Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kinga2761  

User



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Wrz 2008

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2008-09-28, 20:47   Protest

Pisząc egzamin gimnazjalny lub maturę jesteśmy przekonani o rzetelności komisji egzaminacyjnych. Niestety często zdarza się, że egzaminy sprawdzane są niedokładnie i na niekorzyść ucznia. Wiele osób liczy na większą ilość punktów niż w rzeczywistości uzyskuje. Często uczeń chciałby wynik swojej pracy skonsultować z nauczycielem lub rodzicem. Niestety, nie mamy możliwości skopiowania swojego (sprawdzonego już) egzaminu w Okręgowych Komisjach Egzaminacyjnych, aby dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście członkowie komisji zaniżyli nasz wynik. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to niezgodne z prawem.

Powstał protest, który ma wymusić na politykach zajęcie się tym problemem. Wszystko opisane jest dokładnie na stronie www.protest.mojamatura.pl. Można tam wydrukować petycję, zbierać podpisy, a potem wysłać pod wskazany na stronie adres. Można również podpisywać się pod elektroniczną formą petycji (również dostępna na stronie www.protest.mojamatura.pl ). Nie pozwólmy się oszukiwać!!!
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 20:52   

Mi tam w szkole dobrze/......

Chyba mi wyniku na egzaminie gim. nie zaniżyli.... ;-)
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

kinga2761  

User



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Wrz 2008

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:02   

To masz szczęście ;-) . ja osobiście znam kilka osób, które ze swoim wynikiem się nie zgadzają, a nie mogą nic z tym zrobić... Jedna jest nawet z mojej dawnej klasy z gimnazjum.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:05   

TAK nie wykluczam takiej sytuacji że ktoś mógł zaniżyc ten wynik...
I bardzo dobrze że bronicie swego
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:23   

Ja jestem jak najbardziej za. Trzeba walczyć o PRAWA M£ODZIE¯Y, bo my jesteśmy notorycznie pomijani we wszystkim, a jak jakakolwiek reforma w szkolnictwie się pojawia to błyskawicznie uderza w nas i każdy komentujący chce dla nas coraz gorzej i ciężej.
Jako godny przykład do poparcia protestu chciałbym przytoczyć to: http://forum.gazeta.pl/fo...=157&w=81982368 (historia dziewczyny, która straciła szanse na studiowanie, przez głupotę, a raczej nieodpowiedzialność CKE).
Trzeba z tym walczyć, z bezprawiem. Jak się okazuje, mamy coraz więcej obowiązków, a coraz mniej praw. Tak nie może być!!!
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:26   

ale to są przypadki nieliczne jedna na 1000 może spotkała się z takim czymś (nie licząc ocen )
te osoby powinny zjąć się swoją sprawą
Aczkolwiek nie spotkałam się z notorycznym obniżaniem wyników w nauce
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:27   

ZdarzajÄ… siÄ™ przypadki ale tobie chodzi o to samo co np: ostatni drogowcom.
Trzeba wyciąć przydrożne drzewa bo kierowcy się na nich rozwalają.
Zawszę są i będą zdarzały się pomyłki.
_________________

 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:29   

Ilość błędów na tegorocznej maturze też uważasz za przypadek??
Sam temat z matury podstawowej z j. polskiego o "śnie Izabeli £ęckiej" wówczas, gdy to nie był sen, a marzenia senne też uważasz za przypadek??
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:30   

albo: matura rozszerzona z Wosu była łatwiejsza niż podstawowa. Na podstawowej padły pytania z rozszerzonej i na odwrót.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:31   

Tak jest to błąd. To wszystko to błędy których nie powinno być. Ale czy robią je specjalnie?
_________________

 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:39   

A co mnie to interesuje czy robiÄ… to specjalnie czy nie?
Na sprawdzianie może zajść konieczność skreślenia jakiegoś zdania, ale NA MATURZE?? Na egzaminie, który będzie decydował o mojej przyszłości błędy w treści zadań, za które lecą mi procenty i być może zamyka mi się szansa na studia???
Przecież po to się ustala maturę z dużym wyprzedzeniem, żeby nad nią pracowali ludzie specjalnie do tego przeszkoleni. Po tegorocznej maturzę wątpie w to "przeszkolenie".
Przypadkiem może być 1 błąd i to gdzieś w np. przytoczonym schemacie, ale żeby było tych błędów 5-6 to już nie może być przypadek.
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:42   

No ale co zrobisz? List napiszesz który i tak nie przejdzie nawet sekretarki jakiegoś palanta który miał go przeczytać... ,a protest też nic nie da. Prędzej czy później będzie to samo.
_________________

 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:48   

Z przykrością Ci muszę przyznać rację. Ale sam widzisz, że tak nie powinno być.
Jeszcze trochÄ™ i naprawdÄ™ ten egzamin stanie siÄ™ "przywilejem".
Bo egzamin gimnazjalny to jest pikuÅ› przy maturze.
Całą tą Konstytucję to po prostu o kant czterech liter rozbić - z resztą to nie jedyny przykład nieprzestrzegania prawa.
Ogłoszenia o wynajęciu dla studenta garażu albo komórki piwniczej też są niezgodne z Konstytucją - art. 40 o "nieludzkim traktowaniu", ale jak widać, Konstytucja sobie, a prawo sobie:(
 

kinga2761  

User



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Wrz 2008

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:56   

Funner napisa³/a:

No ale co zrobisz? List napiszesz który i tak nie przejdzie nawet sekretarki jakiegoś palanta który miał go przeczytać... ,a protest też nic nie da. Prędzej czy później będzie to samo.



Jeśli będziemy tak do tego podchodzić, to pewnie tak... Ale przecież możemy coś zrobić. Nie zignorują kilkuset tysięcy uczniów. Tylko trudno jest zebrać kilkaset tysięcy podpisów, jeśli większość uważa, że ich zdanie nie ma znaczenia...
 

Funner  

Mega wymiatacz

LG ;)



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2008

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2008-09-28, 21:59   

Wielka kampania internetowa może i by podziałała. Ale co mi do tego, do matury jeszcze 3 lata prawie...
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com