Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 11:14   Piractwo

Dobrze, zauważyłem, ze takiego tematu chyba nie było...
Co myślicie o piractwie komputerowym, chodzi mi głownie o gry i programy
Wg. mnie to wredne, po pierwsze dlatego, ze to praca zwykle kilkudziesięciu ludzi przez kilka miesięcy, a nawet więcej
I jeszcze jak tak czytam choćby Action Redaction w CD - Action to mi mowę odejmuje
"Piractwo jest dobre, dzięki piractwu komputery przetrwały"
Nie wiem kto pisze takie bzdury, ale skoro fora z warezem mają po kilkuset tysięcy.cy użytkowników (znalazłem takie bez problemu) to znaczy ze tacy ludzie istnieją
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Akcei  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 11:52   

Ja uważam że wredne jest to aby np. "The Sims" sprzedawać po 100zł a każdy dodatek po 80zł. Przecież te gry są głównie dla nastolatek a nie da się zarobić tyle mając po 12-15 lat ;/
a nie każdy rodzic da tyle na grę. A piractwo jest darmowe więc chyba wiadomo ;)
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 11:57   

TQIT napisa³/a:

Wg. mnie to wredne, po pierwsze dlatego, ze to praca zwykle kilkudziesięciu ludzi przez kilka miesięcy, a nawet więcej


Akcei napisa³/a:

The Sims" sprzedawać po 100zł a każdy dodatek po 80zł. Przecież te gry są głównie dla nastolatek a nie da się zarobić tyle mając po 12-15 lat ;/



I przy czymś takim obie osoby mają rację...Człowiek ściągający sobie photoshopa kradnie program o wartości 3000 zł, na który nigdy nie mógłby sobie pozwolić właśnie przez tę cenę. To samo z grami, muzyką...Mnie na przykłąd nie stać, żeby kupić sobie film na DVD za 100 zł, obejrzeć raz i położyć na półkę, ale rozumiem, że ściągając go okradam ludzi. Zmniejszenie cen z pewnością by coś dało.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:08   

Ostia napisa³/a:

Zmniejszenie cen z pewnością by coś dało.


Fakt - Simsy to przegięcie...
Ale jest tyle "tanich serii" jak xk.gold czy inne gdy gry kosztują od 25 do 50 zł.
Photoshop i inne typu 3D Studio Max - tutaj dla normalnego człowieka rzeczy niedostępne.

Ostia napisa³/a:

rozumiem, że ściągając go okradam ludzi.


I to rozumiem, bo dodawanie ideologii "piractwo pomaga i jest dobre" mnie wkurza

Akcei napisa³/a:

a nie da się zarobić tyle mając po 12-15 lat ;/


Nie zgodzę się - sam mam stały dochód 100 zł miesięcznie i bynajmniej sam na to zarabiam
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:10   

TQIT napisa³/a:

Fakt - Simsy to przegięcie...


Nie tylko Simsy.

TQIT napisa³/a:

Ale jest tyle "tanich serii" jak xk.gold czy inne gdy gry kosztują od 25 do 50 zł.


Gdzie latami czeka się na wydanie pożądanej gry ;p

TQIT napisa³/a:

Nie zgodzę się - sam mam stały dochód 100 zł miesięcznie i bynajmniej sam na to zarabiam


Ale weźmy pod uwagę, że nie każdy tak ma.

Btw, piractwo "jest" dobre w wypadku starych albumów, których nie uświadczysz w sklepie.
 

Pfloor  

Stały User



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:10   

TQIT napisa³/a:

Ale jest tyle "tanich serii" jak xk.gold czy inne gdy gry kosztują od 25 do 50 zł.


Ale w większości te gry są stare, nudne, w większości osób już grane.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:12   

Pfloor napisa³/a:

Ale w większości te gry są stare, nudne,


Ale czasem wychodzą fajne smaczki - jak chociażby Prince of Persia: WW. Gra za 25 zł, a kosztowała ponad 100 ze dwa lata temu >.<
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:12   

Hm..fakt znalazłybo się mnóstwo zalet i wad , mnóstwo osób popierających tą ideologię i ją odrzucającą.
Muzyka, ściągam ją. Mnóstwo albumów , piosenek , orginalnych płyt nie kupuję , zresztą wszystko przechowuję na mp3. Filmy -piraty , nie wyobrażam sobie kupowanie każdego filmu ,który mnie zainteresuje jesli są one po 7 dych a mogę mieć za darmo , chociaż często znajduję coś ciekawego na przecenach.
Mój brat maniak gier , ściąga jak i zamawia.Fakt , sądze ,że u nas sytuacja na rynku sprzyja piractwu , za granicą zazwyczaj orginalna płyta kosztuje grosze u nas ? Jeszcze nie ta bajka.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:14   

slow napisa³/a:

Fakt , sądze ,że u nas sytuacja na rynku sprzyja piractwu , za granicą zazwyczaj orginalna płyta kosztuje grosze u nas ? Jeszcze nie ta bajka.


Dokładnie.

Jakiś tydzień temu był artykuł o firmie zajmującej się udostępnianiem Internetu (nazwa na "A"), która będzie bez ostrzeżenia odcinać dostęp do sieci tym osobą, które mają net od niej, a ściągają.
Rozśmieszyło mnie to - może jej pracownicy zarabiają tyle, że stać ich na kupno dwóch nowych gier, trzech filmów i programu w miesiące, ale no heloł -.-
 

Pfloor  

Stały User



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:17   

Ceny gier w UE są podobne w każdym kraju, z tym, że nasze zarobki nie są adekwatne do tych za granicą.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:19   

Pfloor napisa³/a:

Ale w większości te gry są stare, nudne,


PoP, TDU, dark messiah, Unreal, Full Sectrum Worrior - to sÄ… gry stre i nudne?

Co do filmów i muzyki sie nie sprzeczam, sam mam na kompie, bo płyty oryginalne sa cholernie drogie,

Ale gry to zupełnie inna sprawa

[ Dodano: 2009-02-13, 12:20 ]

Ostia napisa³/a:

Ale weźmy pod uwagę, że nie każdy tak ma.


Ale każdy może mieć
Wszytko zalezy od checi
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:20   

Ale czasem długo trzeba czekać na wydanie danej gry...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:21   

Ostia napisa³/a:

Gdzie latami czeka się na wydanie pożądanej gry ;p


Juiced 2 zostało wydane pod koniec ubiegłego roku, a kosztuje 40 zł
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:21   

TQIT, a co robisz, aby mieć? :)

[ Dodano: 2009-02-13, 12:22 ]

TQIT napisa³/a:

Juiced 2 zostało wydane pod koniec ubiegłego roku, a kosztuje 40 zł


Nie mówię o wszystkich grach. Na przykład na PoP:WW trzeba było jednak sporo czekać. A poza co mi po tym, jak jakąś tam grę wydazą po kilku miesiącach od premiery w stylu "złotej kolekcji", skoro ona mnie nie interesuje?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-13, 12:25   

Ostia napisa³/a:

TQIT, a co robisz, aby mieć? :)


Top Secret :-P
Jak chcesz to na PW mogę napisać :-D
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com