Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-30, 15:32   

"Mam mieszane uczucia co do takiej formy pomocy. Zawsze uważałam, że internetowi psycholodzy to nic innego jak naciąganie ludzi."

Większość usług tego typu jest bezpłatna. Poza tym jeżeli dokładniej omawiać kwestie finansową, to na pewno pomoc psychologiczna online wyjdzie taniej przede wszystkim dla osób, które np. mieszkają na wsiach, w miejscowościach, gdzie diabeł mówi dobranoc. Same spotkania i dojazdy kosztowałby sporo. Poza tym można mieć dostęp właśnie do najlepszych psychologów, czyli można mówić o korzyściach ekonomicznych.

Kierując się opinią psychologów z początku lat 90, Grohola, Greena.

Ja akurat zgadzam się w sumie z Groholem, który twierdzi, że nie ma w tym nic złego, jeżeli właśnie celem takiej pomocy jest udzielanie porad dotyczących wyboru szkoły, studiów, rozwodów, trudnych sytuacji rodzinnych. Nie brałabym pod uwagę takiego rodzaju usług jak psychoterapia właśnie.

Według mnie pomoc online nie jest alternatywą dla tradycyjnych form udzielania pomocy psychologicznej.
Wad jak i zalet jest bardzo wiele, nie chce mi się rozwodzić, ale napiszę jednak o tym, że dla psychologów byłoby to wielką korzyścią. Nowe miejsca pracy przede wszystkim, zwiększenie popularności.

Przeglądając wyniki badań, korzystający z usług w 90% wyrazili pozytywne opinie.
A co z efektywnością? Też trzeba wziąć pod uwagę dużo czynników np. charakter problemów, zaufanie, wiarygodność psychologa, posiadane przez niego kwalifikacje.

Polecam serwery naukowe, żeby być na bieżąco z tematem http://www.psychiatria.pl/np.
_________________
W miękkim futrze kota
 

dalip  

User


Wiek: 38

Do³±czy³: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2012-08-31, 20:12   

Ja jestem podobnego zdania, że takie porady są czasem przydatne, ale nie będzie to zastępować zwykłych terapii, dłuższych psychoanaliz itp.. To jest po prostu rozmowa lub wymiana maili z profesjonalną osobą, która może dać nam wskazówki czy w jakimś stopniu nas pocieszy. Jednak nie zna nas (chociażby z kilku poprzednich spotkań), nie wiem jak reagujemy w trakcie rozmowy, nie czuje nerwów podczas "spotkania". Ale narzędzie samo w sobie jest ciekawym rozwiązaniem. Sam się ostatnio zdziwiłem i przekonałem, że coś takiego jest, jak byłem na mydwoje.pl. Tam szukam dziewczyny, jednak w pewnym momencie zauważyłem, że można skorzystać także z usług psychologa. z początku mnie to zaskoczyło, ale po dłuższym namyśle stwierdzam, że faktycznie, portale randkowe są chyba dobrym miejscem na udzielanie takich porad. Jeszcze nie korzystałem z czegoś takiego, ale uważam, że sam pomysł jest wart zainteresowania.
 

linfa  

User


Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-31, 03:25   

W dzisiejszych czasach w necie można znaleźć pomoc praktycznie w każdej dziedzinie życia. Istnieje już obsługa prawna (wrocław) online, porady prawne, psycholog online, a także pomoc w innych aspektach i codziennych problemach. To bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz jakiś wstydliwy, krępujący problem, lub po prostu wolisz załatwić jakąś sprawę szybciej, przez internet.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com