Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zuza666  

Stały User

Zakręcona zawsze :D



ImiÄ™: zuzia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 05 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-05, 22:13   

Zgadzam sie z toba. I tez wiem po sobie ze to sciema ze czas leczy rany ale fajnie powspominac te slodkie chwile i te gorsze :-( Takie zycie czasami w naszych milostkach nie jest fajnie :zalamany:
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-05, 22:19   

Czas zabliźni jakąś ranę, ale może się zdarzy, że będzie się tą traume przeżywać raz na jakiś czas. Będzie się o bolesnych sprawach pamiętać, ale już nie będzie to tak bolesne jak dawniej.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Kasias  

Hiper wymiatacz

Tak, drażnie Cię.



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-05, 22:47   

Oczywiście, czas leczy rany. Gdy jesteśmy chorzy, potrzebujemy lekarstwa. Gdy np. nieszczęśliwa miłość wyrządza nam owe rany, możemy nazwać ją choroba- chorobą duszy. A kiedy jesteśmy chorzy zazwyczaj zażywamy leki. Jednak czy one nas wyleczą? Czy ludzie chorzy na nieuleczalną chorobę, odzyskają zdrowie po garści tabletek? Te leki tylko utrzymują ich przy życiu. I tak samo jest z lekarstwem- czasem. Leczyć może, ale nie zawsze wyleczy.
_________________
Nie ma już nic.
I już nic nie spotka nas.
Nie ma w niebie naszych gwiazd
Kolejny raz,
¦wiat zatoczył z nami krąg.
Wyrwał wiarę z naszych rąk,
Nie ma już nic.
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-05, 23:07   

Czasami miłość jest lekarstwem na ból
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-03-05, 23:42   

slow napisa³/a:

czas po prostu nas zobojetnia..


Dobrze powiedziane. Z czasem takie osoby bliskie, które nie dosyć, że nas zraniły, to jeszcze się z nimi rozstaliśmy (chociażby na odległość bądź kiepski kontakt, praktycznie zerowy) stają się nam neutralne, obojętne.
A czy leczy rany? Na pewien sposób tak. Potrafimy przebaczyć, ale nigdy nie zapomnieć... Cały sęk w tym.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-06, 07:23   

Czasy nigdy nie leczy, to znaczy zależy o co chodzi oczywiście. Bo jeśli o ranę jakaś np. ktoś się dziabnie nożem, to czas mu pomoże zagoić ranę + jakieś coś farmakologiczne. Jeśli chodzi o te rany głębokie, rany w psychice człowiek, to moim skromny zdaniem czas gówno daje. Niby leczy, ale człowiek po prostu przyzwyczaja się do tego, a nie czas go leczyć. Staje się to codziennością, nie zwracamy na to uwagi, ale jeśli jakiś czynnik pojawi się w zasięgu wzroku, wraca to, i atakuje znów psychikę ludzką.
W miłości ? hm czy leczy, tam bardziej leczy to nowa osoba, którą się pozna, która na nowo spowoduje, że w brzuchu będą motylki srylki i tym podobne.
Czyli reasumując, czas leczy rany fizyczne (oczywiście, nikomu nogi nie przywróci czy ręki albo głowy), ale nie leczy tych psychicznych, która są zakorzenione w głowie.

btw. pamiętam jak byłem mały i zawsze mi mówiono "do wesela synku się zagoi", a ja zawsze na to "przecież nie będę brał wesela nigdy"
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-03-07, 12:26   

Myślę, że czas nie tyle co leczy rany, tylko przyzwyczaja do bólu. W miłości myślę podobnie jak Mizantrop, że nowo poznana osoba pozwala nam zapomnieć o tym złym co nam się przytrafiło.
Myślę, że gdy mamy u boku tą drugą osobę, czujemy jej wsparcie, to łatwiej znosimy wszystkie przeciwności losu.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-03-16, 15:20   

Tak,czas leczy rany.Nie zawsze do końca,bo ślad pozostaje,ale leczy.
I nawet jeśli nie zapomnimy o danym wydarzeniu,osobie to na pewno będziemy patrzeć na całą sytuacje z innej perspektywy,oswoimy się z nią,lub też zostanie to przyćmione innymi wydarzeniami,doznaniami-będziemy mieli większe porównanie.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

LandieMari  

Stały User



ImiÄ™: Aneta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Mar 2010

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2010-03-16, 17:10   

Moim zdaniem czas jest w stanie wyleczyć tylko niektóre rany. Takie, które jesteśmy w stanie zrozumieć i zaakceptować. Lecz są takie rany, które czas potrafi jedynie zabliźnić. Takie, po których zawsze zostanie jakaś 'szrama' w naszej psychice. Dla mnie jest to oczywiste... Jeśli dla kogoś nie, to zapewne nie ma w tym temacie doświadczenia (czego zazdroszczę i trzymam kciuki za jak najdłuższe utrzymanie takiego staniu).
_________________
Krzyże w życiu pełnią podobną rolę, jak krzyżyki w muzyce: podwyższają.
Ludwig van Beethoven
 

bezosobowan  

Wymiatacz

modern myth



ImiÄ™: Norejczelzerejczel

Do³±czy³a: 16 Mar 2010

Sk±d: miasto koszmarów

   

Wys³any: 2010-03-16, 21:09   

według mnie, zależy jaka ta rana jest...
Zalezy co było przyczyną, jaki był skutek i na ile udało nam się ową ranę "zaleczyć" w początkowym stadium jej rozrastania się...
Uważam, że czas może ranę "opatrzyć" ale nigdy, za żadne skarby nie może jej wyleczyć. :)
_________________
"- a znasz takie uczucie gdy serce mocniej bije,
nie umiesz złapać oddechu, trzęsiesz się i nie wiesz co powiedzieć ?
- uczucie gdy widzisz osobę, a nie możesz z nią być.
- dokładnie."
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-03-16, 21:33   

Tych psychicznych ran czas nigdy nie uleczy.
Przyzwyczajamy się do życia np. po stracie bliskiej osoby, jednak zawsze będziemy mieć ją w sercu, tęsknić.. mimo, że ten ból i tęsknota nie będą takie jak na początku. Tego nie da się tak po prostu wymazać.
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2010-03-21, 23:19   

Według mnie częściowo tak ale nigdy do końca, zawsze pozostaje ból i złe wspomnienia, tak jest moim przypadku, nigdy nie da się wymazać zwłaszcza silnych i ważnych przeżyć i wspomnień ze swojego życia
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2010-03-22, 18:30   

Czy czas goi rany?
Sama nie wiem. Nie do końca. Po prostu upływa czas i o tym zapominamy. Kolejny natłok problemów, nowych obowiązków i nie mamy już czasu, aby o tym myśleć. Ale czasami to przychodzi - tamten dzień, tamto wydarzenie i jestem bezsilna.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

wronka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-03-22, 19:03   

Czas leczy rany ale nie do końca. Zazwyczaj tylko przyzwyczaja do bólu.
_________________
¯aden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2010-03-22, 22:27   

Anne napisa³/a:

upływa czas i o tym zapominamy


Nie zgodzę się z Tobą ani trochę, o niektórych sprawach nie da się zapomnieć
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com