Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 13:38   

Missy napisa³/a:

chcą też spróbować/sprawdzić grę.


To się ściąga demo, które przeważnie jest dostępne na stronie producenta.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-15, 13:39   

Ostia napisa³/a:

od wypasionego pudełka na cd + dodatki.


\
a po co komu te dodatki i to pudełko? Makulatury nie zbieram :mrgreen:
_________________
ona umrze martwa.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 13:41   

Missy napisa³/a:

a po co komu te dodatki i to pudełko? Makulatury nie zbieram


No widzisz, kolekcjonerzy polują czasem tylko na wersję z dodatkami; mapki, książeczki, fajne pudełko na płytki.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 13:45   

Missy napisa³/a:

a po co komu te dodatki i to pudełko? Makulatury nie zbieram :mrgreen:


Nie płaci się za pudełko i ksiązeczke ale za prace tych którzy tą greę zrobili.
A jak juz napisałem zajmuje to zwykle ponad rok.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 21:01   

Co chcecie, wersje kolekcjonerskie są fajne. Mam dwie i lubię sobie postawić pudełko i się na nie gapić. Dodatki też są fajne. Takie miłe bajery, których nie ściągnie się z internetu.
A tak przy okazji, to przeciętnemu człowiekowi, który pracuje czy się uczy, wystarczy jedna dobra gra na miesiąc. Bo w taką pogra się wiele godzin. Wystarczająco, by wypełnić czas wolny. A i nie trzeba kupować nowej gry, można używaną i z powrotem odsprzedać. Zawsze jakaś oszczędność. Nie trzeba przecież czekać pod sklepem na premierę i przepłacać. Da się obejść bez grania kilka-kilkanaście godzin dziennie. Poza tym starsze - tańsze gry, też mogą być wartościowe i ciekawe. Czasem zdarzy się, że dołączają ciekawe pozycje do czasopism, albo chociaż w demo można zagrać.
Zatem tłumaczenie, że "ściągam, bo mnie nie stać", jest conajmniej głupie. Predzęj zrozumiem "ściągam, bo mi szkoda pieniędzy".
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-16, 00:24   

laven na drugiej stronie tematu napisałaś że można odsprzedać. Otóż zaskoczę was wszystkich. Taki czyn jest nielegalny. Szok? A jednak. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Kupiliśmy grę za 100 zł. Przeszliśmy ją, pograliśmy trochę przez multi i koniec znudziła nam się. Sprzedajemy. Bierzemy powiedzmy osiem dych. Odzyskaliśmy nasze pieniądze, ktoś dostałe grę ale... dystrybutor + twórcy nie zarobili = to samo co piractwo. Ktoś zaraz powie jak to nie zarobili? Ano tak to że zamiast dwóch sprzedanych egzemplarzy czyli 2*100zł dostali 100zł z naszej kieszeni gdzie odzyskaliśmy 80zł z tym ze teraz tj. te 100zł zapłacone przez nas są zapłacone przez osobę która odkupiła od nas produkt.

Uff no myślę że w miarę jasno. Nie wiem tylko czemu ale takie dziwne coś jest zastosowane tylko w wypadku gier, filmów i innych produktów cyfrowych, a nie dotyczy np. samochodów. Ostatnio bodaj EA coś kombinowało żeby uniemożliwić ponowną sprzedaż.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-16, 01:44   

Twoje tłumaczenie jakoś nie bardzo do mnie trafia, dlatego prosiłabym o podanie przepisów prawnych. Ponieważ nie mówi o tym, dlaczego i na jakiej podstawie jest to nielegalne, a o tym, dlaczego producenci tracą na tym.
To, że nie zarabia firma na odsprzedawaniu, jest logiczne. Jednak nie równoznaczne z nielegalnością. Jeśli kupujemy licencję na tą grę, pobawimy się, a następnie usuniemy i odsprzedamy wraz z wszystkimo kopiami zapasowymi, to jest ok. Przynajmniej takie mniej więcej informacje rozpowszechniano mi chociażby w szkołach. Bo produkt zostaje w cudzych rękach, my już nie mamy z nim nic wspólnego. Analogicznie można kupić książkę i ją po przeczytaniu odsprzedać. Nawet taki serwis jak www.gry-online.pl wspiera sprzedaż używanych gier, a nie sądzę, by wchodzili w konflikt z prawem.
Nie zagłębiałam się w tym temacie i nawet nie wiedziałam, że jest to nielegalne. Stąd proszę o źródła. Chętnie się douczę.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-16, 11:00   

W sumie, gdyby mieli teraz zamknąć wszystkich ludzi, którzy korzystają lub korzystali piractwa to tak pewnie z 75% poszłoby siedzieć ^^
_________________
ona umrze martwa.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-16, 12:22   

Wg. mnie trzeba również zauważyć różnicę miedzy tymi który piracą raz na jakiś czas, wiedząc tak naprawdę, ze to kradzież, a takimi którzy robią to regularnie, znajdując przy tym tanie wymówki
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-16, 14:35   

TQIT napisa³/a:

wiedząc tak naprawdę, ze to kradzież,



Skoro wiedzą, że to kradzież to po co to robią. I nie ma różnicy między złodziejem, a złodziejem ^^ Nazywajmy rzeczy po imieniu.
_________________
ona umrze martwa.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-16, 15:46   

Missy napisa³/a:

I nie ma różnicy między złodziejem, a złodziejem ^^


Niech będzie, i to złodziej i to złodziej
Ale ukraść dziesięć złotych a np. 10 tys złotych, jest jakaś różnica przecież
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-16, 15:50   

Cytat:

Ale ukraść dziesięć złotych a np. 10 tys złotych, jest jakaś różnica przecież
_________________



I tak złodziej.
Zresztą neiktórzy nie kradną własnoręcznie tylko kto inny ich wyręcza. ;]
_________________
ona umrze martwa.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-02-16, 16:41   

kradzież i to gorsza, bo z usprawiedliwieniem lipnym bardzo i przekonaniem, że to nic złego.
ale jest u nas ciche przyzwolenie na to, więc co się dziwić.
mi też się zdarzy, ale nie usprawiedliwiam się.
co prawda, płyty drogie, ale jeśli mnie nie stać- nie kupuję.
ciuch też, jeśli nie stac, to kradną? najczęściej nie, bo to jest przecież Złodziejstwo! a piractwo mimo wszystko, przez ogół jest usprawiedliwiane.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-16, 16:46   

sheilven, przyznaje się, mam piracki system, nie dlatego ze mnie nie stać, chętnie bym sobie kupił, ale jest jeden szkopuł. Rodzice. Dla nich kupowanie oryginałów to marnowanie pieniędzy, bo można mieć za free
A i tak raz na jakiś czas uda mi sie coś porządnego kupić. Ostatnio np. Unreal Antologia
4 gry (!) za niecałe 30 złotych
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-02-16, 21:20   

to przerzuć się na inny, darmowy system.
można przecież.
jeśli się tylko zbyt do Windowsa przywiązanym nie jest, tejemniczą nierozerwalną więzią.
;}
a gry można tanio kupić. brat mój za 2 dychy kupuje z jakiejś tam super serii. i zadowolony.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com