Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:28   

Cytat:

Jak chcesz to na PW mogę napisać


Czekam :hyhy:
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 16:34   

Pfloor napisa³/a:

Ceny gier w UE są podobne w każdym kraju, z tym, że nasze zarobki nie są adekwatne do tych za granicą.



Jasne -.-" W Anglii nowa gra kosztuje od 5 do 10 funtów to razy 5-6 zł? 25-50, 30-60zł... u nas gry kosztują po 100. Więc sory ale nie pier**** głupot jak nie masz pojęcia o czym mówisz.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Pfloor  

Stały User



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 17:42   

Sagad napisa³/a:


Jasne -.-" W Anglii nowa gra kosztuje od 5 do 10 funtów to razy 5-6 zł? 25-50, 30-60zł... u nas gry kosztują po 100. Więc sory ale nie pier**** głupot jak nie masz pojęcia o czym mówisz.



Za 5 - 10 funtów to sobie mogę Colina 3 kupić, grę starą jak świat.


Nie bulwersuj siÄ™.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 23:47   

Ja pragnę tylko zauważyć, że Photoshop jest do profesjonalnego użytku. Wszelkie licencje na korzystanie z różnorakich produktów w celach komercyjnych są drogie. Zwyczajnemu przeciętniakowi Gimp darmowy wystarczy.
Gry, filmy, muzyka. To już inna sprawa. To się tyczy mas. Ceny niekiedy są wręcz śmieszne, więc nie ma co się dziwić, że ludzie piracą. A niekiedy producenci mają absurdalne pomysły na walkę z piractwem. Pamiętam akcję ze Spore. Grę można było zainstalować bodajże tylko 3 razy. W efekcie była to najczęściej ściągana z internetu gra. Nie stać ludzi na gry, ale nie powinno to być usprawiedliwienie. Jeśli nie stać mnie na perfumy od Diora, to ich nie kupuję, ani nie kradnę.
Kolejna sprawa to dostępność produktów. Niektórych płyt z muzyką nie można nigdzie w Polsce znaleźć. Więc internet wydaje się być najłatwiejszym źródłem. Tak samo jest z filmami. Ciężko niektóre dostać. A i kupowanie drogich pozycji, by obejrzeć je 2 razy, może być frustrujące. Ale z drugiej strony można wszystko odsprzedać lub wypożyczyć.
Nie da się chyba zwalczyć w pełni piractwa, ale obniżenie cen na pewno by korzystnie wpłynęło.
A czytam niekiedy Action Redaction w CDA. Trzeba przyznać, że niektórzy już takie dziwota wymyślają, że głowa mała.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-14, 07:57   

laven napisa³/a:

Zwyczajnemu przeciętniakowi Gimp darmowy wystarczy.


GIMP jest prawie jak Photoshop
Dla początkującego oferuje nawet za dużo

laven napisa³/a:

Pamiętam akcję ze Spore


Przez długo będzie pamiętana
Czytałem, ze w USA ktoś podał EA i ich zabezpieczenia do sądu
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

The Undertaker  

User

D-Generation X



Do³±czy³: 13 Lut 2009

Sk±d: Death Valley

   

Wys³any: 2009-02-14, 08:36   

Powiem tak. Ja w tym troszkę siedzę bo na zamówienie ściągam wszystko o co mnie proszą w mojej miejscowości. Dlatego ze:
a) Najbliższy sklep z grami( takimi sensownymi a nie z kiosku) jest ok. 25 km stad.
b) Nowe gry są bardzo drogie. Spójrzcie na Rosję tam dystrybutor (1C chyba) oferuje nowe gry po 2-3 dolar.
c) Mało kto może sobie pozwolić na parę nowych gier miesięcznie (3-4 są mniej więcej wydawane) za ok. 100 zł każda.
Sam osobiście sobie ściągam gale WWE i TNA bo one nie są dostępne w Polsce.
_________________
I Have 2 Words For You! Suck It!
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-14, 08:46   

Gry o ilę się nie mylę nie są chyba priorytetem w życiu... Ale wiadomo, dzieciaczki wolą teraz pograć, niż coś porobić na dworze.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 11:25   

Cytat:

Gry o ilę się nie mylę nie są chyba priorytetem w życiu


Priorytetem nie są też fajne ciuchy, instrumenty muzyczne, wymyślne jedzenie, samochody, komórki itd. Nie można tego tak rozumieć, a czasem lepiej, żeby dziecko siadło an tyłku i zajęło się grą, niż za klatką z kumplami paliło fajki.
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-14, 11:27   

Można i tak. No, nie miałem na myśli żadnych używek... Instrumenty muzyczne? Przeciw! To przynajmniej może się przydać i rozwija. A gry to gry, rozrywka na chwilę i nic z tego nie ma.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 11:28   

CirrS napisa³/a:

A gry to gry, rozrywka na chwilÄ™ i nic z tego nie ma.


Nie zgadzam się. Jest wiele gier logicznych czy strategicznych, które mogą rozwijać. Juz głupie przygodówki uczą myślenia.
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-14, 11:29   

Hmm, racja... Nie pomyślałem, sam jestem wielkim fajnem strategii.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 15:40   

Lubię strategię....i kopiowałam,ale nie piratuję
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 15:41   

Pati009 napisa³/a:

.i kopiowałam,ale nie piratuję


Jakby nie było - kradniesz przegrywając sobie grę od kolegi.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 15:45   

Cytat:

Jakby nie było - kradniesz przegrywając sobie grę od kolegi.



Jeżeli wykorzystuję do użytku własnego nie rozprowadzając płyty sprzedając jej po zaniżonej cenie-to jest to kopiowanie. ;)
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-14, 15:46   

Ale i kradzież. Bo masz coś, za co nie zapłaciłaś, a i tak z tego korzystasz.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com