nawet, że Marderów nie trzeba modernizować, a i tak są na wyższym poziomie


Kto to pisał? :->
Zarzuć link.
Jeśli to ktoś poważny i obeznany w temacie, bo jak pan Zdzisiek z panem Heńkiem, to chyba nie musze pisać, gdzie mam opinie laików?
 

morgan94

Stały User


Do³±czy³: 26 Sty 2015

   

Wys³any: 2016-07-14, 02:34   

Ad.1 Sądzilem, że wcześniej ma się pojawić. Czy dostawy do Arabii nie miały juz się zaczynać w 2018 roku?

Ad.2 Na razie mamy powrót do Geparda :-D Lotniskowiec? Czemu nie. Zostańmy morską potęgą !!

Ad.3 No dobra kwestia negocjacji na co Niemcy pójdą. Mardery mają zaletę taką, że są bardzo dobrze opancerzone. Działko? Podobno da się wsadzić wieżę od HSW. Do tego jakaś łączność, optyka. Wg mnie warto się temu przyjrzeć, bo BWP również trzeba modernizować, ale czy jest sens?
Ad.4 No cóż to kwestia nawet logiki. W razie "W" produkcja własnej amunicji to kwestia "być albo nie być". PO spieprzyło wiele projektów o których się głośno nie mówi. Trzeba im przyznać, że PR robią świetny i na "moim" forum nadal jest płacz za nimi.
Ad.5 Właśnie z "mojego" forum się kilka osób wypowiadało. Laicy raczej. Przede wszystkim chodzi o opancerzenie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com