Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TakaSobieJa  

User

: P


ImiÄ™: Olka : ]

Wiek: 31

Do³±czy³a: 12 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:48   

CIASTO MLECZNE (banalnie proste w wykonaniu)

Składniki:
1 kostka margaryny,
1,5 szkl. mleka,
1,5 szkl. cukru,
4 szkl. mÄ…ki,
1 łyżka sody,
1 łyżka proszku do pieczenia,
2 łyżki kakao,
3 łyżki dżemu (może być więcej, wtedy ciasto będzie bardziej wilgotne),
2 jajka,
1 łyżka przyprawy korznnej
1 opakowanie cukru waniliowego.

Sposób wykonania;
Margaarynę i cukier zagotować z mlekiem, ostudzić. Ddać resztę składników i dokładnie wszystko razem wymieszać. Pieczemy do tego momentu, aż ciasto nabierze ładnego, brązowego koloru. Można w trakcie pieczenia nakłówać je lekko patyczkiem takim, jak do szaszłyka, by zobaczyć, czy wszystko ładnie się zapiekło, jeżeli tak, to na patyczku nic nie będzie zostawać.

Ciasto można po wystygnięciu śmiało przełożyć jakimś kremem, oblać je polewą.. dodać jakieś orzeszki czy inne pierdołki i gra ;)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-22, 16:39   

Dobre wino

Tutaj potrzebny jest baniak winny, kupi w sklepie z różnymi rzeczami. Musimy mieć (zależy z czego robimy, ja podam przykład na winogronach) :
-Winogrona
-GorÄ…ca woda
-Cukier (dość dużo)
-Baniak
-Rurka do fermentacji

Dajemy winogrona tyle, aby na kilka centymetrów przykryło dno, wsypujemy cukier, zależy od baniaka jak duzy to całe kilo, jak mniejszy to pół kilo, zalewamy wrzątkiem, zakładamy rurke fermentacyjną i czekamy sobie rok :hyhy:
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-23, 12:26   

Najprostszy przepis na piernik jaki znam:
3 jajka
3 szkl. mÄ…ki
1,5 szkl. cukru
1,5 szkl. mleka
3 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
1 przyprawa do piernika
0,5 szkl. oleju
5 łyżek powideł

Tak... chyba napisałem wszytko. Jeśli nie, to najwyżej nie wyjdzie ;)

Sposób wykonania. Bierzemy miskę. Wrzucamy lub wlewamy wszystkie składniki, na końcu bierzemy łyżkę lub mikser i mieszamy wszytko. Wlewamy na blachę pieczemy. Ile pieczemy? Aż sie upiecze. :-) Na końcu wybieramy królika doświadczalnego (ja mam brata) i sprawdzamy czy sie upiekło. Jeśli królik przeżyje, możemy sie częstować.THE END
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Michal1795  

User

MisieK


Imię: Michał

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Maj 2009

Sk±d: £ód¼ DBWA

   

Wys³any: 2009-05-28, 17:01   

Coś ten temat ucichł :-P

Przepis na ciasto do pizzy :-D

400g mÄ…ki
ok 150ml wody
ok 150ml mleka
30g drożdży
pół łyżki soli
pół łyżki cukru
4 łyżki oliwy lub oleju




Sposób przyrządzenia:

Bierzemy jakąś dużą miskę,wsypujemy mąkę,dodajemy rozkruszone drożdże,sól i cukier,wlewamy mleko z wodą.
Dokładnie mieszamy ręką (chyba nikomu nie muszę mówić jak :-P )aż będziemy mieli taką gęstą masę.
Wlewamy oliwy i jeszcze raz wszystko dokładnie mieszamy.
Miskę w której znajduje się ciasto przykrywamy jakąś ścierką aby miało ciepło i odstawiamy na 40min.Potem już tylko ciasto na blachę rozprowadzamy,smarujemy sosem pomidorowym i dodajemy składniki jakie kto chce.

Sos pomidorowy:
koncentrat pomidorowy
przyprawa do pizzy
woda

Koncentrat przekładamy do jakiejś miseczki dodajemy przyprawę do pizzy (ilość przyprawy zależy od tego jak kto lubi) dodajemy wody żeby rozrzedzić i mieszamy.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-28, 22:58   

Szybki przepis na rybę w cieśnie, trochę odmienności w robieniu ryb.

Filety rybne - 0,55 kg
ciasto:
mÄ…ka pszenna - 0,15 kg
jaja - 2 szt.
mleko - 0,25 l
sól
olej - 0,10 l

- Filety opłukać, wyporcjować., posolić
- z mlekiem, jaj i mąki sporządzić ciasto gęściejsze niż naleśnikowe
- porcje rybne maczać w przygotowanym cieśnie i smażyć na rozgrzanym oleju na złoty kolor z obu stron

Do tego można zrobić surówkę z białej kapusty i ziemniaki puree.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-05-29, 16:56   

Ryba w ziołach.

1 pstrÄ…g
suszony koperek i pietruszka
vegeta
łyżka masła

Pstrąga(już bez łba) posypujemy suszoną pietruszką,koperkiem i vegetą. W środek wkładamy łyżeczkę masła. Zawijamy w folię aluminiową,wkładamy na blaszkę i do piekarnika (ok 175stopni) na godzinkę(można nawet dłużej tak o 10, 15 min) zależy od wielkości pstrąga.

Przepis sprawdzony i bardzo polecam ;)
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Keyka  

Stały User

+ Sakura +



Do³±czy³a: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-29, 21:54   

Muffinki Wiśniowe :-D

Składniki:
Ciasto:
* babeczki maślane (1 opakowanie)
* jajka (2 szt.)
* woda (50 ml)
* wiśnie (25 dag)
* margaryna (10 dag)
Dekoracja:
* polewa czekoladowa (1 opakowanie)
* polewa twarda (1 opakowanie)

Sposób przyrządzenia:
Wiśnie bez pestek pokroić na małe kawałki. Margarynę rozpuścić i ostudzić. Wymieszać wodę z margaryną w naczyniu, dodać jajka, wsypać zawartość opakowania babeczki maślanej i miksować 4 minuty. Dodać wiśnie i wymieszać. Gotową masę przełożyć do foremek na mufinki, wstawić do nagrzanego piekarnika i piec 25 minut. Wyjąć z piekarnika i pozostawić do ostudzenia. Polewę przygotować według przepisu i udekorować babeczki.
_________________
,,W każdym z nas ukryte są niewidzialne nuty. Odkryj je i zagraj najpiękniejszą melodię świata. Twoją melodię..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-05-30, 16:46   

Keyka napisa³/a:

Muffinki Wiśniowe

Składniki:
Ciasto:
* babeczki maślane (1 opakowanie)
* jajka (2 szt.)
* woda (50 ml)
* wiśnie (25 dag)
* margaryna (10 dag)
Dekoracja:
* polewa czekoladowa (1 opakowanie)
* polewa twarda (1 opakowanie)

Sposób przyrządzenia:
Wiśnie bez pestek pokroić na małe kawałki. Margarynę rozpuścić i ostudzić. Wymieszać wodę z margaryną w naczyniu, dodać jajka, wsypać zawartość opakowania babeczki maślanej i miksować 4 minuty. Dodać wiśnie i wymieszać. Gotową masę przełożyć do foremek na mufinki, wstawić do nagrzanego piekarnika i piec 25 minut. Wyjąć z piekarnika i pozostawić do ostudzenia. Polewę przygotować według przepisu i udekorować


£aa..a ja skorzystałam z Twojego przepisu i wyszły mm ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Prima  

Stały User



ImiÄ™: Anita

Wiek: 31

Do³±czy³a: 09 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-06-09, 21:44   

Cytat:

Najprostszy przepis na piernik jaki znam:
3 jajka
3 szkl. mÄ…ki
1,5 szkl. cukru
1,5 szkl. mleka
3 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody
1 przyprawa do piernika
0,5 szkl. oleju
5 łyżek powideł

Tak... chyba napisałem wszytko. Jeśli nie, to najwyżej nie wyjdzie ;)

Sposób wykonania. Bierzemy miskę. Wrzucamy lub wlewamy wszystkie składniki, na końcu bierzemy łyżkę lub mikser i mieszamy wszytko. Wlewamy na blachę pieczemy. Ile pieczemy? Aż sie upiecze. :-) Na końcu wybieramy królika doświadczalnego (ja mam brata) i sprawdzamy czy sie upiekło. Jeśli królik przeżyje, możemy sie częstować.THE END

przepis rzeczywiście jest banalny, skusiłam się dzisiaj na niego. I wyszedł świetny piernik, polałam go jeszcze polewą czekoladową. Mniaaaam :mrgreen:
_________________
Wiarę masz, siłę masz.
 

Doli_  

User

DoluÅ›



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Cze 2009

Sk±d: Debilkowo

   

Wys³any: 2009-06-14, 14:13   

Moje ulubione ciastko polecam:

Ciasto na kubusiu

Przygotowanie: ok 40-45min

Oczekiwanie: zaraz po zrobieniu mozna jeść

Pieczenie: ok 40-45min

Trudność: łatwe


Składniki

• Biszkopt szybki:4 jajka,1,5 szklanki mÄ…ki,1 szklanka cukru,

• 2 Å‚yżki oleju,1 Å‚yżeczka proszku do pieczenia

• Masa:1l soku KubuÅ›(smak oboj.);2 budynie

• Bita Å›mietana:2-3 Å›mietany kremówki 36% - Å›mietanÄ™ ubić

• 1-2 czekolady (biaÅ‚a lub mleczna) – zetrzeć na tarce na wiórki




Etapy przygotowania

1. Pieczemy biszkopt:Jajka utrzeć z cukrem i z olejem, dodać mąkę z proszkiem do pieczenia. Wymieszać. Gotowe ciasto wylać na blachę i piec w 180° przez 45min do 1godz.

2. Masa budyniowa:Budynie przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu tylko zamiast mleka używamy soku kubusia. Ugotowany budyń odstawiamy.Ubijamy śmietanę i odstawiamy do lodówki.

3. Na biszkopt wylewamy ciepłą masę kubusiową czekamy aż ostygnie. Na masę kubusiową wykładamy bitą śmietanę i posypujemy wiórkami czekoladowymi.
_________________
Jestem przekonana o jednym. Nie można pokochać nikogo, dopóki nie pokocha się samego siebie.
 

maly7gsdh

User


Imię: Michał

Wiek: 32

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Ostrów Wielkopolski

   

Wys³any: 2009-07-11, 23:02   

Najprostsze sosy jagurtowe róźnych samków

Jogurt naturalny
Majonez (najlepiej Winiary)

Jogurt i majonez w stosunku 1:1

Do tego polecam:
Chili
Papryka ostra lub słodka
bazylia
Tymianek
Oregoano

Cokolwiek dodacie bedzie dobre bo baza jest jedna:)
_________________
Nie kłóć się z debilem bo sprowadzi cię do swojego poziumu i pokona doświadczeniem..
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-18, 19:44   

Moim ulubionym posiłkiem jest bułka nazwana prze mnie "Basketem" ponieważ robie ją zawsze gdy oglądam mecz NBA. Do jej przygotowania potrzeba: parówki, ketchup, musztarda, bułka podłużna ale nie bagietka, masło, ser w plasterkach oraz ser w tubie nie wiem czy można go kupić w zwykłym sklepie ja sprowadziłem z USA kilka tubek. :P


Przekrajamy bułkę na pół. Ugotowane parówki również na pół w poziomie. Bułkę smarujemy masłem z obu stron. (spód i góra) następnie 1,5 parówki czyli 3 części kładziemy na bułce, następnie przykrywamy parówki serem w plasterkach i delikatnie (zależy od upodobań) dajemy ketchup i musztardę. Powtarzamy czynność czyli znów 3 częsci parówki na ser i polewamy ketchupem oraz musztardą. Na końcu do środka bułki wlewamy sporo seru z tubki.
Ja osobiście jeśli mam czas to daję bułkę na patelnie i podgrzewam żeby się zarumieniła.

UWAGA ! Parówki należy dać na bułkę bardzo szybko jeszcze gorące i od razu przyłożyć plastrami sera aby on sie lekko przytopił.

NIEBO W GÊBIE :)
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-08-03, 14:18   

naprawdę łatwe i pyszne ciasto to sernik na zimno taki gotowy dr oetkera, ja robiłam z brzoskwiniami z puszki i galaretką, albo z truskawkami i galaretką, pycha i na te upały teraz jak znalazł bo przechowuje się go w lodówce,
a przepis jest na opakowaniu ;)
 

zuzana  

User

wyimaginowana.



ImiÄ™: Zuzia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Sie 2009

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2009-08-19, 19:44   

Lubię gotować, ale tylko jak mam dobry humor ;) Potrafię zrobić babkę, piernik, biszkopt, omlety oraz różne dania i szczerze mówiąc nie wzbraniam się przed tym ;) Zamieszczę tu przepis na omlety, najprostsze z najprostszych, każdy będzie potrafił je zrobić :]

OMLETY NA S£ODKO:

- 3 jajka
- 3 łyżeczki mąki pszennej
- szczypta soli
- 1 łyżeczka cukru
- olej
- dżem, konfitura (dowolny smak).

Oddzielić białka od żółtek, ubić białka na sztywną pianę, kolejno dodać mąkę, cukier i sól. Wymieszać to wszystko bardzo delikatnie. Smażyć na rozgrzanym oleju. Podawać z dżemem, lub jak ktoś woli poeksperymentować można spróbować z innymi dodatkami ;)
Smacznego.
_________________
'dobrze jest mieć głowę otwartą na wszystkie sprawy, lecz nie do tego stopnia by wypadł ci mózg'
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-08-19, 20:00   

GrEjPfruT, a ja to zrobiłam dla chłopaków, jeny..wymiękłam po pięciu kęsach :-P
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com