Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-01-16, 19:35   

pro ana to nienormalne dziewczyny które naczytały się bravo girl i naoglądały hanny montany

slow napisa³/a:

obaczyć tysiące blogów

wchodziłam i przerażałam się ... ich "przysięgi"
1. Jeśli nie jesteś chuda, to znaczy, że nie jesteś atrakcyjna.
2. Bycie chudą jest ważniejsze od bycia zdrową.
3. Będziesz się głodziła i robiła wszystko co w Twojej mocy, aby wyglądać coraz szczuplej.
4. Nie będziesz jadła bez poczucia winy.
5. Nie będziesz jadła niczego bez ukarania siebie za to.
6. Będziesz liczyła każdą kalorię i ograniczała ich ilość.
7. Najważniejsze jest to, co mówi waga.
8. Chudnięcie jest dobre, a przybieranie na wadze - złe.
9. Nigdy nie jesteÅ› „zbyt” chuda.
10. Bycie chudą i niejedzenie są dowodami prawdziwej siły woli.
11. Waga jest wskaźnikiem codziennych sukcesów i porażek. 12. Wierzę w perfekcję i chcę ją osiągnąć.
13. Droga do szczęścia jest stawaniem się kimś lepszym niż wczoraj.
to jest dobry kabareto dramat... kabaret jak można byc kimś aż takim głupim a a dramat że młode dziewczyny nabierają się na tą głupotę i wierzą w to.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2010-01-16, 19:41   

Nie ma to jak stowarzyszenie wariatów. ¯ycie bez jedzenia to nie życie :-D
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Mróffcia  

Stały User

Mróffcia



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-16, 20:01   

agusiek napisa³/a:

¯ycie bez jedzenia to nie życie


powiedz to anorektyczkom
_________________
Kluczem jest obietnica
Otwiera drzwi do serca
Z zimnÄ… krwiÄ… daje nadziejÄ™
A potem ją uśmierca
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-16, 20:22   

Mróffcia napisa³/a:

agusiek napisał/a:
¯ycie bez jedzenia to nie życie

powiedz to anorektyczkom


Wbrew pozorom,większość jednak zdaje sobie z tego sprawę.
_________________
Drugs&hugs.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-16, 20:47   

slow napisa³/a:

Mróffcia napisał/a:
agusiek napisał/a:
¯ycie bez jedzenia to nie życie

powiedz to anorektyczkom

Wbrew pozorom,większość jednak zdaje sobie z tego sprawę.


jednak choroba jest już tak zaawansowana, że same nie potrafią tego przerwać pomimo tego, że chcą.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-01-16, 21:06   

Nie rozumiem pro-ana. Odchudzanie jest okej, ale robienie z te go jakieÅ› szopki?
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Katsu  

Stały User

satyr.



Wiek: 30

Do³±czy³a: 11 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-16, 21:54   

Mieliśmy w szkole rozmowę z jakąś dietetyczką właśnie o anoreksji i postanowiłam w domu wejść na blogi tych dziewczyn. Były masakryczne. W pamięci tkwi mi coś takiego: zdjęcie wychudzonej dziewczyny, dosłownie skóra i kości, a pod zdjęciem podpis "Kiedyś też taka będę ^^" Dla mnie to niepojęte. Jak można się tak krzywdzić. I w imię czego? Szczupłej sylwetki? Bez przesady. Każda z nas chciałaby być szczupła, mieć powodzenie itd., ale ja już zauważyłam, że męska część publiczności nie lubi takich wieszaczków.
Ogólnie to przecież coś się w sprawie anoreksji robi, organizuje się jakieś spotkania, uświadamia o zagrożeniach, a młode dziewczyny nadal w to brną. O jakichkolwiek próbach cenzurowania tego w necie bym zapomniała. Zawsze znajdzie się jakieś obejście, a nastolatki i tak będą robiły co chciały.
Wiecie, że czasem anoreksja nie zaczyna się od diet itp.? Na w/w wykładzie mieliśmy przykład dziewczyny, która miała problemy z żołądkiem i miała trochę zasuszony. Wróciła do szkoły trochę odchudzona, zaczęła mieć powodzenie i przez to nie chciała wrócić do szkoły. Potem było coraz gorzej.
_________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną."
A. Rice "Wampir Lestat"
 

Znienawidzona

User


Do³±czy³: 06 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-01-21, 15:15   

To co kto robi zależy od jego wolnej woli.
To że ja spotkałam xxx osób w pro-anie nie znaczy że każda z nich w 100% zgadza się z wszystkimi "zasadami" tej ideologii.
Większość dziewcząt, nie koniecznie 13, 14 latek, "dołącza" do współnej glodówki bo nie widzi już innej drogi. Przyznaję że zazwyczaj są to dziewczyny z lekką nadwagą lub jak to się mówi mocnej budowy, które mają dość bycia jakby "za dużą wśród rówieśniczek", przynajmniej tak było ze mną. Obecnie staram się znów zrzucić z 10 kg. 2 lata temu wszytko się zaczęło 11 kg w dół i wygląałam jak wieszak uważając że jestem za gruba. Mama siedziała przy mnie a potem pilnowała żebym nie wymiotowała.
Ale mimo wszytko chciałabym być chora.
Może to jest dziwne, ale jeżeli mam być szczęśliwa chodźby chwile a potem umrzeć wole śmierć niż życie z ciągłą myślą że jestem hipopotamem.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-21, 15:22   

Nie wiem skąd się bierze głupota u kobiet , które wierzą w tą "ideologię" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na dodatek wyhodowali ją stereotypach. One się zmieniają, powinna moim zdaniem powstać alternatywna organizacja.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-21, 15:39   

Cytat:

Nie wiem skąd się bierze głupota u kobiet , które wierzą w tą "ideologię" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na dodatek wyhodowali ją stereotypach. One się zmieniają, powinna moim zdaniem powstać alternatywna organizacja.



chyba pierwszy raz się całkowicie z tobą zgadzam ^^
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-21, 17:21   

Znienawidzona napisa³/a:

To że ja spotkałam xxx osób w pro-anie nie znaczy że każda z nich w 100% zgadza się z wszystkimi "zasadami" tej ideologii.
Większość dziewcząt, nie koniecznie 13, 14 latek, "dołącza" do współnej glodówki bo nie widzi już innej drogi. Przyznaję że zazwyczaj są to dziewczyny z lekką nadwagą lub jak to się mówi mocnej budowy, które mają dość bycia jakby "za dużą wśród rówieśniczek", przynajmniej tak było ze mną. Obecnie staram się znów zrzucić z 10 kg. 2 lata temu wszytko się zaczęło 11 kg w dół i wygląałam jak wieszak uważając że jestem za gruba. Mama siedziała przy mnie a potem pilnowała żebym nie wymiotowała.
Ale mimo wszytko chciałabym być chora.
Może to jest dziwne, ale jeżeli mam być szczęśliwa chodźby chwile a potem umrzeć wole śmierć niż życie z ciągłą myślą że jestem hipopotamem.


Tyle,że według mnie nie zgadzam się,ale dołączam jest hipokryzją.
One nie mają prawa propagować czegoś czego same nie rozumieją i w czym tkwią.Zwłaszcza,że rodzi to szereg stereotypów o osobach z zaburzeniami ed.A inne wyjście jest .Jest to terapia,akceptacja własnego ciała, dietetyk.Ktoś kto pisze ,że chciałby być chory nie myśli racjonalnie i już w dużej mierze jest chory.Tylko osoba z zaburzeniem potrafi dostrzec w zaburzanich cokolwiek pozytywnego.
_________________
Drugs&hugs.
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-21, 17:28   

Dla mnie jest to głupota, przez którą nie jedna dziewczyna utraciła zdrowie a nawet życie. Moim zdaniem takie strony, grupy na portalach czy też blogi usuwane lub blokowane, z związkiem do namawiania młodych dziewczyn do stosowania metod będących dla nich uszczerbkiem na zdrowiu przez zmuszanie się do głodówki.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-01-21, 23:13   

Te blogi, które wyskakują po wpisaniu "po ana"w google są żałosne haha. A żeby dostać się na forum pro ana trzeba się o to bardzo postarać.

Wszystkie osoby pro ana jakie znam, nie wyznają tych wszystkich "zasad" i "przykazań" . Tylko nie całkiem zdrowo sie odchudzają pisząc sobie o tym co i ile zjadły, ble ble, wspomagacze, sudafedy i inne takie.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Znienawidzona

User


Do³±czy³: 06 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 13:47   

"Ktoś kto pisze ,że chciałby być chory nie myśli racjonalnie i już w dużej mierze jest chory.Tylko osoba z zaburzeniem potrafi dostrzec w zaburzanich cokolwiek pozytywnego."

Czyli skoro chcę być chora znaczy, że już jestem?
WÄ…tpiÄ™.
Mam zaburzenia odżywiania i zaburzoną akceptacje siebie itp.
Ale nie jestem chora. Jeszcze.
Psycholog i dietetyk ma mi pomóc?
Chodziłam i tam i tam jeszcze jako mała dziewczynka.
I to dzięki nim tera robię to co robię i dzięki nim nienawidzę swojego ciała i siebie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-24, 14:57   

Znienawidzona napisa³/a:

Mam zaburzenia odżywiania i zaburzoną akceptacje siebie itp.
Ale nie jestem chora. Jeszcze.


JesteÅ›.
Zaburzenia odżywiania (ed) są chorobą,bez znaczenia w jakim stopniu.
Niech zgadnę,dopiero będziesz chora jak będziesz chuda ? :)
Sama z pewnością siebie nie wyleczysz.¦wiat nie stanie się piękniejszy ,gdy schudniesz ,nie dostrzeżesz nagle swojego piękna i nie zaczniesz siebie akceptować.To jedynie może być efektem terapii bądź leczenia szpitalnego.
I większość rzeczy bierze się po prostu z ludzkiej nieświadomości,dziewczyny dostrzegają piękno w skrajnym wychudzeniu swojego ciała, w ciągłym życiu na diecie.Nawet waga nie odgrywa w tym przypadku większej roli. Organizm wyniszczony przez niedobór podstawowych składników. Chudość nie wiąże się z szczęściem,tylko z amnemią,łysieniem, pękaniem skóry,bezsennością,wypadaniem paznokci,odwodnieniem,sinym od zimna ciałem -bez względu na porę roku, wymiotowaniem krwią , kilkuletnią walkę i podczas terapii i w szpitalach,z traceniem bliskich.¯adna w pełni zdrowa osoba nie dąży do czegoś takiego.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com