Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Missy | 2009-04-16, 20:17

Autor

Wiadomo¶æ

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 19:53   Przyjmowanie pewnych wzorów przez muzykÄ™ metalowÄ….

Witam! Ostatnio wkrewia mnie taka jedna rzecz. Usłyszałem o zespole(wiem, że wstyd nie znać)Vader. Słucham ich kawałków i widzę, że w wielu tekstach wyśmiewają,krytykują wiarę w Boga i Jezusa. Czyli narzucają słychaczą satanizm. Wkurzyłem się i odrzuciłem tez zespół, ponieważ jestem człowiekem wierzącym i chodzę do kościoła. Wkurzyłem się, bo lubię ciężką muze. Poszedłem do Empiku na muzykę i patrzę a tu na co drugiej płycie satanistyczne wzory(połamane krzyż Piotra,pentagram itp.). Behemoth? Może nie wyśmiewają Boga,ale napewno ich wystrój z różnymi symbolami, które przedstawiają różne rzeczy też odpada. Więc do cholery jakiego zespołu ciężkiej muzyki death ma słychać Chrześcijanin z nieugiętą wiarą?
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-16, 19:57   

Kebab napisa³/a:

ma słychać Chrześcijanin z nieugiętą wiarą


Skoro Twoja wiara jest nie ugięta to nie masz co się martwić.

Po za tym.
Tam są teksty które innych słuchaczy na przykład rozbawiają, wkurzają, doprowadzają do irytacji itp.
Skoro lubisz ciężkie brzmienie, to pewnie masz tam swoje ulubione zespoły i ich się trzymaj, ten Ci nie pasuje to odłóż na półkę.
_________________
ona umrze martwa.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:07   

Jeśli lubisz ich brzmienie, to możesz słuchać samej muzyki, a nie kierować się tekstami i przesłaniem piosenek. No i nie afiszuj się tak z tym - np. nie kupuj naszywek z nazwami zespołów itd. Skoro Twoja wiara jest silna, to bardzo dobrze, również to przetrwa. :)
Ale muszę przyznać, że masz wielki plus - jesteś świadom tego, co przez swą muzykę chcą przekazać wykonawcy. Wielu ludzi nie ma pojęcia co tak namiętnie uwielbia (np. moja koleżanka strasznie lubi South Park i gdyby nie ja to kupiłaby sobie naszywkę z symbolem opatrzności bożej z napisem ''Uwaga, wielki brat patrzy", pomimo tego, że jest jak najbardziej wierząca...)
Miałam podobnie, jak w pierwszej klasie gimnazjum słuchałam Marilyna Mansona. Pomimo tego, że uwielbiałam jego piosenki, czułam się bardzo źle - jakbym popełniała grzech, chociaż w sprawie mojej wiary nic nie miał do powiedzenia i nic nie zmienił.
Ale są również zespoły (i nie jest ich mało), które grają ciężką muzykę, a ich teksty nie zawierają podobnych przesłań.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:43   

Ja nie widzę w tym nic złego. Każdy ma prawo śpiewać o czym chce, nikt nie może z góry narzucić "śpiewaj o Bogu, albo w ogóle". I jeśli wiara jest silna, i muzyka nic nie da.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:51   

Nie mówie żeby śpiewali o Bogu, ale są zespoły , które plują w tekstach na całe Chrześcijaństwo!
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:58   

Jeżeli lubisz te zespoły, ze względu na brzmienie, to nie patrz na teksty. Rozumiem twoja irytację, bo sama w pewnym stopniu mam taką sytuację, ale nie postępuję jak moja siostra, która gdy zobaczyła tekst piosenki, która jej się bardzo spodobała (raz pisali o Bogu, ale w tym przypadku nnie "plując na Chrześcijaństwo), nagle przestała jej słuchać. Nie znam tego zespołu :P, nie wiem jak piszą, ale jeżeli faktycznie jest to takie irytujące dla Chrześcijanina, to może faktycznie poszukaj innych zespołów, na pewno coś znajdziesz.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 20:58   

Kebab napisa³/a:

Nie mówie żeby śpiewali o Bogu, ale są zespoły , które plują w tekstach na całe Chrześcijaństwo!


http://www.tekstowo.pl/pi...nus_vulgus.html
Takie na przykład?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Kebab

Stały User



Do³±czy³: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:01   

Bywały mocniejsze, ale nie bede podawał, bo żal mojego czasu na szukanie.
_________________
Season ticket on a one-way ride
Asking nothing, leave me be
Taking everything in my stride
Don't need reason, don't need rhyme
Ain't nothing I would rather do
Going down, party time
My friends are gonna be there too
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:04   

white metal do usług.

Cytat:

Jeżeli lubisz te zespoły, ze względu na brzmienie, to nie patrz na teksty.


głupota.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:05   

psychopathicwizard napisa³/a:

white metal do usług.


Który z kolei uznawany jest za muzykę sekciarską :]
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:19   

Cytat:

Który z kolei uznawany jest za muzykę sekciarską


nie słyszałam. dlaczego? przecież śpiewa o bogu, różowych barankach i chwale niebios. chrześcijaństwo na całej linii.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:22   

psychopathicwizard napisa³/a:

nie słyszałam. dlaczego?


Nie wiem dlaczego, wiem co ja słyszałem na temat white metalu
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:41   

Oczywiście jak cię interesuje taka muzyka, to zainteresuj się Neue Deutsche Harte, min. Rammstein. Oni nie poruszają w ogóle tematu religii, a brzmienie, wg. mnie jest niezłe
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

Inferior  

Mega wymiatacz

Ludź chyba...



ImiÄ™: Ola ;)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 21 Kwi 2009

Sk±d: Zabrze! :]

   

Wys³any: 2009-06-11, 22:09   

Kto szuka ten znajdzie. Jest w pieruny zespołów śpiewających o różnych tematach wojen, pogańskich tekstach, narkotykach, społeczeństwie itp. Wystarczy poszukać ;)
_________________
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-06-27, 22:08   

Sam trochę słucham satanistycznej muzyki, a jestem wierzący, tylko do kościoła nie chodzę, bo nie mam po co.

Kebab napisa³/a:

Więc do cholery jakiego zespołu ciężkiej muzyki death ma słychać Chrześcijanin z nieugiętą wiarą?


Jest multum zespołów metalowych, które nie mają satanistycznego przekazu.
Black metal to tylko mała część muzyki metalowej...
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com