Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-11-06, 21:43   

Pati009 napisa³/a:

tak nie poruszył.Lecz to obecna moda.Rozmawiając z przyjaciółkami zastanawiam się jak z takimi pogladami mysla o szczęśliwym zyciu...



Widocznie jeszcze nie myślą o ustatkowanym życiu, ale o imprezowaniu z coraz to innymi facetami.
Moda na krótkie związki ?
Jakoś się jej opieram, skutecznie. Kobieta jest czymś na zawsze, a nie przelotnym momentem do stacji "Wieczne Szczęście".
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-06, 22:06   

Cóż, zauważyłam u siebie dość zaskakującą rzecz, bo zazwyczaj dokładne planowanie przyszłości przez mojego partnera wywołuje u mnie niewysłowiony lęk, ale sama poznając kogoś, zastanawiam się, jak mogłaby wyglądać nasza przyszłość. I gdy z kimś się wiążę, często myślę o tym, czy za dwadzieścia lat nadal będziemy razem, czy zdecydujemy się na dzieci, jak będzie wyglądał nasz dom. Wyobrażam sobie mnóstwo różnych codziennych sytuacji.
Może nie to, że planuję, ale myślę o przyszłości, gdy z kimś jestem. Uważam, że to całkiem naturalne.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-11-07, 08:15   

Isair napisa³/a:

dzilu96 napisa³/a:


Takim chętnie splunę w twarz, bez skrupułów.
Szuka wrażeń ? Raczej jest niezdecydowaną, pustą idiotką, ceniąca urodę nad intelekt.


mocne słowa jak na 14 latka. Oby o tobie nikt nigdy tak nie powiedział.



Nie martw się, wiem, co mówię.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 08:25   

Z całym szacunkiem - ale niektóre wypowiedzi mnie śmieszą :D
¯e jak jest się w kimś w związku, to już koniecznie trzeba myśleć o przyszłości i robić wszystko (heloł, czasem się nie da!), aby był to Ten Jedyny i Właściwy.
Nie pochwalam puszczania się i zaliczania coraz to nowych lasek - ale ludzie...bez przesady, że jak para dzieciaków się dobierze, to już muszą to wszystko traktować super poważnie. Nie róbcie z siebie starszych niż jesteście, bo zwyczajnie nie wiecie, o czym mówicie.

Pewnie, pomarzyć zawsze można - ale nie uważajcie się przez te marzenia za lepszych, doroślejszych i stateczniejszych od tych, którzy żyją inaczej, i którym to odpowiada.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 09:27   

Ostia napisa³/a:

aby był to Ten Jedyny i Właściwy.



Jeżeli serce mówi tak to ten,a on za Toba w ogień pójdzie to warto dbać i rozwijać ten zwiazek.Moze ta pierwsza sympatia przerodzi się w głęboką miłość i przywiązanie.A wtedy Ona przeżyje z nim całe zycie.

Lecz jeżeli jest inaczej i nie jest się pewnym nalezy porozmawiać o tym z tą drugą osobą.

;)
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 09:33   

Pati009 napisa³/a:

Jeżeli serce mówi tak to ten,


Pokusiłabym się o stwierdzenie, że dziewczątka takie głosy słyszą praktycznie przy każdym facecie. A potem płacz i lament.

Pati009 napisa³/a:

Lecz jeżeli jest inaczej i nie jest się pewnym nalezy porozmawiać o tym z tą drugą osobą.


Pewności nie zyskujesz w czasie kilku tygodni, miesięcy. Przynajmniej ja tak sądzę.
Ani nie ma sensu odbywać poważnych rozmów zbyt wcześnie.
 

^byku93  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-11-07, 10:43   

Ostia napisa³/a:

Nie pochwalam puszczania się i zaliczania coraz to nowych lasek - ale ludzie...bez przesady, że jak para dzieciaków się dobierze, to już muszą to wszystko traktować super poważnie. Nie róbcie z siebie starszych niż jesteście, bo zwyczajnie nie wiecie, o czym mówicie.



Ostia, czemu uważasz że jak złączy się dwóch młodych ludzi to nie mogę przetrwać i być razem na zawsze? No proszę Cię.

Ostia napisa³/a:

¯e jak jest się w kimś w związku, to już koniecznie trzeba myśleć o przyszłości i robić wszystko (heloł, czasem się nie da!), aby był to Ten Jedyny i Właściwy.



Jeśli jesteś z chłopakiem, to myślisz że będzie ten jedyny, czy mówisz Sobie "To tylko tak żeby nie być Sama?". ¦mieszne dla mnie. Ludzie nawet w wieku 15 lat, są bardziej dojrzali niż nie jedni 20-latkowie., więc nie mówi tak o wszystkich młodych parach...
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 10:55   

^byku93 napisa³/a:

Ostia, czemu uważasz że jak złączy się dwóch młodych ludzi to nie mogę przetrwać i być razem na zawsze? No proszę Cię.


Byku, bo nastolatek za 5 lat będzie całkiem inną osobą i jakkolwiek możliwe jest, że zostaną razem na zawsze, tak częściej jednak dochodzi do rozpadu związku.

^byku93 napisa³/a:

Jeśli jesteś z chłopakiem, to myślisz że będzie ten jedyny, czy mówisz Sobie "To tylko tak żeby nie być Sama?". ¦mieszne dla mnie.


A czemu ty widzisz tylko dwie drogi?
Jestem z kimś - to na pewno na całe życie. Nie na całe życie - to pewnie chcę sobie poszaleć i nie być sama.
Jeżeli jestem z chłopakiem, to dopuszczam myśl, że może mi się z nim uda. Ale nie trzymam się tego, nie snuję planów dopóki go lepiej nie poznam. Nie epatuję planami, nie wybieram sukni ślubnej. Podchodzę realistycznie.

Wybacz za ogólnik.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-07, 11:18   

Planuję z moim partnerem wspólną przyszłość.
Nie jest to idylliczne myślenie,lecz rzeczywistość równa z poczuciem odpowiedzialności za bliską osobą oraz jej szczęście.

Ostia,
Po części rozumiem Twoje stanowisko.Obecnie dużo osób w młodym wieku angażuje się,używając zbyt pochopnie słowa Kocham Cię.Zapewne jest to jednak jeden z elementów dorastania.
Niemniej uogólnienia w tej kwestii nie mają żadnego zastosowania.W dużej mierze jest to kwestia indywidualna zależna od wartości oraz priorytetów danej osoby.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 11:19   

slow napisa³/a:

Niemniej uogólnienia w tej kwestii nie mają żadnego zastosowania.W dużej mierze jest to kwestia indywidualna zależna od wartości oraz priorytetów danej osoby.


I to również wyjaśniłam, ani nigdzie nie napisałam, że taka miłość nie jest możliwa.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-11-07, 17:23   

z założenia nie pakuję się w związki, które mają być tylko i wyłącznie przygodą na dwa tygodnie. ale związek nie oznacza, że planuję jużj jak będzie wyglądał nasz dom i ile rozstępów po kolejnych ciążach mi przybędzie. jesteśmy tu i teraz, po co mi plany na za 10 lat.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 17:58   

Ostia napisa³/a:

Pati009 napisa³/a:

Jeżeli serce mówi tak to ten,


Pokusiłabym się o stwierdzenie, że dziewczątka takie głosy słyszą praktycznie przy każdym facecie. A potem płacz i lament.

Pati009 napisa³/a:

Lecz jeżeli jest inaczej i nie jest się pewnym nalezy porozmawiać o tym z tą drugą osobą.


Pewności nie zyskujesz w czasie kilku tygodni, miesięcy. Przynajmniej ja tak sądzę.
Ani nie ma sensu odbywać poważnych rozmów zbyt wcześnie.



Nie wiem czy masz jakieś pojęcie o wiązaniu się z kimś,lecz mądra dziewczyna zawsze poświeca troche uwagi na myślenie o związku.Rozważa plusy i minusy i stara sie by jej partner nie był bierny w tym.

No nie.Pewności nie zyskam po paru tygodniach,nawet po roku dwóch minimum.lecz wtedy można zacząć właśnie tą rozmowę o byciu na stałe
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 18:00   

Pati009 napisa³/a:

Nie wiem czy masz jakieś pojęcie o wiązaniu się z kimś,lecz mądra dziewczyna zawsze poświeca troche uwagi na myślenie o związku.Rozważa plusy i minusy i stara sie by jej partner nie był bierny w tym.


Bo nie robię ochów i achów na wspólną przyszłość z marszu, to nie mam pojęcia o wiązaniu się z kimś? -.-
A może to właśnie doświadczenie pozwala mi mówić, że nie ma sensu w kurczowym trzymaniu się wizji ślubu z każdym facetem? I że wystarczy zdroworozsądkowe podejście.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 18:06   

Ostia napisa³/a:

Bo nie robię ochów i achów na wspólną przyszłość z marszu, to nie mam pojęcia o wiązaniu się z kimś? -.-
A może to właśnie doświadczenie pozwala mi mówić, że nie ma sensu w kurczowym trzymaniu się wizji ślubu z każdym facetem? I że wystarczy zdroworozsądkowe podejście.



Trzeba by byc niedoświadczoną by wzdychać do faceta.To on ma za Tobą gonić i Cię zdobywać. :->

Wydaje mi się, że wizję ślubu można mieć gdy się nie ma pojęcia o konsekwencjach z tego wynikających.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 18:07   

Pati009 napisa³/a:

Trzeba by byc niedoświadczoną by wzdychać do faceta.To on ma za Tobą gonić i Cię zdobywać. :->


Sądzę, że oboje powinni się starać.

Pati009 napisa³/a:

Wydaje mi się, że wizję ślubu można mieć gdy się nie ma pojęcia o konsekwencjach z tego wynikających.


Brawo, sedno.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com