Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-21, 22:41   

Nie mogłem w to uwierzyć oglądając ten reportaż. Jakim cudem państwo ma płacić z pieniędzy podatników każdej z rodzin po 250tys. za coś, za co to państwo nie jest odpowiedzialne? To prezydent dobierał załogę, która poleci z nim do Smoleńska. Czasami wydaje mi się, że żyję w jakimś dziwnym świecie. Gdyby tak wytępić wszystkich zwolenników PIS-u, może w tym kraju byłoby normalnie? Moim zdaniem te 250tys. to zbyt dużo, jak na tego typu odszkodowania. Rozumiem, że rodzina mogłaby dostawać emeryturę równoznaczną z miesięcznym uposażeniem zmarłem osoby. Ale nie ćwierć miliona złotych! Paranoja :padam:
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Inspiracjaa  

Stały User



ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 20 Sty 2011

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-01-21, 22:42   

Nyksus napisa³/a:



Ile było katastrof lotniczych? Nie tylko w Polsce? Nie ma mowy o żadnych aż tak dużych odszkodowaniach.



to ja siÄ™ pytam czemu to wszystko jest takie niesprawiedliwe ;/
za politykę w Polsce powinni się wreszcie wziąć ludzie którzy mają o tym jakiekolwiek pojęcie ;/
_________________
Miłość każdego dnia.
Wierność każdej nocy.
Zaufanie przez całe życie.
 

szmir

User


Do³±czy³: 12 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-01-21, 22:44   

Nie wiem po co ty parszywym ludziom tyle pieniędzy pchają!
Też czytałam to na interii podajże , dla mnie jest to głupie i nie do pomyślenie.
Nic bym takim nie dała, bo i tak mają w ciul pieniędzy.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-01-21, 23:02   

Cytat:

Zanim następnym razem zaczniesz coś pisać orientuj się jaka jest sytuacja.


I kto to mówi...

Cytat:

Ależ ja to przyjmuję, panie Uesugi. I wiem, że tak się dzieje i tak się dziać będzie. Aż dziw, że nie pozwalasz mi mieć własnej opinii. Proste, nie?


A miej sobie swoją "opinię", nigdzie przecież nie bronię ci tego. Ja jednam mam prawo ( tak jak ty do swojej opinii ) oceniać pewne zachowania, a to co prezentujesz jest hipokryzją.

Cytat:

Nie dostali po 10mln ale czytając Twoje posty doszedłem do wniosku, że nawet jakby dostali po miliard to też waliłbyś teksty, które obecnie walisz.


No to muszę ci powiedzieć, że się tutaj marnujesz bo z takimi zdolnościami proroczymi jakie ty masz, to ja już dawno zrobiłbym zawrotną karierę.
Bo jest tak: ci którzy te sumy ustanawiali, wiesz co zrobili? Pomyśleli! Tadam! Musieli wyważyć sumę, biorąc pod uwagę rodziny i takich krzykaczy jak ty.Dlatego ani 10mln ani miliarda by nie było.

Cytat:

Skąd wiesz, że nie ubolewam? Miałem w temacie wymienić wszystkie rzeczy, które mi się w naszym kraju nie podobają? Zaczniesz myśleć?


A kto mówił o tym, żebyś to robił w tym temacie? Mało masz miejsca w dziale "polityka"? Mało?

Cytat:

Ile było katastrof lotniczych? Nie tylko w Polsce? Nie ma mowy o żadnych aż tak dużych odszkodowaniach.


Rozumiem, że twoje hobby to śledzenie katastrof lotniczych oraz tego ile wypłaca się odszkodowań?

Cytat:

Uesugi, podążając Twoim tokiem myślenia za 10 lat zastaniemy Polskę kompletnie bez kasy. Bo państwo choć wie, że kasa jest marnowana w różnych miejsach typu np. jak sam mówiłeś NFZ, to i tak będzie tracić tą kasę dalej. I tu nie chodzi o tak naprawdę sumę jaka jest wypłacana w odszkodowaniu, chodzi o sam fakt. Rząd wie, ze kasy nie ma, ale i tak będzie ją wydawać na lewo i na prawo. Bo wszak była to, rzekoma, elita narodu.


Jak już pisałem, problem w tym że KASY NIE MA nie leży w odszkodowaniach ale w tym, że jej NIE MA. A czemu tak jest? Bo państwo jest niesprawne, jeśli jest niesprawne to jest oszukiwane, a jak jest oszukiwane to przez kogo? Hmm? Sam sobie zadaj pytanie: gdyby wszystko wkoło było cacy, krzyczałbyś o te 250 tyś złotych?
I prosiłbym o mniej sarkazmu w odniesieniu do tych, którzy tam zginęli. Bo nie wiem czy już zapomnieliście, ale oprócz pary prezydenckiej - która rozumiem, że nie byłą darzona sympatią - było tam wielu wspaniałych ludzi. Mnie szczególnie chodzi o wojskowych.

Cytat:

A powiedz kto to nakręca tak ? czyż nie jest to PiS na czele z niejakim Jarosławem Kaczyńskim, który nie potrafi przyjąć do swojego rozumu, że większą winę ponosi strona Polska oraz osoby, które planowały/wykonywały lot.


Ale o czym ty mówisz? Bo ja o sprawie odszkodowań, a nie katastrofy ogólnie. Ludzie w tym temacie to nakręcają, bo lubimy być przecież w tym "polskim piekiełku" prawda? I jak to ładnie powiedziałeś, że większą winę ponosi STRONA POLSKA, więc ona wypłaca odszkodowania. Państwo.

Cytat:

Nikt ich tam nie chciał, sami się w prosili i przepłacili to życiem. A wówczas na czele państwa stał Lech Kaczyński bezpośredni zwierzchnich sił zbrojnych Polski.


A normalne państwo ma to do siebie, że jest strukturą ciągłą, odpowiada za decyzje.

Cytat:

A ubezpieczenie powinno leżeć w gestii osoby, która organizowała ten lot, na czele z Lechem Kaczyńskim i innymi ważnymi wojskowymi. I to osoby, które organizowały lot powinny być za to odpowiedzialne, a nie teraz Polski rząd.


Zaraz zaraz, bo chyba czegoś nie rozumiem. Przecież Lech Kaczyński był wtedy prezydentem, URZÊDNIKIEM PAÑSTWOWYM. Tak? Tak. Więc odpowiedzialność spoczywała na PAÑSTWIE by bezpieczeństwo zapewnić. I to nie rząd wypłaca pieniądze ( co ministrowie robią zrzutkę? ) tylko państwo jako całokształt.
SkÄ…d ten dualizm;o

Cytat:

za coś, za co to państwo nie jest odpowiedzialne? To prezydent dobierał załogę, która poleci z nim do Smoleńska.


!!!!!! A prezydent to nie państwo?;o Nie jest urzędnikiem państwowym? I to jeszcze najwyższym?
W ogóle ktoś tutaj czytał konstytucję?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-01-21, 23:10   

Niech mają swoje pieniądze. Bliskich to im n ie zwróci. Bulwersuje mnie natomiast stwierdzenie, że suma jest skandalicznie niska. Dla wielu ludzi to fortuna. Tego typu stwierdzeniem obraża się nie tylko osoby zarabiające, bo to z tych podatków, które płacimy pójdzie ta kasa, ale obraża to osoby, które uczciwe na takie pieniądze pracują. Poza tym powinni skończyć już temat smoleńska. Coś czuję, ze jeszcze długo nie będę oglądał wiadomości.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-21, 23:13   

Uesugi napisa³/a:

!!!!!! A prezydent to nie państwo?;o Nie jest urzędnikiem państwowym? I to jeszcze najwyższym?
W ogóle ktoś tutaj czytał konstytucję?


Ile PIS Ci płaci za pisanie takich bzdur? Słuchaj, czemu całe państwo, zwykli podatnicy mają płacić za błędy jednej osoby, "głowy" państwa? Czemu właściwie PIS próbuje obrócić kota ogonem? O co w ogóle się rozchodzi? Idąc tym chorym tokiem rozumowania, do katastrofy by nie doszło, gdyby u władzy był PIS? Może PIS miałbym wpływ na warunki atmosferyczne poza granicami kraju. Absurd, tak można określić sytuację w tej partii.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-01-21, 23:26   

Cytat:

Ile PIS Ci płaci za pisanie takich bzdur?


Poczytaj sobie inne tematy w tym dziale, to siÄ™ dowiesz jak bardzo propisowski jestem. :-o

Cytat:

Słuchaj, czemu całe państwo, zwykli podatnicy mają płacić za błędy jednej osoby, "głowy" państwa?


Bo głowa państwa jest głową państwa i jest wybierana w wyborach powszechnych. Czy jest to dla ciebie wystarczający powód? Czy dociera do ciebie, że jest to NAJWY¯SZY urząd w RP? I że sami go wybieraliśmy?

Cytat:

Czemu właściwie PIS próbuje obrócić kota ogonem?


A czemu do tego mieszasz PiS? Czy odszkodowanie dostanie PiS czy rodziny? Aha, może również PiS stoi za tym:
29 pozwów od rodzin ofiar katastrofy samolotu Casy wpłynęło właśnie do Ministerstwa Obrony Narodowej.
Domagają się one odszkodowań - po milion zł na każdy z pozwów, czyli w sumie 29 mln zł. - Każde roszczenie opiewa na milion złotych tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych - poinformował Janusz Semej z MON. W katastrofie wojskowej casy pod Mirosławcem 28 stycznia 2008 r. zginęło 20 osób.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzen...wan_164257.html

Cytat:

Idąc tym chorym tokiem rozumowania, do katastrofy by nie doszło, gdyby u władzy był PIS? Może PIS miałbym wpływ na warunki atmosferyczne poza granicami kraju. Absurd, tak można określić sytuację w tej partii.


I po co z tym PiSem tutaj wyskakujesz?
Sam uległeś propagandzie PISu jak widać, bo utożsamiasz tragedięsmoleńską z PISem tylko i wyłącznie. O to im chodziło właśnie.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Blackrabbit

User


Do³±czy³: 19 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-22, 00:58   

Dobra to ja zadam pytanie z innej beczki a mianowicie: Ile osób lecących tym samolotem musiało nim lecieć? Bo tak mi się wydaje że połowa na wycieczkę pojechała.
 

achmed007  

Mega wymiatacz

Hebelek:)



Imię: Błażej

Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-22, 08:46   

TQIT napisa³/a:

Nie ma sprawiedliwości, nie było i nie będzie.



"¬ródłem sprawiedliwości jest Pan Bóg. Trudno więc mówić o sprawiedliwości tam gdzie nie ma miejsca dla Boga i jego przykazań. Gdzie słowo Bóg urzędowo jest eliminowane z życia narodu. Zwyciężać zło dobrem to zachować wierność prawdzie"
_________________
Nie mówię o brylantach, choć dałbym jej koronę...
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-22, 16:00   

Uesugi napisa³/a:

Bo głowa państwa jest głową państwa i jest wybierana w wyborach powszechnych. Czy jest to dla ciebie wystarczający powód? Czy dociera do ciebie, że jest to NAJWY¯SZY urząd w RP? I że sami go wybieraliśmy?


Mów za siebie. Ja nigdy w życiu nie zagłosowałbym na tego typu postać rodem z ze słabego dramatu. Wybrałeś, płać. Ja nie wybrałem, ale też będę musiał sponsorować te 250tys. zł.

Uesugi napisa³/a:

Sam uległeś propagandzie PISu jak widać, bo utożsamiasz tragedięsmoleńską z PISem tylko i wyłącznie. O to im chodziło właśnie.


Gardzę tymi ludźmi.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-01-22, 16:23   

Cytat:

Mów za siebie. Ja nigdy w życiu nie zagłosowałbym na tego typu postać rodem z ze słabego dramatu. Wybrałeś, płać. Ja nie wybrałem, ale też będę musiał sponsorować te 250tys. zł.


Jakbyś był dobry z matematyki to byś wiedział, że nie mogłem wtedy głosować. Ale mniejsza o to. Po drugie zaznaczam, że nigdy z nim nie sympatyzowałem. A po trzecie pokładzie tego samolotu znajdował się nie tylko prezydent. Dociera?

Cytat:

Gardzę tymi ludźmi.


PiSem? A gardź sobie, tylko jak widać, powtarzasz to co oni mówią. Sad but true.
Aha, kwestia Casy pominięta jak widzę;]
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-22, 16:37   

Uesugi napisa³/a:

Jakbyś był dobry z matematyki to byś wiedział, że nie mogłem wtedy głosować. Ale mniejsza o to. Po drugie zaznaczam, że nigdy z nim nie sympatyzowałem. A po trzecie pokładzie tego samolotu znajdował się nie tylko prezydent. Dociera?


To samo działa w dwie strony- nie byłem pełnoletni podczas tych feralnych wyborów. Uwłacza mojej godności takie prymitywne pisanie. Oczywiście, dociera. Jednakże pragnę przypomnieć, że to nie ma nic do rzeczy, iż na pokładzie byli inni członkowie załogi. Cieszy mnie fakt, iż rodzina stewardessy otrzyma tyle samo, co rodzina prezydenta :-)

Uesugi napisa³/a:

powtarzasz to co oni mówią.


Tak? Nie sądzę. Pokaż, w którym momencie pisze identycznie jak ktoś z PIS-u. Pomijam sprawę Casy, ponieważ mnie to nie bardzo interesuje.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-01-22, 16:39   

Michael Cera napisa³/a:

Słuchaj, czemu całe państwo, zwykli podatnicy mają płacić za błędy jednej osoby, "głowy" państwa?



Bo te przeświadczone o swojej wspaniałości, polskie społeczeństwo ma demokrację i jest najwyższym suwerenem, a nie zapieprza w szmacianych butach orać pole pana.

Michael Cera napisa³/a:

Mów za siebie. Ja nigdy w życiu nie zagłosowałbym na tego typu postać rodem z ze słabego dramatu. Wybrałeś, płać. Ja nie wybrałem, ale też będę musiał sponsorować te 250tys. zł.



Jak wyżej.

Fascynujące, że ta kasa się nie należy, bo tam leciał ten przebrzydły Kaczyński
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-01-22, 16:50   

Cytat:

Jednakże pragnę przypomnieć, że to nie ma nic do rzeczy, iż na pokładzie byli inni członkowie załogi. Cieszy mnie fakt, iż rodzina stewardessy otrzyma tyle samo, co rodzina prezydenta :-)


Jak to nie ma znaczenia?;o W ogóle zdajesz sobie ilu i jakich ludzi tam straciło życie, oprócz oczywiscie prezydenta, bo jak widzę skupiasz się tylko na nim.

Cytat:

Tak? Nie sądzę. Pokaż, w którym momencie pisze identycznie jak ktoś z PIS-u.


Utożsamiasz katastrofę smoleńską z "prywatną" katastrofą PiSu i jego zwolenników. A to się idealnie wkomponowuje w ich propagandę i próbę, "zawłaszczenia" tego zdarzenia.

Cytat:

Pomijam sprawę Casy, ponieważ mnie to nie bardzo interesuje.


A to czemu? Przecież tamci chcą po MILION złotych od głowy, czemu cięto nie interesuje? Aaaa! Bo w Tupolewie leciał prezydent Kaczyński i jego najbliższe otoczenie? O to chodzi, nie?
Następnym razem przeczytaj to co piszesz zanim stwierdzisz, że coś "uwłacza twojej godności", bo nie bardzo wiadomo o jakiej godności ty w ogóle mówisz.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-01-22, 17:01   

Tak mi się skojarzyło

http://jakzyc.wordpress.c...dowej-tragedii/
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com