Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Trawek  

Wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 27

Do³±czy³: 19 Sie 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-08-19, 22:20   

Jajecznica po hindusku

ilość osób: 2
trudność: łatwe

Składniki
2 jaja
½ Å‚yżeczki soli
1 łyżeczka garam masala
1 drobno posiekane, zielone chili
2 drobno posiekane dymki
garść posiekanej kolendry
1 drobno posiekany pomidor
¼ czerwonej papryki bez pestek, drobno posiekanej
¼ drobno posiekanej cebuli
1 drobno posiekany zÄ…bek czosnku
nieco soku z cytryny
¼ Å‚yżeczki mielonej kurkumy
masło

Przygotowanie
Jaja wbić do miski, ubić widelcem. Wrzucić wszystkie składniki poza masłem i dokładnie wymieszać widelcem. Na dużej patelni rozgrzać masło na małym ogniu. Wlać masę jajeczną i smażyć, cały czas mieszając drewnianą łyżką, aż powstanie puszysta i miękka jajecznica.
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-08-21, 13:29   

Ryba zapiekana z cebulÄ… i pomidorami

Dla: 3-4 osób
Trudność: £atwa
Danie ostre.

Dwa lub trzy filety ryby morskiej (zależy jakie macie naczynie i ile się zmieści)
Cebula
Dwa zÄ…bki czosnku
Dwa duże pomidory
Natka pietruszki
MÄ…ka
Olej słonecznikowy
Suszona papryka ostra
Pieprz
Sól
375ml ryżu (1 i 1/2 szklanki)

1. Cebule obrać umyć i pokroić w plastry (nie kostkę), obrać czosnek, rozgnieść, posiekać i dodać do cebuli. Wymieszać dokładnie zostawić na 15 minut by się przegryzło.

2. Pomidory obrać ze skóry, rozkroić na pół wyciąć środki i pozbyć się wszystkich pestek. Wrzucić do miski i rozgnieść na przecier. Dodać sól, pieprz, odrobinę oleju oraz paprykę. Wymieszać i przykryć.

3. Filety obtoczyć w mące z dodatkiem soli, pieprzu oraz papryki. Później ułożyć je w naczyniu wyłożonym folią aluminiową (ułatwi to sprzątanie).

4. Na patelnie wylać trochę oleju, gdy się rozgrzeje wyłożyć cebulę z czosnkiem i trzymać ją tam póki nie zmięknie. Ma zmięknąć ale nie spiec się bo zmieni zupełnie smak!

5. Ustawić piekarnik na 200stopni.

6. Na rybę wyłożyć cebulę z czosnkiem tak by całkiem ją przykryła, cebulę obsypać posiekaną natką pietruszki, po czym przykryć wszystko pomidorami. Zostawić na 15 minut.

7. Gdy piekarnik się nagrzeje wstawić rybę na 30-40minut.

8. Ugotować ryż (nie będę tłumaczył jak się gotuje ryż).

Na talerzu uformować górkę z ryżu z płaskim szczytem. Położyć na ryżu rybę, razem z cebulą oraz pomidorami, oblać ryż zalewą (powinna powstać podczas pieczenia z pomidorów).
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

darson  

Stały User



ImiÄ™: Marek

Do³±czy³: 19 Cze 2008

Sk±d: wu wu a

   

Wys³any: 2009-09-08, 23:07   

ja się ostatnio wyspecjalizowałem w przepisach na dipy i sosy, np do nachos albo do frytek - super smakują np. z tymi frytkami łódeczkami 1,2,3 fri style z mc caina, bo się fajnie nabiera. a oto moje przepisy:
Sos BBQ z ananasem – ok. 400g ananasów(Å›wieżych lub z puszki) pokroić kawaÅ‚ki, obrać 3 maÅ‚e cebulki i pokroić w grubÄ… kostkÄ™. NastÄ™pnie zmiksować obydwa skÅ‚adniki z ketchupem(150g) i pól Å‚yżeczki curry, aż do uzyskania konsystencji gÄ™stego sosu. Doprawić do smaku solÄ… i pieprzem.

Tzatziki - pół dużego ogórka obrać i zetrzeć na tarce (grube oczka), do tego pół dużego jogurtu greckiego , 2 ząbki czosnku zmiażdżone, sól pieprz i może być też koperek, jak ktoś lubi :)
 

mikele  

User


Do³±czy³: 18 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-09, 10:00   

łódeczki mccaina wyczepiste, w mcdonaldzie je podaja, tyle ze w restauracji daja robione w tluszczu, a w domu mozesz sobie zrobic w piekarniku. sa zmaczniejsze wtedy i zdrowsze
 

Smoczek  

Wymiatacz


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 32

Do³±czy³: 23 Lip 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2010-01-30, 21:02   Jak zrobić Latte Macchiato poradnik dla użytkowników.

Witam więc chciałem wam tu opisać jak przyrządzić pyszną kawę ''Latte Macchiato'' czyli kawa mleczna.Wygląda to tak

http://www1.nespresso.com...e_macchiato.jpg

w kawiarni zapłacicie za nią od 7 do 2o zł albo więcej to zależy od kawiarni.
Ja pokaże jak zrobić ją w zakresie sprzętu domowego.
Potrzebne nam będą
kawa rozpuszczalna
Mleko
Mikser lub jakaÅ› ubijaczka.
Wkładamy mleko do mikrofali na 1,50 lub 2 minuty. Lub podgrzewamy na gazie.Ważne żeby mleko podgrzać a NIE zagotować.
Następnie ubijamy mleko dopóki nie zacznie się ono pienić czyli powstanie nam ładna piana.
Teraz bierzemy jakąś większą szklankę i tam wlewamy mleko.Czekamy aż się odwarstwi.Czyli piana oddzieli się od mleka:).W między czasie gotujemy wodę na kawę.Do kubka wsypujemy 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej zalewamy ją wrzątkiem i w zależności jak kto lubi dodajemy cukier. Teraz gdy mleko nam się odwarstwiło bardzo POWOLI wlewamy nasza kawę do mleka najlepiej z jakiegoś naczynia z ';dzióbkiem'' będzie nam łatwiej.Kawę lejemy po ściance szklanki w której znajduje się mleko.To wszystko powstaje pyszna kawa bez potrzeby wielkiego wydatku. Dla smaku piane można posypać czekoladą.
Mam nadzieje że komuś się przyda pytania jeżeli są proszę piać. W ogóle c sądzicie żeby wprowadzić na forum nowy dział ''poradniki''?:P Pozdrawiam i życzę smacznego:*
_________________
chodź ze mną.
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2010-01-30, 21:03   

To był chyba już temat z przepisami, tam możesz to wsadzić, bo stąd to zaraz moderatorzy to usuną.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-30, 21:04   

Dobre :-D
ZrobiÄ™ komuÅ› znajomemu, a jak przyjadÄ™ do domu to mamie pewnie siÄ™ ucieszy i zaskoczy :-P
 

Thorns Jesus's  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 21:08   

Ciekawie wygląda i szczerze mówiąc kusi mnie na spróbowanie... niestety temat z przepisami już jest.
 

hay.  

Stały User

pararararara



Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 21:18   

kiedyś próbowałam zrobić taka kawę z podobnego przepisu ale wszystko mi się zmieszało :-/ trzeba spróbować jeszcze raz :hyhy:
_________________
cześć
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 22:02   

Coby nie usuwać przepisu, temat został scalony.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Smoczek  

Wymiatacz


ImiÄ™: Patryk

Wiek: 32

Do³±czy³: 23 Lip 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2010-01-30, 22:15   

dziękuję
_________________
chodź ze mną.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-30, 22:17   

U kuzyna piłam też Latte Macchciato i chyba też bardzo podobnie robił. Przyznam, że bardzo mi smakowała.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Thorns Jesus's  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 16:36   

Nie wyszło, ale ważne że mam kawę...
 

Viennettaa  

User



Do³±czy³a: 23 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-17, 13:04   

Ciasto biszkoptowe z jabłkami, bardzo proste i szybkie w wykonaniu a smakuje wyśmienicie

Składniki:
6 jajek
2 cukry waniliowe
1 szklanka cukru (ja miałam o pojemności 250 ml)
1 i 1/3 szklanki mÄ…ki ziemniaczanej czy jak kto woli tortowej
4 jabłka ( jak ktoś lubi to można więcej)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 cytryna

Przygotowanie:
Jabłka obrać ze skórki i pokroić na ćwiartki, a te ćwiartki jeszcze raz na pół tak w poprzek. Wypukła część gesto ponacinać nożem, skropić obficie sokiem z cytryny.
I sposób:
żółtka oddzielić od białek i białka schować do lodówki, a żółtka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym na jasno kremową masę. Schłodzone białka ubić na sztywną pianę i dodac do utartych żółtek
II sposób ( mojej babci, ja go nie próbowałam, ale mówiła, że lepiej tak wyjdzie)
całe jajka ( oczywiście bez skorupek ;p ) utrzeć ( mikserem czy tym czymś co się uciera ;p ) z cukrem i cukrem waniliowym na jasnokremową masę.
I potem robi się dalej obojętnie którym sposobem się robiło
Maką wymieszać z proszek do pieczenia i delikatnie ( przez sitko) dodać do masy. Tortownicę wyłożyć pergaminem i wlać masę,a na którą dać jabłka ( one tak zatopią się w tym cieście i potem będą w środku, wystarczy, że je tylko położysz). Piec ok. 35-40 min, w tem. 160 stopni. nie rozgrzewać wcześniej piekarnika

Mama mówiła, że można by zamiast jabłek dodać np, truskawki, gruszki, maliny, jagody. Ja na razie takiej wersji nie próbowałam,ale jak będą sezonowe owoce to spróbuje. Smacznego ;)
 

Wisienka

Wymiatacz



Do³±czy³: 02 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-02-26, 03:15   

Sałatka włoska z oliwkami

Kaloryczność: 90 kcal/porcja



Składniki


• 4 jajka na twardo

• czerwona papryka

• 6 plastrów bekonu

• fasolka szparagowa z puszki

• 2 ugotowane ziemniaki

• 4 pomidory

• Å‚yżka posiekanych czarnych oliwek

• 4 Å‚yżki oliwy z oliwek

• 2 Å‚yżki balsamicznego octu

• Å‚yżeczka musztardy

• sól, pieprz



Etapy przygotowania


1. Jajka, pomidory i ziemniaki pokrój na ćwiartki. Paprykę umyj, usuń nasiona, podziel na wąskie paski. Fasolkę osącz z zalewy.

2. W salaterce delikatnie połącz wszystkie składniki. Przygotuj sos: wymieszaj oliwę z octem balsamicznym, solą, pieprzem i musztardą.

3. Polej sałatkę sosem, udekoruj oliwkami.


Smacznego! ;)

[ Dodano: 2010-04-11, 00:09 ]
A jeszcze coś takiego może:
1.Zieloną sałatę opłukać, osuszyć i porwać na kawałki. ¯ółty ser zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Rzodkiewki opłukać, osuszyć i pokroić w kostkę. Czosnek obrać i zmiażdżyć.

Do dużej miski przełożyć zieloną sałatę, żółty ser, rzodkiewki i czosnek. Dodać śmietanę i wymieszać. Przyprawić do smaku solą.

Podawać z grillowaną kiełbaską lub mięskiem.

2.Sałatka marchewkowa.
składniki

* duża marchewka,
* płaska łyżeczka chrzanu tartego,
* łyżka śmietany,
* 1 ,5 łyżki rodzynek.

Sposób przygotowania

1. Rodzynki namoczyć we wrzątku przez 20 minut.
2. Marchewkę zetrzeć na tarce o grubych oczkach.
3. Dodać śmietanę, wymieszać, dodać chrzan i osączone rodzynki. Wymieszać.
_________________
"Nasze życie jest takie, jakim uczyniły je nasze myśli".
Marek Aureliusz
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com