Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

antysocjalista

User


Do³±czy³: 23 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-24, 14:06   

Cytat:

Co myslicie o przeklinajacych dziewczynach?

Ani troszkÄ™, byle z umiarem :)
_________________
REGULAMIN
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-07-24, 17:10   

Cóż, wychowałam się w domu w którym nie używa się wulgaryzmów, a złość lub bezradność wyraża się w sposób bardziej elokwentny i kulturalny, w związku z tym sama nie klnę. Mierzi mnie każde przeklinanie, nieważne czy to mężczyzna czy kobieta. Na szczęście obracam się w towarzystwie, które przeklina co najwyżej sporadycznie.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-07-24, 21:08   

Heh, elokwentne wyrażanie złości... Chciałabym. Ale po to zostały stworzone wulgaryzmy całe wieki temu, aby za ich pomocą złość i inne skrajne emocje wyrażać. Nie ma żadnego powodu, aby w odpowiednim momencie(!) z nich nie skorzystać, nie jest to wtedy brak kultury. To są tylko słowa. Mają nacechowanie emocjonalne powyżej przeciętnego, z tego powodu nawet są spotykane w literaturze nie takiej znowu niskiej. Niektórzy za ich pomocą obrażają innych, cóż, obrazić można bez wulgarności i i tak będzie to obrazą. Mi wszystko jedno czy ktoś przeklina, czy nie, ale na pewno denerwują mnie ludzie, którzy się wzdrygają i krzywią. Zlepek liter w neutralnym kontekście wzbudza takie negatywne emocje? A jeśli ktoś używa ich ciągle, bez umiaru, nieodpowiednio (co drugie słowo w zdaniu jest wulgarne), to może ma problemy z kulturą, ale przede wszystkim ma problemy ze znajomością języka polskiego. Szpanowanie wulgaryzmami w gimbie bierze się z tego, że te słowa mają wokół siebie roztoczoną negatywną aurę, jakby to było nie wiadomo co, zakazany owoc najwyższy na całym drzewie, co się dziwić...
Kobieta, nie kobieta, kiedyś jeszcze się przejmowałam ludźmi twierdzącymi, że tylko kobiecie (i dziecku) nie wolno przeklinać, obecnie mam to gdzieś, nie spotkałam wokół siebie ludzi, którzy mieliby coś przeciwko. Moi znajomi, ci najbliżsi, są jedynymi osobami, których ewentualną negatywną opinię mogłabym wziąć pod uwagę, póki co nie ma takiej potrzeby. Bo im się też zdarzy, nierzadko częściej niż mnie i nie ma żadnego halo. Nie powiedzą tak do profesora, do osoby starszej, do dziecka, ale w zaufanym gronie nic nie stoi na przeszkodzie, i ja mam takie samo zdanie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Henka

User


Do³±czy³: 29 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-29, 01:09   

Raz na jakiś czas zdarza mi się przekląć ale ogólnie bardzo rzadko.
 

mariel

User


Do³±czy³: 02 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-02, 04:19   

Czasami pod wpływem silnych emocji, ale tak to nie używam przekleństw i strasznie mnie uszy bolą, jak słyszę wypowiedzi coraz większej grupy ludzi. Praktycznie każde zdanie z wulgaryzmem... przerażające.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-08-09, 20:51   

Ja nie przeklinam, chyba jako nieliczna kobieta w pracy :P
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-08-09, 21:41   

to prawdziwa plaga.. ale nie da sie tego zatrzymac, publiczna edukacja, wspolne miejsca pracy itp, chociaż są u kobiet znacznie bardziej wkurfiajace rzeczy, wiec na przeklinanie mozna jeszcze przymknac oko
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

kawawaniliowa  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 12 Sie 2015

Sk±d: £ódzkie

   

Wys³any: 2015-08-12, 15:03   

Zdarza mi się przeklinać, najczęściej podczas opowiadania jakiejś wpadki, silnych emocji itp. Zawsze w gronie dobrych znajomych. Nie widzę w tym nic złego. To po prostu słowa. Nie rozumiem podejścia, że kobieta nie powinna przeklinać. Oczywiście wszystko ma swoje granice, ale to tyczy się też facetów ;)
 

Teres

User


Do³±czy³: 15 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-15, 12:46   

Nie powiem że mi się nigdy nie zdarzyło ale przeklinam bardzo rzadko.
 

Milena1998  

User


ImiÄ™: Milena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 16 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-16, 16:31   

Zazwyczaj nie przeklinam, ale w chwilach zdenerwowania czasem mi się zdarza. Ostatnio powiedziałam brzydkie słowo przy swoim sześcioletnim siostrzeńcu. Było mi bardzo głupio i obiecałam sobie, że będę starała się powstrzymywać.
 

AnimaVilis  

Stały User



ImiÄ™: Hanna

Do³±czy³a: 14 Sie 2014

Sk±d: woj. lubuskie

   

Wys³any: 2015-08-16, 22:35   

Nie bronię przeklinających, bo jest to naprawdę obrzydliwy nałóg, chociaż sama już się trochę odzwyczaiłam... ale drażni mnie to jak słyszę "Kobiecie nie wypada". Ech, w takim razie mężczyźnie wypada?
_________________
"Siadaj koło mnie,
to dla ciebie jest Å‚awka,
posłuchaj, jak pięknie o miłości gada
ten, który miłości nigdy nie zaznał."
 

Hannka  

User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-21, 14:41   

Mnie się czasami zdarza przeklinać ale do nałogowych przeklinaczy nie należę.
 

weronika2955

User


Do³±czy³: 21 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-21, 17:20   

Uważam, że kobieta powinna reprezentować samą siebie delikatnością. Kiedy idzie się ulicą i słyszy dziewczynę, której co drugie słowo to przekleństwo, opinia o niej sama się nasuwa. Osobiście jestem wielką przeciwniczką wulgaryzmów, nie tylko u kobiet. Ale wiadomo, w życiu pojawiają się sytuacje, kiedy człowiek robi to nieświadomie, 'pomagając' sobie tym.
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2015-08-24, 22:01   

Od czasu do czasu. Towarzystwo ma na to wpływ, szczególnie w pracy, a że skupia się ona przede wszystkim na zorganizowaniu i szybkości, a także dobrym rozumieniu i odpowiedzialności, to kiedy tego brakuje, nie da się użyć innych słów niż te "brzydkie".
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

odiaeth  

User



ImiÄ™: L.

Wiek: 29

Do³±czy³a: 11 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-25, 08:43   

Zdarza mi się przeklinać, zwłaszcza wtedy, gdy jestem bardzo zdenerwowana albo oglądam mecze (w sumie na jedno wychodzi...). Czasami są takie sytuacje, że po prostu nie da się nie przekląć.
_________________
you could never feel my story, it's all you know.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com