Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Mizantrop | 2009-08-31, 23:25

Autor

Wiadomo¶æ

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:29   

Oddam i potrzebującym i nauce. Skoro to może pomóc komuś w przyszłości a mnie to rybka czy będę miał serducho czy nie jak zejdę.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:34   

Zapowiedziałam już domownikiem, że jeżeli nagle umrę, to niech moje organy posłużą do ratowania życia komuś innemu.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:35   

Mizantrop napisa³/a:

Do nauki bym nie oddał ponieważ wtedy ciało wala się przez X lat. Zresztą większość studentów AM potwierdzi w jakich stanach są ciała, narządy...


No ale czy po śmierci ciało i narządy będą Ci potrzebne? Mnie to nie interesuje w jakim będą stanie, po to je oddaję, żeby sobie robiono na nich co się takiemu studentowi podoba. Skoro akurat mój narząd może pomóc w dokonaniu jakiegoś odkrycia, które może pomoże w przyszłości np. w leczeniu czy rozpoznawaniu chorób, to dlaczego nie?
 

ewexewe  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

Sk±d: Soko³ów Podlaski

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:37   

komuś bym oddała ale nie żeby służyły nauce
_________________
Uszy ani oczy nie dostrzegajÄ… promyka serca.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:43   

Yasminne napisa³/a:

No ale czy po śmierci ciało i narządy będą Ci potrzebne?



Nie chodzi o to po co mi one potrzebne. Ale jakoś nie uśmiecha mi się by moje ciało latało...w sumie to zależy od studentów. Bo niektórzy robią sobie jaja, znieważają ciało.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

monika_falow

User


Do³±czy³: 31 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:44   

nauce nie :-/ Ale po śmierci na pewno bo mi będą one nie potrzebne a komuś mogę uratować życie :-D ( już tak ktoś wyżej pisał :znudzony: Sorry że powtarzam, ale też tak myślę..) Ja noszę w portfelu taką specjalną kartkę na której jest taka jakby " umowa " z moim podpisem ;) Tą kartkę można dostać chyba w kościele ? Nie pamiętam skąd ją mam ;) )
 

Å›lepa0uliczka  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 15 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 19:59   

Ja już postanowiłam, że po śmierci chce oddać narządy dla innych osób. A no teraz, za życia również oddałabym narząd komuś z rodziny etc. A co do wykorzystywania w nauce to nie myślałam nigdy o tym, ale czemu nie.
_________________
.My one regret in life is that I am not someone else.
 

mikizino  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:01   

Zdecydowanie tak, jeżeli umarłbym niech wezmą moja wnętrzności pomogą innym w trudnych warunkach np przeszczep itp
 

Niszaja

User



ImiÄ™: no moje

Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: mogê to wiedzieæ

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:13   

ja nawet chciałam sobie kupić nieśmiertelnik z wykutą informacją o mojej grupie krwi i info. że mogą być dawcą, ale dla osób chorych, nie w celach eksperymentowania na nich czy uczenia anatomii na medycynie
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:15   

Jeśli ktoś z rodziny by ich potrzebował to bym oddała.
 

mikizino  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:20   

Dokładnie ja na ręce mam tą branzoletkę to nazywa się transplantologia i karte zawsze noszę przy sobie w portfelu że chce oddać przy mojej śmierci
 

Agyness  

Wymiatacz



ImiÄ™: Basia

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:20   

Po śmierci niech mnie sobie wezmą po co mnie wstrętne bebechy :-P za życia tylko oddałabym rodzinie.
_________________
SÄ… dwa pytania, które czÅ‚owiek musi sobie zadać: pierwsze brzmi “DokÄ…d idÄ™?” a drugie: „Kto idzie ze mnÄ…?” JeÅ›li kiedykolwiek postawisz sobie te pytania w zÅ‚ej kolejnoÅ›ci – masz problem.

<3
 

ProrokBDG  

Wymiatacz

Nawiedzony



Imię: £ukasz

Wiek: 35

Do³±czy³: 31 Sie 2009

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:31   

Oddałbym ale tylko w celach ratowania życia. W celu eksperymentowania - NIE!:)
 

Niszaja

User



ImiÄ™: no moje

Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: mogê to wiedzieæ

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:33   

bo dlaczego mamy komuś nie uratować życia, prawda ;)
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 20:38   

ProrokBDG napisa³/a:

Oddałbym ale tylko w celach ratowania życia. W celu eksperymentowania - NIE!:)


To jest nielogiczne - oddając się nauce możesz komuś uratować życie. Dzięki twojemu narządowi może lepiej poznamy budowę lub funkcjonowanie czegoś.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com