Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ZapaÅ‚ka  

User



ImiÄ™: Iwona

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Lis 2009

Sk±d: Bielsko-Bia³a

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:37   Przesada ?

Cześć.
Otóż u mnie w kościele i na lekcjach religii zaistniała pewna sytuacja. Jako że w tym roku przystępuję do bierzmowania, musze uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. I pewnego dnia przed jednym ze spotkań odbyło się tzw. spotkanie neokatechumenalne [taak, tak się to pisze ] na którym zaczęto nam wmawiać, że miłość między ludźmi nie isntieje, że istnieje tylko miłość Boga do człowieka, żadna więcej. ¯e małżeństwa są zawierane tylko po to, by oderwać się od problemów.
Joga to sztuka szatana i tak dalej.

Przepraszam, ale dla mnie są to po prostu niewarte uwagi pierdoły.
Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat.
Z góry dzięki ;]
_________________
Jest jak jest i tak wszystko w końcu trafi szlag ..
 

Thorns Jesus's  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:40   

Religia i wszystko to z nią związane to wielka jedna "pierdoła", jak Ty to napisałaś i żeby nie pisząc wulgarnie...
 

Ostatnio zmieniony przez Thorns Jesus's 2009-12-01, 21:46, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:41   

ZapaÅ‚ka napisa³/a:

na którym zaczęto nam wmawiać, że miłość między ludźmi nie isntieje, że istnieje tylko miłość Boga do człowieka, żadna więcej. ¯e małżeństwa są zawierane tylko po to, by oderwać się od problemów.



Gdybym tam siedział na tym spotkaniu, wstałbym, powiedział do ks czy kto tam wykładał te gówno, że lepiej niech leczy się na nogi, bo na głowę za późno, uśmiechnąłbym się i więcej bym się nie pojawił - kretynizm.
I tak powstaje pieprzona ślepa wiara ludzi, którym lansuje się ich mózgi.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Thorns Jesus's  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:46   

Cytat:

Gdybym tam siedział na tym spotkaniu, wstałbym, powiedział do ks czy kto tam wykładał te gówno, że lepiej niech leczy się na nogi, bo na głowę za późno, uśmiechnąłbym się i więcej bym się nie pojawił - kretynizm.



Takich ludzi to tylko zakopać, zarżnąć... cokolwiek, był by w końcu spokój.
 

ZapaÅ‚ka  

User



ImiÄ™: Iwona

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Lis 2009

Sk±d: Bielsko-Bia³a

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:46   

Mizantrop uwierz - chciałam i to bardzo, ale nie mogłam.
Inaczej by mnie wylali z bierzmowania. Chociaż moim zdaniem nie jest mi ono potrzebne, tylko moi rodzice tak chcą .
_________________
Jest jak jest i tak wszystko w końcu trafi szlag ..
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:50   

Ja tam i tak bym wstał i powiedział - nie zgadzam się.
Dla mnie bierzmowanie jest nie ważne, jeśli przyjęte było z przymusu właściwie bezpośredniego. Zresztą "źródłem łask nie są sakramenty a Bóg" jak to trafnie zauważył jeden z kolegów w innym temacie.

[ Dodano: 2009-12-01, 21:51 ]
Oczywiście nie tylko samo "nie zgadzam się" ale i stosowne argumenty, choć wątpię by ksiądz je uznał.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

ZapaÅ‚ka  

User



ImiÄ™: Iwona

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Lis 2009

Sk±d: Bielsko-Bia³a

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:55   

Nie uznaje. Bo ma jakąs obsesję, inaczej tego nie mogę nazwać.
Inna sprawa ? Chcial, zebyśmy napisali o jodze. Czym to jest i jakie jest nasze zdanie na ten temat.
No i ok, napisałam że to jest sztuka medytacji, ale na sam koniec stwierdziłam, że nie wierzę, by przeciętny człowiek, który uprawia jogę dla relaksu czy też z powodów zdrowotnych mógł zostac opętany.
A ksiądz ? Skrytykował i stwierdził, że podważam jego zdanie.
Więc stwierdziłam, że skoro nie potrafi uszanować czyjegoś odmiennego zdania, to nie powinien w ogóle zadawać takich zadań. I wpisał mi za to uwagę .

Beznadzieja .
_________________
Jest jak jest i tak wszystko w końcu trafi szlag ..
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:58   

ZapaÅ‚ka napisa³/a:

Więc stwierdziłam, że skoro nie potrafi uszanować czyjegoś odmiennego zdania, to nie powinien w ogóle zadawać takich zadań. I wpisał mi za to uwagę .


Walić księdza, walić religię, uznawać tylko wiarę.

Lista "dlaczego nie lubię Kościoła" coraz bardziej się wydłuża.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:00   

ZapaÅ‚ka napisa³/a:

Nie uznaje. Bo ma jakąs obsesję, inaczej tego nie mogę nazwać.
Inna sprawa ? Chcial, zebyśmy napisali o jodze. Czym to jest i jakie jest nasze zdanie na ten temat.
No i ok, napisałam że to jest sztuka medytacji, ale na sam koniec stwierdziłam, że nie wierzę, by przeciętny człowiek, który uprawia jogę dla relaksu czy też z powodów zdrowotnych mógł zostac opętany.
A ksiądz ? Skrytykował i stwierdził, że podważam jego zdanie.
Więc stwierdziłam, że skoro nie potrafi uszanować czyjegoś odmiennego zdania, to nie powinien w ogóle zadawać takich zadań. I wpisał mi za to uwagę .

Beznadzieja .




Powiem Ci,że ten ksiądz jest chyba jakiś...niekompetentny? Albo nieodpowiedzialny.Trudno powiedzieć,ale to co wyprawia to jest przesada.Sama jestem wierząca,jogę uprawiałam ok.pół roku i jakoś nic mnie nie opętało. Przecież to normalne ćwiczenia,co innego jak ktoś już wchodzi w buddyzm.Ale jest spora różnica pomiędzy ćwiczeniami a modlitwą do ''innego Boga''.Brak słów.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:03   

madeline134 napisa³/a:

Powiem Ci,że ten ksiądz jest chyba jakiś...niekompetentny? Albo nieodpowiedzialny.T


Nie pierwszy, nie ostatni. W tym problem.
Dopóki się to nie zmieni, ja również nie zmienię swojego stanowiska.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Agnieszka..-  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Do³±czy³a: 30 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:10   

Po pierwsze, jeśli uważasz, że bierzmowanie nie jest ci potrzebne, to do niego nie przystępuj! (piszę to z wykrzyknikiem, bo jeśli zrobisz to z przymusu to możesz mieć potem problemy)
Jeśli chodzi o jogę to sama ćwiczę, ale mi zależy tylko i wyłącznie na dobrym rozciągnięciu, a nie na medytacji. Wszystkie ćwiczenia przesadnie relaksacyjne albo takie, które w jakiś sposób mnie niepokoją (pokłony, podobne do oddawania czci itd) omijam.
Księża na takich spotkaniach bardzo często głupoty gadają i wiem to z własnego doświadczenia. Jak masz jakieś wątpliwości to albo pytaj, albo szukaj w innych źródłach.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:14   

Agnieszka..- napisa³/a:

albo takie, które w jakiś sposób mnie niepokoją (pokłony, podobne do oddawania czci itd) omijam.


Strach przed religiÄ…, a to czemu?
Bóg jest jeden, raczej tak mówią, więc wystarczy pokłon skierować do Boga "tego co potrzeba".
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:17   

TQIT napisa³/a:

Dopóki się to nie zmieni, ja również nie zmienię swojego stanowiska.



A ja chyba zmienię moje stanowisko,skłaniając się ku Twojemu.Bo to co ostatnio się wyprawia to jakaś paranoja.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Agnieszka..-  

User



ImiÄ™: Agnieszka

Do³±czy³a: 30 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:20   

Istnieje nie tylko Bóg, jest też szatan, demony itd. Jak wiadomo joga jest negowana przez kościół więc nie będą to pokłony w stronę Boga. Lepiej dmuchać na zimne
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-12-01, 22:51   

ZapaÅ‚ka napisa³/a:

Chociaż moim zdaniem nie jest mi ono potrzebne,


Już to wiesz w wieku piętnastu lat? Nie chcesz wychodzic za mąż, nie chcesz byc chrzestną? £ał, coraz bardziej poszerza się grono 'delikwentów na anty', którzy już w tym wieku wiedzą, że im to nie będzie potrzebne.

U mnie na zajęciach "przygotowawczych" do bierzmowania wmawiano nam, że czytanie Harrego Pottera ukzauje nam drogę do szatana poprzez zabobony, wróżby, magię w tej kiążce zawartą, a gatunek muzyczny - techno - jest jego 'hymnem'. Także tak się tym przejęłam jak bum cyk cyk. Olac takich lamusów, po prostu olac. Ważna jest wiara, w co/kogo człowiek wierzy i ta wiara jest dla niego niewątpliwa. ¯adne propaganda nie jest w stanie jej podważyc. Wytrzymaj ten rok, to nie jest długi okres. ; )
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com