Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-02, 19:04   Slabe wyniki a studia?

Za rok zdaje mature. Jezeli zdam ja tak na 60 % srednio to mam szanse na jakies dzienne studia?
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2011-09-02, 19:29   

Jasne, ale na kierunki gdzie jest mało chętnych jak fizyka, astronomia etc. (to na uniwersytetach czy politechnikach) Do wszelkich państwowych wyższych szkół zawodowych z takimi wynikami dostaniesz się bez problemu.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-09-02, 20:34   

Są różne uczelnie i różne kierunki. Na pewno znajdą się kierunki na które Cię przyjmą z takimi wynikami.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-02, 20:35   

Troche nie ogarniam jeszcze studiow i nie wiem o co tu chodzi "Do wszelkich państwowych wyższych szkół zawodowych" zawodowych? Tylko ze na politechnike to raczej trzeba zdac mature rozszerzona bo raczej osoby ktore zdaly podstawe na 60 nie przyjma na fizyke itp
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-09-02, 21:15   

na prywatne dzienne cię wszędzie przyjmą, wystarczy, że zapłacisz. :]
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

Apila  

Wymiatacz

devil's sister



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-02, 21:16   

Zależy co chcesz zdawać dodatkowo (jeżeli w ogóle) i na jakie studia zamierzasz się wybrać. Bez tego trudno powiedzieć czy mając 60% z przedmiotu X dostaniesz się na studia Y.
_________________
Sound of the drums beatin' in my heart
The thunder of guns tore me apart
 

Consilier  

Stały User



Do³±czy³: 03 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-09-02, 23:41   

Jeśli to 60% rozszerzone to na Biologię Cie wezmą :)
_________________
Trololololololol ..... exterminate!
 

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-03, 22:51   

Na razie nie mysle o rozszerzeniu. A na na zaoczne studia na uczelnei publiczna tez biora kazdego kto zaplaci? Slyszalem ze jak zdam kiepsko mature i pojde na zaoczne studia na uczelnie publiczna i tam po pierwszym roku bede mial dobre wyniki to moge sie przeniesc na dzienne i wtedy biora pod uwage moje oceny za 1 rok. Czy to prawda?
 

Consilier  

Stały User



Do³±czy³: 03 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-09-04, 00:25   

chrzanu napisa³/a:

tam po pierwszym roku bede mial dobre wyniki to moge sie przeniesc na dzienne i wtedy biora pod uwage moje oceny za 1 rok. Czy to prawda?

Tak, albo po 3cim roku jak to jest na prawie i weterynarii.Tyle, że to średnia 4.0 i wyżej więc nie wiem czy da rade. Na prawie możliwe bo na biologicznych nie bardzo.

Płacisz = jesteś. Taka zasada jest na początku. Zaoczni mają jakieś tylko 80% materiału tego co dzienni. Reszte muszą nadrabiać sami :)
_________________
Trololololololol ..... exterminate!
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-09-04, 10:35   

Consilier napisa³/a:

Płacisz = jesteś. Taka zasada jest na początku. Zaoczni mają jakieś tylko 80% materiału tego co dzienni. Reszte muszą nadrabiać sami :)


No nie zawsze. ;)
Za np. wieczorowe się płaci na publicznych uczelniach, a mimo to niekoniecznie udaje się dostać każdemu (z moimi wynikami zabrakło mi 10 punktów do przyjęcia na dziennikarstwo ze spec. foto na UW...). Zależy od kierunku i ilości miejsc na nim w stosunku do ilości chętnych. ;)
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-09-06, 21:50   

Pewnie, że się dostaniesz na państwową uczelnie na stacjonarne tylko ale jest takie, że może nie tam gdzie chcesz. (chociaż lepiej nie na kierunki zbyt popularne, albo wybierz większy szereg). Przy 60% na podstawie nie można mieć tej pewności, ale na pewno jakieś dzienne na państwowej jak najbardziej. Tylko w Warszawie (patrzę na lokalizację) niekoniecznie. Jeżeli chodzi politechnikę nie prawda :mrgreen: z 60% na podstawie można się dostać... ale jak mówię nigdy nie masz 100% pewności i za pewne nie będzie to pierwsza tura nigdzie i raczej nie Warszawa...
a jakieś kierunki czy ogólnie przedmioty zainteresowania?
 

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-08, 22:08   

Kierunki to jakies techniczne tylko. Matury rozszerzonej nawet nie bede zdawal bo pewnie nie zdam jej wiec nie ma sensu, zeby sie dostac na dziennie na fajny kierunek musial bym dobrze napisac rozszerzenie z fizyki i matmy. Oczywiscie lepszy jestem z matmy ale babka mnie mnie dopusci do rozszerzenia
 

Praetorian  

User


Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Wrz 2011

Sk±d: Zgierz

   

Wys³any: 2011-09-08, 22:29   

W tym roku pisałem maturę. Co prawda zdałem roz. z fizy i matmy na 40-50% i spokojnie dostałem się tam gdzie chciałem , ale wiem , że kilku moich znajomych pisząc same podstawy również dostali się na dzienne na politechnice (może nie na aż tak ciekawe kierunki , ale zawsze można się prznieść po pierwszym semestrze ;) ).
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-09-09, 19:11   

chrzanu napisa³/a:

Matury rozszerzonej nawet nie bede zdawal bo pewnie nie zdam jej


Nie da się nie zdać matury rozszerzonej. Jedynie w przypadku, gdy twój wynik<30 pkt, nie dostajesz żadnych punktów przy rekrutacji na studia - tak, jakbyś jej wcale nie pisał.

Oczywiście, że z wynikami ok. 60% dostaniesz się na studia dzienne na uczelniach państwowych. W zależności od tego, z czego tę maturę będziesz pisał. Nie mówię tu także o uczelniach typu UW, UJ czy PW, ale uczelniach w mniejszych miejscowościach ewentualnie "oddziałach zamiejscowych" uczelni wyższych w mniejszych miejscowościach.

Zawsze możesz też startować na studia zaoczne. W taki sposób możesz zdobyć tytuł inżyniera po 3 latach i to z papierkiem z politechniki (np Warszawskiej) czy np. WAT.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Apila  

Wymiatacz

devil's sister



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 30

Do³±czy³a: 26 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-10, 18:51   

chrzanu napisa³/a:

ale babka mnie mnie dopusci do rozszerzenia


Kochany, ona nie ma nic do powiedzenia. Jesli chcesz zdawać maturę rozszerzoną to zdawaj! Ona nie może Ci zabronić.
_________________
Sound of the drums beatin' in my heart
The thunder of guns tore me apart
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com