Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2012-04-16, 16:04   PotrzebujÄ™ przepisu na krewetki!!

Hejka :-D w ostatnie wakacje jadłem w restauracji przepyszne krewetki i zastanawiam się czy ktoś wie jak takie coś zrobić.
Postaram się to opisać jak najlepiej potrafię!

Mianowicie:
Były to krewetki z makaronem i jakimś takim sosem jakby serowym ale do końca mi to na sos serowy nie wyglądało ;d czy ktoś kojarzy może coś takiego? A może ktoś ma własne przepisy na krewetki? Chodzi mi o sprawdzone przez was przepisy a nie jakieś z internetu...

Pozdrawiam :-)
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

Kennedy

Hiper wymiatacz

Devil Lawyer



Do³±czy³: 21 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-04-16, 16:22   

Koktajlowych (tych mniejszych) nie jadam więc ci nie powiem.

A co do królewskich to, na ostro panierowane marynatą z różnymi przyprawami do mięs, chili itp (co kto lubi) potem na szaszłyk i na grilla.

Ale równie dobrze możesz tak samo zrobić na patelni teflonowej.
_________________

"Lubię przeginać kiedy wiem, że już niczego nie zmienię... " - Kennedy

Don't Smoke - Skończ z nałogiem
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-04-16, 19:37   

Jarmu, ciężko strzelić tak w ciemno, krewetki podaje się się z przeróżnymi sosami... Hmmm... może chodzi Ci o sos na bazie śmietany z serem gorgonzola? Dość często spotykane połączenie. Mam przepis na to danie, możesz spróbować i sprawdzić czy taki sos miałeś na myśli. :-)

Na oliwie z oliwek z posiekanym czosnkiem smażę krewetki, w osobnym naczyniu gotuję makaron. Krewetki przyprawiam solą, pieprzem, chili i kilkoma kroplami soku z cytryny. Smażę je dość krótko na mocnym ogniu, około 6-7 minut. Po tym czasie dodaję śmietanę i pokrojony w drobną kostkę ser (gorgonzole można zastąpić też w skrajnych przypadkach serem lazur). Zmniejszam ogień, czekam aż ser całkiem się stopi i gotowe. :-) Mieszam z makaronem i posypuję koperkiem lub pietruszką.

Jeśli chodzi o moje preferencje - lubię krewetki w takim wydaniu. Nic jednak nie przebiję krewetek tygrysich duszonych zwyczajnie, na masełku czosnkowym z pietruszką, podawanych z bagietką. Coś wspaniałego, świetne na rozgrzewkę przed głównym daniem.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

kasiek14  

Stały User


ImiÄ™: Kasia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 15 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-04-20, 10:27   

:-) może takie coś :

Penne z krewetkami - składniki
250 gr makaronu penne
150 gr krewetek koktajlowych
10 szt. krewetek królewskich
główka czosnku
odrobina czarnego pieprzu
2 łyżki śmietany
4 łyżki koperku
Penne z krewetkami - sposób przygotowania
Krewetki usmaż do miękkości na oleju razem z wyciśniętym czosnkiem. Dodaj śmietany i wsyp ugotowany makaron al dente, aby się 'przegryzł'. Dodaj pieprz i koperek. Smacznego.
 

sylkaa  

Stały User

sylkaa


ImiÄ™: sylwia

Wiek: 22

Do³±czy³a: 20 Mar 2015

Sk±d: poznañ

   

Wys³any: 2015-03-20, 10:27   

składniki, 2 porcje:

• 200 g makaronu
• 10 krewetek
• 1 fenkuÅ‚
• 1/2 cebuli
• 1/2 sera camembert
• 1 Å‚yżka masÅ‚a
• 2 Å‚yżki oleju
• 1/2 szklanki biaÅ‚ego wina
• 1 Å‚yżeczka brÄ…zowego cukru
• sól, pieprz






Przygotowanie:

W rondelku rozpuszczam camembert bez zewnętrznej skórki. Doprawiam świeżo zmielonym pieprzem. Na patelni rozpuszczam masło i olej. Duszę pokrojoną i posoloną cebulkę na małym ogniu przez kilka minut, aż zmięknie i będzie szklista. Dodaję wino i odparowuję 2 minuty. Układam pokrojonego i doprawionego solą i pieprzem pokrojonego fenkuła, posypuję cukrem i przykrywam folią. Duszę ok 10 minut do miękkości, aż całość płynu odparuje, ewentualnie podlewając dodatkowym winem, gdyby fenkuł był jeszcze twardy. Ostatecznie cebulka i fenkuł powinny być lekko zrumienione, karmelizowane, a cały płyn odparowany. Pod koniec dodaję posolone i doprawione pieprzem krewetki i smażę je na odrobinie oliwy, z boku patelni, ok 4 minut. Makaron ugotowany al dente polewam na talerzach rozpuszczonym camembertem, układam fenkuł, krewetki i cebulkę. Doprawiam solą i pieprzem jeśli jest taka potrzeba.
_________________
cofnąć się by wziąć rozbieg
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com